Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Varken Kulaklık Takan Oluyomu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    Bazen yollarda çok sıkılıyorum müzik dinlemek istiyorum .

Bluetooth lu kask aparatları malum pahalı .

Kulak içi kulaklıklarla hiç deneme yapan oldumu
    yada başka bi yöntem geliştiren .

nasıl müzik dinlerim yolda

yanıtları merakla bekliyorum
    Everybody can't be motorcylyst...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn
    ben cep telefonumdaki navigasyons esini kulakiçi kulaklıkla kullanıyorum canavar gibi oluyor ama herzamankinden daha dikkatli gitmeye çalışyorum. ama müzik dinlemem çünkü insanın dikkatini çok dağıtır.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor)

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hiç bir zaman kulaklık kullanmadım. Kullanmamda.
    Rüzgarın rahatsız edişi bile önemli değil. Tamam aynalar var ama bazen çevredeki güzelliklere dalabilirsiniz. Yada aradaki farkı bir anda kapatacak bir Micheal Schumaer gelip dibinizden geçebilir. buda benim düşüncem.

Ek bir soruda ben ilave edeyim. Bluetooh kulaklık kullananlar. Kaskın içinde kulağınıza takılı iken sesli komut ile telefonu açabiliyor musunuz ? Böyle bir özellik bluetooth da var mı ?
    Yoksa illa tuşları okşamak mı lazım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

jeneau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA TRANSALP (Turuncu Boğa)
    deli _o0_

TRANSALP

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Uzun ve sakin yollarda kulaklık kullanarak müzik dinlerim,hatta bunalınca böyle yolara çıkarım,sırf bunu yaşamak için
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Ben kulaklığın kulağımda gevşek bir şekilde durmasını sağlayarak ve sadece uzun yolda müzik dinliyorum. Hatta müzik dinlemediğimde yol çok sıkıcı oluyor. Kablosuz bağlantılar tıpkı cep telefonları gibi sinyal yayarlar dolayısıyla saatlerce kafamda öyle bir aletle dolaşma fikri bana çekici gelmiyor. Ayrıca şehir içinde kesinlikle müzik dinlemiyorum.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Onu bilmiyorum.
    Ama aynaya pazardan aldığın şeftali poşetini asma.
    Yere düştügü zaman eziliyorlar...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

zenbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Selam,

Ben kulakiçi kulaklıklarımla müzik dinliyorum, sesi çok açmıyorum dolayısıyla çevreden kopmamış oluyorum. Kullandığım aparatlarda standart zaten kulakiçi kulaklık ve mp3 çalar

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    kendim söyler , kendim dinlerim...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    http://www.hepsiburada.com/Liste/blu...tegoryId=16218

Bu tarz bir aparat kullanıyorum. Hem bluetooth özelliğine sahip oluyorum hemde cihazı beynime 2 cm mesafede tutup risk almıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ek bir soruda ben ilave edeyim. Bluetooh kulaklık kullananlar. Kaskın içinde kulağınıza takılı iken sesli komut ile telefonu açabiliyor musunuz ? Böyle bir özellik bluetooth da var mı ?
    Yoksa illa tuşları okşamak mı lazım
    Gelen çağrıyı cihaza dokunmadan yanıtlamak için telefon ayarlarından otomatik yanıtla'yı açmak gerekli. Siz birisini arayacaksanız sesli komut girmek için tuşa basmanız gerekli.

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    sesli navigasyon ve telefon calarsa durumları için ben arada takıyorum calarsa kaskı ful kafamdan cıkarmadan konusabiliyorum. 2. si navigasyon sağa dön söla don diyor onu dniliyorum.

Ama müzik dinlenesini tavsiye etmem zira müzik insan duygularını etkiliyor. bazen öyle ki benim otomobil ile iken frene basasım gelmiyo carpayım gitsin diyorum

takınca da tek takıyorum. 3. bi yolda kask içi hoparlör sistemi var kaskın kulağa gelen kısımlarına geliyor kucuk bir hoparlör kısık ses ile o kullanılabilir . Ebayda görümüştüm 5 dolar veya 7 dolar birseydi bir ara kayserideki ünlü motor da da varmıs bir arkadas almış oradan.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    ben bazen mp3 çalar ve normal karadüzen kablosuyla dinliyorum.
    tehlikeli mi ? evet yanlış mı ? kesinlikle. ama zevkli bunun için sadece boş yollarda tek kulaklıkla kullanıyorum.

Motosikleti
    Monero Angel
    arkadaşlar süpersiniz :D

kulakiçi kulaklık seçeneği şu an için kafama yattı.
    Şu 150 tl lik sünger pedlerle donatılmış kasklardan alıp onunla düşünüyorum
    yalnız kulaklarımı ağrıtırmı acaba neyse deneyerek göreceğim demekki.

Zaten full sesi açmam illaki trafikle etkileşim olmalı ama en azından tıngırtı tarzında çalsın istiyorum tşker

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    forumda nolan kaskın içine kulaklık yerleştiren biri vardı. kablo ile mp3 playera yada benzer cihazlara bağlayabiliyordu.

kendi kaskımda da aynı şeyi yaptım ama sadece evde denedim, trafikte dikkat dağıtabilir diye düşünüyorum bide bazen diğer araçların yaklaştığını sesten anlayabildiğim (kör noktadaysa) için trafikte dinlemiyorum.

linktekine benzer kullanmadığım bi kulaklığın hoparlörlerini sökerek kaskın içinde kulaklarımı acıtmayacak bi yere cırt ve çift taraflı bant ile sabitleyerek cep telefonuma kablo ile bağlayarak müzik dinleyebiliyorum ama sadece evde deneme amaçlı 5 -10dk dinlemiştim..

http://www.vatanbilgisayar.com/lacce...spx?I_ID=46492
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben telefonuma tek kullak lı kullaklık aldım istesemde sesi cok yuksek cıkmıyor zaten :D arada güzel oluyor ama kulak ici olmadıgı icin kaskı cıkarırken rahatsız ediyor :(
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Uzun yolda kulak içi kulaklıklarla müzik dinliyorum, nasılsa rüzgar ve motor sesinden diğer araçları duyamıyorum; ama şehir içinde tehlikeli oluyor.

Motosikleti
    Monero Angel
    anlaşıldı
    zaten şehir içinde şurdan şuraya gidiyoruz ordada sıkılma gibi bi durum olmuyo :D

scrabeomu alıp yollara düşme zamanı geldiğinde önerilerinizi dikkate alacağım tşkler tekrar

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Uzun yola çıktığımda dinliyorum. Kulaklığın üzerine balaklava taktığınızda, kaskı takarken kulaklıklar düşmüyor
    Öbür türlü balaklava olmadan bir türlü takamıyorum kaskı. Ya kulaklık kafama batıyor, ya da kulaklık yerinden oynuyor. Zaten balaklavaya bir kere alıştığı zaman insan birdaha onsuz yapamıyor
    Okan ACAR

Motosikleti
    Monero Angel
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yola çıktığımda dinliyorum. Kulaklığın üzerine balaklava taktığınızda, kaskı takarken kulaklıklar düşmüyor
    Öbür türlü balaklava olmadan bir türlü takamıyorum kaskı. Ya kulaklık kafama batıyor, ya da kulaklık yerinden oynuyor. Zaten balaklavaya bir kere alıştığı zaman insan birdaha onsuz yapamıyor
    normal kulaklık değil mi bu bildiğimiz .

kulak içi kulaklık değil. Bende balaklava takmadan sürmüyorum zaten sıcak rüzgar bile olsa onu boynumda hissetmek istemiyorum. Bu yöntem olur gibi geldi yalnız kaskınız çok fazla sıkıyomu kafanızı mesela ilk bi kask alıcaz haliyle pedleri çok yeni olduğundan fazla sıkıyo heralde biraz açılması gerekir kulaklıkları takmak için değilmi .
    yani motoru alıp ilk yolculuğuma çıktığımda kaskta yeni olacağından müziksiz bir uzun yol alcam

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    size bu konuda mükemmel 3 lüyü göstereyim
    Malzemeler.

1- Sizin kaskınız
    2- BlueZen BSH-22 STEREO Bluetoth Kulaklık
    http://www.hepsiburada.com/Liste/blu...tegoryId=16218

3-Hoparler sistemi

Satın almak için link
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Motor...Q5fAccessories

Arkadaslar alıyorsunuz kaskınızı alıyorsunuz 2. sıktaki bluetooth adaptörü sonrasında onu ceptelefonu ile eşleştiriyorsunuz. sonra kaskın içerisine 2. secenekteki hoparlör sistemini döşüyoruz. kablosunu kısaltıp kaskın yakına taktığımız bu mataka takıyoruz.
    sonra acıyoruz müziği . not fazla açmıyoruz.

Bence muhteşem 3. lü oldu. maliyet 51 52 tl. (Cep telefonu ve kaskınızı olduğu varsayılmıştır.)
    Afiyet olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)