Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şiddetli Rüzgar ve Alınması Gereken Tedbirlerde Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine yaz yine dalga geçerim samil.
    Bi konu hakkinda bisey biliyorsan yazacaksin.
    Edebiyat yapmayacaksin.
    Burasi motosiklet forumu.
    Benim yazdiklarimda yanlis bisey varsa, onu goster de hep beraber gulelim....

O gülen kişi sensin, halen anlayamadınmı? Aynada kendine bakıp gülmektesin.

Dalga geçme huyunu bilmeme rağmen , yinede açık kapı bırakmıştım..

Fakat , ekli yazından sonra, bu huyundan vazgeçmeyeceğin anlaşıldı..

Sen başkaları ile dalga geçer ve bunu üstüne basa basa teyit edersen ,

seninle de dalga geçerler unutma sakın..

Ayrıca, kimse sana; başkası ile dalga geçme hakkını vermedi.

Ben ise, bu hakkı sana hiç vermedim...

Bundan sonra benim yazılarımla dalga geçtiğinde, misli ile cevabını alırsın..

Sende inat varsa!.. Bende fazlası var.

Hodri meydan o zaman dostum...
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben kendimle de dalga geçerim samil.
    Forum bunun sayisiz ornekleri ile doludur.

Kendime yapmadigim ayricaligi baskalarina niye yapayim?

Sen saçmalamaya devam et.
    Birak biz de keyfini surelim.
    Biz saçmaladikça da sen keyfini sur.
    Burasi sanal alem.

Ama is motosiklete geldimi iste orada duracaksin.
    Yaptigin ahmaklik bir baskasinin ölümüne neden olabilir çünkü.
    Iki düsünüp bir yazacaksin.
    Ya da daha açik söyleyeyim..
    Bilmedigin konuda ahkam kesmeyeceksin.
    Topiclere yanlis yakalamak için degil, bilgi almak için gireceksin.
    Bak ben bu forumdan çok sey ögrendim.
    Sen de ögreneceksin.
    Ama önce ögrenmeyi istemek lazim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ters "kontra" cevap ile ilgileneceğine, keşke yorumunu yazsaydın be şamil usta....
    en azından coq( ilkay abi ) nin yorumuna katkı ya da farklı bir yorumla bize de farklı bir katkı yapardın.

"incinsen de incitme" ( H.B.Veli)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benzın alırken bır istasyonda yurdum ınsanın bır cümlesını hemen aktarayım istedım yav gardeş önümüzden kelebek gecse etkılenıp düşüyoruz

bır gun oğlumla kış günüydü fena yağmura yakalandık bır tepe cıkıyorduk ki ben hep kaskımın camını hata da olsa acık gıderım .tepenın üstünde yağan yağmurun sağ tarafa doğru adeta itildiğini gördüm hızımı kestım sağa rüzgar tarafına yanaştım sağ ayağımı pede kuvvetlı bastım tepeye geldiğimde ise bizi fena halde savurdu karşı seritten arac gelmıyordu bıraktım inatlaşmayı karşı serıte kadar attı benı baktım hala tarlaya doğru itiyor bızı durdum ve oğluma söyleyıp motoru sola yatırdım .O sırada bır arac benım geldiğim serıtten geldı ve tam o nokta da dörtlülerı yakıp durdu .arac yerınde sallanıyordu bıraz bekledık rüzgar yavaşladı yola devam ettık o yol acık olduğu için etrafı gözüm hep aynada arkamı kollayarak ve rüzgarı ayak pedlerı ve gıdonda ellerımle motoru kontrol ederk yavaş süratta bıtırdım .AKLIMA geldı sızlerle paylaşayım istedım .

gez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 ducati monster 696
    arkadaşlar bu konuyla ilgili duayen rahmi barutçu uzmantv.com da gerekli bilgileri vermiş . virajlarda şehir sürücülerinin ne yapması gerektiği orada detaylarıyla anlatılıyor.

Cevap hakkı kullanımıdır..

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendimle de dalga geçerim samil.
    Forum bunun sayisiz ornekleri ile doludur.

Kendime yapmadigim ayricaligi baskalarina niye yapayim?

Sen saçmalamaya devam et.
    Birak biz de keyfini surelim.
    Biz saçmaladikça da sen keyfini sur.
    Burasi sanal alem.

Ama is motosiklete geldimi iste orada duracaksin.
    Yaptigin ahmaklik bir baskasinin ölümüne neden olabilir çünkü.
    Iki düsünüp bir yazacaksin.
    Ya da daha açik söyleyeyim..
    Bilmedigin konuda ahkam kesmeyeceksin.
    Topiclere yanlis yakalamak için degil, bilgi almak için gireceksin.
    Bak ben bu forumdan çok sey ögrendim.
    Sen de ögreneceksin.
    Ama önce ögrenmeyi istemek lazim.

Horoz efendi..

Önceki yazımda, akıllı bir insana benzediğini ima etmiştim..

Her insan gibi benimde yanılma payım olabilmekte zaman zaman..

Evet senin hakkında yanılmışım!.. O sözlerimi geri alıyorum..

Sen önce kişilere saygı duymayı öğreneceksin..

Gerçi kendisine saygısı olmayan bir insanın, çevresine

hele de sanal alemde bulunduğu ortama hiç saygısı olmaz..

Senden saygı beklemek zaten yanlış olur..

Sen yine iki tek at ve saçmalamaya devam et..

Saçmalıklarının sonucunu ya uykusuzluğuna, ya içkine

bağlarsın.. Bugünde sıcaklara bağladın saçmalığını,

hatta beyninin follosluğunu yazdın 1.nci sayfada!..

Bak kendini çözmektesin artık..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:46 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ters "kontra" cevap ile ilgileneceğine, keşke yorumunu yazsaydın be şamil usta....
    en azından coq( ilkay abi ) nin yorumuna katkı ya da farklı bir yorumla bize de farklı bir katkı yapardın.

"incinsen de incitme" ( H.B.Veli)
    Hocam, yapılan bir sataşma karşısında cevap hakkımı kullandım.

Bu konunun evveliyatı 7.6.2010 tarihli 1.nci sayfada ekleme yaptığım

başlık içindedir...

Yazıma komiklik yapan, rencide eden bu kişi; aynı hataya düşmüştür..

Tek yapması gereken kısa bir özür iken, sabır sınırlarını

zorlamaya devam etmektedir..

Yinede görüşünüze saygı duyarım..

Yazılanları dikkatle ve tarafsız bir bakış açısı ile okumanız halinde haklılık

payımın olduğunu göreceksiniz..

Başkaları zevk alsa, komiklik olarak görsede , bu ve benzeri yazışmalar benim

hoşuma gitmemektedir..

Ama yazılanlar ve yapılan saygısızlığı hazmetmekte mümkün olmamaktadır..

Sağlıcakla kalın..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    gecmis olsun hocam bikere benide ani bir ruzgar sagdan sola attti altimdan gitcek zannetmistim katkida bulunabilicek bir sey soyliyemem arabalarin motorlari sikistirmasina cok ayarim hergun basima geliyor 3 seritli yolda eve donebilmem icin sol serite gecmem lazim sinyal veryorum ama sagolsun onlarda asvaltta bi motor resmi guzel olur diye inadina 140 vuryorlar dondugum yerde 2 gunde bir kaza oluyo yutsuf yutsuf edeiyorum bu arada yazin cok surukleyiciydi okurken heyecan yaptim tekrar gecmis olsun
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Üst bedeniniz rahat, kollar rahat olarak alt bedeninizle, bacaklarınızın üst kısımları ile motoru sıkı tutun. Kollarınız gevşek bir durumda olduğu müddetçe patlayan rüzgar sağanağı kollarınız vasıtasıyla gidona transfer olmayacaktır.

Alt bedeninizle motoru sıkı tutarken motoru hafifçe rüzgara doğru verin. Üst bedeniniz ise sıvı misali çok hafif olarak gelen rüzgar şoklarına paralel hareket edebilsin. Rüzgarı yerken gazı açık tutmanız motorun havanın içinden yumruk gibi geçmesini sağlar.

Rüzgarın darbesiyle ani bir refleks ile gazı kesmeyiniz. Yapmanız gereken bacaklarınızla motoru daha sıkı tutmaktır.

Üst bedeninizi de rahat bir durumda tutmaktır. Çok az bir miktar gazı kapatmanızın mahzuru olmaz ama tamamen kapatılmamalıdır. Rüzgar sizi iter gazda rüzgarı geri iter, gaz kapatılırsa rüzgar kazanır.

Yol kenarındaki ağaçlara, otlara dikkat ediniz şayet aşırı derecede sallanıyorlarsa ve siz rüzgarı hissetmiyorsanız bu motorunuzu bacaklarınızı daha sıkı tutmanız ve üst bedeninizi gevşetmeniz gerektiğinin işaretidir.

Rüzgar altında yoldaki hattınızın ortasına yakın sürüş yapınız. Bu her iki yöne de rüzgarın kuvvetlenmesine ve zayıflamasına göre daha serbest hareket edebilmenizi sağlar. Sınırları zorlayıp fırtınalar da motor sürmeye devam etmeye çalışmadan havlu atmasını da bilerek güvenli bir yere çekip beklemekten kaçınmayınız.

Siz ne kadar kuvvetli olursanız olun rüzgar daha kuvvetlidir. O zaman akıllı olun. Mutlaka binalarla aranızda gelen rüzgarı tamponlayacak bir yastık olmasına dikkat edin.

Böylece aniden üzerinizde patlayacak bir rüzgar sağanağının sizi katı bir cismin üzerine yada toptan yoldan dışarı sürüklemesine engel olursunuz.

Çevrenizin farkında olursanız tamamen tesadüfen olan olaylar diye bir şeyin aslında olmadığını, bunların sizin bir anlık dalgınlıklarınızdan kaynaklandığını göreceksiniz.

Yüksek binaların yada yamaçların dibinde doğal olarak rüzgar türbülansları hep olur. Ağır vasıtalar çevrelerinde türbülanslar yaratırlar. Araçların ve yapıların arasındaki boşluklar rüzgar çarpmalarının olduğu yerlerdir.

Buralara öylesine, aklınız başka yerde girip de sonra ne olduğunu anlamadım, birden kuvvetli bir rüzgar üzerimde patladı diyenlere ancak gülünür.

Buralarda kendinizi bacaklarınızla sıkı tutun ve üzerinize gelmesi muhtemel kuvvetli hava akımını karşılamaya hazır olun. Rüzgarın sizi nerede ayağa kaldıracağını, nerede geriye atacağını önceden kafanızda şekillendirin ve gerekli karşı hamleyi yapın.

Bu hamlenin amacı sürüş hattınızı kaybetmemektir. Rüzgarı hattınızda kalmanızı sağlayacak miktarda biraz geri itin sonra hamlenizi biraz gevşetin sonra tekrar biraz itin.

Virajın apeks(orta noktası) noktasında sizi yakalayan kuvvetli fırtına şiddetindeki bir rüzgarda gazı biraz artırın ve ağırlığınızı öne kaydırın. Çabucak seleden yukarı kaymak ve başınızı ve bedeninizi öne doğru almak da yararlı olacaktır.

Bol giysiler sizi rüzgar altında bir yelkenlinin balonu gibi oradan oraya savuracaktır. Giydikleriniz üzerinize tam olsun. Bilhassa yağmurluklarda bol giyinilir. Bu yanlıştır, içine hava dolup sizi savuracak giysilerden kaçınınız.

Kendinizi toplayın ve vücudunuzu salıvermiş bir durumunda motor kullanmayınız. Üst bedeniniz ve kollarınız rahat, alt bedeninizle sıkı bir şekilde motoru tutuş durumunuzu her an muhafaza ediniz.

Motor sürüşünde “Daldım” demek felaketle eş anlama gelebilir. Rüzgarın nerede ne zaman ve ne şekilde vuracağını tam bilemezsiniz. O yüzden motor üstünde doğru pozisyonda ve yeterince derli toplu oturuyor olmak sizi birçok duruma karşı hazır tutacaktır.

Büyük kafalı, büyük gövdeli motorlar bu durumlarda çok düzensizdirler. Böyle bir canavarı kullanıyorsanız rüzgarda nasıl reaksiyon verdiğine bakarak ona göre davranışlarınızı ayarlamayı öğreniniz.

Motorla mücadele rüzgarda daha fazla efor ister bu da takiben su kaybı ve tükenişi(aşırı yorulma) çabuk getirir. Bu yüzden sınırlarınızı bilin, her zaman hava şartlarını öğrenerek yola çıkın.

Eğer hava raporlarında 100 km/saat üzerinde bir rüzgar esintisinden bahsediliyorsa yola çıkmayınız.

Güçlü rüzgar su dalgalarının yaptığı etkiye benzer etki yapar. Düzenli gelen çapraz rüzgarlarla baş etmek kolaydır, hattınızda kalabilmek için yeterince rüzgara doğru kırın.

Ancak insanı sürükleyen bir türbülansın içinden sürüp geçmek karışık bir durumdur. Yöneltin yada yöneltilirsiniz. Elciklerde ve pedallarda, hatta kalabilmek için kollar ve üst gövde kasılmadan, bacaklarla motoru daha sıkı tutarak sürekli bir kontra basınç uygulaması gerekir.

(Alıntıdır..)

'' Tolga Can '' değerli kardeşim ,

'' İlk yazımda değindiğim üzere; motorcular için son derece faydalı olabilecek bir başlık açmışsın..

Misafir olunan topicte, hiç arzu edilmese de zaman zaman gürültü ve patırtılar olabilmektedir.... Ev sahibi olman sıfatıyla; misafirlerine

anlayışla yaklaştığın ve müdahil olmadığın için ayrıca teşekkür eder ve bu konudaki, şahsım ile ilgili olan ,hakkını da helal etmeni dilerim kardeş.
    . ''

Sağlıcakla kal, tekerin düz bassın..

.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Sayın Şeyh Şamil bey forumda daha önceden neler yaşandı bilmiyorum.
    Bilmediğim bir konu hakkında da yorum yapmak istemiyorum. Konu'nun çok az bir kısmının yoldan çıkması bana bir şey kaybettirmedi. Ancak tekrar yola sokmanız ince bir davranıştı bunun için teşekkür ederim.

Benim gittiğim gün cehennem sıcağı vardı. Bu rüzgar nerden çıktı hala anlayamadım.
    Bu arada hiç bir aracı siper edemezdim. Çünkü yol çok dardı. Kendi şeridimde araçların aynası ile benim aynam arasında 50 cm ile 1 mt arasında mesafe kalıyordu. bu bazen çok daha yakın olabiliyordu. Bu arada elbisem üzerime tamdı ve çok seksiydim ortam biraz yumuşasın. Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim.

Bu motor başıma gerçekten bela oldu.
    Dün Önümde aracın biri gitmesi gerekirken çarrrttt diye ani fren yaparak kızlara hava atmak için fren yaptı. Bende slalom bebeğim slalom diyerek çarpmaktan son anda yırttım. resmen dirseğimle aracın yan camlarını sildim.

Aynı yolun dönüşünde ise XXX fimleri aratmayacak bir gelişme oldu.
    Çift gidiş yolda sağ arka tarafımda jeep sol arkamda ise tam gelişememiş beyin özürlü bir şöför ikiside aynı hizada hızlarını arttırarak peşimden geldiler. bi ara ibrem 90'nı gördü.
    Adam kornaya basık tutarak dibimden ayrılmadı. Herhalde uçacağımı sandı. Bi ara kendimi iki yolun arasındaki beyaz çizgide bıraktım. ve geçmelerine izin verdim. Sonra az gelişmiş insanı ışıklarda yakalayıp, bisiklet mi lan bu diye sordum. Oda araba bu çekileceksin diyip durdu. Artis el frenini çekip bağırdı durdu. Bende el frenini ne çekiyorsun dingil düz yoldasın dedim. Dövebileceksen yapman gereken kapı kolunu açmak dedim.
    Duyarlı vatandaşlar araya girerek sakinleştirdi. Hala unutamadığım ağzından dilini çıkarım ısırması ve soluması idi. Keşke arabadan inipte gelseydi. Bir aparkat ile o dili koparsaydım.
    Neyse verilecek sadakası varmış. Lafı daha fazla uzatmayayım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motor kullanan için;görünür olmak son derece önemlidir..

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın Şeyh Şamil bey forumda daha önceden neler yaşandı bilmiyorum.
    Bilmediğim bir konu hakkında da yorum yapmak istemiyorum. Konu'nun çok az bir kısmının yoldan çıkması bana bir şey kaybettirmedi. Ancak tekrar yola sokmanız ince bir davranıştı bunun için teşekkür ederim.

Benim gittiğim gün cehennem sıcağı vardı. Bu rüzgar nerden çıktı hala anlayamadım.
    Bu arada hiç bir aracı siper edemezdim. Çünkü yol çok dardı. Kendi şeridimde araçların aynası ile benim aynam arasında 50 cm ile 1 mt arasında mesafe kalıyordu. bu bazen çok daha yakın olabiliyordu. Bu arada elbisem üzerime tamdı ve çok seksiydim ortam biraz yumuşasın. Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim.

Bu motor başıma gerçekten bela oldu.
    Dün Önümde aracın biri gitmesi gerekirken çarrrttt diye ani fren yaparak kızlara hava atmak için fren yaptı. Bende slalom bebeğim slalom diyerek çarpmaktan son anda yırttım. resmen dirseğimle aracın yan camlarını sildim.

Aynı yolun dönüşünde ise XXX fimleri aratmayacak bir gelişme oldu.
    Çift gidiş yolda sağ arka tarafımda jeep sol arkamda ise tam gelişememiş beyin özürlü bir şöför ikiside aynı hizada hızlarını arttırarak peşimden geldiler. bi ara ibrem 90'nı gördü.
    Adam kornaya basık tutarak dibimden ayrılmadı. Herhalde uçacağımı sandı. Bi ara kendimi iki yolun arasındaki beyaz çizgide bıraktım. ve geçmelerine izin verdim. Sonra az gelişmiş insanı ışıklarda yakalayıp, bisiklet mi lan bu diye sordum. Oda araba bu çekileceksin diyip durdu. Artis el frenini çekip bağırdı durdu. Bende el frenini ne çekiyorsun dingil düz yoldasın dedim. Dövebileceksen yapman gereken kapı kolunu açmak dedim.
    Duyarlı vatandaşlar araya girerek sakinleştirdi. Hala unutamadığım ağzından dilini çıkarım ısırması ve soluması idi. Keşke arabadan inipte gelseydi. Bir aparkat ile o dili koparsaydım.Neyse verilecek sadakası varmış. Lafı daha fazla uzatmayayım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

''Tolga Can ''

Yazının son bölümü beni epey güldürdü . Allah'da seni güldürsün..

Herşeyi kafana takacak olursan, her 100 metrede başka bir araç sürücüsü

( bay-bayan, dolmuş,taxi,kamyon,servis aracı,belediye oto, hızlı ve öfkeli

bozuntuları vs.. vb... ) ile tartışman veya kavga etmen

gerekecektir..

Ruhen ve bedenen bu, her zaman mümkün olamayacağına göre; sabırlı

olacaksın.. Bazı şeyleri görecek fakat, görmezden geleceksin.. Aksi halde

yaşamın kaoslarla dolu geçecektir..

Heleki motor kullanırken, dikkatini dağıtmamalı, başka bir konuyu

düşünmemeli, kafana takmamalısın..

Frene 2 saniye geç basman, kırmızı ışığı 1 saniye geç farketmen,

sağa veya sola dönüşü kıl payı kaçırman; telafisi mümkün olmayan sonuçlar

doğurur.. Sonrada adına '' kaza '' derler !!...

Sonuç hem kendin, hem'de senin yolunu gözleyen ailen için üzücü olmasın.

Neyse, senin kafanı fazla ütülemeden gelelim sadede..

Yolda diğer araçlar motorları görmemekte veya görmezden gelmektedir..

Senin motoruna 50 cm veya 1 mt yanaşan kişi; yaşamı boyunca; değil

motor, bisiklet dahi kullanmamıştır.. kullansa davranışı zaten farklı olurdu..

Belki 5 dakika evvel o aracı 650 cc veya 1000 cc'lik bir motor(race) hızla

sollamış ve o araçtakinin havasını etkilemiştir... Belkide farklı, bir veya

birkaç sorunu vardır. '' Hastalık, cenaze,kaza, kira borcu, kredi kartı borcu,

iş ve gelecek kaygısı, kaynana dırdırı, patronun fırçası, tahsil edilemeyen

alacak, ödenmesi gereken borç vs.. vs... vb..vb.. ''

Kompleksinin/problemlerinin esiri olan araç sürücüsü; sana denk geldiğinde

elektrik yükünü boşaltmak isteyecek ve tampon ile çamurluk yakınlığı sonucu

mutlu olacaktır..

Kişinin sorunu/kompleksi yoksa zaten bu durumla karşılaşmayacaksın..

Bunlar hayatın ve yaşamın cilvesidir.. Bunlar olmasın istiyorsan ..

Motor kullanmayacak ! Motor kullanacaksan'da sabırlı olacaksın....

Şehir içi veya şehir dışında en önemli konuların başında görünür olmak gelir..

Onlar senin görmüyorsa, sen kendini onlara göstereceksin..

BU nedenle;

- Açık renk kıyafet seçimi önemlidir. Sarı, kırmızı, kavun içi renkler

dikkat çeker ve uzaktan seçilebilir..

Sana tavsiyem reflektif yelek giymen olacaktır..

Kullandığın takdirde; reflektif yeleğin faydasını göreceksin..

http://

Yolun açık olsun, tekerin düz bassın Can Tolga..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Şehir dışında daha mutluyum.
    İstanbul'dan gelen misafirlerimiz araçlarının anahtarlarını bize veriyor.
    Çünkü burası istanbul'dan beter. Her sürücü potansiyel manyak. Minibüs ve dolmuşlar.
    Bizim şehrimizde en sağa geçip (dördüncü şerit), ters yöne sola dönme konusunda dünya birincisidir. Ayrıca bu yeleğin turuncusu bende mevcut. 125 cc aldığım dönemlerde almıştım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)