Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial150ZAT - Son Karar Sizin ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ;
    Sitemize kayıt olmuş , yeni üyelerimizden NIETZSCH.
    Bir süre önce aniden motor alma kararı vermişti.Fakat gerek bayram tatili , gerek resmi işlemlerden dolayı , bu isteğini bayram tatilinden sonraya ertelemişti.
    Fakat bu esnada , kendisi bir kaç modelde kararsız kalmış , sizlerin cevaplarını bekliyordu fakat bugün yine kararını değiştirerek ,
    kendisiyle konu hakkında görüşmemiz sonucu MONDİAL150ZAT almaya karar verdi.
    Ben de MONDİAL150ZAT'ı hem görünüş bakımından hem de performans bakımından destekliyorum.

Tabiki aramızda bu motoru kullanmış , en azından test edip bilgi sahibi arkadaşlarımız da bize yardım ederse memnun oluruz.

NOT:
    EĞER BAŞKA MARKA-MODEL TAVSİYENİZ OLURSA , LÜTFEN BURAYA YAZINIZ...
    BİZ SÜREKLİ BU TOPİCİ TAKİP EDECEZ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    viper kardeş çok sağol.

umarım bu motor hakkında olumsuz yazı gelmez de alırız artık bunu.

ankara'ya bunla geliriz artık
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bence fiyatından daha zengin duruyor. ama uzun yolda denemedim hiç. arkadaşlarla şehiriçi denedik. şehiriçi için performans iyi. uzun yolda biraz daha güce ihtiyaç olabilir bence. sonuç olarak güzel motor özellikle scooter isteyenler için.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    bence delikanlı adam sözünde durur hangi motoru alıcam dediyse gider o motoru alırrrrrrr
    o kadarrrrrrrrrrr
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    mükemmel bi yorum git al bak xxxxx i dinlesene

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    ok. aldım bu aleti.

tanıdığınız bir yer varsa bildirin bana. istanbul'da olursa iyi olur

resimler bölümüne resim eklemedim. motorumla güzel bi resim çektirip öle eklicem

Nietzsche

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    Arkadaşım bende 150zat var, 4400-4500 km kullandım, herhangi bir sorunum yok, ama ben aldığımda hiç kullanmadan motor kısmını indirdim kendime göre bazı değişikler yaptım, şu anda da kış aylarında olduğumuz için görünüm kullanım ve arka firenle ilgili değişiklik yapmak için bayağı bir dağıttım, inşalla mart, nisan gibi daha güvenli ve daha konforlu bir şekilde tekrar kullanmaya başlıyacağım, temmuz, ağustos aylarında da Bursa'dan çıkıp ege ve akdeniz kıyılarına doğru bir seyehat planladım, bende as150t ve 125 haojin motorlarda var, bu ikisini kendi servis ayarlarında kullanıyorum, haojin 8-9000, 150t 6500 lerde şimdiye kadar kayda alınacak bir sorun çıkarmadılar ama 150zat için diğer kullanan arkadaşlarım çok sorun çıkarttığını söylüyorlar, hatta ben 150zat almaya karar verdiğimde de bana olumsuz cevap vermişlerdi ama ben bütün duyduğum olumsuzluklara rağmen zatın görünüşü için tercih ettim, ve pişmanda olmadım ama zat kullanıcılarının genelde sorun yaşadıklarını duyduğum için al iyi bir maxidir diye tavsiye edemiyeceğim en doğru kararı kendin verirsen bence daha doğru olur, alırsanda şimdiden hayırlı olsun.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı raven adlı üyeden alıntı
    selam. bu forum mondialin forumu galiba. yeni üye oldum fakat şaşırdım herkeste bir mondialcilik var. bu motorlar 2 yıl sonra ne olacak düşündünüz mü? motorlar ilk etapta ucuz görünüyor ama uzun vadede pahalı tabi o kadar dayanırsa. bir kere 3 milyarlık çin malı bir motor 3 yıl bile gitmez. 3 yılda bir motor alsan servet tutar al bir japon ya da italyan kullan kullanabildiğin kadar.
    ben de de mondial var . yaka silktim resmen . ne motor motor ne servisler servis. sadece güngörendeki servis iyi sayılır. ümraniyedeki ise rezalet. mondiale söyledim umursamadılar. tabi bunların ne olduğu çıkacak ortaya . ben baya uğraştım mondialle. tavsiye etmem alanın başı ağrır. tabi motorunu servis ve ev arasında kullanmak isteyen varsa alsın. saygılar...
    Hala böyle mesajlar geldiğine inanamıyorum.
    Yaw herkesin bir bütçesi var, herkesin motora ayırabileceği bir para var, herkes Mercedes-BMW'ye binmek zorunda mı?.. Fiyat/performans diye bişey var. Bu böyle uzar gider. İnsanlar fikir soruyor, karar vermek için alternatifleri sunuyor, cevap olarak "git italyan motor al" cevabı geliyor. Ferrari almayı herkes ister ama herkesin bir bütçesi var. Hala Çin motorlarının iyi mi kötü mü olduğuna getirmeyin konuyu.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    yok arkadaşlar. bu iş böyle olmayacak.

kafadan zongshein aklımdaydı, öyle bozuluyo böyle bozuluyo vazgeçtik, sonra mondial 150 r bişey dedik, o da olmadı. asyamotor falan bak dediler. as150t dedik, bugün gördüm aleti, hayal kırıklığına uğradım. bütçeyi biraz daha arttıralım dedik 150zat yapalım, e ona da bozulur mozulur.

bütçeyi biraz daha arttırıp başka bişey söylesek de bu iş böyle sürüp gidecek, bi de bakmışım zzr1200'ün üstünde motor öğrenmeye çalışıyorum

hepinize çok teşekkur ediyorum yorumlarınız için. iyiniyetinizden hiç şüphem yok. zaten sizler olmasaydınız beşpara etmez bi alete dünyanın parasını çoktan vermiştim.

bu motoru almak istiyorum. çok etkiledi beni.

artık motor nasıl çıkar bilmiyorum. o da şansımıza deyip alacaz. cuma gününden beri şirkette günde 18 saat (her fırsat bulduğumda tabi) motorlara bakıyorum. inanır mısınız mondial ile ilgili sitedeki bütün forumları bulup, hepsini teker teker okudum.

aleti aldığımda başıma gelecekleri tahmin edebiliyorum. motoru sürekli kontrol ederek, en ufak bi gevşek viidayı hemen servise götüreceğim . arka frenlere özellikle dikkat edecek, motorun altını yere çarpmamak için elimden gelen özeni göstereceğim. aaa bide ön teker çukurda çok çabuk dağılıyomuş, artık çukurlardan kaçmak için kendimi kasacağım. bi de viraj meselesi, sert virajlarda, fazla yatmıyor, sürtüyor muş. ona da tamam.

son olarak hepinize beni bu kadar bilgilendirdiğiniz yardımcı olduğunuz için tekrar tekrar teşekkur ediyorum (özellikle viper ).

ve bu konuyu burada kapatıyorum.

artık motorumu sipariş edip, yapılacak organizasyonları bekliyorum .

başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın artık

Nietzsche

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    nietzsche toplam bütçen ne kadar? ve kararlımısın scooter almaya?
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al bi hussar bak keyfine ben hussarı almadan önce beat ı sattım ....alalı tam 19 ay olmuş nerde ise 2. yıla merdiven dayadım hala hiç sorun yok...sorun olsada yedek parça sıkıntısı yok ......
    al bi japon diyen arkadaşlar ya beat veya activa kullanmamış veya hala olayı görmezden geliyor.....
    yamahanın bws hariç motoru yok 400cc majesty almıyacaksan tabiki......
    bws çok sağlam bir motor olmasına karşın 2 zamanlı oluşu yakıt tüketimini arttırıyor....
    suzuki nin 150 cc burgman ı var
    iyi motor ama fiyatı çok tuzlu ......
    yukarıda saydığım tüm motorlara bindim kullandım hatta bazıları ile 150 km yi geçen yollar yaptım .....işkembe-i kübradan atmıyorum tek seçenekte karar kıldım oda hussar....
    mekanik tamamen şans işidir milyarlar döküp aldığınn bir italyan sorun çıkarırken 1/4 fiyatına aldığın bir çin malı hussar 19000 de hala aslanlar gibi gitmekte ....tabiki yağına suyuna tuzuna biberine bakacaksın ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    3000 ytl'ye o makina çok para al bi as150t aynı performansı rahat bulacaksın hatta daha iyisini bulabilirsin,karar sizin.
    gerçekleri tarih yazar,tarihi galatasaray yazar

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    ya kardeşim sen kimseye bakma, herkesin beğendiği ilgi duyduğu marka ve modeller farklı sen sevdiysen o motoru yakından gördüysen, için ısındıysa, hayaller kurmaya çoktan başladıysan al bence o motoru ve keyfini sür. İnsan yapımı değil mi bu aletler? Mondial'i de sorun çıkartacak Honda'sı da bu iş bence şansa bakar, he Honda'yla Yamaha'yla Mondial arasında ne fark var dersen Honda'nın hatalı üretimi %1'dir Mondial'in %3.. belki senin Mondial'in sorun çıkartmaz çürüyene kadar binersin, kısmet işi...

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    al bi hussar bak keyfine ben hussarı almadan önce beat ı sattım ....alalı tam 19 ay olmuş nerde ise 2. yıla merdiven dayadım hala hiç sorun yok...sorun olsada yedek parça sıkıntısı yok ......
    al bi japon diyen arkadaşlar ya beat veya activa kullanmamış veya hala olayı görmezden geliyor.....
    yamahanın bws hariç motoru yok 400cc majesty almıyacaksan tabiki......
    bws çok sağlam bir motor olmasına karşın 2 zamanlı oluşu yakıt tüketimini arttırıyor....
    suzuki nin 150 cc burgman ı var
    iyi motor ama fiyatı çok tuzlu ......
    yukarıda saydığım tüm motorlara bindim kullandım hatta bazıları ile 150 km yi geçen yollar yaptım .....işkembe-i kübradan atmıyorum tek seçenekte karar kıldım oda hussar....
    mekanik tamamen şans işidir milyarlar döküp aldığınn bir italyan sorun çıkarırken 1/4 fiyatına aldığın bir çin malı hussar 19000 de hala aslanlar gibi gitmekte ....tabiki yağına suyuna tuzuna biberine bakacaksın ...
    Walla barış abi , bu mesajını okuyunca , HUSSAR kullanmaktan biraz daha zevk almaya başladım...

nietzsche abi diğer scooterları çok küçük görmüş.
    Kendi bu motoru oldukça beğenmiş.

Bende zaten ;
    " makam aracı gibi , siyah rengini de al , tam sana göre motor , yayıla yayıla gidersin... " dedim...

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Nietzsche gördüğüm kadarıyla 150 Zattan çok hoşlanmışşın ve motor içine sinmiş ne mutlu sana sen yazılanlara bakma al 150 zatını be kardeşim bence önemli olan insanın içine sinmesi

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    artık onla yatıp onla kalkıyorum walla.

kendime kıyafet alırken bile o motoru düşünüyorum

fakat motoru hiç görmedim. üstüne oturduğumda aynı duyguları taşımaya devam edersem mutlaka alırım. ama aklımda soru işareti kalırsa ki sanmıyorum as150t ye bakarım.

beyler as150t çok küçük yaa. oyuncak gibi duruyo. ben yeri geldiğinde kumaş pantolon gömlekle de binerim motora. ama ona binilmez öyle yaa.

bi arkadaş motora ayırabileceğim bütçeyi sormuştu. as150t yi görene kadar 1.7-1.8 ayırmayı düşünüyordum. onu gördükten sonra direk 3 milyar dedim.

bugün biraz yoğundum, ancak cevap verebiliyorum, kusura bakmayın...

Nietzsche

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondiallerden uzak duruuuunnn benden söylemesiiii...

Yaw , scootercı adam tek tekere kalkacak değil ya!
    GUNCEL
    Eğer düzgün bir şekilde kullanılırsa , her model gider...

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı raven adlı üyeden alıntı
    mondiallerden uzak duruuuunnn benden söylemesiiii...
    yav bende de mondial var 4700km yaptım hi. başım ağrımadı. kontak anahtarım değişti zorlamadan dolayı. garanti kapsamında değiştirdiler ve parça 5 günde filan geldi. ayrıca servisim de bana sms attı parçan geldi getir motoru takalım diye. sıradan bakımlar dışında hiç bi sorun çıkmadı.
    lütfen servis konusunda kendi ilinizden başka yerlerede bakın.
    ayrıca motoru zorlamama rağmen bakımlarda hiç bi sorun çıkmadı.
    yaşasın mondial

Motosikleti
    BURGMAN AN650
    slm herkese ben yaklaşık 5 aydır mondial 150 zat kullanıyorum bende almadan önce kararsız kalmıştım.ama şu an itibariyle son derece memnunum.tanışma bölümündede söyledigim gibi çoçukluk hayalimdi bir motorsiklet almak olmamıştı o zamanlar 8.ci ayda aldım nihayet şimdi motor aşkı dahada bir büyüdü içimde.neyse lafı fazla gevelemeyeyim gayewt memnunum bu paraya ancak bu kadar olur yani altı üstü 150 cc 1100cc performansı beklemeyelim şehir içinde kullanımı gayet rahat yeni başlayanlar için basamak olabilecek motor kullanmanın zevkini yaşatacaktır.uzun yola gelince ben motoru marmaristen aldım eskişehire kadar geldi demekki gidiyomuş peki ne yapmak lazım çok ama çok dikkat etmek lazım kullanırken aşırı yüklenmeden gezmenin doganın tadını çıkararak 80 km hızla gayet rahat.ufak tefek sorunlar çıkıyomu?çıkıyo?o zaman ögrenmek lazım bişeyleri şimdilik bu kadar almak isteyen veya sorusu olan varsa elimden geldigince yardımcı olurum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler