Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saygısız kamyoncu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    bugun edremitten far almaya gidiyordum ramizimle giderken sorun yok ve yol inanılmaz kalabalık yazlık bölge olduğundan altınoluğa dönerken akçaya gelmeden sağ şeritte oratalama 70 km hızla seyrediyordum aynadan baktım ve arkadan bir kamyon geliyor sağ seritte ama adam seride sığamıyor bir sağ yapıyo bir sol içimden dedim yandım kenara cekecek bir yer yok yolda hızımı arttırdım ama adam kopmus deli dana gibi geliyor sol seride geçti yol bu arada 3 serit dedim tmm gecip gidecek yavaslıyım bu sefer adam birden sağ seride gecti beni sıkıstıyor lastiklerin lekelerini görüyorum yavasladım bu sefer oda yavasladı solluyum dedim sola gecti tekrar sıkıstırdı artık çizginin üzerinde gidiyorum adam ezecek beni dedim duruyum arkadan kankası heraldi bir kamyon daha yavaslasam o alacak altına korna yapıyorum bu arada bağrıyorum ama ne fayda neyseki ısıklara geldik kendimi minübüs durağına attım hiç durmadan ve benzinliğe girdim film gibiydi avcılarda polis vardı yanına gittiim olaydan sonra kamyonun üzerindeki yazıyı söyledim markasını polis bana abartma dedi sana birsey olmamıs işte boşver dedi zaten corbacı dedim boşver yürü git evine...
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Geçmiş olsun kamyonculardan terbiye beklemek zaten olmazdı , bence polislerin yaptığına terbiyesizlik kamyonunkine de herzaman ki öküzlükleri olarak bakmalıyız...

Geçmiş olsun...

Motosikleti
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kamyonculardan terbiye beklemek zaten olmazdı , bence polislerin yaptığına terbiyesizlik kamyonunkine de herzaman ki öküzlükleri olarak bakmalıyız...

Geçmiş olsun...
    teşekür ederim basıma o kadar sey geldiki polise biirsey diyemiycem sanki bu ülke vatandası değlim bir can değilim nasıl bir zihniyet iersindeler anlıymıyorum
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    toplu tasıma :)
    hocam varya cıkarcan arka cantadan levyeyı ınsanlık dersı vercen onlara ınsan demıyelimde neyse ıste ben sırf boyle hayvanlardan dolayı en buyuk tutkum olan motordan soguyorum 3serıtlı yola sıgamamıs hayvan tek serıtlı yol olsa allah korusun abıcım ne dıyımkı off off neyse abıcım allah korumus geçmiş olsun dıyebılıyorum sadece hangı bırıne terbıye verıceksın bıtmıyorlar polisler genelde kultursuz memur olsam yeter dusuncesındekı adamlar gecenlerde karsı kaldırımda kadının cantası calındı poliste o kaldırımdaydı ve gordu ama hıcbırsey yapmadı....
    for heavy metal we would dıe

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avcılarda polis vardı yanına gittiim olaydan sonra kamyonun üzerindeki yazıyı söyledim markasını polis bana abartma dedi sana birsey olmamıs işte boşver dedi zaten corbacı dedim boşver yürü git evine...
    Ülkemin polisi böyle derse sürücüleri bizi sıkıştırmakla az bile yapıyor. Daha o görevi başındaki polis dahi motosiklet sürücüsünün ölümle kalım arasındaki o ince çizgide nasıl ilerlediginin bilincinde degil. Ölmediysen sorun yok ölürsende Allah rahmet eylesin. Olay bu.

Birgün bir aracın altında kalıp bu Dünya'dan tek yön biletle gidicez ona şüphe yokta bari gitmeden derdimizi bizi yoksayan resmi kurum ve kuruluşlara anlatabilseydik. En azından öldükten sonra"" heee bak bu adam zamanında bunları demişti" diyecek resmi agızdan birinin olmasını isterdim.

Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar sıkıstırdı artık çizginin üzerinde gidiyorum ...
    Öncelikle, büyük geçmiş olsun...

* * Yol şerit çizgilerinin üzerinde gitmemende ve fren yapmamanda fayda var.

Çünkü şerit üzerinde fren yapmak, buz üzerinde fren yapmaya benzer..

* * Bu ve benzeri durumlarda yapman gereken tek şey 155 ' i aramaktır..

Şu yol, şu mevki, şu bölgede, şu saatte, şu plakalı kamyon sürücüsü; böyle böyle yapmaktadır..

Senin telefon numaran merkeze düştüğü için kayda giriyor. Şikayetini değerlendiriyorlar.

Sonrasında durum hakkında sonuç/akibet bile sorabilirsin..

'' Şu plaka nolu araçla ilgili şikayetim vardı !.. '' ne oldu? diyebilirsin..

Kamyona '' tehlikeli şekilde araç kullanmaktan '' ceza yazıldığını duyacak,

Bu arada , gönlünü'de yelpazelemiş olacaksın !...

Dipnot: Olaki ceza yazılmadı. Senin aradığın 155 yol üzerindeki ekiplere anons

geçmektedir. İlerde, ekiplerin çevirmesine takılacak olan kamyon şöförü, vazifesini

hakkı ile yapmayan ( kısmi olsa'da mevcut) ekiplere cezasını!.. yine de ödeyecektir..

Görevini hakkı ile yapan ekibe denk geldiğinde ise; Kamyon şöförü zaten yandı !..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Yakında olacak

Geçmiş olsun...
    senin bu lafın nedir ya,bu adamlar olmasa yediğin meyve sebze nasıl pazara gelecek,sanayiden yeni çıkmış arabalar ve motosikletleri bu insanlar kapımıza kadar getiriyor..az saygılı ol,bunların aldığı parayı duysan haline şükredersin,bu terbiye beklemediğin insanlar yurdum insanı ekmek parasını gerçekten taştan çıkarıyor..ben bu insanların hiç bir saygısızlığını görmedim hatta bir kaç sefer attım ve hallerine acıdım..uykulu uykusuz allaha emanet gidiyor sevdiklerini en fazla bir kaç gün görüyorlar,acele yük olur hiç durmadan 9 10 saat direksiyon sallarlar,sizi şıkıştırdı madem gidecen polise anlatacan bişe yapmıyosa yazıklar olsun teşkilata ama sen bir kamyoncunun terbiyesini tüm kamyonculara atamazsın...sokakta o kadar vahşi araba kullanan insanlar var bunlara laf etmeyip gelipde bu insanlara sen laf atamazsın akıllı ol...

Motosikleti
    Alıntı adidas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bu lafın nedir ya,bu adamlar olmasa yediğin meyve sebze nasıl pazara gelecek,sanayiden yeni çıkmış arabalar ve motosikletleri bu insanlar kapımıza kadar getiriyor..az saygılı ol,bunların aldığı parayı duysan haline şükredersin,bu terbiye beklemediğin insanlar yurdum insanı ekmek parasını gerçekten taştan çıkarıyor..ben bu insanların hiç bir saygısızlığını görmedim hatta bir kaç sefer attım ve hallerine acıdım..uykulu uykusuz allaha emanet gidiyor sevdiklerini en fazla bir kaç gün görüyorlar,acele yük olur hiç durmadan 9 10 saat direksiyon sallarlar,sizi şıkıştırdı madem gidecen polise anlatacan bişe yapmıyosa yazıklar olsun teşkilata ama sen bir kamyoncunun terbiyesini tüm kamyonculara atamazsın...sokakta o kadar vahşi araba kullanan insanlar var bunlara laf etmeyip gelipde bu insanlara sen laf atamazsın akıllı ol...
    k yanlız kamyoncular ddimi 1 den fazla anlamınagelir bu bir gercekki uzun yol şöförleri kjafadan kırık oluyor uzun yol sürmek ve büyük bir aracahükmetme piskolojısi tamamen farklı o yüzden bana birsey olmaz düşüncesi var daha 2 hafta önce tırın biri transporterı sıkıstırmıs özdemirde iki bır durdular tır arkada trans önde çocuklar ağlıyo tırcı bıçakla saldırdı deli gibi adamında silahıvarmıs havaya sıktı tırcı sonra geri çekildi şimdi bıçakla saldırma normal mi benim verebilecek çok örneğim var insandan insana değişir ama malesefki büyük araç kullanan herzamn bska bir olaya kaptıryor arkadasım silindir sürüyor ve vibrasyonunu açıyor evler çüük orası düşüyo burası patlıyor niye yapyorsun diyorum hoşuma gidiyo diyor motor kullanırken tın tın giiyor adam ona binince tanınmıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:07 ----------

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle, büyük geçmiş olsun...

* * Yol şerit çizgilerinin üzerinde gitmemende ve fren yapmamanda fayda var.

Çünkü şerit üzerinde fren yapmak, buz üzerinde fren yapmaya benzer..

* * Bu ve benzeri durumlarda yapman gereken tek şey 155 ' i aramaktır..

Şu yol, şu mevki, şu bölgede, şu saatte, şu plakalı kamyon sürücüsü; böyle böyle yapmaktadır..

Senin telefon numaran merkeze düştüğü için kayda giriyor. Şikayetini değerlendiriyorlar.

Sonrasında durum hakkında sonuç/akibet bile sorabilirsin..

'' Şu plaka nolu araçla ilgili şikayetim vardı !.. '' ne oldu? diyebilirsin..

Kamyona '' tehlikeli şekilde araç kullanmaktan '' ceza yazıldığını duyacak,

Bu arada , gönlünü'de yelpazelemiş olacaksın !...

Dipnot: Olaki ceza yazılmadı. Senin aradığın 155 yol üzerindeki ekiplere anons

geçmektedir. İlerde, ekiplerin çevirmesine takılacak olan kamyon şöförü, vazifesini

hakkı ile yapmayan ( kısmi olsa'da mevcut) ekiplere cezasını!.. yine de ödeyecektir..

Görevini hakkı ile yapan ekibe denk geldiğinde ise; Kamyon şöförü zaten yandı !..
    bilgi için teşekürler ama çizgiden gitmeyi inan istmem çok sıkıstırdı anlattığım gibi durma şansımda yoktu arkada bir başkası vardı 155 aklıma gelmedi avcılardakilere söyleyince ve böyle bir cvp verince inan bitmiş dedim gittim 155 aklıa gelmedi teşekürler bidakine dediğini yaparım gerçekten sağol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 ----------

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemin polisi böyle derse sürücüleri bizi sıkıştırmakla az bile yapıyor. Daha o görevi başındaki polis dahi motosiklet sürücüsünün ölümle kalım arasındaki o ince çizgide nasıl ilerlediginin bilincinde degil. Ölmediysen sorun yok ölürsende Allah rahmet eylesin. Olay bu.

Birgün bir aracın altında kalıp bu Dünya'dan tek yön biletle gidicez ona şüphe yokta bari gitmeden derdimizi bizi yoksayan resmi kurum ve kuruluşlara anlatabilseydik. En azından öldükten sonra"" heee bak bu adam zamanında bunları demişti" diyecek resmi agızdan birinin olmasını isterdim.
    bilmiyorumda görevin hakkını vermek gerekmezmi Allah korusun başımıza her konuda birşey gelse gideceğimiz kurum orası ama gitmesek daha hayırlı olacakmıs gibi geliyor devlet bizler öldüğümüzde diyeceği tekşey vergi borcu varmıydı bari diye sorar

Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Bu da senin yorumundur ama "akıllı ol " demek haddine değil , sözlerim bu olayı yaşatan ve yaşattıran kamyoncular içindir elbette yoksa tanımadığım binlerce kamyoncuyu neye istinaden suçluyabilirim? Ama kamyocu böyle böyle yapmış dendiğinde de pek şaşırmamak lazım , uzun yolda araç kullanan herkesin kamyoncuların "öküzlükleri" ile ilgili anısı vardır...

Motosikleti
    Bu da senin yorumundur ama "akıllı ol " demek haddine değil , sözlerim bu olayı yaşatan ve yaşattıran kamyoncular içindir elbette yoksa tanımadığım binlerce kamyoncuyu neye istinaden suçluyabilirim? Ama kamyocu böyle böyle yapmış dendiğinde de pek şaşırmamak lazım , uzun yolda araç kullanan herkesin kamyoncuların "öküzlükleri" ile ilgili anısı vardır...
    Haklısın abi

Motosikleti
    Yakında olacak
    kusura bakma.... o kadar şehir dışına çıktık babam ile kamyoncu,tırcı,otobüsçüleri hiç üstümüze sürerken bir çılgınlık yaparken görmedim...yolun en sağ tarafından yavaş ilerlediklerini bilirim,yolda bozulmuş bir araç varsa yine durup yardım ettiklerini gördüm..öküzlük yakıştırmanda iyi değil...burda oturan çevre sakinleri pejo,mz ve mondial gibi motorların egzos seslerinden rahatsız ama öküzlük demiyorlar buna şu motorları belediye toplasada kurtulsak diyorlar

Motosikleti
    NT700 v Deauville

kusura bakma.... o kadar şehir dışına çıktık babam ile kamyoncu,tırcı,otobüsçüleri hiç üstümüze sürerken bir çılgınlık yaparken görmedim...yolun en sağ tarafından yavaş ilerlediklerini bilirim,yolda bozulmuş bir araç varsa yine durup yardım ettiklerini gördüm..öküzlük yakıştırmanda iyi değil...burda oturan çevre sakinleri pejo,mz ve mondial gibi motorların egzos seslerinden rahatsız ama öküzlük demiyorlar buna şu motorları belediye toplasada kurtulsak diyorlar
    Dediğim gibi bütün kamyoncuları itham etmekte benim haddim değil , yalnız alanya - antalya istikametinde kamyoncular tarafından yolun dışına atılarak hayatını kaybedenleri biliyorum , aklıma o şöförler geldi birden ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)