Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Lütfen yardım..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yeğenim neden böyle dik konuşuyorsun?? illahki alıcam diye kafana taktıysan git al,yok danışıyorum diyorsan sana alma deniyor uzatma..gerçi bir musibet bin nasihate bedeldir ama bu nasihatlerin dinlenmeme bedelini kötü bir musibet ile ödemeni istemeyiz..anlayana...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Alıntı Cbr954 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim Öncelikle Merhaba..

24.02.1994 DoğumLu bir qencim..
    Şimdilik Daha Onceden Bir Vitesli Motor Tarzında Tecrübem OLmadı..
    Ama babam 7 Ay Sonra Motor Alacağını Söylüyor..
    Bende CBR 600 - 900 - 954 - 929 - 1000 CC tarzında birşeyler almak istiyorum..
    Ve Açıkçası Oda Oyle Birşey İstiyor..
    Ama Gerçekten Çok Korkuyorum..
    Korkum Motoru Taşıyamamaktan dolayı..

Abilerim Yavaş Yavaş Başlasam, Yani Gerçekten Yavaş Yavaş Başlasam Alışabilir Miyim Motora Bir Süre Sonra ?
    Ama O motor Eninde SOnunda aLınacak
    Kesinlikle Alışamazsın diyen Abilerim İçin.. TavSiyeniz nedir..

Lütfen Yardım Ediin..

Hepinize Çook Teşekkürler Ederim..
    İyi geceler diliyorum...
    Öncelikle kararınız ve beğeniniz hayırlı olsun diyorum. Lakin motorculuk hakkında birkaç konuyu paylaşalım isterim önelikle. Sonrasında istediğiniz makinede karar kılabiliriz.
    Motosiklet modelleri içerisinde 50cc den 1300cc ye kadar çok farklı modeller vardır. Hepsinin amacı farklıdır kullanım yerleri de öyle... Ama hiçbiri birbirinden şu yada bu nedenle üstünlükleri yoktur. Zira hepsinin kategorisi farklıdır. 50cc bir scooter kullanıcının 1300cc bir hayabusa pilotundan tek farkı, daha fazla hata toleransının olmasıdır. Hangi cc'de ve kategoride kullanırsanız kullanın unutmamanız gereken, öncelikle bu işin bir eğitimin bir bedensel hakimiyetinin olduğunu bilmenizdir. Küçük cc ile başlamanız zamanla kendinize hakim olma sürecinde size büyük fayda sağlar. Mesela motosiklet üzerinde sabırlı ve dikkatli olmayı bedeninize ve aklınıza öğretirsiniz. Sinirlerinizi kontrol edebilir bir sürücü olursunuz. Ve zaman içerisinde daha büyük ve profesyonel makineleri kullanmaya başlarsınız. Unutmayın ki 50cc başlangıç motoru olarak 1300 cc den tek farkı, dediğim gibi..daha çok hatayı telafi edebilmesidir. Yoksa 50cc bir motorda da pekala ciddi kazalar ve hatta ölümler görülebilmektedir.

Diğer taraftan ömrünü hiç 250cc bir motordan yukarı çıkmamış kişilerde vardır. Bu insanların beklentileri hakimiyetleri oturmuş ve kendilerine tarz belirlemişlerdir.

Bu yüzden bence...mutlaka daha küçük bir motor ile başlangıç yapmalısınız. Zira motor hakimiyeti (bundaki kastım kendinize hakimiyettir) sağlamadan ciddi bir makine sahibi olursanız....başınıza bir dert açılma olasılığı fazladır.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

lafı uzatmadan direk söylüyorum.yüksek cc motor alıcam alışabilirmiyim diyosun.alışana kadar ölmezsen(ne yazık ki çok yüksek bi ihtimal)alışırsın tabii niye alışamayasın.
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

Motosikleti
    GT250R
    Herkes yorumunu gayet güzel bir şekilde belirtmiş herkeste haklı tabii. Ama bence soruyu soran çocukda haklı (çocuk dediğim için kusura bakma). Aranızdakilerin hangisinde şöyle 1000cc bi makinam olsunda sokaktan geçerken tüm gözler üstümde olsun dediği olmadı ki? Sonuçta ss motoru seven biri motorun sürüş biçiminden çok görünüşüne hayran kalıyor. 1000cc de gayet etli bi makina olduğu için hayran olmayanı yok tabi. Ha bana sorarsanız bende alma derim çünkü farklı bir motosiklet forumundan şöyle bir başlık görmüştüm: "lütfen yardım edin 600 rr honda aldım ben motoru değil motor beni kullanıyor" :D
    Eh direk 600 ccden başlayıpta böyle bir başlık açmamak zor tabi İllaki alıcam diyosanda 6-7 ay sen paranı biriktir git adam akıllı bi motosiklet eğitim merkezine kaydol. Zaman herşeyin ilacı ama zamanı ileri veya geriye sarmak kimsenin elinde değil...

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    Ben sana en başta cbr125 devamında hyo gt250r öneririm.Yaşında ufak ehliyetinde yoktur direk 1000cc adama dur derler (: Bu önerdiklerimi 1 sene bilemedin 1.5 sene kullanırsın ondan snra ne istiyosan al (:
    Mondial zat 150 ' ımı sattım , Suan MCT250 :)

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Direk Kawasaki Zx-250R Ninja al hiçbir şekilde pişman olmazsın varsa tek eksi yönü fiyatı oda duruşu ve sağlamlıı ile bu açığı kapatır ha tabi birde baban o açığı kapatır :D

250 lik motor alışma sürecini kolaylaştırır alıştıkça hızlanırsın 6 ay sonra 170-180 yapmaya başlarsın ama önce emeklemesini öğrenmen gerekecek rüzgara karşı 0 dan koşmak 20 milyon insan içinden 20 kişiye nasip olur.
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler diliyorum...
    Öncelikle kararınız ve beğeniniz hayırlı olsun diyorum. Lakin motorculuk hakkında birkaç konuyu paylaşalım isterim önelikle. Sonrasında istediğiniz makinede karar kılabiliriz.
    Motosiklet modelleri içerisinde 50cc den 1300cc ye kadar çok farklı modeller vardır. Hepsinin amacı farklıdır kullanım yerleri de öyle... Ama hiçbiri birbirinden şu yada bu nedenle üstünlükleri yoktur. Zira hepsinin kategorisi farklıdır. 50cc bir scooter kullanıcının 1300cc bir hayabusa pilotundan tek farkı, daha fazla hata toleransının olmasıdır. Hangi cc'de ve kategoride kullanırsanız kullanın unutmamanız gereken, öncelikle bu işin bir eğitimin bir bedensel hakimiyetinin olduğunu bilmenizdir. Küçük cc ile başlamanız zamanla kendinize hakim olma sürecinde size büyük fayda sağlar. Mesela motosiklet üzerinde sabırlı ve dikkatli olmayı bedeninize ve aklınıza öğretirsiniz. Sinirlerinizi kontrol edebilir bir sürücü olursunuz. Ve zaman içerisinde daha büyük ve profesyonel makineleri kullanmaya başlarsınız. Unutmayın ki 50cc başlangıç motoru olarak 1300 cc den tek farkı, dediğim gibi..daha çok hatayı telafi edebilmesidir. Yoksa 50cc bir motorda da pekala ciddi kazalar ve hatta ölümler görülebilmektedir.

Diğer taraftan ömrünü hiç 250cc bir motordan yukarı çıkmamış kişilerde vardır. Bu insanların beklentileri hakimiyetleri oturmuş ve kendilerine tarz belirlemişlerdir.

Bu yüzden bence...mutlaka daha küçük bir motor ile başlangıç yapmalısınız. Zira motor hakimiyeti (bundaki kastım kendinize hakimiyettir) sağlamadan ciddi bir makine sahibi olursanız....başınıza bir dert açılma olasılığı fazladır.
    Gerçekten bu yazının da çok yardımı oldu
    Çook teşekkür ederim
    Emeğine sağlık kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:44 ----------

Alıntı oktay299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lafı uzatmadan direk söylüyorum.yüksek cc motor alıcam alışabilirmiyim diyosun.alışana kadar ölmezsen(ne yazık ki çok yüksek bi ihtimal)alışırsın tabii niye alışamayasın.
    Tabiki haklısınız ve burda bana yazan herkes haklı..
    Bende saten kullanamayacaqımdan şüpheliydim.
    Artık kesin anladım..
    Yazdığınız için çok teşekkürler kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:47 ----------

Alıntı guitarmix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes yorumunu gayet güzel bir şekilde belirtmiş herkeste haklı tabii. Ama bence soruyu soran çocukda haklı (çocuk dediğim için kusura bakma). Aranızdakilerin hangisinde şöyle 1000cc bi makinam olsunda sokaktan geçerken tüm gözler üstümde olsun dediği olmadı ki? Sonuçta ss motoru seven biri motorun sürüş biçiminden çok görünüşüne hayran kalıyor. 1000cc de gayet etli bi makina olduğu için hayran olmayanı yok tabi. Ha bana sorarsanız bende alma derim çünkü farklı bir motosiklet forumundan şöyle bir başlık görmüştüm: "lütfen yardım edin 600 rr honda aldım ben motoru değil motor beni kullanıyor" :D
    Eh direk 600 ccden başlayıpta böyle bir başlık açmamak zor tabi İllaki alıcam diyosanda 6-7 ay sen paranı biriktir git adam akıllı bi motosiklet eğitim merkezine kaydol. Zaman herşeyin ilacı ama zamanı ileri veya geriye sarmak kimsenin elinde değil...

Evet abi Çok teşekkür ederim Kazadan sonra pişmanlık birşey ifade etmez..
    Yazdıkların için ve yardımların için çok teşekkür ederimm..
    Ama bi abimizin daha, tavsiyesine göre almadan önce bi honda motor eğitim
    merkezinde eğitim almayı deniycem
    Saten aklım başıma bu forumla beraber qeldi , 250 den yüksek almam heralde..
    Katkısı oLan herkese teşekkürler
    Size de kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 ----------

Alıntı sinanferah05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana en başta cbr125 devamında hyo gt250r öneririm.Yaşında ufak ehliyetinde yoktur direk 1000cc adama dur derler (: Bu önerdiklerimi 1 sene bilemedin 1.5 sene kullanırsın ondan snra ne istiyosan al (:
    Önerin için Çok teşekkür ederiim
    Önerini dikkate alıcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:53 ----------

Alıntı abbath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk Kawasaki Zx-250R Ninja al hiçbir şekilde pişman olmazsın varsa tek eksi yönü fiyatı oda duruşu ve sağlamlıı ile bu açığı kapatır ha tabi birde baban o açığı kapatır :D

250 lik motor alışma sürecini kolaylaştırır alıştıkça hızlanırsın 6 ay sonra 170-180 yapmaya başlarsın ama önce emeklemesini öğrenmen gerekecek rüzgara karşı 0 dan koşmak 20 milyon insan içinden 20 kişiye nasip olur.
    Yok babam pişmanlık duymazsa verdiği paraya asla acımaz
    Yani motor arıza çıkarmazsa sağlamsa laf filan yapmaz verdiği para için :D
    Önerin için çok teşekkür ederim..Büyük İhtimal Artık Derbi - Cbr 125 Yada Dediğin Gibi Ufaktan Bişiler aLıcaz artık .)
    Örnekleme için de teşekkürler emeklemeden koşulmaz ;)

Motosikleti
    BMW F 650 CS
    ben de motor kullanmaya yeni başladım...otomatik biliyordum ama vitesli yeni kullanıyorum...650 cc lik motora binebilmek için 27 saat eğitim aldım...ama şimdi sanki 40 yıllık motorcu gibi hissediyorum kendimi...arkadaşların dediği gibi en önce ufaktan başla...eğitim şart...Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...

Motosikleti
    CBR954
    Alıntı BARİLAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de motor kullanmaya yeni başladım...otomatik biliyordum ama vitesli yeni kullanıyorum...650 cc lik motora binebilmek için 27 saat eğitim aldım...ama şimdi sanki 40 yıllık motorcu gibi hissediyorum kendimi...arkadaşların dediği gibi en önce ufaktan başla...eğitim şart...Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin...
    Nasıl yani ?
    27 SAAT Eğitimle profesyönel mi olduğunuzu söylüyorsunuzz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:00 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeğenim neden böyle dik konuşuyorsun?? illahki alıcam diye kafana taktıysan git al,yok danışıyorum diyorsan sana alma deniyor uzatma..gerçi bir musibet bin nasihate bedeldir ama bu nasihatlerin dinlenmeme bedelini kötü bir musibet ile ödemeni istemeyiz..anlayana...
    Abi kimseye dik yapmıyorum..Baban seni kandırmış diye bi yorum olur mu abi ya..
    Bak yardımcı olanlardan kime dik yaptım ?
    Neyse abi haklısın saol hadi hayırlı sabahlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)