Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Nedir bu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    151 RS
    plakasız deil de katlı plakadan bahsediyor kanımca NAYSS fakat benim plakam kabak gibi gayet açık ve net ve otomobil malesef motorsiklete karşı her açıdan üstün, yüksek cc motorun topuklayıp gitmesi dışında...
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,Öncelikle konu açmamın sebebi;trafikte karşılaştığım bir kişinin ( ki kişilik hakları mahrumdur diye düşünmekteyim ) hal ve hareketlerine anlam vermemem ve bu tip durumlarda aranızdan hangi arkadaşlar karşılaştıkları zaman ne gibi tepkiler vermekteler bunu öğrenmek için.

Geçtiğimiz hafta c.tesi günü akşam saat 8 sularında Kadiköyden-Gebze istikametine doğru gitmekteydim.Tuzla civarında yolun boş ve uygun olması sebebiyle önümdeki araçla gayet mesafeli şekilde ortalama 110-120 km ile ilerlerken aynamdan nerdeyse tamponuma değecek şekilde takip eden ve sürekli selektör yapan bir şöför belirdi...hiç beklemediğim için şaşkınlık uyandırdı tabi.Bir şekilde kendimi sağa attım.Sorun geçti sanıyodum ki yeni başlıyormuş...

O sırada yanıma gelip,el kol hareketleri yaptı ( ah bi anlam verebilsem ) yanında 12-13 yaşlarında bir çocuk 40-45 yaşlarında hacı sakallı birisi...bende ne diyosun gibilernden işaret edicektimki üstüme kıracağını anlayıp frenledim ki öylede oldu...500-600 metre sonra arabasını emniyet şeridine çekip aracın kafasını sola doğru ( E-5 sağ şeridin yarısı ) çıkardı...dur gibilerinden işaret yaparken ben geçtim yanından.ileride durayım dedim tam duracakken yine tamponuma belirdi ve 30-40 km ile giderken ufaktan tampona çarptı...

o an dedim kesin deli bu akli dengesi yerinde değil durayım yoksa yol boyunca düşürecek beni.Benim durduğum anda o kaçtı.ve kovalamakta istemedim açıkcası belaya bulaşmıyım diye.

O gün de Gebzede bir fabrikada yangın çıktığı için trafik oluşmuş ve araçlar Çayırova mc donalds yönünden darıcaya doğru ilerlemeye çalışıyor.Zaten benim güzergahımda burası.Bide ne göreyim trafiğin içinde durmuş bizimki ...ee artık güvenli bir şekilde motoru parkedip yürüyerek yanına gidip sorununu anlayabilirdim değilmi ?
    yanına doğru ilerlerken beni gördü ( kask eldiven ceket dizlik) ve aniden arabayı ters istikamete çevirip kaçtı görebildiğim plakası 34 ec 91... beyaz hyundai accent era...

Şimdi sormak istediğim;
    1-olayın en başında ben motor değilde araba kullansaydım ve önümdeki arabayla normal takip mesafesinde takip etseydim.Yine bu adam bunları yapabilecekmiydi ?
    2-Ben frene basmasaydım veya tamponuma vurduğunda motoru aracın önünde yere yatırsaydım ve bu adam kaçıp gitseydi plakasınıda kimse alamasaydı bunun adı ne olacaktı ?
    3-hadi madem senin motorculara karşı belliki bir sancın var...Trafikte aklının yettiğince oynuyosunda neden ayağına kadar fırsat gelmişken kaçıyosun ?
    vs vs vs...

Kafanızı yorduysam affola dostlar ama sormak istediğim şudur;
    Nedir Bu ???
    Dostum öncelikle geçmiş olsun, sana bişey olmamış oda yeter ama arabanın plakayı tam alsaydın bende gebzedeyim. Olurda denk gelirsem o araca ben sorayım baklım alıp veremediği neymiş motorlarla öğrenelim.
    Saygılarımla...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı NAYSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyosanız ögrenin ozaman trafıkte motor kullananlardan kaç kişinin plakası acık yapmayın ya bılmıyomus ayaklarına yatmayın.gerektıgınde yapcaksın.sen yapmasanda olur.
    harbiden çevremde hiç yok plakasını kapatan motorcu belki ankarada beleş geçilecek boğaz köprüsü olmadığındandır

şaka bir tarafa; bu tip mevzularda makul olmak ve hayatta kalmak lazım gelir. birbirimizi gaza getirmenin lüzumu yok.

biber gazı, cama buji fırlatma, plakayı kapatma; bunlarla işimiz olmaz.
    biber gazının tadını bilirim, o minik cin biberleri gözünüzle yemiş gibi oluyosunuz trafikte birine sıkmak facia olur.

-olay mahallinden emniyetle uzaklaşmaya çalışın.
    -plakayı alın, şikayet edin, polise cendermeye gidin.
    -mecbur kalırsanız durun, konuşun, izah etmeye çalışın.
    -hasımlar sağa çekip durduğunda size vurulursa karşılık verin, yakışıklıysanız kaskınızı çıkartmayın, varsa biber gazı sıkın, göz ucuylada plakayı alın, kalabalıklarsa "abiler kusura bakmayın" diyin
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakasız deil de katlı plakadan bahsediyor kanımca NAYSS fakat benim plakam kabak gibi gayet açık ve net ve otomobil malesef motorsiklete karşı her açıdan üstün, yüksek cc motorun topuklayıp gitmesi dışında...
    dogru.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:15 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden çevremde hiç yok plakasını kapatan motorcu belki ankarada beleş geçilecek boğaz köprüsü olmadığındandır

şaka bir tarafa; bu tip mevzularda makul olmak ve hayatta kalmak lazım gelir. birbirimizi gaza getirmenin lüzumu yok.

biber gazı, cama buji fırlatma, plakayı kapatma; bunlarla işimiz olmaz.
    biber gazının tadını bilirim, o minik cin biberleri gözünüzle yemiş gibi oluyosunuz trafikte birine sıkmak facia olur.

-olay mahallinden emniyetle uzaklaşmaya çalışın.
    -plakayı alın, şikayet edin, polise cendermeye gidin.
    -mecbur kalırsanız durun, konuşun, izah etmeye çalışın.
    -hasımlar sağa çekip durduğunda size vurulursa karşılık verin, yakışıklıysanız kaskınızı çıkartmayın, varsa biber gazı sıkın, göz ucuylada plakayı alın, kalabalıklarsa "abiler kusura bakmayın" diyin
    denk gelmemiştir.trafıkte degılde tenhada olur bak hemde süper tabıkı kımse istemez böyle seylerı yapmak yada yasamak ama ılk dedıgım gibi konu baslıgındakı adamlar resmen kasınmıslar

Motosikleti
    07 Kawasaki ZX10R
    Cekecen 14 luyu arabada kim var kim yok Tak! Tak! Tak!. Hatta Karsi seritten gelene iki Tak! Tak!. Yol kalabaliksa butun sarjoru bosaltcan. . Haberlere bi ciktimi daha kimse yanasmaz Turkiyede bi motorcuya . Herkez rahat eder . En makulu bu olur sanirim

Motosikleti
    151 RS
    Alıntı Crescent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cekecen 14 luyu arabada kim var kim yok Tak! Tak! Tak!. Hatta Karsi seritten gelene iki Tak! Tak!. Yol kalabaliksa butun sarjoru bosaltcan. . Haberlere bi ciktimi daha kimse yanasmaz Turkiyede bi motorcuya . Herkez rahat eder . En makulu bu olur sanirim
    evet evet 1 kişi kendini babalar gibi feda etsin de hiç deilse diğerleri rahat etsin, katılıyorum
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Bende var biber gazı

Olmalıda !!!

Ama artık motorum yok !
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Okuduğumda bakıyorum doğru olanı yapmışın. ben bir ara sctooter değilde kamyon kullanıyor gibi kullnaıyordum haklıysam cekmiyordum kendimi derken bi kaza yaptım motorun grenajları porselen tabak gibi oldu derken trafik % 50 50 suclu buldu beni (oysa önüme kırdı ama ben hastaneye o ifade vermeye gidince derken neyse ondan beri sağlıklı olmayı haklı olmaya tercih ediyorum. ama biber gazı sart.!

ek olarak abd gibi silah almak kolay olsa bazuka aldiyeceğim tek borulu cantana koy

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bu konu bana yıllar önce Turgut özal TC Başbakanı iken çıkarmak istediği bir yasayı hatırlattı, yaşa kabaca şöyleydi herkesin kolaylıkla ateşli silah taşıması hakkında idi, amerikada bu var, isteyen herkes silah alabilir, hatta o kadarki ordudan çıkma tank bile alabiliyorsun alabilirsen tabi, peki bu ne demektir.? eğer böyle bir yasa olursa, silahlı suçlarda biraz artış oluyor, ancak buna karşın, soygun, gasp, tecavüz, kapkaç, ve benzeri birçok suçu engellemiş oluyorsunuz, çünki ihtimaldirki tartışma yada kavga durumu olduğunda karşınızdakinin belinde belkide bir silah olabilir, görmeniz gerekmiyor düşüncesi bile caydırıcı olmaya yetiyor..
    Arkadaşın yaşadığı olay ise tam bir maganda işi diyorum, şahsen bu tipleri yarım saat dövsem bıkmam, bundan önce açılmış topiclerde bu tarz olayları yaşayanlarda vardı, onlar içinde yazdığım önerim şu olmuştu, motorun müsait bir yerinde haydarı eksik etmeyin, ne olur ne olmaz, tavsiyem şimşir olanı en iyisidir, vurduğun yerden ses çıkarır, benim anam ağlayacağına onun anası ağlasın, felsefem budur..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)