Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İki farklı kaza haberi (biri forumdan arkadaşımız)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Salih arkadaşımıza geçmiş olsun, vefat eden arkadaşımızada Allah rahmet eylesin diyorum.

Arkadaşlar türkiye otomobille 10 yıl önce motosikletle ise 5 yıl önce tanıştı. Bu tanışıklığın üzerine birde cehalet, gösteriş budalılığı, eğitime zerre kadar önem vermemek ve bana bir şey olmaz mantığı eklenince ne yazık ki sonuç bunlar oluyor.

İşim gereği İtalya, Hollanda gibi motorsiklet cenneti ülkeleri görme fırsatım oldu. Özellikle italya da deli gibi hızlı alan bir trafik var, otomobiiler , motosikletler, içiçe, ama insanlar bizim gibi 3-5 yıldır değil 30-40 yıldır mobilize olduklarından o kadar uyumlu bir trafik var ki , şaşmamak mümkün değil...

Birde arkadaşlar şu camını indiririm, aynasını kırdırırım, tokat manyağı yaparım vs. vs. ayaklarını bırakmak gerek...senin gücün yetiyordur aynasını indirir tokat manyağı yaparsın gider bir pizza dağıtıcını sıkıştırır, gücü gücü yetene mantığı ile ne trafik kültürü ne motosiklet kültürü oluşturulabilir.

Motorsiklete biniyorsanız hele de şehir içinde daima en kötü ihtimali düşüneceksiniz. İstanbul gibi köyden gelip en kolay işin direksiyon başına geçmek olduğu bir şehirde adam tak diye üç şerit birden de değiştirir, 4 lüyü yakıp yolun ortasına da durabilir, kaldırımdan aşağıya da atlayabilir , camdan kafanıza su şisesi de atabilir ( bizzat başıma geldi) vs. vs. ... Bunları unutmadan motorsiklete binin ...

herkese kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    gördüm dün haberlerde. ne kadar kötü olmuş yaa.
    İşte bu tip makinalarında bi limiti var yani. bir hata yaparsınız daha başka hataya fırsat kalmaz.
    Zor..
    Büyük motor kullananlar çok dikkat etmeli önünü görmeden basmamalı.
    mümkünse hiç basmamalı
    Everybody can't be motorcylyst...!

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    [[QUOTE=funny SALİH;2113387][QUOTE=Bozkurt74;2113311]İki gün önce mesaj yazmıştım ama galiba göndrirken bir hata yaptım.
    Gökhan ve Salih beyler,sizlere geçmiş olsun.

teşekürederim.eksik olmayın.bacağım daha iyiye gidiyo.üstüne basabilyorm.[COLOR="Silver"]

sizin kaza yaptığınız sıralarda bizde araçla heykele çıkıyoduk yalova merkeze yani.. abim kullanıyodu osıra tam yola çıkarken motorlu 2genç çıktı aradan abime aniden dur die bağırdım oda bana dediki onlar nie durmuyo dedi aga dedim sen sen dört teker üzerindesin onlar 2teker herzaman yol ver duramazlar düşerler dedim oda sende onlardansınya kolla dedi ALLAH inandırsın 5dakkaya kalmaz sizin kaza yaptığınız yerden geçiyorduk bak dedim sonuçları böyle oluyor dedim.. sanırım orda yatanda sendin başında kask vardı polise bişiler anlatıyodun neyse arkadaşım geçmiş olsunn ALLAH tan fazla bi zarar görmemişin
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih arkadaşımıza geçmiş olsun, vefat eden arkadaşımızada Allah rahmet eylesin diyorum.

Arkadaşlar türkiye otomobille 10 yıl önce motosikletle ise 5 yıl önce tanıştı. Bu tanışıklığın üzerine birde cehalet, gösteriş budalılığı, eğitime zerre kadar önem vermemek ve bana bir şey olmaz mantığı eklenince ne yazık ki sonuç bunlar oluyor.

İşim gereği İtalya, Hollanda gibi motorsiklet cenneti ülkeleri görme fırsatım oldu. Özellikle italya da deli gibi hızlı alan bir trafik var, otomobiiler , motosikletler, içiçe, ama insanlar bizim gibi 3-5 yıldır değil 30-40 yıldır mobilize olduklarından o kadar uyumlu bir trafik var ki , şaşmamak mümkün değil...

Birde arkadaşlar şu camını indiririm, aynasını kırdırırım, tokat manyağı yaparım vs. vs. ayaklarını bırakmak gerek...senin gücün yetiyordur aynasını indirir tokat manyağı yaparsın gider bir pizza dağıtıcını sıkıştırır, gücü gücü yetene mantığı ile ne trafik kültürü ne motosiklet kültürü oluşturulabilir.

Motorsiklete biniyorsanız hele de şehir içinde daima en kötü ihtimali düşüneceksiniz. İstanbul gibi köyden gelip en kolay işin direksiyon başına geçmek olduğu bir şehirde adam tak diye üç şerit birden de değiştirir, 4 lüyü yakıp yolun ortasına da durabilir, kaldırımdan aşağıya da atlayabilir , camdan kafanıza su şisesi de atabilir ( bizzat başıma geldi) vs. vs. ... Bunları unutmadan motorsiklete binin ...

herkese kazasız belasız sürüşler...

sonuna kadar haklısın bende istanbulada 70.000 km. (sadece şehir içi)
    yol yapmış bir insan olarak hak veriyorum.. bende çok inip dövecek gibi oldum ama sabır gücüm yetmediğimden değil insanlığımdan yapmadım dediği gibi ömercem arkadaşın oda gider gücü yettiği garibana bulaşır.. trafikte aralardan giderken sadece motorsiklet tarafınfan geçilmek zoruna gittiği için ( ne kadar saçma ama gerçek ne yazıkki ) sıkıştıran önümde araç varken dibime girip korna çalan sişe atan sığır gibi tüküren ne derseniz artık özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde istanbul tarfiğinde olduğumuzu varsayarsak bunlar artık normal gibi geliyor her ne kadar olmasada ama ya sabır en güzeli... sonradan pişman olacağımız şeyleri yapmaktansa iyike yapmamışım demek daha güzel vesselam.........

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    o kaza bence öyle 150km/h ile olacak bir olay değil... bir arabanın 250 kg ağırlık ile o hale gelmesi... nasıl bir şeydir bu yav? akşam vakti hemde... Allah rahmet eylesin... aslında suç, taksicide, motorcuda, asfaltı dökende, ehliyeti verende, vede alanda... bilinçli bir toplum olsak ve herşey düzgün işlese, bu tür kazalar daha az olur diye düşünüyorum... motor 260 yapıyor ama yolda 120 gitsen zıplıyorsun... hız sınırın zaten 70 ki bu en başta mantıksız, millet aynasına bakmıyor, sende makas atıyorsun, vs. vs... Allah sonumuzu hayır etsin...
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yalova da emniyetin önündeki çizgi ayrımları için öyle büyük (hindi yumurtası kadar) metaller koymuşlarki kazara üzerinden bisiklet yada motosıkletli geçse düşmemesi sürpriz olur.Zaten bu ülkede iki tekerli araçlara pek ehemmiyet verende yok.Bazı yerlerde de çok geniş mazgallar var ve akan trafik yoluna paralel olması gerekirken yolu dik kesiyor.Özellikle gece o yolu bilmeyen iki tekerli araçlar için çok tehlikeli bir hal alıyor.Bunu oraya koyan kişiler bile bu durumun farkında değiller.Omercem nickli arkadaşın dediği gibi Avrupa da trafik kültürü o kadar farklı ki bunların hiçbirine orada rastlamanız pek mümkün değil.Her şey bir hesap-kitap ve uyum içerisinde istesenizde yanlış yapamıyorsunuz.Polis hemen tepenizde bitiveriyor.Ama haklarınızı da sonuna kadar alabiliyorsunuz.İnşallah bu kültüre kısa zamanda bizde kavuşuruz.(kısa sürede biraz zor ama temennimiz böyle olsun).
    Kazada hayatını kaybeden arkadaşa Allah tan Rahmet ,yaralı arkadaşada acil şifalar dilerim.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalova da emniyetin önündeki çizgi ayrımları için öyle büyük (hindi yumurtası kadar) metaller koymuşlarki kazara üzerinden bisiklet yada motosıkletli geçse düşmemesi sürpriz olur.Zaten bu ülkede iki tekerli araçlara pek ehemmiyet verende yok.Bazı yerlerde de çok geniş mazgallar var ve akan trafik yoluna paralel olması gerekirken yolu dik kesiyor.Özellikle gece o yolu bilmeyen iki tekerli araçlar için çok tehlikeli bir hal alıyor.Bunu oraya koyan kişiler bile bu durumun farkında değiller.Omercem nickli arkadaşın dediği gibi Avrupa da trafik kültürü o kadar farklı ki bunların hiçbirine orada rastlamanız pek mümkün değil.Her şey bir hesap-kitap ve uyum içerisinde istesenizde yanlış yapamıyorsunuz.Polis hemen tepenizde bitiveriyor.Ama haklarınızı da sonuna kadar alabiliyorsunuz.İnşallah bu kültüre kısa zamanda bizde kavuşuruz.(kısa sürede biraz zor ama temennimiz böyle olsun).
    Kazada hayatını kaybeden arkadaşa Allah tan Rahmet ,yaralı arkadaşada acil şifalar dilerim.
    sen neişle meşkulsün abi yalovada...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen neişle meşkulsün abi yalovada...
    Turizm işletmesi ve eğitim yöneticiliği.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    600 RR Li Rahmetli arkadaş Haberlere Çıktı. Artistlik yapıyormuş Aynı yerden 2 kez geçmiş Ve Çok hızlıymış Birde Arkasında Artçısı varmış. Yaralanan arkadaşa da Acil şifalar diliyorum.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    kötü kader acaba biz ne olacaz biliyormuyuz ALLAH RAHMET EYLESİN
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)