Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetlerimiz Yurtdışında geçerli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    B-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Merhabalar herkese. Ben şunu merak ediyordum. Bu ay yada önümüzdeki ay İngiltere'ye kısa bir seyahat etme durumum var. Acaba B ve A2 ehliyetlerimiz orada da geçerlimidir? Orada da araba yada motosiklet kullanabilirmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ülkeler arasında farklı uygulamalar olduğundan gideceğiniz ülkenin mevzuat hükümleri geçerlidir. Ancak, Türkiye Turing ve Otomobilciler Kurumundan "Uluslararası Sürücü Belgesi" alınması halinde, bu belge ile yabancı ülkelerde 1 yıl araç kullanabilmektedir.
    alıntıdır

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bildiğim kadarıyla turing den uluslar arası ehliyet almanız gerekiyordu.Ancak prosedür değişmiş zannedersem.Yaklaşık bir ay önce bir dostum Yunanistan,İtalya yaptı.Özellikle uluslararası ehliyet almadı ve giriş çıkışlarda bir sorun yaşamadığını belirtti.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı kızılbere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkeler arasında farklı uygulamalar olduğundan gideceğiniz ülkenin mevzuat hükümleri geçerlidir. Ancak, Türkiye Turing ve Otomobilciler Kurumundan "Uluslararası Sürücü Belgesi" alınması halinde, bu belge ile yabancı ülkelerde 1 yıl araç kullanabilmektedir.
    alıntıdır
    Ülkeler arasındaki farklı uygulamaya örnek olarak , BeyazRusya'ya gittiğnde türkiyeden aldığın ehliyetin orada 3 ay geçerli, üç ay sonra kendi ülkelerinin ehliyetini alman gerekiyoraksi halde araç kullanamassın
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    AB ye üye ülkelerde sanırım geçersiz,avusturyada mesela yasak ama diğer ülkeleri araştırmak lazım
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    benimki gecerli
    RIDE or DIE

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    Alıntı B-king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese. Ben şunu merak ediyordum. Bu ay yada önümüzdeki ay İngiltere'ye kısa bir seyahat etme durumum var. Acaba B ve A2 ehliyetlerimiz orada da geçerlimidir? Orada da araba yada motosiklet kullanabilirmiyim?

14 şubat 2008 'de konu dile getirilmiş ve bakın sonuç ne çıkmıştı....

vatandaş soruyor : Yurtdışına turist olarak gittiğimizde Türk ehliyetini kullanabiliyor muyuz?Bilginiz var mı?

Bugün resmi bir yere soruldu, (14.02.2008)cevap aynen şu şekilde idi:

''17 sene önce (1991) Belçika'daki ehliyetle alakalı toplantıya Türkiye katılmadığı için,Türk ehliyetleri Avrupa'da geçersiz.''
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler