Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaklaşma Yanıma >:ı

Motovento
    REKLAM ALANI

"El, elden üstündür" diye bir söz vardır, benim de aklıma o geldi. Kendimiz yaparken uyanık oluyoruz, bir başkası daha ötesini yapınca şerefsiz oluyor.Bir defa burada etik olarak yanlışlık var. Kendin hiç yapmasan şikayet etme hakkın olur ama bu durumda verilen tepkiyi haklı bulmuyorum.

Ayrıca motosiklet kullanırken sigara içilmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Ayrıca motosiklet kullanırken sigara içilmez.
    içen içer Arkadaş; Buradan bunu Yaptırım gibi Bir Hakka Sahip değilsiniz
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    yorumları ve cevaplarınızı okudumda, bazı sorulara cevap veremiyorsunuz. Sigara içen birinin orucu bozulmuyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o benim sıramı kapmış yok kgs'mi kullanmış yok paramı gasp etmiş valla bunlar benim için traş vaziyetler ama şöle bişey sölicem allah göstermesin o sigara aşkı yüzünden kaza yapsaydın ne olcaktı canından olcan haberin yok bende sigara içiyorum ama şu ana kadar birkere olsun seyir halinde sigara içtiğimi bilmem sigara içiceksen çek kenera 5 dakka mola ver o esnada iç aklımada takılmadı diil kaç kişi kgs veya ogs kullanıyor ben şahsen kullanmıyorum
    peki köprüden nasıl geçiyorsun?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:40 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o benim sıramı kapmış yok kgs'mi kullanmış yok paramı gasp etmiş valla bunlar benim için traş vaziyetler ama şöle bişey sölicem allah göstermesin o sigara aşkı yüzünden kaza yapsaydın ne olcaktı canından olcan haberin yok bende sigara içiyorum ama şu ana kadar birkere olsun seyir halinde sigara içtiğimi bilmem sigara içiceksen çek kenera 5 dakka mola ver o esnada iç aklımada takılmadı diil kaç kişi kgs veya ogs kullanıyor ben şahsen kullanmıyorum
    senin dediğin traş vaziyetler yüzünden bu ülkede en az bir kaç kişi trafikte dalaşıp birbirine giriyor can alıp can veriyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:53 ----------

Bu topigin içinde 3 tane farklı motorcu var
    1.motorcu sıra kapan,sigara içen.
    2.motorcu başkasının kartından geçen.
    3.motorcu" KGS ve OGS kullanmıyorum"diyen.

Sonra gelsin" motorcular da insan,diğer sürücüler motorculara saygı duysun" topikleri.

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Yıllardır köprüyü kullanıyorum. İdda ediyorum 1 kere araçların önüne geçmedim KGS kuyruğunda. OGS den kaçak bile geçmişimdir ama KGS kuyruğunda öne geçmedim

İster istemez küfür eden çıkar çünkü. Araçlar motosikletlerin yapısı gereği sahip olduğu avantajları hazmedemiyorlar. Trafikte bile "ben bekliyorum bu niye gidiyor" düşüncesine sahip insanlar özellikle yolu kapatıyor motor geçemeyecek şekilde. Bu hissayata sahip insanlar varken işimiz zor.

Bunun dışında Kuryenin plakası olmamasına rağmen orada geçmesinde neredeyse kasıt ararım. Geçsin OGS den plakası yoksa.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    ben başaka bır yönden anlatmaya calışacağım ama bu benı ilgılendırmez DİYEBILIRSIN DİLAVER şimdi kurye 10 tl ye 20 dk.kada erenköye evrak götürecek günlüğünü cıkarmaya benzın parasını kurtarmaya kara gecmeye calışıyor firma müşterısınden köprü parasının yarısını alırken calıştırdığı kuryeye ne ogs ne kgs hiç bır sey vermıyor bu durumda
    KURYE aldığı evrak yada paket ile başbaşa yollarda kolay gelsın aklına ne gelırse yapıyor bu kaldırıma cıkıp gıtmek bu ters yönde ilerlemek bu ışıkta beklememek bu yanlış park atmek bu köprüden bi şekıl takılmadan gecmek gibi uzayıp gıdıyor
    yapmasın kardeşim bu işi dediğinizi var sayalım yapmadığı gün aç
    yapsın ama düzgün kurallara uyarak yapsın dediğinizi var sayalım aldığı benzın parasını cıkartamaz yine aç
    belki o köprüden yüzlerce kez gecti senden önce ricalarda bulundu arada bır kendi parasını kullandı ama olmuyor ya plakasını kapatacak yada böyle durumlar kovalayacak evet hiç hoş değil ama durum bu bence sende hoş olmayan bu durumu bir motorcudur dıyerek bır ülkenın zavallı gerceği bu dıyerek gülüp gec ve hoş karşıla

Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içen içer Arkadaş; Buradan bunu Yaptırım gibi Bir Hakka Sahip değilsiniz
    Bu mantıkla:

- İsteyen köprüden plakasını kapatıp beleş geçer arkadaş, buradan bunu yaptırım gibi bir hakka sahip değilsiniz.

-İsteyen kırmızı ışıkta geçer arkadaş, buradan bunu yaptırım gibi bir hakka sahip değilsiniz.

- İsteyen gelir karınıza tecavüz eder arkadaş, buradan bunu yaptırım gibi bir hakka sahip değilsiniz.

...diye gider bu.

Herkes istediğini yapsın o zaman.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    [QUOTE=yt_servan;2138189]

İşe gitmek için evden yola çıkmış olan bendeniz Boğaziçi köprüsünde serin esen rüzgara karşı sigaramı içerek KGS gişelerine doğru yol alıyorum. Herşey gayet normal. Her zamanki günlerden biri.

Gelde sakin ol... Küfür dalında neredeyse oskar alacaktım. Ş.....z yüzünden orucumuz neredeyse bozuluyordu.

[QUOTE]

Şimdi Benim Anlamadığım Oruçken Nasıl Sigara İçiyor Olman

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    buyrun bu da benden benim olayda birde taksici var, daha heyecanlı (reklamımıda yapiyim)

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-taksici.html
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Halen sigara-oruç ikileminin cevabı gelmemiş, olaydan çok onu merak ettim.

Kurye burda her halikarda suçlu paranı gasp etmiş ama sende diğer araçların sıralarını,orucunu, motor üstünde KEYİFLE sigara içerek neredeyse hayatını gasp etmişsin.Enteresan ve çelişkili.Sadece bi bakış açısı,bi yorum lütfen alınmayın

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyrun bu da benden benim olayda birde taksici var, daha heyecanlı (reklamımıda yapiyim)

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-taksici.html
    senin Olayıda demim okudum =) taksici baya bi karLı çıkmış ahahahaa

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Arkaşımızı biraz eleştireyim dedim ama nerden tutsam elimde kalıyor.

-Motosiklet kullanırken sigara içmek. Hata!!!

-Millet sıra beklerken sagından solundan geçmek Hata!.İşin etik tarafını bir yana bırak o duran veya çok düşük hızda ilerleyen araçlardan birisi kapısını bir açsa senin gişelere onlardan önce ulaşma maceran orda noktalanır ki bu tür kaza sitemizden bir arkadaşımızın başına gelmişti. Bu şekilde duran araçların yanından aynasının tozunu alacak kadar yakın geçmek tehlikeli.

-Hee birde sigara içip oruçun bozulmaması ama küfür edince bozulması durumu varki o konuya girmek dahi istemiyorum

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    buna benzer bi olay geçen sene benim önümdeki motosiklete oldu adam bariyer kapanınca dımdızlak kaldı ve kulllandığı son kgs si imiş şansına bende vardı geçmesine yardımcı oldum ....

sinan kardeşim şartlar kuryeler için her ne olursa olsun şu bir gerçek bir başkasının hakkına tecavüz etmek pek hoş değil elindeki evragı her nekadar acil olursa olsun ki bu elemanların yaptığı şey resmen karşı tarafın cebinden parasını çalmak su kaldırır yanı yok madem geçeceksin ve plakanda yok bas ogs den kaçak geç tabi bu kgs olayı her firma için geçerli değil firmasının kgs veripte kaçak geçen o kadar çok kurye tanıyorumki anlatamam...peki şunu düşün cebinde son kgs en var evrağın yetişecek eleman bastı geçti bariyer kapandı sen kaldın ne yapardın ....

malesef olmaması gereken olaylarla karşılaşıp muhatap oluyoruz üzülmemek elde değil....
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    teknik açıklama getireyimde konuya katkımız olsun.

Sigara dumanını iradesi ile alan ve almayanların durumu değişmektedir. İradesi ile sigara dumanını içine alanların orucu bozulur ve hem kaza hem de keffaret gerekir. Sigara, nargile gibi keyf veren tütün kökenli dumanlı maddeler ile tiryakilik gereği alınan tüm maddeler (morfin gibi) oruç yasakları kapsamına girmektedir. Oruçlu iken bu tür maddelerden bir tanesi kullanıldığında oruç bozulur. İradesiz bir şekilde alanların orucu bozulmamaktadır. Çünkü bundan sakınmak mümkün değildir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Millet sıra beklerken sagından solundan geçmek Hata!.
    Elint burada haklisin genelde..
    Genelde diyorum..
    Simdi ben istanbul da köprüden gecmemis olsaydim aynisini yazardim...
    Kesinlikle aynisini yazar kizardim Dilaver e..

ama olay öyle degil be usta...
    Sira beklersen cok ama cok beklersin orada..
    Motor üzerinde pisersin...

Ben nezaman köprüden gecsem hep kuyruk...
    Yahu gece yarisi geciyorum yine kuyruk...

Ben genelde milletin sagindan solunda gecen birisi olmamama ragmen köprüde
    Öperim sülalenizi deyip gectim..
    Yoksa anam agliyacak o motorun üzerinde..
    Baska sansin yok abicim...

Ama sunuda belirteyim..
    Kimse bana birsey demedi..
    Taaaa giselere kadar ilerleyip öne daldim...
    Hicbir arac sürücüsüde bir korna calmadi...
    Hatta birkeresinde giseye girdim ve o dalgayi ariyorum...
    Neydi onun ismi????
    ögs kartimi?????
    Shell in o kart iste yahu...
    Bulamiyorum..
    Kimsede arkamdan bir korna calsaya..
    Bir ses cikarsaya..
    Belki yabanci plakam oldugu icin..

Birak salak Almanciyi dediler sanirim..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen sigara-oruç ikileminin cevabı gelmemiş, olaydan çok onu merak ettim.

Kurye burda her halikarda suçlu paranı gasp etmiş ama sende diğer araçların sıralarını,orucunu, motor üstünde KEYİFLE sigara içerek neredeyse hayatını gasp etmişsin.Enteresan ve çelişkili.Sadece bi bakış açısı,bi yorum lütfen alınmayın
    Diyanet işlerine göre sigara içmek orucu bozar.
    Yok ben içime çekmiyorum. Ağzımda dolaştırıp dışarı salıyorum diyorsanız ayrı

Olay çok güzel. Ava giden avlanır olmuş. Ek söz etmeye gerek bile yok.
    Geçmiş olsun.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    gözüm döndü yeminediyorum
    Allah sabır versin =) daha fazla yazamayacagım küfürde nekadar yeni şeyler bulabildigimi bilmenizi istemiyorum
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    hangi kapı ya ne kapısı köprülerde kapı yokki?? açılıp kapanan

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır köprüyü kullanıyorum. İdda ediyorum 1 kere araçların önüne geçmedim KGS kuyruğunda. OGS den kaçak bile geçmişimdir ama KGS kuyruğunda öne geçmedim

İster istemez küfür eden çıkar çünkü. Araçlar motosikletlerin yapısı gereği sahip olduğu avantajları hazmedemiyorlar. Trafikte bile "ben bekliyorum bu niye gidiyor" düşüncesine sahip insanlar özellikle yolu kapatıyor motor geçemeyecek şekilde. Bu hissayata sahip insanlar varken işimiz zor.

Bunun dışında Kuryenin plakası olmamasına rağmen orada geçmesinde neredeyse kasıt ararım. Geçsin OGS den plakası yoksa.
    kesinlikle haklısın hazmedemiyorlar resmen
    bi taksici arkadaşım hemde okul arkadaşım laflıyoruz dediki " bi kırmızı arabalara bide motorlara uyuz oluyorum lan ben bekliyosam oda bekliycek" anlatmaya calıstım biraz dedim sen sıcacık yerde otururken onun kıcı donuyo sen klimanı acarken terden beyin kanamasına gidiyo adam motor üstünde (abarttımki biraz acısın evet benimde artılarım var desin kıskanmasın )
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep sizsiniz akıllı dimi. Bizler bu sektörün kerizleri sizleri besleyeceğiz dimi. Yok öyle yağma hele bir daha çık karşıma bak neler oluyor.

Olay yeri : Boğaziçi Köprüsü KGS gişeleri

Olay zamanı 16.08.2010 saat 13:30

Olay mağuru: Bendeniz
    Olayı gerçekleştiren terbiyesiz: Kurye

OLAY:

İşe gitmek için evden yola çıkmış olan bendeniz Boğaziçi köprüsünde serin esen rüzgara karşı sigaramı içerek KGS gişelerine doğru yol alıyorum. Herşey gayet normal. Her zamanki günlerden biri.

KGS gişesine biraz akıllılık edip aradan sıra kapıyorum ve en öndeyim. Cebimden çıkardığım kartımı KGS cihazına okutuyorum ve kapının açılmasını bekliyorum. Kapı açılırken kartımı cebime tekrar koyup motoru 1. vitese atarak hareket etmeye hazırlanıyordum ki...

Sağ tarafımda pusuya yatmış olan bir moto kurye gişeden geçiyor ve tam ben geçecekken kapı kapanıyor.

Gelde sakin ol... Küfür dalında neredeyse oskar alacaktım. Ş.....z yüzünden orucumuz neredeyse bozuluyordu. O sinirle motoru geri geri iterek cihazın olduğu yere geldim ve kartı tekrar okuttum. "Yertersiz Bakiye" yazısını görünce o adamı boğasım geidi bir an.

Korna sesleri ve kavga gürültü arasında gişeden geri geri çıkaran bariyerlerin bulunduğu noktaya motosikletimi park ettim. Sağ tarafta bulunan Karayolları bölge müdürlüğünün içerisinde bulunan KGS yükleme gişesinden kartı doldurayım dedim

Gişe memurunun shell KGS kartlarını dolduramadıklarını öğrenince elimi göge açıp "Yarabbim O kuryeyi bana teslim et" diye dua etmeye başladım. Yarım saatlik bir bekleyiş ve onlarca insana rica sonrasında sağlosun bir sürücünün merhametiyle Köprü hapishanesinden kurtuldum.

EE densiz es kaza seni yakalasam başına neler gelirdi kimbilir. O gün başına birşey gelmediyse sen yat kalk o açılır-kapanır kapıya dua et.

Haa unutmadan olurda seni yakalarsam bir yerde her geçen günün nefretiyle toplu tahsil edecem borcumu.

Geçmiş olsun.

Sigara orucu bozuyor benim bildiğim kadarıyla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 ----------

Heee birde şu uyanıklık anlayışına ''HAYRAN OLMAMAK ELDE DEĞİL''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)