Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lütfen yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR954
    Abilerim Öncelikle Merhaba..

24.02.1994 DoğumLu bir qencim..
    Şimdilik Daha Onceden Bir Vitesli Motor Tarzında Tecrübem OLmadı..
    Ama babam 7 Ay Sonra Motor Alacağını Söylüyor..
    Bende CBR 600 - 900 - 954 - 929 - 1000 CC tarzında birşeyler almak istiyorum..
    Ve Açıkçası Oda Oyle Birşey İstiyor..
    Ama Gerçekten Çok Korkuyorum..
    Korkum Motoru Taşıyamamaktan dolayı..

Abilerim Yavaş Yavaş Başlasam, Yani Gerçekten Yavaş Yavaş Başlasam Alışabilir Miyim Motora Bir Süre Sonra ?
    Ama O motor Eninde SOnunda aLınacak
    Kesinlikle Alışamazsın diyen Abilerim İçin.. TavSiyeniz nedir..

Lütfen Yardım Ediin..

Hepinize Çook Teşekkürler Ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    arkadaşım sen sen ol ufaktan başla
    zaten trafik maganda dolu birde o makinaya binen illa gazı açar
    sendede tecrübe yok allah korusun
    neden herkez ufak cc den yavas yavas yükseltiyor sanıyorsun ve daha senin ehliyetin bile yok 250 cc sana göre tam olur üstü zarar kazasız sürüşler dilerim.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    Bencede ilk olarak ufak cc'li bir motorsiklet alırsanız hem sen hemde baban ileride yararını çok görürsünüz.Bu 600'lük veya 1000'lik bir motora hakim olamaman anlamına gelmez tabikide sürebilirsin,makinayı kaldırabilirsin.Ancak tecrübe açısından düşünürsek çiğnemeden yutmak migdeye zarar verebilir.

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede ilk olarak ufak cc'li bir motorsiklet alırsanız hem sen hemde baban ileride yararını çok görürsünüz.Bu 600'lük veya 1000'lik bir motora hakim olamaman anlamına gelmez tabikide sürebilirsin,makinayı kaldırabilirsin.Ancak tecrübe açısından düşünürsek çiğnemeden yutmak migdeye zarar verebilir.
    arkadaş gayet güzel açıklamış madem illa racing olsun CBR olsun diyosun CBR125 al. canını çıkarsanda bişey olmaz hem sana hem motora ama tutupda vites geçişlerini 600 lük racing bi makinede öğrenicem diyosan (900DEN 1000DEN bahsetmiyorum bile) hem sen sakata gelirsin hem motor. çok değil 3-4 ay kullansan yeter sana ama tutupda direk altına 600lük alırsan sakata gelirisn

bende 94 lüyüm ağustos ben seneye ybr 125 ile başlicam mesela...

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    illa büyük racing istiyorsan hyo gt250r yada kawasaki ninja250r, s&t kanuni 250r modellerine bak derim. Sana fazlasıyla yeter bu modeller sonra istediğine geç
    olumune bu sevda..

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı cenkerdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen sen ol ufaktan başla
    zaten trafik maganda dolu birde o makinaya binen illa gazı açar
    sendede tecrübe yok allah korusun
    neden herkez ufak cc den yavas yavas yükseltiyor sanıyorsun ve daha senin ehliyetin bile yok 250 cc sana göre tam olur üstü zarar kazasız sürüşler dilerim.
    Alıntı Cbr954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim Öncelikle Merhaba..

24.02.1994 DoğumLu bir qencim..
    Şimdilik Daha Onceden Bir Vitesli Motor Tarzında Tecrübem OLmadı..
    Ama babam 7 Ay Sonra Motor Alacağını Söylüyor..
    Bende CBR 600 - 900 - 954 - 929 - 1000 CC tarzında birşeyler almak istiyorum..
    Ve Açıkçası Oda Oyle Birşey İstiyor..
    Ama Gerçekten Çok Korkuyorum..
    Korkum Motoru Taşıyamamaktan dolayı..

Abilerim Yavaş Yavaş Başlasam, Yani Gerçekten Yavaş Yavaş Başlasam Alışabilir Miyim Motora Bir Süre Sonra ?
    Ama O motor Eninde SOnunda aLınacak
    Kesinlikle Alışamazsın diyen Abilerim İçin.. TavSiyeniz nedir..

Lütfen Yardım Ediin..

Hepinize Çook Teşekkürler Ederim..
    Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Gerçekten Yorumlarınız İçin Çok Çok Çok Teşekkür Ederim Öncelikle..
    Herkese Çok Teşekkür Ederim..
    Ancak Şöyle Bir Drum Var Ki Babam 125Lik aLırsa Kesinlikle model Yükseltmez..
    Ben 2 Sene Sonra Üniversiteye Gidicem..Bursadan İzmire
    Yüksek cc'li birşey aLırsam Bursa - İzmir Arası Hem Çok İşime Yarar Diyorum..
    Ancak Gerçekten Kullanamamaktan Korkuyorum..Yardımlarınız İçin Çok Teşekkür Edeerim..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    baban seni kandırmış kimse 16 yaşında bir çocuğa 250 üstü bir makina almaz hele 1000 cc asla rüya görmüş olmayasın

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    bektanistin dedıgının aynı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baban seni kandırmış kimse 16 yaşında bir çocuğa 250 üstü bir makina almaz hele 1000 cc asla rüya görmüş olmayasın
    seninle dalga geçmiş..bir baba senin yaşında çocuğaneden o bahsettiğin motorlardan alır??ya çocuk 5 yaşından beri motorcudur..irikıyımdır.işin kurdu olmuştur.alabilir..varmı böyle bişey??? sanırım yok....
    yada çocuktan bıkmıştır ulan şunu nasıl olsada gömsem der alır motoru 2 saat sonra imam sorar merhumu nasıl bilirdiniz???(Allah korusun)
    dost acı söyler kardeşim.buradaki tüm büyüklerim benim abilerim ablalarımdır..(yaşım 35) küçüklerim de kardeşlerim ve bazıları çocuklarım (olacak yaşta)dır...
    senden ricam AKILLI OL!!! bu yaşta ne o motorun üstüne oturabilirsin ne de gazını açıp debriyaj bırakabilirsin.anneni babanı ağlatmak istemiyorsan onlar alalım dese bile sen olmaz demelisin...en ama ennnnn fazla 250lik ki onu bile başlamanda tavsiye etmem uygun olanı 125 cc bir motordur...alış konuya hakim ol yaşın ilerlesin ehliyetini korumalarını al yavaş yavaş cc yükseltirsiniz....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    CBR954
    Ne kadar Abim Filan da oLsanız Sizi takmıyorum
    Buraya Hayal Kurmak İçin Gelmedim..
    Bir maruzatım var ve büyüklerime , bu işi bilenlere danışmak istediğimden qeldim..

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    dostum baban senle dalga geçmiş veya gerçekten alacak burası seni ilgilendiren kısmı

.şimdi bende 125 lik cbr var ve yaklaşık 2 aydır kullanıyorum nerdeyse 2000 km yapmış olacağım.ben 2 gün öncesine kadar neden 600 lük bir makine almadım diye düşünüp dururken (:
    hemen evin önünde garajdan çıkarken yokuş yukarı bizim garaj sağıma soluma bakmadığım (kontrolsüz çıkmazdım ama kız arkadaşımla tartıştığım için böyle bir hata yaptım .birde kaafan birşeye meşgulse dur düşün sonra geri motora bin araba gibi olmuyor ) için soldan bir araba geldi ve aniden ön frene sert bir şekilde bastığım için düştüm.adam hızlı gelmiş olsaydı bana kuvvetle ihtimal çarpardı :D
    boyum uzun olduğu için motur altımdan bıraktım yalnız motor düştü.
    600 lük makine ye yavaş yavaş alışırım diye bir şey yok.Ya çok ciddi bir şekilde güvenli sürüş eğitimleri alacaksın yada cc si düşük bir makineyle başlıcaksın.

benden sana bir tavsiye kulak arkası etme.

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninle dalga geçmiş..bir baba senin yaşında çocuğaneden o bahsettiğin motorlardan alır??ya çocuk 5 yaşından beri motorcudur..irikıyımdır.işin kurdu olmuştur.alabilir..varmı böyle bişey??? sanırım yok....
    yada çocuktan bıkmıştır ulan şunu nasıl olsada gömsem der alır motoru 2 saat sonra imam sorar merhumu nasıl bilirdiniz???(Allah korusun)
    dost acı söyler kardeşim.buradaki tüm büyüklerim benim abilerim ablalarımdır..(yaşım 35) küçüklerim de kardeşlerim ve bazıları çocuklarım (olacak yaşta)dır...
    senden ricam AKILLI OL!!! bu yaşta ne o motorun üstüne oturabilirsin ne de gazını açıp debriyaj bırakabilirsin.anneni babanı ağlatmak istemiyorsan onlar alalım dese bile sen olmaz demelisin...en ama ennnnn fazla 250lik ki onu bile başlamanda tavsiye etmem uygun olanı 125 cc bir motordur...alış konuya hakim ol yaşın ilerlesin ehliyetini korumalarını al yavaş yavaş cc yükseltirsiniz....

Abi Çok Teşekkür ederim tavsiyelerin için..
    İşte aradığım Cevaplar buna yönelik 'sametagir' BEY..Siz Dalqaya vurasınız diye açmadım bu konuyu..

Abi yorumların İçin Gerçekten Tekrar Çok Teşekkür Ederim..
    Abicim Ama konu şu ki 1 senedir babamım başının etini yiyiorum diyebilirim..
    Hemde tam manası ile..Baba baba baba...Bıktı adam artık..Alacam diyor..
    Oda istiyor almak hem..Hemde bende Çok istiyorum..
    Şimdi abi..Soru ben motor alabilirmiyim değil..Gayet almasına alabilirim tabiki..
    Ama alınacak birşey..Gerçekten yavaş yavaş başlasam kullanabilir miyim diyorum..Alışabilir miyim motora..
    Dediklerini Gayet İyi anLadım abicim.Tekrar teşekkürler..Ama Birde Bunu Cevaplarsan Çok sevinirim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

Alıntı opsde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum baban senle dalga geçmiş veya gerçekten alacak burası seni ilgilendiren kısmı

.şimdi bende 125 lik cbr var ve yaklaşık 2 aydır kullanıyorum nerdeyse 2000 km yapmış olacağım.ben 2 gün öncesine kadar neden 600 lük bir makine almadım diye düşünüp dururken (:
    hemen evin önünde garajdan çıkarken yokuş yukarı bizim garaj sağıma soluma bakmadığım (kontrolsüz çıkmazdım ama kız arkadaşımla tartıştığım için böyle bir hata yaptım .birde kaafan birşeye meşgulse dur düşün sonra geri motora bin araba gibi olmuyor ) için soldan bir araba geldi ve aniden ön frene sert bir şekilde bastığım için düştüm.adam hızlı gelmiş olsaydı bana kuvvetle ihtimal çarpardı :D
    600 lük makine ye yavaş yavaş alışırım diye bir şey yok.Ya çok ciddi bir şekilde güvenli sürüş eğitimleri alacaksın yada cc si düşük bir makineyle başlıcaksın.

Abi Tavsiyeni Tabiki Kulak Arkası Etmeyeceğim..
    Peki O zaman Eğer 600 CC bir motor filan alırsa diyelim ki..
    Honda Motor Eğitim Kurslarına Gitmek İşime Yarar mı Abi ?
    Yani Eninde Sonunda O motora ALışabilir miyim ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bir maruzatım var ve büyüklerime , bu işi bilenlere danışmak istediğimden qeldim..
    bu lafı söyleyebiliyorsan bundan sonra gelecek cevapları da merakla bekle..
    mesela..
    aldır tabi 1000 lik olsun sanki çokta.....ydin benim ölmüşün ölmemişin...
    cenaze namazına ne zaman geliyoruz???
    takmıyorsun da burada ve bu soruyla ne işin var?
    biz senin büyüğün olmasak danıştım dediğin konuya cevap vermek istemesek bu cevaplar da ne???
    kendine gel danışıyorsan söyleneni dinle dinlemeyeceksen çık git ne halt edersen et.umrumda mı olduğunu sanıyorsun???
    evet yazdığın gibi şeylere böyle ve daha acı cevaplar alabilirsin.o yüzden ya söylenenleri dinle yada danışma aklına eseni yap.ama motorcuların camiasına da zarar vermeye ehliyetsiz korumasız yaşına boyuna bakmadan bahsettiğin motora binerek kaza yapmaya heleki bu durumda günahsız başka insanlara zarar vermeye zerre kadar hakkın yok.bilesin.tamammı akıllı kardeşim...şimdi birdaha düşün ona göre ya devam et okumaya yada konuyu kapattır...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    eğer ki yüksek cc de bir makine alırsan son hızını mutlaka deniyeceksin.
    deneyince bir kere bir kere daha deniyeceksin

motor almadan önce kurslara git.mutlaka git hem kafanda fikir de oluşmuş olur motoru aldıkdan sonra nie böyle bir şey aldım diye dövünme

Motosikleti
    CBR954

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lafı söyleyebiliyorsan bundan sonra gelecek cevapları das merakla bekle..
    mesela..
    aldır tabi 1000 lik olsun sanki çokta.....ydin benim ölmüşün ölmemişin...
    cenaze namazına ne zaman geliyoruz???
    takmıyorsun da burada ve bu soruyla ne işin var?
    biz senin büyüğün olmasak danıştım dediğin konuya cevap vermek istemesek bu cevaplar da ne???
    kendine gel danışıyorsan söyleneni dinle dinlemeyeceksen çık git ne halt edersen et.umrumda mı olduğunu sanıyorsun???
    evet yazdığın gibi şeylere böyle ve daha acı cevaplar alabilirsin.o yüzden ya söylenenleri dinle yada danışma aklına eseni yap.ama motorcuların camiasına da zarar vermeye ehliyetsiz korumasız yaşına boyuna bakmadan bahsettiğin motora binerek kaza yapmaya heleki bu durumda günahsız başka şinsanlara zarar vermeye zerre kadar hakkın yok.bilesin.tamammı akıllı kardeşim...şimdi birdaha düşün ona göre ya devam et okumaya yada konuyu kapattır...
    Abicik Ben SİZİ takmıyorum Demedim..
    Söylediğiniz Şeyden dolayı Sen anlamında sizi takmıyorum dedim..
    Çünkü Baban seni kandırmış cevabı bana hiç hoş ve yardımcı qelmedi..
    Yine de yazdıklarn için çok teşekkür ederim..ve haklısında..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:53 ----------

eğer ki yüksek cc de bir makine alırsan son hızını mutlaka deniyeceksin.
    deneyince bir kere bir kere daha deniyeceksin

motor almadan önce kurslara git.mutlaka git hem kafanda fikir de oluşmuş olur motoru aldıkdan sonra nie böyle bir şey aldım diye dövünme
    Peki abi çok teşekkür ederim yardımın için..
    Tecrübelerinize güvenerek..
    ALışamazsın.
    Cevabını aldım..
    Yine de bir motorsiklet eğitim merkezine motor almadan önce gitmeyi deneyeceğim..

Katkısı OLan HERKESE SonSuz Teşekkürler..

ALLAH KULLANDIĞINIZ MAKİNALARI KAZASIZ
    BELASIZ KULLANMANIZI NASİB ETSİN..
    Hayırlı akşamlar.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    valla ister tak ister takma o senin problemin. ama ben bu masalları çok gördüm sallamanın bile uslubu vardır ama yaş işde kemali görmeyince kese bol geliyo bir tanıdığım var senden iyi olmasın oda senin gibi keseyi nerde açıcağını bilemiyo profilo işmerkezinde yemekteyiz sana benzeyen vatandaşla saolosun o sıra başladı sallamaya mustafa sarıgül bomontide büyük bir iş merkezi inşaatına başlıyo bir katını bize veriyo bir katta 45mt2 den 25 tane ofis var buralarda bizim olcak filan köşe olmamız yakındır falan diye sallamaya başladı ben lafımı sakınmam o yüzden yüzüne söledim insan sallarken usturuplu sallar bu kadarda sallanmaz diye yeminler iddaalar ortalıkta uçuştu ozamanın parasıyla baya büyük bir rakama sözleştik aradan 10 sene geçti tabi mustafa sarıgül o işmerkezini tamamladı ama bu arkadaşımızın bahaneside hazırdı babam onu desteklemedide ondan bize yamuk yaptı nedense senin yazını görünce o arkadaşımı görmüş gibi oldum
    oldum olası yapmacık olamadım

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    valla ister tak ister takma o senin problemin. ama ben bu masalları çok gördüm sallamanın bile uslubu vardır ama yaş işde kemali görmeyince kese bol geliyo bir tanıdığım var senden iyi olmasın oda senin gibi keseyi nerde açıcağını bilemiyo profilo işmerkezinde yemekteyiz sana benzeyen vatandaşla saolosun o sıra başladı sallamaya mustafa sarıgül bomontide büyük bir iş merkezi inşaatına başlıyo bir katını bize veriyo bir katta 45mt2 den 25 tane ofis var buralarda bizim olcak filan köşe olmamız yakındır falan diye sallamaya başladı ben lafımı sakınmam o yüzden yüzüne söledim insan sallarken usturuplu sallar bu kadarda sallanmaz diye yeminler iddaalar ortalıkta uçuştu ozamanın parasıyla baya büyük bir rakama sözleştik aradan 10 sene geçti tabi mustafa sarıgül o işmerkezini tamamladı ama bu arkadaşımızın bahaneside hazırdı babam onu desteklemedide ondan bize yamuk yaptı nedense senin yazını görünce o arkadaşımı görmüş gibi oldum
    hahahahhah
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    o yaşta binilir binilmesine 600 1000vs vs ama sn değil ben 17 yaşımdayım 6 yaşımdan beri 2 teker üstündeyim pocet bike ile başladım babamın yamaha servisi oluşu sayesinde bu yaşımda kullanmadığım makine,yapmadığım hareket kalmadı ama çekirdekten yetişme dğilsen git al bi ybr cbr125 paşa paşa bin bi iki sene ehliyetini al sonra neye biniyosan bim he illede büyük makinaya bincem diyosan hiç heveslenme anca imamın kayığa binersin bnde babamla çalışıym örnek çok gördüm

Motosikleti
    CBR954

Neden OLmasın kardeşim ve ben neden sallıyım ki ?
    Buraya atıp tutmak için yeni profil kurmadım..
    Sadece Alınacak bir şeyi kullanabilir miyim diye sormak icin açtım..
    Artistiğim kime olacak profili daha qeçen açtım ilk kullanışım..
    Ayrıca alınmayacak bir miktar değil sonuçta 8.000 - 10.000 ' e piyasada 2. el çok sayıda bulunuyor..
    Saygılar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:58 ----------

Alıntı DOGAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yaşta binilir binilmesine 600 1000vs vs ama sn değil ben 17 yaşımdayım 6 yaşımdan beri 2 teker üstündeyim pocet bike ile başladım babamın yamaha servisi oluşu sayesinde bu yaşımda kullanmadığım makine,yapmadığım hareket kalmadı ama çekirdekten yetişme dğilsen git al bi ybr cbr125 paşa paşa bin bi iki sene ehliyetini al sonra neye biniyosan bim he illede büyük makinaya bincem diyosan hiç heveslenme anca imamın kayığa binersin bnde babamla çalışıym örnek çok gördüm
    Çok teşekkür Ederim Yazdıkların İçin..
    Herkese Tekrar Teşekkür Ederim..
    Bu Başlık altında tecrübelerinize dayanarak fikrim tamamen değişti..
    Hayırlı akşamlar..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)