Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motosikletinizden Bahsedermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

İlk motorunuzdan bahsedermisiniz. Eminim herkesin anlatacağı bir hikayesi vardır...
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Olmaz mı tabikide herkezin anlatacağı bir hikaye vardır sonuçtab ben kendi maceramı yazarak cevaplamak isterim...İlk motor sevdam 16 yaşında başladı bir keresinde bababım arkadaşı mehmet abide bir kanuni zebra 90 vardı dedim mehmet abi şu ufaklığı bana öğretirmisin ilk önce babama baktı babam tamam dercesine izin verdi....10 dk içinde vites,fren,gaz kavramlarını uyguladım biraz bahçe içinde pratik yaptım mehmet abi çık bakalım dışarı gez dedi o an kalbim durcak gibi oldu heycanımı yenercesine motora bindim...Ama mehmet abi o şekilde olmaz dedi ama ben bir yanlış yapmadım ki meyerse motor ile ilgili bir yanlış değilmiş kaskı takmadım yha ondan dedi her neyse kaskımı taktım bi 10 km felan gezdim ama gezerken o güzelim havanın rüzgarı insanın yüzünü okşarcasına vuruyor yha işte o an benim motor sevdam başladışim öle aldı basını gidiyor.....Arkadaşlar herkeze kazasız ve zevkli sürüşler.Tekeriniz düz bassın..

emin ol okurken bile duygulanıyo insan ya. eski günlere gidiyo. çok sağol anlattığın için.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Motorumu aldırmam baya bir zor oldu. Anne Ve Babam Hiç istemiyorlardı. 1 Yılı aşkın bir ikna süreci ardından,İzni aldım ve başladım araştırmalara. İlk başta Scooter istiyordum. Honda Beat,SYM mio baktım. Ve Bir anda bir motor Gördüm. İnternet te. TVS Apache. Ve O anda Dedim Benim Motorum bu olmalı. Sonra Fiyat araştırmalarına başladım. 4000 TL olan motoru 3650 TL ye İstanbul'dan satın aldım. Şimdi Sıra Motorun gelmesindeydi. Filo kargo gibi bir kuruluşa Vermekle Hata etmişiz Bir kez daha Aklıma geldi. Sinirim bozuldu. 5 Gün gibi bir sürede Motorum Geldi. Kocaman bir kutusu vardı. Çelik demirlerle Çevrili. 200 KG gibi bir agırlıgı nerdeyse tek başıma indiricektim. Nasıl bir hevesse artık Ve Aşkımla buluştuk. Öyle işte =)) Hayatımın en güzel günüydü Allah herkese Nasip etsin. Kazasız belasız. Hayırlı sürüşler. Aman bizi Üzmeyin.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıl 2008 çocuğukluğun cahilliği ile araştırmadan etmeden Mondial 150 zc almıştım.
    Sadece 2 gün kalabildi bende 2.günde acemiliğin kurbanı olup kaza yapmıştım.
    Ailem o kazadan sonra motosiklet lafını rafa kaldırmamı istediler.
    Bir kaç ay sonra yeniden motosiklet konusu açıldı ''Ehliyetini al sonrasını düşünürüz.'' dediler.

O cümleden sonra bu seneye kadar çok az motosiklet muhabbeti geçti.
    Bende bu arada forumu okuyup güvenli sürüş,koruma ekipmanları hakkında bilgi toplamaya başladım.
    2010 un 9 Şubatında ehliyetimi kart olarak cebime koydum.
    Eve gittiğimde ehliyeti masaya koydum ve artık bu konuda ciddi konuşmanın zamanı gelmişti.
    Öncelikle iş koruma ekipmanlarını satın almakla başladı.(kask,ceket,eldiven,böbreklik,pantalon,bal aklava,bot)
    Ekipmanları toparladık ve artık ufak cc li bir motosiklet alıp bu işin zevkini tatmaya motosiklet camiasına girmek kaldı.
    Sabahlara kadar ilanlarda gezinirken denk geldim Ybr 125 e ertesi sabah aradık,gösterdik ve satın aldık.

Onunla 4000km yakın yol yaptım,düştüm,keyif aldım,ürktüm.
    Biraz daha büyütmek için motorumu sattım.
    Ancak imkanlar el vermediği için tekrar Ybr ye dönebilirim.

İşte benim kirazım(eski motorum)

Alıntı eguvere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin ol okurken bile duygulanıyo insan ya. eski günlere gidiyo. çok sağol anlattığın için.
    Rica ederim ne demek sen topic acmışssın bizde en güzel cevabı vermeye çalıştık gerçektende eski günler bir harika....

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Ilk motorum arkadaşlar bisan mobiletti 200 tl ye almıştım işimi çok iyi görmüştü ama plakası yoktu faturası vardı sordum plakası kaça çıkar diye 400 lerden bahsettiler bende zaten 200 almışım diye bir süre sonra sattım ilk motorum buydu ama çok az yakıyordu iyi kötü çekiyorduda ama sattıktan sonra baya üzüldüm sattığıma pişman oldum :(
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    20 sene olmuş ilk motorum bionikti sonra mzler jawalar hurda bmw ler geçti elimden
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ne uğraş ne mücadele vermişiz ya.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    İlk bindigim motor mondial kt125 ti.2005 yılında sıfır almıştım,bi arkadaşım eve getirdi bagladık motoru.Tabi sabaha kadar uyku yok.Sonra sabah bi açtım kontagı,tam 3 sene bindim.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    İlk motorumu 1974 yılında aldım. Mobilet, Şişli' den almış Kartal'a getirmiştim. O zaman motor satan firmalar, servisler bu günkü gibi yoktu. Plaka ehliyet yoktu, bu günki gibi soranda yoktu.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    Honda cbr 125
    ben izmirde ögrenciyim konyada ikamet ediyorum yani ailem konyada. bu yaz herkez

tatile giderken ben memleketime dahi gitmeyip önce yaz okuluna kaldım daha sonra

gerekli olan paramı toparlayabilmek adına burda bir işe başladım hala da devam

etmekteyim. fakat aradıgım motoru paramı daha toparlayamadan buldum. satan

arkadas gercekden iyi niyetli birisi aradım konustuk gösterdik benim icime sindi

kaporasını verdim ve ilk motorum olan cg 125 bu sabahdan beri kapımda. fakat

motorun sahibi ilk taksidi ödedigimde anahtarı ve ruhasatı verecegini ikinci taksitle

borcumu kapattıgımda satısını verecegini söyledi tabiki bunlar sözleşmeli olarak da

imzalanıp teyit edildi. anlayacagınız ilk motorumu bu sabah teslim aldım fakat henüz

binemiyorum sadece asagıya inip silmekle yetiniyorum.eylül7de taksitmi ödedigimde
    gezmeye baslıyacagız bizde
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sene 1980 alman harbinden kalma BMW R60 yok böyle bir makina hala tadını unutamadığım bir motor..

Motosikleti
    MONDİAL 150RF
    Ben Suan 15 Yaşımdayım ve motor hevesim daha yeni yeni filizlendi.4 Ay önce kadar babamın bir motoru vardı . 1976 PUCH 50cc. Onunla 4 AY PRATİK YAPTIM . Sanki doğuştan biliyormus gibi hiç motordan düşmedim daha.Ve 15.07.2010 Tarihine kadar o motorla artık hazır hissettim kendimi ve babama yeni bir motor alması için baskı yaptım.Babamda Ben yaşlarından beri motor kullandığı için anladı tabi bendeki hevesi.Ve 15.07.2010 Pazartesi Günü Mondial'e gitti ve aldık.Mondial İyi bir secim olmayabilir ama 50cc den 151cc ye yükselmiştim.Bu işler zamanla büyür diyerek 151cc lik 150 RF yi aldık. Suan 1400 KM oldu ve daha hiç düşmedim motordan.İnsallahta başıma gelmez.Mutlaka kaskımı giyiyorum ama deri ceket falan yok :( Bakkala dahi gitsem kask hep başımda.

Gazınız Tam;Freniniz Sağlam Olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İlk motosikletim böyle bir şeydi,
    rengi sarı beyazdı,plaka filan yoktu,herhalde 1970 model filandı
    kendim segman piston atmıştım sene 1983,Hukuk fakültesi 1.sınıf öğrencisiyim.
    Kış ortasında karda kullandığım için aile baskısıyla satmıştım.
    Aile babası olduk,aile baskısından kurtulamadık bu arada:(

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Az kahrımı çekmedi kerata her anı keyifle geçti Allah rahmet eylesin..

Uploaded with ImageShack.us
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012
    1997 Honda Titan CG 125
    125 cc. lik ile acemiliğimi attım. 2005 te NX4 Falcon'a geçtim. Ama bir kere beni yolda bırakmayan, bir keresinde otobüsün altına atıp Rize'de 1 ay eşimle dağ bayır gezdiğim ilk göz ağrımı hiç unutamadım...

ilk motora binisim sanirim 200o yılında fetiye oludenizde bir scuter kiralamistim, hanimla beraber 1 gun bindik, yokusta cekmedi, hanim surdu ben otoyolda arkasindan kosarak cıktım derken, ulan dedim bu is keciboynuzu yemek gibi bir dirhem bal icin 1 kg odun yiyorsun demistim kendime,
    2007 oldu, is yerinde mudurum motor hastası, baktim birinden motor bulmus, binecek takım elbiseyle, sende arkama bin dedi, bindim ama nasil binilecegini bile bilmiyorum, kask koruma mont hicbisey yok, 160 bastı ben arkadan mudurummmmmmmmmmmmmmm diye bagirdigimi biliyorum, ısıkta durduda kendimi asagi attim
    ama virus girdi kanima 2011 de alırım ilk motorumu

Motosikleti
    honda cg125 ve rx 135 king
    ah kardeşler ah bu virüste abimden bulaştı bana kendisi motor işini bıraktı(kurye) devamlı motor değiştiriyor ve alıp satıyordu
    ama hastalıkk bende kaldı tabi ozamanlar cin motoru yok japonlar revanşta
    yaş 14 ama titan rx sersi falan hepsinin dumanını yuttum ama iki emaktarda benı bırakmadı bende onları ben ikisiylede mutluyum :D

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    İlk motosikletim 50 cc'lik KTM'di. O sıralar 7 yaşındaydım. Hemen kısa bir anımı anlatayım; 'Yalova'dan arkadaşlar varsa Güneyköy'ü bilirler. Kışları 1 metreden fazla kar olurdu 3-4 sene öncesine kadar. Ben önde babam arkada karların arasındaki patikalarda geziyoruz, babam viteslerdi debriyajdı derken 3-4 defa stop ettirmiş tabi benim haberim yok. Bende vites derdi yok gidiyorum atom karınca gibi 5 dk sonra arkamı dönünce birşeylerin eksik olduğunu farkedip geri dönmüştüm Sonradan iyi fırça yemiştim tabi Hala cross kullanıyorum, başka bir motosiklet üstünde düşünemiyorum kendimi.

Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler