Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İçimizdeki (bazı) racing motor kullanıcılarını kınıyorum...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bahsettiğin modellerden tatil yerlerinde bol bol var.Adam Racing motosiklete biniyor,bir bakıyorum şort,atlet.Allah akıl fikir versin diyorum,hadi basmazsın sakin sakin gidersen neyse de çok tehlikeli bir yolda asılıyor da asılıyor gazı.Üstelik artçısı da aynı,hayır gözüm sulanmasın birşey kaçmasın diye gözlük bari tak.Aptal insan aramaya çook...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask takan neden takmayana sinir olur .. veya full koruma giyinen şortla parmak arası ile binene .. başına bişey gelecek olan o .. hani bu alkol değilki bi başkasınada zarar versin .. eğri oturalım doğru konuşalım ..2005 Araba ile adanaya gidiyorum aydınım (poverbyaydın) alanyada oturuyor hadi dedim bi ziyaret edim .. aydın buluşmaya bir geldi full kask mont çizmeler falan işte senin dünki halin gibi alanya sıcak memleket sonuçta onun o halini görünce bende baya bi güldüydüm .. komik kardeşim ne yalan atiyim .. ha uzun yola çıktınmı giyim kuşam tam olmalı ama her motora bindinmide robocop olmadı diye kimseyi yadırgamamak lazım

Bu arada ufak bir hatırlatma ben marmariste yaşıyorum ve buraya bir çok arkadaşım motorlu geldi hepsi full koruma geldi ama 2. gün şıpıdak terlik kafada kasksız dolaştılar burada ..

Kask + koruma kullanırsın bu seni bağlar sen nasıl kullanmayanla kafa buluyosan veya küçümsüyosan onunda seni küçümseme hakkı vardır ..

Madalyona hep bi taraftan bakmamak lazım
    Ahanda vallaha bariş abi sen bu yorumu yaptin ben bu resmi eklemezsem çatlarım şimdi
    Burasi istanbul ve hava 35 derece.
    Birazdan ufak bi istanbul turu yapacagim ve annem korumalıklı halime çok güldü ve bu anı ölümsüzleştirdi

Eskimolar gibi olmuşum

35 derece sıcakta deri mont + dizlik + yelek + bot + eldiven ve kaskım motorun topcase'sinde daha onlarıda takacagim ve benim hissedeceğim sıcaklıgı siz düşünün artık
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Yani şimdi bi yaz ayında ybr125 ile robocop olmayada gerek yoktu diyorum kask bile insanı bunaltırken.
    Altındaki aletin en fazla 120 bastığını düşünürsek çok fazla koruma kullanmışsın diyebilirim zamanla sadece kask kullanmaya başlarsın buda benim tahminim.

Önemli olan kazayı beklemek değil kaza yapmamak, sen düzgün dikkatli sürersen emin ol çok nadir kaza yaparsın.

Diyelim ki 600cc var oda senin ruh haline kalmış şehirlerarası yolda 200 ü geçicem dersem bende her türlü korumayı kullanırım ama düzgün ve dikkatli kullanacaksam bi tek kask takarım.
    Yola çıkmadan önce bunun muhakemesini yapar kararımı veririm öyle çıkarım bir dahada üstüne düşünmem.
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı abbath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şimdi bi yaz ayında ybr125 ile robocop olmayada gerek yoktu diyorum kask bile insanı bunaltırken.
    Altındaki aletin en fazla 120 bastığını düşünürsek çok fazla koruma kullanmışsın diyebilirim zamanla sadece kask kullanmaya başlarsın buda benim tahminim.

Önemli olan kazayı beklemek değil kaza yapmamak, sen düzgün dikkatli sürersen emin ol çok nadir kaza yaparsın.

Diyelim ki 600cc var oda senin ruh haline kalmış şehirlerarası yolda 200 ü geçicem dersem bende her türlü korumayı kullanırım ama düzgün ve dikkatli kullanacaksam bi tek kask takarım.
    Yola çıkmadan önce bunun muhakemesini yapar kararımı veririm öyle çıkarım bir dahada üstüne düşünmem.
    Sevgili dostum ne yazıkki türkiyede herkez sizin kadar dikkatli değil.
    Türkiyede sürücüler kendilerinden çok eminler. Kamyoncular virajda araba solluyor. Buda felakete davetiye çıkartıyor. Yani bizler ne kadar dikkatli olursak olalım gelecek olan bela her yerden geliyor.

Bakın biraz önce yukarıda bi resmimi ekledim. Full korumalıyım. 1 saatlik bi tur atıp gelmek niyetim. 30 yaşındayım ve çocukluğumdan beri bu şeytan icadını kullanıyorum. Kendime güveniyorum. Ama trafiğe güvenmiyorum açıkçası.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız olucak ama...imzanıza bittim,valla tüylerim diken diken oldu nedense...

Bunu bende,söz sahibinin adını ve soyadını yazarak kullana bilirmiyim acaba?...müsade varmı...

Malum,10 ceza puanı alınca adam tırsıyo
    valla baktım bunu yasaklayan bir kural yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda vallaha bariş abi sen bu yorumu yaptin ben bu resmi eklemezsem çatlarım şimdi
    Birazdan ufak bi istanbul turu yapacagim ve annem korumalıklı halime çok güldü ve bu anı ölümsüzleştirdi

Eskimolar gibi olmuşum

35 derece sıcakta deri mont + dizlik + yelek + bot + eldiven ve kaskım motorun topcase'sinde daha onlarıda takacagim ve benim hissedeceğim sıcaklıgı siz düşünün artık
    o giydiğin yelek inan bana bir çok korumadan daha çok korur .. seni görünür yapar .. hatta bir çok kişi polis zannettiği için sana yaklaşırken extra dikkat eder... Ben yazıyı yazarken alanya marmaris side gibi ufak yerleşim yerlerini baz alarak yazıyorum

İstanbulda beni hiç bir kuvvet kasksız veya montsuz trafiğe çıkartamaz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla baktım bunu yasaklayan bir kural yok

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:47 ----------

o giydiğin yelek inan bana bir çok korumadan daha çok korur .. seni görünür yapar .. hatta bir çok kişi polis zannettiği için sana yaklaşırken extra dikkat eder... Ben yazıyı yazarken alanya marmaris side gibi ufak yerleşim yerlerini baz alarak yazıyorum

İstanbulda beni hiç bir kuvvet kasksız veya montsuz trafiğe çıkartamaz
    Farkındayım barış abi.
    Olymposs'ta vespa kiralamıştım geçen yaz.
    Kask yokmu dediğimde kaskı ne yapıcaksın burası olymposs demişlerdi

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Ne diyim sinan hocam haklısınız ama kişilik meselesi her gün kask takıyorum 20km işime gidip geliyorum sabah ter içindeyim gece ter içindeyim üstüne bide sırf kısakollu ince gömlek giydiğim için bide mont atıyorum hasta olmayalım diye ve varın halimi siz düşünün insan duşa girmeden yatamıyor artık.

Ben çok acemi kazalar yaptım çokda kazadan yırttım(forumada yazdım hepsini) çok şükür ne büyük bi masraf nede bir yaralanma geçirdim(şu an şans diyorum) ama dersimi çook büyük aldım her kavşak başı her sağdan soldan açılan yol başında yavaşlar oldum artık varın siz düşünün.

Eskiden serin oluyor diye kask bile takmazdım şimdi kasksız çıkmıyorum ama yinede scooter yada ybr yada cbf kullanan robocopları görünce sinirlerim bozuluyor tutamıyorum kendimi

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ne diyim sinan hocam haklısınız ama kişilik meselesi her gün kask takıyorum 20km işime gidip geliyorum sabah ter içindeyim gece ter içindeyim üstüne bide sırf kısakollu ince gömlek giydiğim için bide mont atıyorum hasta olmayalım diye ve varın halimi siz düşünün insan duşa girmeden yatamıyor artık.

Ben çok acemi kazalar yaptım çokda kazadan yırttım(forumada yazdım hepsini) çok şükür ne büyük bi masraf nede bir yaralanma geçirdim(şu an şans diyorum) ama dersimi çook büyük aldım her kavşak başı her sağdan soldan açılan yol başında yavaşlar oldum artık varın siz düşünün.

Eskiden serin oluyor diye kask bile takmazdım şimdi kasksız çıkmıyorum ama yinede scooter yada ybr yada cbf kullanan robocopları görünce sinirlerim bozuluyor tutamıyorum kendimi
    O robocoplardan biride benim
    İstedigin kadar sövebilirsin.
    Kırılırsam namertim

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    çoğunlukla kask ve eldivenden başka bişey kullanmıyorum.
    hele o pantolon, rahatsızlık abidesi!
    tehlikeli olduğunun farkındayım.
    kullananı yermeyede zerre hakkım yok tabii.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çoğunlukla kask ve eldivenden başka bişey kullanmıyorum.
    hele o pantolon, rahatsızlık abidesi!
    tehlikeli olduğunun farkındayım.
    kullananı yermeyede zerre hakkım yok tabii.
    Fatih Bol pacali pantolon giyme. 100 km. uzerinde paca ruzgarla yukari dogru sivanip antikarizmatik bir hal aliyor ve ikide bir duzeltmekle olmuyor. Cek kenara. Adam gibi sok pacani corabin icine. Kendi karizmani kendin boz, ruzgara birakma.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Her koyun kendi ayağından asılır.
    98 Beygir.....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Fatih Bol pacali pantolon giyme. 100 km. uzerinde paca ruzgarla yukari dogru sivanip antikarizmatik bir hal aliyor ve ikide bir duzeltmekle olmuyor. Cek kenara. Adam gibi sok pacani corabin icine. Kendi karizmani kendin boz, ruzgara birakma.
    rüzgardan sıvanmış paçaların beni seksi gösterdiğini düşünüyorum

abi o pantolonu giydiğimde "bi hafta banyo yapmayıp, en sevmediğim tişörtü kirliden alıp giyip cepte para olmadan hatunla buluşmaya gitmiş gibi hissediyorum kendimi!"
    bilmem anlatabildim mi, ta o kadar rahatsız
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e

abi o pantolonu giydiğimde "bi hafta banyo yapmayıp, en sevmediğim tişörtü kirliden alıp giyip cepte para olmadan hatunla buluşmaya gitmiş gibi hissediyorum kendimi!"
    rahat ol sen rahatsızsın zaten kasma kendinii bukadar....
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    O robocoplardan biride benim
    İstedigin kadar sövebilirsin.
    Kırılırsam namertim
    Yok Sinan hocam sinirlerim bozuluyor tutamıyorum kendimi derken gülmeyi kastetmiştim yoksa durduk yerde niye söveyim

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor da siyah zaten... Geçen gün Yalova'da motosikletli trafik polisi selam verdi; herhalde o da polis zannetti. Ben de verdim tabii (selamı almamak olmaz ).

Ahanda emre abi benim yeleğim senin yeleğini döver

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)

Eskimolar gibi olmuşum

Bu yeleği bir yerlerden hatırladım sanki!

Şaka bir yana gerçekten çok işe yarıyor; özellikle geceleri reflektif yelek olmadan trafiğe çıkmayı hayal bile edemiyorum.

İlk zamanlarımı hatırladım da şimdi... İlk scooter'ımı aldığımda sadece kask takıyordum. Mont, eldiven falan yok. Altta da şort + sandalet...

Bir düşüş aklımı başıma getirdi. Direkten döndüm de denilebilir. Şimdi hep koruma, tam koruma. Hele ki İstanbulda!
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeleği bir yerlerden hatırladım sanki!

Şaka bir yana gerçekten çok işe yarıyor; özellikle geceleri reflektif yelek olmadan trafiğe çıkmayı hayal bile edemiyorum.

İlk zamanlarımı hatırladım da şimdi... İlk scooter'ımı aldığımda sadece kask takıyordum. Mont, eldiven falan yok. Altta da şort + sandalet...

Bir düşüş aklımı başıma getirdi. Direkten döndüm de denilebilir. Şimdi hep koruma, tam koruma. Hele ki İstanbulda!
    Yaramazmi emre abi..
    Senin dediğin işmont'ta bulamadım ben bunu, hepsini motorculara satmışlar.
    motosuperstore'den sipariş ettim.
    40 tl aldılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mont kask eldiven ve bot değişilmez kıyafetlerim.dizlik pek takmıyorum.bu sıcakta da pantalon giymiyorum.dizliğin masfallarını ne kadar bantlasam da hep çiziyor depoyu.moralim bozuluyor.tek eksik korumam bacaklar oluyor.ne bileyim illa şekil muhabbetine sadece kask giyiliyorsa yanılıyorlar.bot mont eldiven daha tamamlayıcı oluyor bence.değişik bi yaklaşım oldu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:23 ----------

bune ya ahmet haşim aramızda galiba.kapalı anlatımın dibine vurmuş arkadaş

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse yanlış anlamasın ama Racing kullanıcıları'nın çoğunluğu böyle küstah ve zayıf kişilikli küçük beyinli oluyorlar
    evet bende katılıyorum ama ben bunu amatörlerde görüyorum...yaşı 24 - 25 in üstünde olanlar bilinçli...Bulunduğum şehirde öğrenci tipli racingçilerin çoğu böyle.
    Düş peşindeysen, DÜŞ PEŞİME

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ke

Kusura bakma kardeş ama dediklerine katılmıyorum. Sen hiç motordan düşmedin galiba. Evet hava sıcak olabilir. Ben 20km/h ile giderken düştüm diyorum kolum da ayağım da sarıldı daha sonra.

Yazdıklarımı sonuna kadar okumadınız galiba. Adam o haldeyken şortla, askılıyla önümde tekere kalktı. Tamam tecrübeli bir motorcudur eyvallah. Sıcaktan bunalmış da olabilir ona da eywallah. Ama sen karşındakine bakıp seviyesizce dalga geçer gibi gülüp bir şeyler anlatmaya çalışıyorsan olmaz işte. Bende tatil yerlerinde çok bulunuyorum. çevremde sizin bahsettiğiniz gibi şahıslara da çok rastlıyorum. Marmak arası terlik, şort, askılı (Hatta bazısının üstünde hiç bir şey yok) racing motor kullanıyor. Ama adam şehir içinde. Yaptığı yine de normal birşey değil.

Benim başımdan geçen olay ise İzmir-Bursa-İstanbul yolu. Trafiğin vızır vızır aktığı yer.. He hala size bu yapılanlar normal birşey olarak geliyorsa. Diyecek bir şey yok. Çünkü sizin de o tiplerden farkınızın olmadığınızı düşünüyorum...
    __To Be Or NoT tO be__

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)