Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 köpek ve 1 motorcu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Merhaba...

22/08/2010 pazar günü saat 17:30'da iftara kadar vakit geçimek için ''planlamadan 171km'lik''bir gezi yaptım.Geziden büyük keyif aldım ol viraj ve kontranın keyiflerine vardım diyebilirim.

Fakat dönüş yolunda daha önceden duyduğum ''köpekli bağları''adında bir yer duymuştum.Ulen dedim şuraya bigidim bakim nasıl biryer? diyerek dönüş yolumun kesiştiği paraleline doğru bir ''u'' çizerek ''köpekli bağlar^''nın yolunu tuttum.Yol süper dalışlı,çıkışlı dalarkende çıkarkende virajlı eee birazcıkta kumlu.Virajları alırken ''40/50''km arasında yerdeki ince kumların üstünde arka tekerimin viraj çıkışlarında gazı açtığımda,hafif savrulmasıbende adrenalin patlaması yapıyor...duki...

Oda neeee.''hevvvv,hev,hevv''diye yavru bir köpek sesi duydum sanki.Sağıma baktım siyahlı beyazlı minicik bir ''kerata köpek''Yesinler seni,amaninde amanin diye içimden geçiriyordum ve baslı bir şekilde ''hoovvv,hov,hovv,hovda,hovvvv''türünden 2 bilemedin 3 köpek sesi duydum,fakat herhalde başka bağ evlerine ait ve bağlı köpekledir diye düşünüyordum..kiii,yanılmışım...

Arkadaş bu yavru köpeğin havladığı bağ evinin duvarının bittiği yerden ''hey maşallah'' at gibi 3 tane köpek peydahlandı.İçimden şimdi ayvayı yedik dedim.Köpekler dli gibi ''sanki verdiğim çek karşılıksız çıkmış alacaklı gibi''dört nala üstüme doğru geliyorlar,istifimi hiç bozmadım ve devam ettim,tabi hızımı biraz düşürdüm.

Ulen it oğlu itler hem havlıyor hem yaklaşıyor hemde ısırmak için hamle yapıyorlardı ''YUSUF,YUSUF,YUSUF'' yarabbi,milletin bahsettiği aksakallı dede buralardaysa lütfen onu buraya gönder çok zor durumdayım ''ulen saldıran köpek görünce edilen dua hangisiydi yaaaa,yarabbi napıcam benşimdi'' diyerekten motoru durdurdum.

Motordan sola doğru indim köpekleri sağıma aldım,motoru durdurmadım çalışır vaziyette bıraktım ve yan ayakçığı açtım.Köpeklerlearamda duvar olarak motoru tuttum ve yerden,rahat atabileceğim 2 tane taş aldım.Sol elimle aragazı veriyorum diğeriyle taş atargibi yapıyorum,bu yaptığım hareket köpekleri ahada delirtti.Ullleeyyyynnnn,heyyyyy,laayyynnn lan kimse yokmu,hoşşştt hooooooooooşştt diye bağırırken,nasıl olduysa köpekler birden susutular ve geri çekildiler.Bende ''bulucam sizi olum,bulucam diyerek,seri bir şekilde...''Siz kimle uğraştığınızı henüz bilmiyorsunuz,dua edin oruçluyum,yoksa işiniz yaştı gibisinden kafamı sallıyarak uzadım...''

Motoru,deriiinnn ve uzun bir patiyle,tozu dumana katarak 1/2/3/4.vitese kadar nasıl çıktığımı hatırlamıyorum.Resmen dizimin bağı çözüldü...
    Haftaya metal boncuk atan bir tabancayla ve bol miktarda,torpille olay yerine geri gidicem Şaka yapıyorum,oraya geri tabiki dönmicem

Tekeriniz düz basın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kardeş, unutulmaz bir macera yaşamışsın.. Köpek konusunda tecrübelendin

ve şerbetlendin artık.. Bundan sonrası hava civa..

Senin'de tekerin düz bassın..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, unutulmaz bir macera yaşamışsın.. Köpek konusunda tecrübelendin

ve şerbetlendin artık.. Bundan sonrası hava civa..
    Bana daha öncede köpek saldırmıştı,fakat hiç bukadar korkmadım,heralde köpekler 3 tane olunca iş değişiyor
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana daha öncede köpek saldırmıştı,fakat hiç bukadar korkmadım,heralde köpekler 3 tane olunca iş değişiyor

Şerbetlenme bir yana, sende alışkanlık olmuş!.. Bu durumda,yanında;

köpek kovucu bulundurman faydalı olacaktır..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Köpek ne diyor?

Oda neeee.''hevvvv,hev,hevv''diye yavru bir köpek sesi duydum sanki. ''hoovvv,hov,hovv,hovda,
    Sen ne diyorsun?

Ullleeyyyynnnn,heyyyyy,laayyynnn lan kimse yokmu,hoşşştt hooooooooooşştt

Anlasamazsiniz tabi.
    Ne demisler?
    Bir lisan bir insan, iki lisan, iki insan.

Köpek görünce havvv havv diye bagiracaksin.
    Ne anlasin o hoosttan layyn dan?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Merhaba...

22/08/2010 pazar günü saat 17:30'da iftara kadar vakit geçimek için ''planlamadan 171km'lik''bir gezi yaptım.Geziden büyük keyif aldım ol viraj ve kontranın keyiflerine vardım diyebilirim.

Fakat dönüş yolunda daha önceden duyduğum ''köpekli bağları''adında bir yer duymuştum.Ulen dedim şuraya bigidim bakim nasıl biryer? diyerek dönüş yolumun kesiştiği paraleline doğru bir ''u'' çizerek ''köpekli bağlar^''nın yolunu tuttum.Yol süper dalışlı,çıkışlı dalarkende çıkarkende virajlı eee birazcıkta kumlu.Virajları alırken ''40/50''km arasında yerdeki ince kumların üstünde arka tekerimin viraj çıkışlarında gazı açtığımda,hafif savrulmasıbende adrenalin patlaması yapıyor...duki...

Oda neeee.''hevvvv,hev,hevv''diye yavru bir köpek sesi duydum sanki.Sağıma baktım siyahlı beyazlı minicik bir ''kerata köpek''Yesinler seni,amaninde amanin diye içimden geçiriyordum ve baslı bir şekilde ''hoovvv,hov,hovv,hovda,hovvvv''türünden 2 bilemedin 3 köpek sesi duydum,fakat herhalde başka bağ evlerine ait ve bağlı köpekledir diye düşünüyordum..kiii,yanılmışım...

Arkadaş bu yavru köpeğin havladığı bağ evinin duvarının bittiği yerden ''hey maşallah'' at gibi 3 tane köpek peydahlandı.İçimden şimdi ayvayı yedik dedim.Köpekler dli gibi ''sanki verdiğim çek karşılıksız çıkmış alacaklı gibi''dört nala üstüme doğru geliyorlar,istifimi hiç bozmadım ve devam ettim,tabi hızımı biraz düşürdüm.

Ulen it oğlu itler hem havlıyor hem yaklaşıyor hemde ısırmak için hamle yapıyorlardı ''YUSUF,YUSUF,YUSUF'' yarabbi,milletin bahsettiği aksakallı dede buralardaysa lütfen onu buraya gönder çok zor durumdayım ''ulen saldıran köpek görünce edilen dua hangisiydi yaaaa,yarabbi napıcam benşimdi'' diyerekten motoru durdurdum.

Motordan sola doğru indim köpekleri sağıma aldım,motoru durdurmadım çalışır vaziyette bıraktım ve yan ayakçığı açtım.Köpeklerlearamda duvar olarak motoru tuttum ve yerden,rahat atabileceğim 2 tane taş aldım.Sol elimle aragazı veriyorum diğeriyle taş atargibi yapıyorum,bu yaptığım hareket köpekleri ahada delirtti.Ullleeyyyynnnn,heyyyyy,laayyynnn lan kimse yokmu,hoşşştt hooooooooooşştt diye bağırırken,nasıl olduysa köpekler birden susutular ve geri çekildiler.Bende ''bulucam sizi olum,bulucam diyerek,seri bir şekilde...''Siz kimle uğraştığınızı henüz bilmiyorsunuz,dua edin oruçluyum,yoksa işiniz yaştı gibisinden kafamı sallıyarak uzadım...''

Motoru,deriiinnn ve uzun bir patiyle,tozu dumana katarak 1/2/3/4.vitese kadar nasıl çıktığımı hatırlamıyorum.Resmen dizimin bağı çözüldü...
    Haftaya metal boncuk atan bir tabancayla ve bol miktarda,torpille olay yerine geri gidicem Şaka yapıyorum,oraya geri tabiki dönmicem

Tekeriniz düz basın
    hahaha olaydan çok anlatım tarzını beğendim çok güzel anlatmışsınız tebrikler ve geçmiş olsun
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben köpek maceralarımı anlatsam roman olur.aklıma gelince bile ayaklarımın bağı çözülüyor...senin macera da güzel ama birinde bizi 3 saat rehin tutan o eşek kadar itlerin yanında 1 metre kar içinde geçirdiğimiz o titrek 3 saat.sıkıysa kımılda..ciddi söylüüyorum kımıldatmadılar bile..saate bir de nöbet değiştirdi itler..tamam dedik burada bunlar bizi yer sonrada kemiklerimizi defnetmek için toplarlar diye düşündük..nefret ederim o itlerden....ne ak sakallı ne dua aklımıza
    bile gelmemişti

coq neden biz köpekçe öğrenelim yaw..onlar insanca öğrense olmamı??eğitim onlarada şart değilmi??
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpek ne diyor?

Sen ne diyorsun?

Anlasamazsiniz tabi.
    Ne demisler?
    Bir lisan bir insan, iki lisan, iki insan.

Köpek görünce havvv havv diye bagiracaksin.
    Ne anlasin o hoosttan layyn dan?
    İlkay abi sen nedilinden bahsediyorsun,ben o anda konuşmayı bile unuttum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:48 ----------

Alıntı Judgee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha olaydan çok anlatım tarzını beğendim çok güzel anlatmışsınız tebrikler ve geçmiş olsun
    Darısı senin başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:50 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben köpek maceralarımı anlatsam roman olur.aklıma gelince bile ayaklarımın bağı çözülüyor...senin macera da güzel ama birinde bizi 3 saat rehin tutan o eşek kadar itlerin yanında 1 metre kar içinde geçirdiğimiz o titrek 3 saat.sıkıysa kımılda..ciddi söylüüyorum kımıldatmadılar bile..saate bir de nöbet değiştirdi itler..tamam dedik burada bunlar bizi yer sonrada kemiklerimizi defnetmek için toplarlar diye düşündük..nefret ederim o itlerden....ne ak sakallı ne dua aklımıza
    bile gelmemişti

coq neden biz köpekçe öğrenelim yaw..onlar insanca öğrense olmamı??eğitim onlarada şart değilmi??

Samet abi sizinki daha berbat bir durumsizede geçmiş olsun

İnsan çok pis tırsıyo dimi

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aga böyle durumlarda ütüyü arıyor insan
    de haydi geçmiş olsun, yeni macerolarda görüşmek üzere
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Darısı senin başına

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:50 ----------

tesekkürler ben almayayım diyecegim ama burda köpek cok yarın motorum geldiginde bizde bir kovalamacaya baslayacagız gibi
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    aynı olay arabadayken olmuştu
    araba hızlanıyor köpekler koşuyor sanki bir yarış
    bir köpek arka cama yanıma kadar yaklaştı, camı açsam içeri dalacak nerdeyse
    sonra 10 dk gibi bir müddetin sonunda yoruldular herhalde bıraktılar koşmayı
    şimdi sorum şu acaba böyle bir durumda gaza yüklenip kaçmak mı yoksa usulünce durup beklemek mi akıllıca olur?

Yanımızda kedimi taşısak acaba!?..

http://

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    birisinden duymuştum , köpek dönen tekerleğe havlayıp ısırmak istermiş . nedendir bilmem böyle bir durum traktör kullanırken başıma geldi .hayvan ön tekerleği ısırıp ısırıp duruyordu ,kafası ezilecek diye de üzülüyordum . traktörü durdurunca susuyorlar , hareket edincede aynı şey devam ediyordu . ama seninki gibi bir durumda hiç kalmamıştım . korkunu az çok tahmin etmeye çalışıyorum .geçmiş olsun ........

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun,fazla merak cildi bozar diye boşuna dememişler sen köpekleri ziyarete gidiyorsun elin boş insan giderken kasaptan biraz kemik alır onlara yolda hediye verirdin bak kemikleri görünce sana sataşıyorlarmı denenmiş tecrübe ıssız yollarda yanınızda biraz erzak olsun sağa sola dagıtmaya
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sorum şu acaba böyle bir durumda gaza yüklenip kaçmak mı yoksa usulünce durup beklemek mi akıllıca olur?
    Biz iki uç ay once arkadaslarla bunun denemesini yaptik.
    Biz topuklama taraftariydik.
    Onlarsa durup beklemenin daha akillica oldugunu savunup durdular.

Testin sonucunu geldiklerinde yazarim.
    Yani henuz umudumuzu kaybetmedik, mutlaka doneceklerdir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Samet abi sizinki daha berbat bir durumsizede geçmiş olsun

İnsan çok pis tırsıyo dimi[/QUOTE]

bu sadece bi tanesi...dedim ya roman olur diye..birinde de baraj yolunda arabayla giderken arkama takıldı gerizekalılar...tamponu ısıracaklar.motosiklet olmadığı için rahattım.biraz hızlandım burunları değecek neredeyse...bir sert fren..çat çut.küütt.ıyykk vııyykk gıııyyk filan.salakların hepsi tampona yapıştılar.bi dahada onları araç kovalarken gören olmamış

coq, arkadaşların yanlarına uydudan takip cihazı filan verseydiniz bu kadar beklemezdiniz...telefon dediğinin şarjı tam olmadık zamanlarda bitiyor
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...bir sert fren..çat çut.küütt.ıyykk vııyykk gıııyyk filan.salakların hepsi tampona yapıştılar.bi dahada onları araç kovalarken gören olmamış
    süper bir yorum

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yahu okudukca gülesim geliyor...
    Bizim burada köpeklerle basimiz belada degilya tabiki gülerim...

Ama sizleride anlamiyor degilim yani...
    Türkiyedeyken sadece birkere Lüleburgaz icerisinde önüme köpek ciktiydi..
    Ona carpmamak icin güzel bir fren yaptiydim gece yarisi...
    Yolda kimse yok.. Sadece köpek ve ben..
    Arka tekerim sag sol yapiyordu...
    Demekki süratliymisim..

Köylerede gittim ama hicbir köpek bana saldirmadi..
    Saldirsaydilar ne halt islerdim onuda bilmiyorum..

Hic tecrübe yok baba
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu okudukca gülesim geliyor...
    Bizim burada köpeklerle basimiz belada degilya tabiki gülerim...

Ama sizleride anlamiyor degilim yani...
    Türkiyedeyken sadece birkere Lüleburgaz icerisinde önüme köpek ciktiydi..
    Ona carpmamak icin güzel bir fren yaptiydim gece yarisi...
    Yolda kimse yok.. Sadece köpek ve ben..
    Arka tekerim sag sol yapiyordu...
    Demekki süratliymisim..

Köylerede gittim ama hicbir köpek bana saldirmadi..
    Saldirsaydilar ne halt islerdim onuda bilmiyorum..

Hic tecrübe yok baba
    vicdansız sizin hükümet babo.
    yola atlayan köpeği alenktrikli sandalyeye oturtuyolardır.

aksiyon adrenalin burda
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksiyon adrenalin burda
    Bu kesin Fatih...
    Hersey var yurdumda...

Simdi su aklima geldi..
    Babaeskide yoldayim...
    Yani süratim yavas...
    Cidden yavas...
    Bir bayan var yolun kenarinda..
    Farkindayim yolun karsisina gecmek istiyor..
    Yaya gecidi falan yok ama..
    ben yinede frenlemeye hazirim..
    Kadina cok az mesafe kala kadin yola zipladi...
    Bende durdum haliylen...
    Kadinin bana dedigi ney biliyormusun?
    Tamam tamam ben seni gördüm
    Yahu beni gördüysen hic inme yola..
    Beni farkettigini bana belli et be kadin..
    Tarladami yürüyorsun?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)