Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egzozun motora bağlı olduğu yerdeki sorun!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acelem yok aga diger civata saglam tutuyor .. contası da yerinde .. az biraz hava kaçıyo o da problem yaratmıyor . siz ustamısınız ? işlem ne kadar sürüyor ve ne kadara mal olur ?

( benim bi civata saglam fakat digeri içinde kırıldı .. matkapla acılması lazım ..uzun matkap lazım o da olmadigi için üst blok inmesi lazım.. komple motor inmesine gerek yok yani.. ne kastettigimi anladin sanırım ? )
    tavsiye olarak belirtmek isterim bu gibi civata kırılmalarında sıkıntı yaşamamak için civata boyu önemli

civatanın boyu karşılığındaki derinlik ile aynı uzunlukta olursa tam sıkıldığında dip noktada kendini ezerek şişme yapar ancak dip noktaya ulaşmayan kısa civata kullanırsanız kafası kopsa bile şişme yapmadığı için kolayca çıkarabilirsiniz.

umarım anlatabilmişimdir.
    en azından bundan sonrası için böyle yapmaya çalışınız.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acelem yok aga diger civata saglam tutuyor .. contası da yerinde .. az biraz hava kaçıyo o da problem yaratmıyor . siz ustamısınız ? işlem ne kadar sürüyor ve ne kadara mal olur ?

( benim bi civata saglam fakat digeri içinde kırıldı .. matkapla acılması lazım ..uzun matkap lazım o da olmadigi için üst blok inmesi lazım.. komple motor inmesine gerek yok yani.. ne kastettigimi anladin sanırım ? )

dostum cıvatanın kopan taraf derınde degılse herhangı bır tornacıya git,tornavıdaya benzer aletle 2 cekıc sallayarak cıkardı.aynısı bende olmustu.en kotu ıhtımalle arkadasın belırttıgı gıbı kırılan cıvatanın ortasını delıp ters dıs acıp parcayı sokebılır.bu arada senmı sıktında kırıldı ?

zb_meqan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125 i
    klingrit conta diye birşey varmış duydunuz mu ?
    işe hayatbundan ibaret...

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Geçenlerde arkadaşın egzozu değiştirirken civata manifoldun içinde kırıldı...Sanayiide tornacı matkapla kırılan civatayı oyarak yerinden çıkardı...Bir diğer yöntemde ince uçlu bir tornavidayı kırılan civatanın kenarından hafif hafif vurarak yer açmaktır...Dişlerin spiral yapısı olduğu için her darbede biraz daha çıkar...WD40 ta bu işlemi kolaylaştırabilir...Kırılan vidayı çıkarıp yerine yenisini takın ancak sıkmadan önce manifoltta mevcut yuvaya amyant conta veya özel üretilmiş aliminyüm veya bakır tel conta takın ve iyice sıkın...Sorun hallolur diye umuyorum...

Merhabalar benimde ikinci el motorum var (motoran torro) egzozun bağlantı yeri paslanmıştı bende wd-40 sıktım temizledim çalıştırdıgım zaman ordan duman gelmeye başladı herhangi bir sorun olur mu baktırmam gerekir mi teşekkürler.

Motosikleti
    2003 Kanuni Seyhan 125
    (yanlış başlığa yazdığımı fark ettiğim için sildim)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)