Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ER 5 'ime Nazar değdi-Egzoz'u ne yapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Kardeş... Sen geceyarısı lastiğin altına dikey konulan beton çivilerini bilirmisin? Heh evet işte onlardan. Şuan aklına gelenlerden. Kaşınanı kaşıyacaksın .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Allah akıl fikir versin demekten başka söz bulamıyorum dikkatsiz insanlara.
    bakalım bu gün z-motordan aradılar expertizi yapılmış yarın yani bu gün bir ugrayayıp sonucu ögrenicem.
    zaten z-moto elinde parça yokuş ve yaptıgı işçiliğin ücretini peşin istiyor siz sigorta şirketinden alırsınız diyor.
    nasıl memlekette yaşıyoruz kimse kimseye güvenmiyor,şigorta şirketlerinden canları yandıgı için ücreti araç sahibinden istiyorlar.O zaman sigorta şirketi'de sigorta ücretini bizden cüzi taksitlerle alsın,nasıl olsa hasar parasını hemen ödemiyorsun bir'de tv ekranlarında bangır bangır reklam verirler kaza tutarınızı hemen ödüyoruz diye külliyen yalan demekki.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    =mehmetay18;2129741]Abicim çok geçmiş olsun, hakikaten nazar oldu senin motora.. Eğer hukuki yollardan halledemezsen sorunu, her türlü yanındayız biliyorsun
    teşekkür ederim kardeşim,sana da geçmiş olsun alalım mı bir tane GS 500 [/QUOTE]

sağol abicim teşekkür ederim..
    senin motorunun bir tek lastiği = benim motorun 1 yıllık tüm arızalarının tutarını karşılar Onun için ben almiim er-5 yada gs500
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Motosikleti
    2008 Yamaha XT125x gitti, 2012 Cbr250 geldi.

Abi acep nasıl bi hasar oldu :D

Abi acep nasıl bi hasar oldu :D belki bn düzeltcek birini bulurum biliosun etrafmda çok fazla usta mevcut

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    kesın lastiğinin pembe şeritlerı motosıkletını nazara getırdı tamerım böyle bır memlekette yaşadığımızı hiç bır zaman unutmamalıyız komşularımızı etrafımızdan gelecek zararları ıyı algılamalıyız malesef durum böyle ramazandan evvel bır pastanenın bahçesınde kahvaltı yapıyordum pastaneye un gelmış unu getıren komyonet şöförü gerı gerı sıfır yanaştı aracından indi ya şu motoru cekermısın ıyı yanaşayım dedı.
    Bak sen şu işe yahu dedim kardeşim ben buraya gelmış bır müşterıyım hanı ben motorla değilde arabayla gelseydım yada başka bır müşterı oraya arabasını cekmış olsaydı kaldır dıyebılecekmıydın işte böyle anlayışın içine edeyım bunlar bızı ıyıce garıban sanıyorlar yaaa

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı TurBoTosPa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi acep nasıl bi hasar oldu :D belki bn düzeltcek birini bulurum biliosun etrafmda çok fazla usta mevcut
    saol kardeş,ama bu egzoz farklı tamir edilecek bi durumu yok,ama gidon halledilir.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    tamer bana sorarsan gidonu da hallettirme.yenisini iste...salağın birinin hatasını neden sen ve motosikletin ödesin ki???ayrıca hem tamamen düzeltemezler hemde titiz biri olduğun için sürekli gözüne batacak belkide sonradan cebinden değiştirmek orunda kalacaksın.en iyisi geç olsun güç olmasın ama hiçbirşeyinin tamirine gitme..yenisini iste...bence
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kazanın ardından neredeyse tam 1 ay olucak,biz hayla sagolsun AXA sigortadan sonuç bekliyoruz kardeşim madem haklıyım neden bekletiyorsunuz.egzoz delinmiş yamulmuş exper tamir olurmu diye araştırıyormuş.Kendi işinizin peşine düşmezseniz vay haline.2 hafta serviste kaldı motor hiç değişen bir durum yok malesef sigorta şirketinin gönderdiği experi 2 günde bir arıyorum mecburen ama değişen bir durum yok.Bursa Tiger egzoz üretici firma ile görüştüm telefonla kazan delindiyse egzoz komple degişmesi lazım diyor 275 euro fiyat istiyor sigorta şirketine olayı izah ediyorum fiyat araştırmasına devam ediyoruz diyor,biz size en yakın zamanda döneceğiz diyor ne zaman bu yakın zaman acaba.zaten birde ödemeyi hemen yapmıyorlarmış ben masrafı cepten karşılayacağım sigorta artık bana ne zaman öder Allah bilir.
    exper!e diyorum aynı degerde başka egzoz alsam olurmu diyorum araştırmamız lazım diyor.nasıl olsa çıkan egzoz'u alacaksınız benim farklı egzoz takmam sizi neden ilgilendiriyor diyorum tutanakta Tiger egzoz yazıyor diyor Allah Allah.Birde motoru servise değilde başka bir tamirhaneye götürüp motoru yaptırayım diyorum bizim anlaşmalı oldugumuz yerlere götürmeniz daha iyi diyor.eskiden böyle durumlar yoktu.kaza masrafını öderdi sigorta sen nerede istersen orda yaptırırdın aracını yenimi çıktı bu uygulamalar yoksa kafalarına göre ne tuttururlarsa mı?
    bize dün akşam egzoz araştırırken sahibibnde.com da dikkatimi çekti tiger egzoz almak için aradıgım firmenın ana distribitörünün ilanı dikkatimi çekti benzer egzoz 150 euro yazıyor o da ilginç.kazıklanmamak elde değil kardeşim.motorun arka peg ezilmiş exper bunun yayı var o düşmüş diyor servise diyorum ne diyorsun bakarız diyor zaten bakmakla yetiniyor sağolsunlar icraat yok
    gidonu artık es geçtim bir arkadaşa yaptırırım artık zaten onuda düzelsin demiş servise
    sonuç şu ki Kawasaki motosikletin varsa servisin yanına uğramıyacaksın çünkü satmaktan başka ve yağ değiştirmekten başka faydaları yok gibi ben öyle gördüm.
    fikir almak isterim arkadaşlardan ER 5 'e Tiger egzoz harici hangi egzoz'u taksam daha iyi olur orjinal egzoz hariç.hafif sesli olması tercihim insanları rahatsız etmiyecek derecede.mesela yoshimura taksam nasıl olur deneyen varmı acaba.fikir fikirden üstündür

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ya Tamer ne uğraşıyorsun,al bi çakma yoşi tak gitsin.Gürül gürül dolaşırsın.Eray geçenlerde 150 TL ye var diyordu.Bende bu gidişle ondan alacağım.Kartal da ercan yapıyor bildiğim kadarıyla.Bir türlü fırsatını bulup gidemedim.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    nedir bu sigortacılardan çektiğimiz ya benimde geçen sene park halindeki motoruma araba çarptı altına aldı granajlar kırıldı birde çatal ön takım gitti 750 tl. masraf servisten 1 ay sonra çıktı ve parasını sigorta sanırım 6 ay sonra verdi ilk olarak cepten çıktı çarpan komşumdu servise parasını o ödedi ama bende 1 ay motorsuz kaldım...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Tamer ne uğraşıyorsun,al bi çakma yoşi tak gitsin.Gürül gürül dolaşırsın.Eray geçenlerde 150 TL ye var diyordu.Bende bu gidişle ondan alacağım.Kartal da ercan yapıyor bildiğim kadarıyla.Bir türlü fırsatını bulup gidemedim.
    sen bilirsin ergün abi 600 f orjinal egzoz'u bizim ER 5 'e uyarmı nasıl olur.olmadı bi yosi de ben alıcam.sigorta 520 tl ye kadar karşılıyor fatura şartı istiyor.serviste en fazla 400 tl ye kadar al diyor biz ne kazanacağız diyor.buyur burdan yak adamlar motora elini sürmedi para kazanmanın derdindeler.benim egzoz parasın'da gözleri var.yazsaydın kardeşim işçiliğini banane dimi ama.zaten arka sağ peği de yazmamışlar ben söyledim sigorta şirketine.bide yetkili servis olucak bunlar sanki sigorta şirketiyle ortak çalışıyorlar dicem.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motoru tamir ettirdikten sonra bence sen direk bu sigorta şirketini değiştir. nedir bu ya böyle eziyet mi olur, beni bu kadar bekleticekler çoktan basmıştım o sigorta şirketini..

benim motor park halindeyken devrilerek yanındaki motorun egzosuna çarptı ve kafa grenajı komple kırıldı, toplamda 730tl masraf vardı.

hasar ihbarı yapıldıktan 1 gün sonra eksper geldi. ilk başta hasarı ben cepten karşıladım 15 gün sonra paramıda aldım. (645tl geri ödediler muhafiyetten dolayı)

servis işçilik olarak 100tl eklemişti faturaya, sigorta şirketi (anadolu sigorta) eksperi hiçbir şeyde güçlük çıkarmadı.

belkide vurkaç diye ihbarda bulunmalıydın ama bu durumda muhafiyete giriyor diye biliyorum.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru tamir ettirdikten sonra bence sen direk bu sigorta şirketini değiştir. nedir bu ya böyle eziyet mi olur, beni bu kadar bekleticekler çoktan basmıştım o sigorta şirketini..

benim motor park halindeyken devrilerek yanındaki motorun egzosuna çarptı ve kafa grenajı komple kırıldı, toplamda 730tl masraf vardı.

hasar ihbarı yapıldıktan 1 gün sonra eksper geldi. ilk başta hasarı ben cepten karşıladım 15 gün sonra paramıda aldım. (645tl geri ödediler muhafiyetten dolayı)

servis işçilik olarak 100tl eklemişti faturaya, sigorta şirketi (anadolu sigorta) eksperi hiçbir şeyde güçlük çıkarmadı.

belkide vurkaç diye ihbarda bulunmalıydın ama bu durumda muhafiyete giriyor diye biliyorum.
    benim sigorta şirketimde sorun yok.senelerdir arabamı ve motorlarımı Anadolu sigortadan yaptırıyorum.motora vuran aracın sigortası Axa sigorta işi agırdan alan onlar işlerine gelmiyor masraf parasını hemen ödemek.

Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yazılarınızda kin ve nefreti körükleyecek, tahrik edici şeyler yazmayın. bi kazadır olmuş, hoş bir durum değil ama telafisi mümkün sonuçta. cana gelmedi ya, gerisi bi şekilde hallolur.
    Haklısın arkadasım yanlız bu komsunun sunu yapması lazımdı komsu senın motosıklete bugun carptım kusura bakma hasarın neyse tespıt et ben yaptırayım diye bılırdı. bu komsu boyle bırseyın oldugunu gızleme ıhtıyacı duyuyor sanırım boylesıne neler yapılmazkı. er 5 ime nazar deydı egzoz u neyapmalı!!! demıs o egzoz dıle gelse o komsuyu dusunur ne yapacagını aslında . valla ben olsaydım daha o dakkada okomsunun kapısını kırardım motosıkletıme kasten zarar veren adamdan para pul ıstemem o motosıkletı kendım yaptırırım ama o komsuyuda en yakın acıl e yollarım cok fena sınırlendım benzer bır olay banada oldu kafasını gozunu kırdım srfszın saygılar...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Zararını isteyeceksin..şayet vermeye yanaşmazsa..sen onun cici arabasına dalacaksın..üzerinde biraz halay sekip rahatlayacaksın..

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yorumlar ve fikirler için teşekkürler.komşuya dedim sigorta şirketin hayla sallıyor diye ama o ne yapsın ses yok.
    axa sigorta genel müdürlüğünü aradım son durum nedir diye exper dosyayı kapatmamış diyor.verdim ayarı telefondaki bayana dedim ben başka exper istiyorum klasik baştan savma yöntemi ben meil attım size hemen dönerler dedi hadi bakalım dedim 2 gün oldu dönen yok sabah telefon açıcagım tekrar sigorta şirketine siz dönmemisiniz diyeceğim bakalım ne cevap verecekler.tekrar diyorum Allah düşürmesin bizleri bunların eline

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Kardeşim amma çekmişsin yav Allah kolaylık versin. Bence aç sigorta şirketine telefon bu forumdan falan bahset sizin ne mal olduğunuzu binlerce kişiye anlatıyorum de bi de gazeteci arkadaşım falan var sizi gazeteye vereceğim de bak nasıl tutuşuyorlar.

Motosikleti
    Suzuki Gsx-r
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazanın ardından neredeyse tam 1 ay olucak,biz hayla sagolsun AXA sigortadan sonuç bekliyoruz kardeşim madem haklıyım neden bekletiyorsunuz.egzoz delinmiş yamulmuş exper tamir olurmu diye araştırıyormuş.Kendi işinizin peşine düşmezseniz vay haline.2 hafta serviste kaldı motor hiç değişen bir durum yok malesef sigorta şirketinin gönderdiği experi 2 günde bir arıyorum mecburen ama değişen bir durum yok.Bursa Tiger egzoz üretici firma ile görüştüm telefonla kazan delindiyse egzoz komple degişmesi lazım diyor 275 euro fiyat istiyor sigorta şirketine olayı izah ediyorum fiyat araştırmasına devam ediyoruz diyor,biz size en yakın zamanda döneceğiz diyor ne zaman bu yakın zaman acaba.zaten birde ödemeyi hemen yapmıyorlarmış ben masrafı cepten karşılayacağım sigorta artık bana ne zaman öder Allah bilir.
    exper!e diyorum aynı degerde başka egzoz alsam olurmu diyorum araştırmamız lazım diyor.nasıl olsa çıkan egzoz'u alacaksınız benim farklı egzoz takmam sizi neden ilgilendiriyor diyorum tutanakta Tiger egzoz yazıyor diyor Allah Allah.Birde motoru servise değilde başka bir tamirhaneye götürüp motoru yaptırayım diyorum bizim anlaşmalı oldugumuz yerlere götürmeniz daha iyi diyor.eskiden böyle durumlar yoktu.kaza masrafını öderdi sigorta sen nerede istersen orda yaptırırdın aracını yenimi çıktı bu uygulamalar yoksa kafalarına göre ne tuttururlarsa mı?
    bize dün akşam egzoz araştırırken sahibibnde.com da dikkatimi çekti tiger egzoz almak için aradıgım firmenın ana distribitörünün ilanı dikkatimi çekti benzer egzoz 150 euro yazıyor o da ilginç.kazıklanmamak elde değil kardeşim.motorun arka peg ezilmiş exper bunun yayı var o düşmüş diyor servise diyorum ne diyorsun bakarız diyor zaten bakmakla yetiniyor sağolsunlar icraat yok
    gidonu artık es geçtim bir arkadaşa yaptırırım artık zaten onuda düzelsin demiş servise
    sonuç şu ki Kawasaki motosikletin varsa servisin yanına uğramıyacaksın çünkü satmaktan başka ve yağ değiştirmekten başka faydaları yok gibi ben öyle gördüm.
    fikir almak isterim arkadaşlardan ER 5 'e Tiger egzoz harici hangi egzoz'u taksam daha iyi olur orjinal egzoz hariç.hafif sesli olması tercihim insanları rahatsız etmiyecek derecede.mesela yoshimura taksam nasıl olur deneyen varmı acaba.fikir fikirden üstündür
    öncelikle cevabım geç olduğu içi özür dilerim,ayrıca öok geçmiş olsun allah beterinden saklasın,fakat er 5 inize nezaman tiger firmasından fiyat sordunuz ayrıca bayilerimizde şuan olmayan bu modeli hangi ilana istinaden size vereceklerdi onuda anlamış değilim,ilan tarihlerine baktınızmı bir yanlışlık olmasın yada elinde kalan eski mamulmu acaba,tabiki bayileri korumaya yönelik bir politika gütmemiz en doğal hakkımız ama soylediğiniz ucurum rakam inanın beni çok şaşırttı bunu bir netleştirirsek sevinirim inanın düşündüğünüz zihniyette ne tutturursa kar sayan bir zhniyete sahip firma olmadığımızdan dolayı şaşırdım genede bilgilendirdiğiniz içib teşekkür ederim
    saygılarımla

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı tigerexhaust adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevabım geç olduğu içi özür dilerim,ayrıca öok geçmiş olsun allah beterinden saklasın,fakat er 5 inize nezaman tiger firmasından fiyat sordunuz ayrıca bayilerimizde şuan olmayan bu modeli hangi ilana istinaden size vereceklerdi onuda anlamış değilim,ilan tarihlerine baktınızmı bir yanlışlık olmasın yada elinde kalan eski mamulmu acaba,tabiki bayileri korumaya yönelik bir politika gütmemiz en doğal hakkımız ama soylediğiniz ucurum rakam inanın beni çok şaşırttı bunu bir netleştirirsek sevinirim inanın düşündüğünüz zihniyette ne tutturursa kar sayan bir zhniyete sahip firma olmadığımızdan dolayı şaşırdım genede bilgilendirdiğiniz içib teşekkür ederim
    saygılarımla
    cevap için teşekkürler evet baya geç bir cevap ama burada olup cevap vermeniz bile güzel müşteri memnuniyeti açısından agustos ayının ortalarıydı sanırsam fiyat aldığımda Serkan adında bir arkadaş fiyat vermişti ama üretim aşamasında olduğunu söylemişti ve 15 gün içinde gönderebileceklerini söylemişti ve beni istanbul ümraniye yetkili bayiye yönlendirmişlerdi.aynı bayinin sahibinden.com daki ilanını gördüm ve telefon açıp gittim mağazaya ya 250 ve ya 350 tl geçmiş gün fiyat istemişti egzoz'a.şaşırmıştım tabiki aradaki fiyat farkına

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Merhaba;
    Taner Bey ER5 egzost diye araştırırken konu çıktı.Devamını ben getireyim...
    Dün iftardan sonra evdeydim.Kuzenim ile beraber çay v.s. muhabbet çıkacaktık çıkmadık.Gece 1 e gelirken balkona çıktık birde ne görelim... :S
    İki tane ER5 arka arkaya yerde :(((
    Olayın ne olduğu konusunda zerre fikir yürütemedik.
    Çarpma izi,sürtme izi,değme izi yok.En kuvvetli ihtimal motorlara insan kuvveti ile müdahale edilmesi.
    benim motorda orj. egzost çizildi,direksiyon yamuldu(Allah'ın emri),koruma demiri çizildi.Pek birşey yok.
    Diğerinde ise durum biraz daha kötü.
    Sizlere birkaç resim...

http://www.facebook.com/media/set/?s...2301896&type=1
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)