Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Minsk vitesten atıyor!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.Motorum 3. viteste attığımda 2. vitese düşüyor daha sonra boşa geçiyor.1. vites normal boşa normal alabilyorum fakat 3. viteste aşağı kendisi atıyor.Bir kişiye sordum dişlilerdendir dedi birisi yağı bitmiştir dedi?Minsklerde ayrı olarak şanzuman yağı konuyor mu bilmiyorum.Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.Sorun vites dişlisindeyse masraf tahminen ne olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Vites değiştirme tambur-levyeleri veya dişlilerde aşınma vardır. Parça konusunda bir bilgim yok.
    http://www.rialli.com/urunler/motors...g-serisi-ms52/

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    şanzuman yağı olmazmı hiç???sen yağını benzine katıyorsun ve yanıp gidiyor.şanzumanı neyin koruduğunu sanıyorsun???
    ama yağın bitmesinden bahsettiğin sorunun olacağını düşünmüyorum...dişlilerinde,kayıcı milde yada hilallerde sorun olduğunu düşünüyorum.

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı
    1997 tarihinde ilk motosikletim Minks 125'ti, 3. viteste bende sorun yaşamıştım.Zor geçer,ya hiç geçmez ya da direk 4'e atardı. Vites dişlileri ve debriyaj balatasını ayarlat sorunun çözülür.Minkslerin yeni modelleri Türkiye'ye gelmediği için parça durumları hakkında bişey diyemiyeceğim,ama çok fazla bir maliyeti olmaz yeter ki dürüst bir usta bul.Tamir işinden anlamıyorsan,çevrendekilere soruştur eski rus motosikletlerini yapan bir usta vardır kesin,onlarda parça bulunur.Beyin kısmına zarar gelmedikten sonra,sağlam motordur;hemde elektronik ateşleme oluşu dolayısıyla akü sorunu olmayışı senin için bir avantaj.Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

Ustalarda bu motorlara bulasmak istemiyor.Dediğniz gibi zaten parçasıda yok.Alanında elinde patlıyor.Benim aynen öyle oldu garajda yatıyor ellemiyorum bile:=) şakır şakır yağ akıtıyor ne hikmetse.Bu aletten kurtulayım eski bir şey sokmayacam eve

KANUNİ 150 C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    1998 model sıfır aldım dişliler 4 sene sonra bi kilitlendi her ustada anlamıyor rusyadan sipariş verileçek geleçek yapılacak motorcuya dedim yap bunu satalım 750 tl sattı 2002 yılında kurtuldum sonra mz aldım rahat ettim en iyisi parca niyetine satmak yaptırmaya çalışma ...
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

Konuyu acmamın amacı tamamen bilgi almak için aldıktan 2 gün sonra satılığa cıkardım zaten ama yanaşan yok.Elbet cıkar birisi veririm.Her malın müşterisi oluyor bununda olur Takmam kafaya=

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)