Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor kaza haberleri ve ailevi durumlar...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    şu anda yok
    Motosiklet sevdalısı biri olarak 1,5 sene CBF 250 kullandım ve daha büyük bir makine almak için sattım. Her zaman full koruma kullandım, eğitim aldım, hız delisi değilim ve bu konuda bilinçli olduğumu düşünüyorum.

Gel gör ki ailem (başta eşim ve annemler olmak üzere) herkes motosiklet kullanmama karşı. 35 yaşındayım ve bana devamlı gazetelerde ölümle sonuçlanmış , yok kafası kopmuş, kolu kopmuş, her tarafı kırılmış gibi gazetelerin de olayların vahşet kısmını öne çıkarma sevdalısı haberleri göstermeleri canıma tak etti. Hergün yüzlerce insan araba kazasında ölüyor, bu haberleri görmüyorlar.

Ben çok kararlıyım çünkü iki tekersiz bir hayat düşünemiyorum. Motosikletten önce zaten hayatım bisiklet üstünde geçiyordu.

Merak ettim benzer problemleri siz de yaşıyor musunuz? Neler yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha mt09
    yaşamak ne kelime motorum 150 cc ona bile laf ediolar bizimkiler için büyük olması önemli değil sorun 2 teker olması :D
    farzı misal annem beni, yemege cagırdıgı bi gun yorgun olurum o gün anneme gitmem aksam o bana gelir
    gelmeden öncede telefonda sen kaza yaptın bana söylemiyorsun o yuzden gelmedin dio 1 saat sonra kapı calıo annem :D

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    benim ailem teşvik ediyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sevdalısı biri olarak 1,5 sene CBF 250 kullandım ve daha büyük bir makine almak için sattım. Her zaman full koruma kullandım, eğitim aldım, hız delisi değilim ve bu konuda bilinçli olduğumu düşünüyorum.

Gel gör ki ailem (başta eşim ve annemler olmak üzere) herkes motosiklet kullanmama karşı. 35 yaşındayım ve bana devamlı gazetelerde ölümle sonuçlanmış , yok kafası kopmuş, kolu kopmuş, her tarafı kırılmış gibi gazetelerin de olayların vahşet kısmını öne çıkarma sevdalısı haberleri göstermeleri canıma tak etti. Hergün yüzlerce insan araba kazasında ölüyor, bu haberleri görmüyorlar.

Ben çok kararlıyım çünkü iki tekersiz bir hayat düşünemiyorum. Motosikletten önce zaten hayatım bisiklet üstünde geçiyordu.

Merak ettim benzer problemleri siz de yaşıyor musunuz? Neler yapıyorsunuz?
    Benim ailemde motor kullanmama karşı çıkan yok,Ama ben yolda olduğumda ister istemez endişeleniyorlar.30 yıllık motor tecrübesi dahi buna engel değil.
    Kaza haberleri elbette ailelerin bile moralini bozacak,kimin bozmuyor ki Rahmetli Murat'ın olayını Pazar Akşamı duydum ve o günden beri motor kullanmaya canım istemedi.
    Ciddi bir kaç uzun yol tecrübesi ailenizdeki endişeyi azaltacaktır

adidas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında olacak
    ölceksen 20 km hızdada ölürsün,
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en çokta bukadar para verilirmi 2 -3 binlira daha koysan araba alırdın laflarına hasta oluyorum....

zaten ölüm herkeze farz kaçış yok ...zamanı ve şekli açık bir çek gibi vadesini dolmasını beklicez...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çokta bukadar para verilirmi 2 -3 binlira daha koysan araba alırdın laflarına hasta oluyorum....

zaten ölüm herkeze farz kaçış yok ...zamanı ve şekli açık bir çek gibi vadesini dolmasını beklicez...
    Aynen katılıyorum Kanki sana
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd

slm

Slm benım aılemde ılk baslarda karsı cıktı, ama motosıklet alırkende destek cıktı, Basarabılırsem ya fzr1 fazer yada poloya gececem, hız konusunda 40 dan sonrası her motosıklet ıcın tehlıkedır, herzaman dıkkat gerektırı, sız ne kadar dıkkatlı olasanız karsınızdakı 1 otomobil 2 minibus,3 ticari taksi,4 kamyoncu bunlara daha cok cok cok dıkkat gerektır, ehlıyetlerın zamanın kısalmasını ıstıyorum 2 senede bır olsun

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    1,5 ay önce bir kaza geçirdim. solumda giden bir transit 30-40 km hızla giderken aniden sağa dönmek istedi ve sol tarafımdan bana çarptı. korumalarımın tam olmasının da yardımıyla sadece sol göğsümde ve kolumda 2 hafta kadar süren bir ağrıyla bu kazayı atlattım. eşim bir süre kullanma dedi ve ben de onu dinleyip ara verdim. şimdilerde yine kullanıyorum ama eşim benim korumalara ne kadar önem verdiğimi gördüğü için onun tarafta -şimdilik- sıkıntı yok. annem-babam da kazayı şans eseri duyup çok tedirgin oldular. babam -uzakta oldukları için- atlayıp beni görmeye gelmek istedi, zor durdurdum. ama en çok da oğlumun sözleri beni etkiledi. çok endişelendi ve "baba dikkat et, ölme" dedi.

sonuçta Türkiye'de insanların bilinçsizliğinden ötürü motosiklet kullanmak gerçekten çok zor. bu gerçekleri göze alıp yine de binmek istiyorsanız da çok ama çok dikkatli, tedbirli olmak zorundasınız. mesela Ramazan'ın ilk günü+sıcak kombinasyonundan ötürü bugün işe servisle geldim. riskleri en aza indirgemeye çalışmamız gerekiyor.

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ölceksen 20 km hızdada ölürsün,
    katılıyorum dikatli sürmezsen o hızdada ölürsün

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 ay önce bir kaza geçirdim. solumda giden bir transit 30-40 km hızla giderken aniden sağa dönmek istedi ve sol tarafımdan bana çarptı. korumalarımın tam olmasının da yardımıyla sadece sol göğsümde ve kolumda 2 hafta kadar süren bir ağrıyla bu kazayı atlattım. eşim bir süre kullanma dedi ve ben de onu dinleyip ara verdim. şimdilerde yine kullanıyorum ama eşim benim korumalara ne kadar önem verdiğimi gördüğü için onun tarafta -şimdilik- sıkıntı yok. annem-babam da kazayı şans eseri duyup çok tedirgin oldular. babam -uzakta oldukları için- atlayıp beni görmeye gelmek istedi, zor durdurdum. ama en çok da oğlumun sözleri beni etkiledi. çok endişelendi ve "baba dikkat et, ölme" dedi.

sonuçta Türkiye'de insanların bilinçsizliğinden ötürü motosiklet kullanmak gerçekten çok zor. bu gerçekleri göze alıp yine de binmek istiyorsanız da çok ama çok dikkatli, tedbirli olmak zorundasınız. mesela Ramazan'ın ilk günü+sıcak kombinasyonundan ötürü bugün işe servisle geldim. riskleri en aza indirgemeye çalışmamız gerekiyor.
    hayır ben şunu anlamıyorum insan psikolojisi herhalde........

ben dahil hemen hemen herkez..bi motosiklet kazası geçirsek yada duysak bırakalım şunu artık binmeyelim (motosiklete binmezsek ölmicez sanki)ama okadar arabayla kaza geçirdim gördüm ama hiç aklıma şu arabaya binmim demedim aklıma gelmedi kimsede demedi...kimseninde aklına gelmiyo....

motosiklet le kaza geçirince niye ilk aklımıza bırakmak geliyo anlayamıyorum...çözüm bulamıyorum...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Apachee62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ben şunu anlamıyorum insan psikolojisi herhalde........

ben dahil hemen hemen herkez..bi motosiklet kazası geçirsek yada duysak bırakalım şunu artık binmeyelim (motosiklete binmezsek ölmicez sanki)ama okadar arabayla kaza geçirdim gördüm ama hiç aklıma şu arabaya binmim demedim aklıma gelmedi kimsede demedi...kimseninde aklına gelmiyo....

motosiklet le kaza geçirince niye ilk aklımıza bırakmak geliyo anlayamıyorum...çözüm bulamıyorum...
    evet hadi cevap verin

erdalım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    alieme motosiklet alıcam dedikten 8 sene sonra hayallerime kavuştum bugün olmuş hala tedirginler ama insanlar şunu bilmeliki araba kazası motosiklet kazasından yüzde olarakta sayı olarakta fazla herkesin tekeri düz basssın kimsenin ailesi üzülmesin
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.

Motosikleti
    şu anda yok
    Alıntı speedygogo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Ben de ufak bir kaza atlatmıştım yaptığım 10000 km içinde. Ancak ben oluşan motosiklet kazalarında en büyük ihmalkarlığın bizler yani sürücüler tarafından yapıldığını inananlardanım. Çünkü bizim yapmamız gereken, Türkiye'deki tüm bu olumsuz şartları (insana verilmeyen değer, yanlış sulama, trafik kurallarına ihlaller, boşvermecilik vs.) göz önüne alarak evde bıraktığımız ailemizin de sorumluluğu ile motosiklet kullanmaktır...

speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    ben bırakmayı kastetmedim. sadece tehlikeleri öngörüp önlem almak lazım diyorum. bırakma kararı çok radikal olur

Motosikleti
    şu anda yok
    Bırakmayı ben de kastetmedim????..Riskleri en aza indirmek. En doğrusu bu
    Ama evdekilere anlatmaktan dilimde tüy bitti..

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı yunuskocak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Ben de ufak bir kaza atlatmıştım yaptığım 10000 km içinde. Ancak ben oluşan motosiklet kazalarında en büyük ihmalkarlığın bizler yani sürücüler tarafından yapıldığını inananlardanım. Çünkü bizim yapmamız gereken, Türkiye'deki tüm bu olumsuz şartları (insana verilmeyen değer, yanlış sulama, trafik kurallarına ihlaller, boşvermecilik vs.) göz önüne alarak evde bıraktığımız ailemizin de sorumluluğu ile motosiklet kullanmaktır...
    Yunus,

Haftabaşı yaşadığımız üzücü olaydan sonra okuduğum en güzel yorumu yazmışsın.

Maalesef bu ülkede hem yetekililer hem de vatandaşlar (özellikle ticari araç kullanıcıları) tarafından can güvenliğimiz sıkça tehlikeye atılıyor. Fakat şunu unutmamak lazım ki, vatandaşımızın cahilliği, dikkatsizliği, umursamazlığı sadece 4 teker sürücülerine mahsus değil..

Yola çıkıp kısa bir tur attığımda bile kasksız, montsuz sürücüler görüyorum. Arabaların arasında daracık yerlerden geçmeye çalışan, aşırı hız yapan motorsiklet sürücüleri her yerde.

Bu araç eğer kendini bilmezsen insanı gerçekten gaza getiriyor. Ben genelde münkün olduğu kadar sakin, temkinli kullanmaya çalışırım, ama azcık gaza yüklenip motoru biraz devirlendirdiğimde kanıma salgınalan adrenalini hissedebiliyorum.

Araçların arasından geçmek çok kolay ama düşünüyorum, sıkışık trafikte iki araba arasından geçerken bir tanesi yanlışlıkla üstüme kırsa hiç kaçacak yerim yok. Taksilerin sağında giderken, özellikle boşsa, birisi el kaldırdığında biliyorum ki adam ben yokmuşum gibi davranacak direk sağa dalacak. Hele dolmuşların otobüslerin sağında kalmak, kazaya davetiye. 90-100 km süratle bir araç takip ederken, aniden durması gerekse "arkamdaki benim kadar duramaz, biraz az fren yapayım" mı diyecek?

Yavaş gitmek çözüm değil, dikkatli ve bilinçli olmak lazım...

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Bu sorunları hepimiz yaşıyoruz mesela geçende halı sahaya top oynamaya gittim top oynarken dengemi kaybedip diz üstünde sürtündüm bu sırada halı saha dizimi yaktı eve geldim bizimkilerin ilk aklına gelen sey motordanmı düştün :D kazamı yaptın Bu ön yargı benim canımıda fevkalade sıkıyor derdimizi anlatana kadar izah edene kadar canımız burunumuzdan geliveriyor
    Yolver gitsin .

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    benim annem motor kullanmassam bana kızıyo çünki oda çok seviyo.. eşim derseniz onunda motoru var..he tabi dikkatli olmam konusundada her zaman uyarıyo

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bana kimse karışmıyor fakat hep korku içindelrer... yıllarca kuryelik yaptım.. kendimi bildim bileli motor sırtındayım..okula mobletimle giderdim... yani uzun yıllar tecrübesi var fakat halen içlerinde korku var ailenin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)