Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

istanbula gidermi?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar, uzun yol otobüslerinin çoğuna danıştım ama hiç bir otobüs kabul etmiyo kontrol noktası yüzünden bu nedenle son çare olarak motoruma binerek istanbula gitmeyi düşünüyorum ama çin malı olduğundan dolayı bazı tereddütlerim var..
    Motorumun bakımlarını yaptırıp sağlam bi bando kayış taktırmayı düşünüyorum öncelikle ve her 1,1 buçuk saatte bir yarım saat mola vermeyi düşünüyorum biliyorum zor bir yolculuk olucak ama mecburum.. sizce motorum dayanabilmi bu yolculuğa 800 km lik yola yada yolda ne gibi bir arıza çıkabilir karşıma cevaplarsanız sevinirim,

şimdiden teşekkür ederim tüm cevaplarınız için
    Motorcu Herzaman Hayatı Çeyrek Mil Yaşayandır:wiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    zaman dilimi oalrak mola verme km oalrak ver ve bu km 100 km yi geçmesin 100 km de 15 dk mola hayli yetecektir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    motorun markası modeli neydi ki ?
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

motorun markası rhon LH 150

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kardeş sen nerden istanbula gidecen
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Motoru satıp istanbulda Başka motor olsan daha ucuza gelmezmi senin için
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satıp istanbulda Başka motor olsan daha ucuza gelmezmi senin için
    açıkçası saçma buldum önerini

uzun yolun kaynağı insanın kendisidir.Altında mobilet olup TR yi gezenler var.Kısacası kendine güveniyosan gidersin.Mondial filan olsa motorun kesin git derim ama motorun markasını hiç duymadım.Denemeye değer.

muğladan İstanbula gitmeyi düşünüyorum.. Bu arada Şenonar arkadaşımız yazmış motoru satsan daha iyi olmazmı diye ama bu benim 3. motorum diğer 2 motorumda bana çok sorun yarattı sürekli yolda kalma sorunu yaşadım bu motoru alalı 4 ay oldu ama hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar gördüğüm çin mallarının arasında en iyisi diyebilirim onun için değiştirmek istemiyorum daha önce küçük sorunlar çok yarattı ama 800 km lik bi yolda nasıl olur bilmiyorum

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı _bold_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muğladan İstanbula gitmeyi düşünüyorum.. Bu arada Şenonar arkadaşımız yazmış motoru satsan daha iyi olmazmı diye ama bu benim 3. motorum diğer 2 motorumda bana çok sorun yarattı sürekli yolda kalma sorunu yaşadım bu motoru alalı 4 ay oldu ama hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar gördüğüm çin mallarının arasında en iyisi diyebilirim onun için değiştirmek istemiyorum ama 800 km lik bi yolda nasıl olur bilmiyorum
    gözüne kestiremiyorsun...Sakın sakın deneme mezarın olur o yol.Şüpheyle yapacaksan hiç yapmayacaksın.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    muğladan İstanbula gitmeyi düşünüyorum.. Bu arada Şenonar arkadaşımız yazmış motoru satsan daha iyi olmazmı diye ama bu benim 3. motorum diğer 2 motorumda bana çok sorun yarattı sürekli yolda kalma sorunu yaşadım bu motoru alalı 4 ay oldu ama hiç yolda bırakmadı şimdiye kadar gördüğüm çin mallarının arasında en iyisi diyebilirim onun için değiştirmek istemiyorum daha önce küçük sorunlar çok yarattı ama 800 km lik bi yolda nasıl olur bilmiyorum
    hacı 800 km yolu ortalama 70 km hızla 13 saatte alırsın (hiç durmadan ) dinlenme olaylarını filanda hesaba kat yanına basit bir çadır al en fazla 5 saat sür sonra çadırı kurup uyu iyice dinlenince tekrar devam edersin 800 km yolu çok rahat gidersin hiç bir korkun olmasın mutlaka termosla çay veya kahve al ama illaki sıvı al
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    eziyet işkence olur tren yokmu.

hayır tren yok malesef

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    merhaba arkadaşlar, uzun yol otobüslerinin çoğuna danıştım ama hiç bir otobüs kabul etmiyo kontrol noktası yüzünden bu nedenle son çare olarak motoruma binerek istanbula gitmeyi düşünüyorum ama çin malı olduğundan dolayı bazı tereddütlerim var..
    Motorumun bakımlarını yaptırıp sağlam bi bando kayış taktırmayı düşünüyorum öncelikle ve her 1,1 buçuk saatte bir yarım saat mola vermeyi düşünüyorum biliyorum zor bir yolculuk olucak ama mecburum.. sizce motorum dayanabilmi bu yolculuğa 800 km lik yola yada yolda ne gibi bir arıza çıkabilir karşıma cevaplarsanız sevinirim,

şimdiden teşekkür ederim tüm cevaplarınız için
    Merhabalar...
    Yolculuk konusunda motorunuzun scooter olmasın bazı riskleri beraberinde getiriyor. Bunların başında sizinde önlem almaya çalıştığınız kayış gibi. Ayrıca yüksek süratlerde (80km ve üzeri) motorunuz yüksek devirlerde ilerleyeceği için devamlı bu hızarda uzun süre seyrettiğinizde ısınma, buna bağlı yağ incelmesi ve hararet sorunları ile karşılaşırsınız. Ancak gidilmeyecek diye bir kaide yok.,
    Öncelikle kayışınızı değiştirmeniz, akabinde de yanınıza yedek bir kayış almanızı öneririm. Motrunuzla sabırlı olmanız uzu süre yüksek süratlerde gitmemeniz gerekli. Ara ara gaz kesip düşük hızlarda seyrederek motorunuzun yağının soğumasını sağlamaısınız. Öte yandan yolculuğunuz uzun sürecei için gün içinde yorulma, dikkat dağılması gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Bu nedenle öğln saatlerinde uzun molalar vermeniz olası risleri azaltacaktır. Özellikle konvoy halinde ilerlemelerde trafiğe uymak zorunda kalacak, mecburen uzunca süre yüksek hızlarda gitmek zorunda kalacaksınız. Buna dikkat edin...
    Lastik havalarınızı biraz artırın. Bu lastiklerinizin ısınmasını geciktirecektir.
    Bunun dışında eğer mümkünse ön sperlik kullanın. Zira uzun süre rüzgara maruz kalacağınız için yorulabilirsiniz. Çok faydasını göreceksiniz.
    Dikkatli gelin ve isterseniz İstanbulda mesela sizinle emirganda çay bile içebiliriz. Bende Salı günü Ankara'dan istanbula motorla geleceğim.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    motosıklet ist. gelmesıne gelırde bu yolculuk takrıben 15 saatı bulacaktır dolayısıyle 15 saatlık yolculuğa sız kendınızzı hazırlayın yola cıkmadan önce harıta üzerınde güzergahınızı iyi belırleyıp benzın ihtıyaçlarınızı ayarlayın ve yol üzerınde gececeğiniz yerlerde tamırcıler varmı bakın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Doğrusu bu markayı hiç bilmiyordum, internetten baktım bence 150 cc motor yormadan sıkıştırmadan (havada sıcak) mola vererek pek alada gelebilir, bir seferde bu kadar yolu yapmayı düşünüyorsun, istanbula gelmesende zaman içinde nasıl olsa bu kilometreyi yapacaksın, yeterki bu yolculukta tedbirli ol, sen makinayı üzmeki o da seni üzmesin...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu yolculuk bir şekilde yapılır ama şu zamanda kesinlikle yapılmaz.

Kimse beyin haşlayıcı günümüz sıcaklarını aklına getirmemiş. Alternatif olarak gece yolculuğu ise kesinlikle tavsiye edilecek birşey değil. Otoban harici gece gerçekten çok tehlikelidir.

Sözün özü, bu yolculuğu yapacaksan yap, ama kesinlikle bu aşırı sıcak günlerde yapma.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Arkadaşım. 800 km yolu bir an önce bitiricem diye basabas gelme. Ben senin yerinde olsam geze geze gelirim arada bir herhangi bir köy kahvesinde mola verir çay içerdim geceleri ise Çadır kurar dinlenirdim. böyle hem daha güvenli hem daha zevkli geçer yolculuğun.

İkinci bir seçenek eğer motorunu denemek istersen gazı açta gel bakalım ne kadar dayanacak))
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    her türlü gider kardeşim,
    hesabını kitabını yap, arkadaşına iyi bak, önlemini al, 2 katı dikkatli ol, kendini ve arkadaşını fazla zorlama, başkalarının gazına gelme,....
    yolun açık olsun, geze geze git...

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    şimdi muğladan istanbula gitmen sorun değil. sabah erken çıkarsan sakin sakin 70-80 km hızlarla ve bol mola verirsen bir sorun olmaz. yanında mutlaka kayış, lastik spreyi vs gibi ekstra malzemeler olsun. hatta sigorta, buji ve ampul bile almakta fayda var. benim sana önerim muğla bandırma hattını kullanıp bandırmadan feribotla istanbula geçmem yönünde olacaktır. hem yol daha az sürer hemde dinlenme fırsatı bulabilirsin. İDO nun web sitesinde hızlı feribot saatleri var. bir incele istersen.

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.. kısmetse bu perşembe günü yola çıkmayı düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)