Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zzr-1100 Bu motorun masrafı nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...gon-moto/detay

Arkadaşlar kendi motorumu verip üzerine masraf yaparak bu motoru toplamak istiyorum sizce makinanın "kol çıkartması" dediği masraf ne kadar tutar?
    Yapılırsa yürüründe bir sorun çıkartır mı?

Bu motoru yürür hale soktuktan sonra takas yada satış yapabilirmiyim (elbette boş alanlarda biraz deneme yapıp sürdükten sonra)
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mv agusta f4 2011
    kol çıkartması motorun aşırı zolanması nedeniyle oluyo diye biliyorum . hyosung un kol çıkartması 900 1000 tl arasında tamir ediliyor .ama bu motor hem eski model hemde marka olduğundan biraz pahalıya patlar zannediyorum yani bence alıp uğraşmana değmez (tabi bana göre)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    alman bir dert yaptırman bir dert satman ise büyük dert olacaktır bence..
    motosiklet kültürünün yerleşik olduğu bi yerde denemeye değer ancak burası orası değil..
    parça bulamayacaksın onu bulsan usta bulamayacaksın
    2 sini bir arada bulup yaptırsan ki ufak bi mucize lazım buna, motoru satamayacaksın
    satarsan da yaptığın masrafa değmeyecek vs vs..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşlar kol çıkarma: motorun yüksek devirde fazlaca uzun süre çalıştırılmasıyla ,yağsız kalmasıyla v.s oluşur...

kol çıkarma olayında yüksek devirde çalışan motordaki pistonlardan biri önce yatak sarar arkasından daha fazla dayanamayarak ya piston pimlerinden yada piston kolunun ortasından biryerinden kırılmasıyla hala kranka bağlı kalan piston kolunun savrularak önce gömleği sonra bloğu yararak silindirden fırlamasına denir...

bunun çözümü blok krank gömlek piston piston kol ve yataklarının değişerek kartere kaçan metal parçalarınıda temizleyerek tekrardan toplanmasıdır.. toplanması da uzun ve zahmetli bir iş olacaktır...

kısacası neredeyse baştan bir motor toplamanız gerekecek bu yüzden o aracı hiç tavsiye etmiyorum
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Bilgi için teşekkürler arkadaşlar içimdeki motor sevgisi ve maddi imkansızlıklar beni böyle bir alternatife itti diyebilirim.

Aslında sevdiğim saydığım ve işini yaptığım sağlam bir motor ustam var ama bu güne kadar hep küçük sorunlarımı ücretsiz halleti herhalde ona bu motorla gitsem yüzüme bakıp sadece gülerdi :D

Belki benim gibi düşünenler çıkabilir ben yinede bir fiyat araştırması yapacağım buraya yazarım sonucu.

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Usta 2000 lira olduğunu söylüyor oda yapabilirse.

Vallaha macera arıyorsan başka fakat toplatsanda gönül rahatlıgı ile binemiyeceksin.Zaten 1750+2000=3750 vereceksin.Binerken 2000 daha kol gibi g....... mi diyeceksin ????.Buda eşittir 6000 tl yapacak.Belki 200 km ye bile zorlayamayacaksın.6000 tl ye daha mantıklı seçimler yapabilirsin.Umarım alacagın her kararda memnun kalırsın.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    mtosiklet hevesini dindirmeye ne para yeter ne de yeryüzünde üretilmis her hangi bir motosiklet, hayabusa dahil hemen hemen her türlü güclü motosikleti kullanmis birisi olarak size tavsiyem mütevazi motosiklet alip hem ekonominizi hem de duygunuzu tatmin etmenizdir.

sonucta hayabusa bile belli süreden sonra tatmin etmeye biliyor.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    1991 model bu motorun 27000 kilometre, sence ne kadar doğrudur bu sakın 127,000 km olmasın..!! hatayı tamir ettirdin ya diğer yerler, bunca sene içindeki metal yorgunluğu, iyi düşün derim...

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    çok masraflı bir iş 5/6 ya gs 500 er 5 gibi 200 km hızlara çıkabileceğin ömürlük makinalar var.bu düzen tutar mı bilinmez. Bütün emeğin çöpe de gidebilir. Toplu da olsa 6 bin l,ra eder mi bence etmez.900 rr felan bakarım 7 ye yine buna bulaşmam...
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    [sıze="5"]abicim kesinlikle vazgeç 91 model motosikletin kolunu hiç bir yerde bulamazsın motosiklet sana kalır adam yapabilseydi satmazdı[/sıze]
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

insipre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR800
    Adam ilanda bile her türlü motorla takas olur yazmiş durum o kadar vahim kesinlikle vazgeçmeni oneriyorum büyük masraflar yapip yola çıksan bile aklında hep soru işareti kalcaktır hiçbirşey senin hayatindan değerli değildir. bu arada 91 model ve gerçekten 91 modelin o kmde olması sencede pek garip değil mi ?

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    desenki sarmış virago 250, xt 600 ,gs 500, kle 500,er5 bunların parçası piyasada zebil gibi.
    adam yok parasına verirse alınır mı ben alırım. bu makineyi alır biraz toplarsın o da senin maharetin. sonra yedek parçaları elimde mevcuttur diye ilan verirsin...sahibinden e biz de aynı motorun resmini bir kez daha görmüş oluruz..
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    dertsız basını derdo sokmaaaa :D

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1

4000 lira masraf edersin. Eğerki ok sorun değil 4000 harcarım diyorsan tekrar yazarım neden o kadar masrafe edeceğini..
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)