Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Park ve Bahçeler müdürlüğüne atılan mail ve gelen cevap

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    demekki her meil atana aynı cevabı yolluyorlar Korkut buyrun bana gelen e-postaya

07.08.2010 tarihinde Kartal TEM Bağlantı Yolunda kaygan yolda motosikletinin kontrolünü kaybeden sürücü Murat DOĞANAY’ın ölümüne sebep olan kazayla ilgili olarak göndermiş olduğunuz mail yazısı tarafımızca da incelenmiştir. Yazınızda paylaştığınız üzüntülere bizlerde katılıyor yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.

Kazadan sonra bilirkişi tarafından kaza sebebine ilişkin kesin bir tespit yapılmamış ve yazımız tarihi itibariyle de adli bir soruşturma konusu edilmemiş olmasına rağmen gerek basında bu konuda çıkan yazılar ve gerekse mail yazınız üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’da yeni yeşil alanlar oluşturma çalışmaları kapsamında E-5, TEM Otoyolları güzergahlarında ve bunların bağlantı yollarındaki yol güzergahlarında, bunlarla bağlantılı kavşaklarda yeni yeşil alanlar oluşturmuştur. Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir. Oluşturulan bu yeşil alanların büyük bir çoğunluğunda, özellikle de kavşaklarda Otomatik Sulama Sistemi bulunmaktadır. Otomatik Sulama Sistemlerinin olmadığı alanlar ise Tankerlerle sulanmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan mevcut yeşil alanların bakımı ve sulama çalışmalarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri uyarınca ihale etmektedir. Bakım ve sulama işleri yapılan bu ihale işi kapsamında müteahhit firma ve ona bağlı olarak çalışan taşeron firmalar tarafından yürütülmektedir.

Bakım çalışmaları içerisinde özellikle yaz aylarında sulama çalışması önemli bir yer tutmaktadır. Şehrimizin kıt kaynaklarını kullanarak oluşturulmuş bulunan bu yeşil alanların canlılığını sürdürmeleri bu dönemde yapılan sulamanın başarılı olmasına bağlıdır. İşte bu dönemde yol güzergahlarında yapılan sulamalarda kazalara meydan verilmemesi açısından sulama döneminin başlangıcında çalışmaları sürdüren firmaların temsilcilerine ve kontrol teşkilatlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili gerekli uyarı ve genelgeler gönderilmiştir. Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır. Yine sulama alanında (otomatik yada tankerle sulamanın her ikisinde de) sahada görevli elemanlar bulunmakta, olabilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahele etmektedirler.

Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu;

Bilgilerinize arz/rica ederim.

M. İhsan ŞİMŞEK
    Park ve Bahçeler Müdürü
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Sulama yapıyorlar fakat her yerde cadde su olmuyor. Çaresiz çözümsüz birşey yoktur. Sana para kazandırırım tüm sorumluluk sana ait, at imzayı. Böyle düşünce tarzı halkın seçtiği belediyecilik anlayışı olamaz.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    .
    usta,sadece bu mu, simdi bu adamlar oraya gider dikerler onu,baska birkac yere de dikerler,,diktik dikiyoruz uyari levhasini derler,,yine siyrilirlar,,daha once de soyledigim gibi bana gore ,biz motorculari tehdit eden bircok unusr var yollarda,,diger araclari ve kullanan bilincsizleri saymiyorum bile,,sadece bir dusunun,Turkiye'de daha ne acaip durumlar var yollarda,,: belediye cukur acar kapatmaz,,kapatirsa ya satihtan dusuk ya yuksek olur,,goremezsin de..logar kapagi yapar kocek zili gibi oynar,,logar kapagi olan yere yeni asfalt atar,,10 cmlik cukur olur.,,yollara yama yaparlar,kamyonlar tonaj fazlasi (kacak) agirliktan patates tarlasina doner.TCK nin uyduruk levhalari,,o da olursa..bunlar benim aklima gelenler...sadece gozume takilanlar...bunlar 4 tekerlere bile buyuk riskler yaratirken..varin siz dusunun dengesi milimlere,saliselere,ruzgara gore bile bagli olan bizim makinalari...ne diyeyim...is bu ki az daha kontrollu,tam kurumali,cok dikkatli ve uyanik olmaliyiz! once biz arkadaslar.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bence sabit bir konu açamalı,günlük gördüğümüz yollardaki sulama hataları,yol hataları,çukur v.s bunları gören resimlerini çekip O başlık altına atsa ordan ilgili makamlara meil atsak uyarı bazında belki daha iyi olur gibi geliyor.
    mesela sabah işe gidiyorum Acıbadem'den çıktım e-5 'e göztepe sapağından libadiye'ye çıkacagım üst geçit altına gelince mecburi hız kesimi yaptım kavşak gözüme parlıyor göründü ! dedim sabah güneşimi vuruyor asfalta yoksa ıslakmı acaba derken kavşak içersindeki su fiskiyesini gördüm birden aklıma Murat arkadaşın durumu geldi baya bir yavaşladım,evet kavşak su içinde demekki az hızlı girsem hop bariyerlerdeyiz.inşallah bu gün orda düşen motosikletli arkadaş yoktur.fiskiye çimleri sulamalı ama yukarı doğru dikmişler rüzgarla yolu ıslatıyor.yanımda fotograf makinesi olsaydı resmini çekip ilgili birime hemen yollayacaktım saat sabahın 6 sı.adamların işi iş niyetine yapmadıkları her halinden belli,bu uyarılar devam etmediği müddetçe önlem alacaklarını'da sanmıyorum.kolay gelsin biz motosiklet sürücülerine
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bak bak bak şurası varya bitirdi beni resmen,pc'ye kafayı gömesim geldi

''Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.''

Bu nedemek şimdi yaaa.?

Birde diyorki gerekli eleman orda mevcut,ters giden bir durumda derhal müdehale edebiliyorlar,len...su yolu resmen keban barajına çevirmiş hani görevli nerde
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

cykilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada aynı cevabı gönderdiler ve mail atan herkeze başka bir topic te de yazmıştım ben bana gelen cevabı ve siğer arkadaşlarda aynı mailin kendilerine geldiğini söylüyorlardır....
    Başka ne yapabilirler ki?! Bu kadar adama karşı ne cavap vereceklerini şaşırıyorlar.

Ben mail karşısında inanın okuduktan sonra uzun bir süre daldım kaldım. Meslekleri ne kadar zor

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    almış eline sazı yazıp sölemiş ihaleyle verilen işin kontrollüğünü kim yapıyor babammı şerefsiz bunlar ya ihaleyi neye göre verdiğini ya bişey sölemek istemiyorum siyaset yapma filan olayı olsun istememb ama şunu bilinki bi işin ihaleyle taşeron firmaya vermek kontrollüğünüde o firmaya verceksin diye bir konu yok menfeaat dünyası bu şimdi sorsak saha elemanlarınız peyzajcımı diye ne diyecek acaba

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlerle Paylaşmak istedim
    Benim attığım mail ve bana yollanan cevap aşagıdaki gibidir

Park ve Bahçeler müdürlüğü:
    Ad Soyad: Mehmet İhsan Şimşek
    Görev:Müdür
    Birim Adıark ve Bahçeler Müdürlüğü
    Telefon: (0212) 312 62 00
    Santral: (0212) 312 62 00
    Faks: (0212) 380 22 38
    E-posta: ihsan.simsek@ibb.gov.tr

Benim gönderdiğim Mail İlhan bey merhaba Biz motosiklet sevdalıları olarak çiçekleri sulama uğruna ölmek istemiyoruz.Kaç tane arkadaşımız malesef bu yüzden vefat etti gencecik insanlar sevdiklerini bırakarak üç dört aylık çocuklarını doğru dürüst sevemeden bağrına basamadan gittiler.Ve önlem alınmazsa daha çok kişi sevdiklerinden ayrılacak çünki ıslak bir yola girildiğinde otomabil gibi toparlama şansımız yok ....
    İlhan bey sizden istiramımız lütfen ama lütfen önlemler almanız gerçekten çok bir şey istemiyoruz.Lütfen Saygılar.
    Korkut GÖKMEN
    Bana Gönderdikleri mail

07.08.2010 tarihinde Kartal TEM Bağlantı Yolunda kaygan yolda motosikletinin kontrolünü kaybeden sürücü Murat DOĞANAY’ın ölümüne sebep olan kazayla ilgili olarak göndermiş olduğunuz mail yazısı tarafımızca da incelenmiştir. Yazınızda paylaştığınız üzüntülere bizlerde katılıyor yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Çünkü daha yeşil bir çevre oluşturmak amacıyla yaptığımız çalışmalarda zaman zaman dikkatsiz sürücüler, çalışma yapan ekip elemanlarının da ölümüne sebep olmakta ve aynı acıyı bizlerde yaşamaktayız.

Kazadan sonra bilirkişi tarafından kaza sebebine ilişkin kesin bir tespit yapılmamış ve yazımız tarihi itibariyle de adli bir soruşturma konusu edilmemiş olmasına rağmen gerek basında bu konuda çıkan yazılar ve gerekse mail yazınız üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstanbul’da yeni yeşil alanlar oluşturma çalışmaları kapsamında E-5, TEM Otoyolları güzergahlarında ve bunların bağlantı yollarındaki yol güzergahlarında, bunlarla bağlantılı kavşaklarda yeni yeşil alanlar oluşturmuştur. Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir. Oluşturulan bu yeşil alanların büyük bir çoğunluğunda, özellikle de kavşaklarda Otomatik Sulama Sistemi bulunmaktadır. Otomatik Sulama Sistemlerinin olmadığı alanlar ise Tankerlerle sulanmaktadır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan mevcut yeşil alanların bakımı ve sulama çalışmalarını 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu hükümleri uyarınca ihale etmektedir. Bakım ve sulama işleri yapılan bu ihale işi kapsamında müteahhit firma ve ona bağlı olarak çalışan taşeron firmalar tarafından yürütülmektedir.

Bakım çalışmaları içerisinde özellikle yaz aylarında sulama çalışması önemli bir yer tutmaktadır. Şehrimizin kıt kaynaklarını kullanarak oluşturulmuş bulunan bu yeşil alanların canlılığını sürdürmeleri bu dönemde yapılan sulamanın başarılı olmasına bağlıdır. İşte bu dönemde yol güzergahlarında yapılan sulamalarda kazalara meydan verilmemesi açısından sulama döneminin başlangıcında çalışmaları sürdüren firmaların temsilcilerine ve kontrol teşkilatlarına alınması gereken tedbirlerle ilgili gerekli uyarı ve genelgeler gönderilmiştir. Yol güzergahlarında yapılan sulamalarda sulama alanında sürücülerinde görebileceği şekilde “Yeşil Alan Sulaması”, “Dikkat Kaygan Zemin” yazılı uyarı tabelaları bulunmaktadır. Yine sulama alanında (otomatik yada tankerle sulamanın her ikisinde de) sahada görevli elemanlar bulunmakta, olabilecek herhangi bir olumsuzluğa anında müdahele etmektedirler.

Yapılan bu uyarılara ve genelgelere rağmen müdürlük içerisinde başlatmış olduğumuz soruşturma sonucunda müteahhit ve taşeron firmaların kusurlu çalışmalarından kaynaklanan bir hatanın tespit edilmesi halinde ilgililer hakkında İdaremizde de gerekli işlemlerin yapılacağının bilinmesi hususunu;

Bilgilerinize arz/rica ederim.

M. İhsan ŞİMŞEK
    Park ve Bahçeler Müdürü

madem herkese otomatik olarak aynı maili atıyorlar, madem kabahatlerini kabul etmek için ağırdan alıyorlar, o zaman yapılması gereken onlarla onların dilinden konuşmaktır. yukarıda ki cevap olarak atılan mailde altını çizip kırmızıyla belirttiğim bölüm ile ilgili birşeyler yapmamız gerekiyor demek ki. adli bir soruşturma açılmalı ya da ne bileyim bu ve benzeri yolları başburulmalı demek ki.

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem herkese otomatik olarak aynı maili atıyorlar, madem kabahatlerini kabul etmek için ağırdan alıyorlar, o zaman yapılması gereken onlarla onların dilinden konuşmaktır. yukarıda ki cevap olarak atılan mailde altını çizip kırmızıyla belirttiğim bölüm ile ilgili birşeyler yapmamız gerekiyor demek ki. adli bir soruşturma açılmalı ya da ne bileyim bu ve benzeri yolları başburulmalı demek ki.
    merak etme kardeşim bilirkişiyi de kafalar yada bir şekilde kaale alır bunlar.. Zihniyet aynı..

Bundan Bikaç Gün Önce Ücretli Öğretmenlik Yapan Bir Öğretmen Milli Eğitim Bakanına benim normal öğretmenden farkım ne ki 600 lira alıyorum die çıkışıyor ? Bakan Hanımda NE desin ; O Zaman Olmasaydın Ücretli Öğretmen...

Yani Ben Bunların tüm işlerinde böyle abuk çıkışlar görüyorum... Sevemedim bir Türlü Zihniyetleri..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    mr 250 destro
    burda yapılacak enguzel sey sulama yapılan yerlerde ve su akan yerlerde tabela olup olmadıgını fotoya cekmek gerekırse vıdeoya cekıp basına vermek ve bahceler md rune bu fotoları yada vıdeoları gondermek oyle bır maıl yaz herkese kopyala gondermekle bu ısı ort pas edıceklerını ve ısın ne kadar bızler tarafından cıddıye alındıgını basının ve bahceler mdrunun gormesı lazım tabı bu benım dusuncem

zorla insana sövdürecekler ramazan günü.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    ula bu ..... bilmiyor mu taşeronun yaptığı bir hata asıl işvereni yani o müdürlüğü de bağlıyor
    bunu yazan kim ise hukuk bilgisi yok işte
    eğer müdürün ağzıyla yazmışsa vay memleketin haline ne .... bir müdürle yönetiliyor koskoca kurum
    eğer bunu yazan memur kendi insiyatifini kullanıp saçmalamışsa yine yazık
    git bir sor di mi o kurumun avukatına
    vah vah
    he yazan avukat ise suç sende değil senin üniversite hocalarında
    bomboş bir cevap
    acaba copy paste mı yapıyorlar klişe laflarla dolu boş bir cevap
    benim görüşüm bu
    bi de ilgililer hakkında soruşturma yapıacaklarmış
    ula asıl soruşturma kurum hakkında yapılması lazım ama ...
    saygılar

Motosikleti
    transalp yavrusu
    değerli müdürlerimiz abs'li eds' li bilmem neyli araçlarında rahat tabi

bu kazada sivil bi vatandaş yerine bi milletvekilinin oğlu zarar görseydi eminim taşeron firmanın alayı hapsi boylardı, bu iş bu kadar malesef.....
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Suçu gelin etmişler, kimse güvey girmemiş.

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    insan hayatının önemını yıtırdıgı bu ulkede (duyarlı ınsanlara lafım yok ) kanunszlugun bas gosterdıgı dewırde haklınn haksız hale geldıgı bu donemde artık ınsanların ıcındekı duygular korelmıs su olayda bıle yazılan maıl de kanun yonunden bız yırtalım baska bısı onemlı deıl demekden farklı bısı yapmamıslar cok yazıık bız nereye gıdıyoruz ınsanlar bazı seylerın neden bılınce degıller ben 19 yasındayım ulkemı cok sevıyorum ama bu ınsanların ne yapmaya calıstıgını anlamıs degılım zamanla bazı duyguları koreltıyorlar cogu zaman ben bu ulke kanunlarına sıtem edıyorum ama ulkemı sevmedıgımden dolayı deıl herseyı kanuna dokmus duygularını yıtırmıs ınsanlar yuzunden kanunu uyduruyorlar her ısı ınsanların haklarını resmen gasp edıyorlar daha sonra hesey usulnde hıcmı acımanız yok bırazda mı yuregınız sızlamıor demekden baska bıse kalmıor bıze yıne ıcı kan aglayan bızlerızz ... :(
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaslar;
    acimiz büyük.
    Sizler de hakli olarak tepkilerinizi dile getiriyorsunuz ama keske su mailleri hiç göndermeseydiniz.
    Murat'in meselesi yargiya intikal edecek.
    Bu maili alan tarafin ilk isi delilleri karartmak olacaktir.
    Muhtemelen söz konusu levhalar olay yerine dikilmistir bile.
    Hatta ne olur ne olmaz diye su borularinin patlatildigina dair rapor bile tutulmustur.
    Yarin dava açilacak, bilir kisi rapor duzenlemek için olay mahalline gidecek.
    Bak kardesim adam uyari levhalarini asmis, kanuna gore su mesafede olmasi lazim, tam mesafesine koymus,teroristler su borularini patlatmislar, yani kurumun suçu olduguna dair bir delil bulunamamistir diye rapor tutacaklar.
    Murat öldügüyle kalacak, sizler gelecek seçimlerde yine bu adamlara oy vereceksiniz ve ayni zihniyet insanlari öldürmeye devam edecek!!!

Kisacasi uyandirmamak lazimdi adamlari ama oldu bi kere.

Korkut yanlis anlama iyi niyetinden en ufak suphem yok.
    Gerçi yukarida yazdiklarimdan da tam emin degilim, bu mailler olmasa da onlar nasilsa bir kilif uydururlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Öğrendiğim kadarıyla park ve bahçeler müdürlüğü bu işleri taşeron firmalara yaptırıyormuş.. Muhtemelen üstlerine suçu almamak için direk taşeron firmaya yönlendiriceklerdir.
    GKN MOTORS

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Bu cevap beni hiç tatmin etmedi, fasa fiso... Ben öyle bi uyarı levhası falan da görmedim. Yalan söylüyorlar!
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çalışmalarla hem İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı arttırılmış, hem de şehrimizin görsel güzelliği zenginleştirilmiştir.
    Evet dediği gibi insan yaşanan ölümler sonucunda insan sayısı azaldığından kişi başına düşen yeşil alan artıyor... basit bir matematiksel işlem bu

Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Yazsak ne olucak dün eyüpten alibeyköye kadar olan heryerde yolları ıslatmışlar..durmak yok ölmeye ve öldürmeye devam..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)