Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor kaza haberleri ve ailevi durumlar...

Motovento
    REKLAM ALANI
    airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Mahallemizdeki sevdigim abilerimden bir her fırsatta 'binme şuna bi gün altında kalırsın'deyip dururdu.İki gün önce mahallede pidecinin motoru çarpmış,nası olduysa altında kalmış.Ciddi bişeyi yok.Bugün gördüm,geçmiş olsun dedim.Beni görünce katıla katıla güldü.Ve bana aynen şunu söyledi;ulan sen haklıymışsın,hayatımda hiç binmedim,genede altında kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Olum varsa kaderde 2teker 4 teker farketmez gelır en ummadığın vakıte:d

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayatı korkarak yaşıycaksan izlemeye devam et.

Aile her zaman endişelenir bu motosiklete binerken olsun.
    Yada uzak biryere gittiğinde.
    Bakkala gitsen bile arkandan düşünür,endişelenir.
    Bu 20 yaşındada böyle 45 yaşındada böyle.

Motosikleti
    .
    Selamlar herkese,ben bu foruma yeni katildim,simdilik motorum yok,forumdaki haberleri ve faydali herturlu bilgiyi okuyarak zaman geciriyor ve 21 Agustostaki A2 sinavini bekliyorum,,Turkiye'de anladigim kadariyla durum icler acisi,benim de ailem ve yakinlarim cok karsi motosiklet kullanacak olmama,,yaklasik 2 senedir Londrada yasiyordum orda hyosung 125 cc motorum vardi,,Motorsiklet ehliyetim yoktu ama 125 cc ve alti biliyorsunuz avrupada ufak bir sertifika ile b ehliyetle kullaniliyor,,iste tam da vurgulamak istedigim nokta bu,avrupada motorcular da diger tum suruculer de yollar da,,ve hepsinden oncelikli ve onemlisi EGITIM VE HUKUK kurallari cok ust seviyelerde..dusunun ki ornegin bagcikli pabucla motor surmek dahi cezai islem yaptirimi ile sonuclaniyor.Turkiye'de ise hava atmak icin 1000 lik 1300 luk SS lerin uzerinde kasksiz ama geri kalan full donanim tulumlarla agizda sigara surus yapiliyor,makas atmalar,kendine bisiklet muamelesi yapip trafik isiklarini hice saymalar,,sonrada vay efendim 4 tekerler bizi adam yerine koymuyor,,ABILER KARDESLER,,,Motorcularin haklarini savunmak ve bu guzel ulkemizde can guvenligimizden emin surus yapmak once kendi icimizdeki vurdumduymazliklari gidermeli,profosyonellesmeliyiz,,,SAKIN YANLIS ANLASILMASIN,LAFIM KIMLEREDIR COK ACIK...GERIYE KALAN IYI NIYETLI HERKESI TENZIH EDERIM.Gecen hafta duydugumuz elim kaza da buna ornek...tamam yetkililer de sorumsuz,,cok guzel ancak,,konusulan bazi laflar dusundurucu,hizimiz 160 bile degildi felan yaziyordu,bu nedir arkadaslar...almanya otobanlarinda miyiz? peki ne oldu sonuc? yetkililerin sorumsuzlugu,ve belki kontrolsuz surat,,gencecik bir agabeyimizin canina mal oldu...bu ilk degildi,,umarim son olur demek geliyor icimden ama diyemiyorum bile..moralim co bozuldu son olayda,,cok uzgunum..Allah mekanini cennet etsin..bundan onceki kaybettiklerimize de rahmet etsin.Umarim vaktinizi alarak sizi sikmamisimdir.Saygilarimla.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    yaklaşık 17 yaşlarındaydım ve bir kaza sonrası eve geldiğimde annemin tepkisi aynen şu şekildeydi ...35 sene babandan çektim o motosiklet satılacak

şimdi annemin tepkisi gayet normal; anne sözü dinledim motorumu kazalı bir şekilde sattım ertesi gün elimde olan biraz birikmiş paramıda ekleyerek başka bir motosiklet alıp arkadaşımın garajına koydum ve hergün elimde koltuk değneği gidip motosiklet ile konuştum yaptığım doğrumuydu aslında pek doğru sayılmaz aynı şeyi şu an benim çocuğum yapsa kızarım benimkide çocukluktu ve kısa bir süre sonra haberi oldu hadi annemin tepkisinden geçtim çevreden gelen tepkilerde olumsuzdu minicik bir taş hayatını kaydırır ,iki tekerlek şeytan arabası vs,vs tabi bir gerçekte şu o yıllarda istanbuldaki araç sayısı bukadar yogun değil trafik daha akıcı hatta motosikletle gezerken yol veren hatta imrenerek bakan tipleride görmek çok olasıydı.
    demem şudurki motosiklet denilen araçtan ailelerimizden önce bizlerin korkması lazım zira şakaya gelen bir araç kesinlikle değil benim başladığım yıllarda bu günki gibi tam donanımlı koruma ekipmalarıda mevcut değildi şayet yarma deriden bir montun ve deri pantolonun var ise kral sendin ...

öncelikle ailelerimizin korkması gayet normal benim kzım 15 yaşında trafiğe kapalı alanda ve tam korular ile kullanmasına izin veriyorum ama yinede birşey olacak diye aklım gidiyor anne babalarınıza makul bir üslupla anlatın derim motosiklet sevdasının ne olduğunu korumaların ne işe yaradığını motosikletin sizin için ne ifade ettiğini anlatın anlatın anlatın ben dolu dolu 27 senedir iki tekerlek üzerindeyim ve hergün annem beni yolcu ederken yüzündeki o endişeli bakışı görüyorum zira onlar bizler birer anne babayız hatta çocuğu olmayan sizlerde ileride birer anne baba olacaksınız ve o zaman ne demek istediklerini sanırım daha rahat anlayacaksınız...

rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Akileos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ben şunu anlamıyorum insan psikolojisi herhalde........

ben dahil hemen hemen herkez..bi motosiklet kazası geçirsek yada duysak bırakalım şunu artık binmeyelim (motosiklete binmezsek ölmicez sanki)ama okadar arabayla kaza geçirdim gördüm ama hiç aklıma şu arabaya binmim demedim aklıma gelmedi kimsede demedi...kimseninde aklına gelmiyo....

motosiklet le kaza geçirince niye ilk aklımıza bırakmak geliyo anlayamıyorum...çözüm bulamıyorum...
    Cevabı çok basit aslında. Arabayla geçirilen kazalarda genelde sonuç maddi hasarla sonuçlanıyor. Araç pert bile olsa bir ümit kurtulma şansı var sürücü ve yolcularının. Çünkü onları koruyan bir kaporta ve kafesleri var. Ama motosiklet öyle değil... Çünkü kaporta yok, kaporta sizsiniz. Canınız herşeyden kıymetlidir, aracın maddi hasarı neyse ödenir yaptırılır ama motosiklette siz zarar görürsünüz ve allah korusun herhangi bir uzvunuzun yedeği yok... Bu yüzden ben dahil motosiklet kazalarını duyunca bile bir daha binmek gelmiyor içimden. Hatta 1 haftadır yüzüne bile bakamıyorum, hepimizi derinden etkileyen kahrolduğum Murat Doğanay'ın vefat haberinden sonra...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)