Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bu akşamki haber bültenini izlediniz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlardan 1 tane mi sanıyorsunuz? ATV motosikletçilerle uğraşmak için kiralık adam tuttu evet. Motosiklet.net'te yasadışı kayıtlar yayınlamak yasak. Yasak olmayan diğer sitelere bakın, eminim baya vardır benzer görüntüler. Tekere kalkmayanı zaten dolu. Hem bu tür motosikletcilere karşı olan motosikletciler de var ve evet bunlar yüzünden tüm motosikletciler zan altına kalıyor. Herifin yaptığı doğru birşeymiş gibi tepki verenlere anlam veremedim.
    Arkadaşım senin tepkin kime?? motorsiklet.net te neden bu tür görüntülere yasak var sanıyorsun? burada insanlar dogru paylaşım için bulunuyor ve bu cemiyetin insanlarından ben dogru davranış gördüm bu bir kültür meselesi.

Evet ben bu motoru kullanan kişeye kızıyorum ve buradan sesleniyorum. şerefsizin önde gidenisin çünkü tüm camiyayı bu şekilde üç beş kuruş için karalaman cümlemin başındaki kelimeyi hakettiğini gösteriyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:17 ----------

Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir iki kişinin yaptığını binlerce kişiye mal edecek ve zan altında bırakmış olmalarının neresi savunulabilir ki? Düzmece olduğunu bile bile böyle bir habere taraf olmanız ve binlerce insanın zan altında bırakılıp insanlara hedef olmasını savunmanızda beni şaşırttı açıkcası. Neye istinaden böyle bir davranışta bulunduğunuzuda merak etmiyor değilim?
    Kesinlikle Katılıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle haberin düzmece olduğuna inanmıyorum. Bu konuyu tartışacak da değilim zaten.

İnternette arama yapın örneğin, motosiklet için ailemi nasıl ikna ederim benzeri onlarca başlık bulabilirsiniz. Bu haberi izleyen bir aile düşünün. Farklı şekillerde olsa dahi bu zorlukları hepimiz yaşıyoruz .

Aramaya inanın ve devam edin, motosikletler gıcık olduğunu belirten onlarca başlık bulabilirsiniz. Bu haberi izleyen bir gıcık düşünün. Çok fazla gıcık olduğunu en iyi bilenler bizleriz, bunun için yıllardır kamuoyu oluşturmaya çalışanlar da bizleriz. Bir haber bile tüm çabalarımızı silip atabilir, hepimizi zan altında bırakır haliyle, çünkü gıcık olanlar olmaya devam edecektir. İşte bu yüzden ben de haberdeki gibi sürücülere gıcığım.

Yine aramaya devam edin ve motosikletcilerin 4 teker sürücülerinden duyduğu rahatsızlıkları dile getiren başlıkları bulun. Hele o modifiyecilerden ne kadar rahatsızız. Detaya girmeye gerek yok. Onlar da çıkıyor zaman zaman haber bültenlerine. Onlar da sitelerinde başlık açıyorlar mı acaba hepimiz zan altında kaldık diye? Açsalardı öyle bir başlığa nasıl bir yorum yazardınız?

Daha sıralanabilecek çok şey var fakat özünde düşündüklerim hep bu yönde. Motosikletlere saygılı bir toplum oluşturmak, eylemlerimizden önce davranışlarımızla yapabileceğimiz bir olay. O yüzden gereksiz gaz açıp yüksek sesle gezenlere, tehlikeli sürenlere, koruma ekipmanları kullanmayıp hafif kazalarda bile yara alıp insanlarda olumsuz etki bırakanlara, çeşitli atraksiyonlara girip hava atanlara, alayına gıcığım.

Hepimizin amacı aynı, benim mücadele yöntemim de bu. Çuvaldız vardı hani?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin tepkin kime?? motorsiklet.net te neden bu tür görüntülere yasak var sanıyorsun? burada insanlar dogru paylaşım için bulunuyor ve bu cemiyetin insanlarından ben dogru davranış gördüm bu bir kültür meselesi.

Evet ben bu motoru kullanan kişeye kızıyorum ve buradan sesleniyorum. şerefsizin önde gidenisin çünkü tüm camiyayı bu şekilde üç beş kuruş için karalaman cümlemin başındaki kelimeyi hakettiğini gösteriyor...
    Kesinlikle Katılıyorum...
    Ben de bir çok insanın düzgün, saygılı şekilde motosiklet kullandığına inanıyorum.

Motosiklet kullanıcıları, kendilerine yapılan eziyet nedeniyle amiyane tabirle bir savaş içerisindedir. Zaman zaman etkinlikler düzenliyoruz, etiketler yapıştırıyoruz, geçenlerde sprey boyayla duvarları boyayalım diye bir teklif bile gelmişti. İşte böyle bir ortamda o haberi yapana değil, habere neden olan kişiye zehirli çuvaldız batırmalıyız. Benim tepkimin sebebi budur. Bu haberdeki arkadaş gibi baya bir arkadaşımız olduğunu hepimiz kabul ediyorsak, haberi yapmaları da boşa değildir. Bırakın yapsınlar böyle haberleri de, biz de arkadaşlarımıza daha sağ duyulu olmaları konularında telkin verelim. Ya da küfür edelim.

aloavera; ilginç bir tespit. Fakat ben bu kadar detayları bilemem, aklım yetmez.

Genel olarak son sözümü söyleyip çekilmek istiyorum, çünkü fikirlerimi açıkladım. Tartışmaya sürüklenmek istemiyorum.

Bir suç işleyip kameradan yüzünü saklayan ve neden çekiyorsun diyerek saldıran insanları aklıma getiriyor bazı yorumcular. Burada yüzünü saklayan haberdeki arkadaş tabi, sizlere yüzsüz demek gibi bir niyetim yok.

Motosiklet kültürünü kavrayamamış insanlara bu kültürü, bu bilinci kazandırmadan yaptığımız tüm hareketlerin boşa gideceğine inanıyorum. Bu başlıktaki gibi bir tane dengesiz tüm çabaların çöpe gitmesine neden olabilir. Bu tür haberlerle, diğer insanlardan duyduğumuz tepkilerle önce içimizdekileri temizlememiz gerektiğini anlamalıyız, hoş hala anlayamamış olmamız daha üzücü. Biz de can taşınıyoruz, bizim de haklarımız var gibi ajitasyonlar şu aşamada geçerli değil maalesef.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı tuyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle haberin düzmece olduğuna inanmıyorum. Bu konuyu tartışacak da değilim zaten.

İnternette arama yapın örneğin, motosiklet için ailemi nasıl ikna ederim benzeri onlarca başlık bulabilirsiniz. Bu haberi izleyen bir aile düşünün. Farklı şekillerde olsa dahi bu zorlukları hepimiz yaşıyoruz .

Aramaya inanın ve devam edin, motosikletler gıcık olduğunu belirten onlarca başlık bulabilirsiniz. Bu haberi izleyen bir gıcık düşünün. Çok fazla gıcık olduğunu en iyi bilenler bizleriz, bunun için yıllardır kamuoyu oluşturmaya çalışanlar da bizleriz. Bir haber bile tüm çabalarımızı silip atabilir, hepimizi zan altında bırakır haliyle, çünkü gıcık olanlar olmaya devam edecektir. İşte bu yüzden ben de haberdeki gibi sürücülere gıcığım.

Yine aramaya devam edin ve motosikletcilerin 4 teker sürücülerinden duyduğu rahatsızlıkları dile getiren başlıkları bulun. Hele o modifiyecilerden ne kadar rahatsızız. Detaya girmeye gerek yok. Onlar da çıkıyor zaman zaman haber bültenlerine. Onlar da sitelerinde başlık açıyorlar mı acaba hepimiz zan altında kaldık diye? Açsalardı öyle bir başlığa nasıl bir yorum yazardınız?

Daha sıralanabilecek çok şey var fakat özünde düşündüklerim hep bu yönde. Motosikletlere saygılı bir toplum oluşturmak, eylemlerimizden önce davranışlarımızla yapabileceğimiz bir olay. O yüzden gereksiz gaz açıp yüksek sesle gezenlere, tehlikeli sürenlere, koruma ekipmanları kullanmayıp hafif kazalarda bile yara alıp insanlarda olumsuz etki bırakanlara, çeşitli atraksiyonlara girip hava atanlara, alayına gıcığım.

Hepimizin amacı aynı, benim mücadele yöntemim de bu. Çuvaldız vardı hani?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

Ben de bir çok insanın düzgün, saygılı şekilde motosiklet kullandığına inanıyorum.

Motosiklet kullanıcıları, kendilerine yapılan eziyet nedeniyle amiyane tabirle bir savaş içerisindedir. Zaman zaman etkinlikler düzenliyoruz, etiketler yapıştırıyoruz, geçenlerde sprey boyayla duvarları boyayalım diye bir teklif bile gelmişti. İşte böyle bir ortamda o haberi yapana değil, habere neden olan kişiye zehirli çuvaldız batırmalıyız. Benim tepkimin sebebi budur. Bu haberdeki arkadaş gibi baya bir arkadaşımız olduğunu hepimiz kabul ediyorsak, haberi yapmaları da boşa değildir. Bırakın yapsınlar böyle haberleri de, biz de arkadaşlarımıza daha sağ duyulu olmaları konularında telkin verelim. Ya da küfür edelim.
    Belkide bizim aşırı duyarlı olmamız bu habere karşı tek yönlü bakmadığımızdan kaynaklanıyordur. Öncesini ve sonrasınıda hesap ederek bakıyoruz... Anladığım kadarıyla sende farklı birşey söylemiyorsun sende tepkilisin ama o tarz kullanan kişilere sitemin... Tabi sen şunu fark etmemişsin, biz o sürücüyü, trafik ortasında o şekilde hareket yapan benzer sürücüleri ve bu tarz haber yapıp binlerce insanı üzüp haklıyken haksız duruma düşüren tvleri kınıyoruz... Bütün olay bu.
    Bir garip yolcu...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gencecik bir arkadaşımız belediye sulaması nedeniyle parçalanarak hayatını kaybediyor ,, ve bir hafta sonra böyle bir haber. Gerçekten tesadüfmü .. Bence değil. Kimbilir belediye den yada o işi yapan taşeron firmaların birinden kimler o kanaldan kimlere rica ettide muhabir işini gücünü bırakıp duruma uygun bir haber kovaladı yada direk kendileri kurguladı..

Beyler Türkiye de yaşadığımızı unutmayın. Bu işler bu memlekette böyle döner. Herkes rantının peşinde kimin öldüğü kimin kaldığı kimin umurunda.

Şimdi kalkıp ölenin hiçmi suçu yok demeyin mübarek ayda. Suçuda olabilir ama o artık bu dünyada değil. Bari şimdi sorgulamayalım. Sorgulayacaksak kendimizi sorgulayalım bence ....

Bari herkese faydası donuacağı kati olan konularda muhalefet olmayalım. Değilmi ama benmi yanlış düşünüyorum...

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)