Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce kaça malolur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    smart87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    slm millet. ben motrumu ilk aldığımda( mondi 150 zat ) motor kilitlenmişti. garantiye girmediği için mecbur ben yaptırcam. yeni piston, piston yatağını rektefeciye omlatmak, tamircinin emeğide dahil sizce kaça yaptırırım???
    dünya tatlı olsaydı doğarken ağlamazdım ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    nasıl motor kilitlendi biraz daha açık yazar mısın? bir de neden garanti kapsamına girmiyor, grantisi mi bitmişti?

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    arkadaşım daha açık net anlatsana anlamak için uğraşmıyalım bizde neden yeni aldığın motor kitlendi ve neden garantiye girmiyo?? bu arada başlığını da düzeltiyorum

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağsız bırakıp motoru mu sardırdın ne yaptın?Kullanıcı hatalarından kaynaklanan hatalar garanti kapsamına girmez...Yağ kontrolü kullanıcıya aittir bu hemen hemen her markada aynıdır.Geçen gün servisteyken öyle bi vaka geldi adam 3000 km yi hiç yağ değiştirmeden yapmış,yağ eksilmiş ve zamanla hiç kalmayıp motorun yağlaması durmuş...Yani bu mesela garanti kapsamına girmeyen bi arıza.Bunun gibi bişey mi nedir ne değildir biraz daha anlatırsan sana daha iyi yardımcı olmaya çalışırız...

Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    yaaw motoru zorladığımı söylüyolar. garanti kapsamına girmiyo dediler. dedimki 5- 10 sn 105 km hızı gördüm dedim, 1 sn bile görmiycen diyo servis. ya tamam görmemem gerekiyodu o hızı ama motorda o kadar dayanıksızmı yaa!! yağını falan servis koymuştu. başlık içinde sağol bu arada

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    motoru aldıktan nekadar süre sonra bu km ye çıktın ve kilitlendi???

ya ne olursa olsun 100-110 km sürate çıkıyo zat 150 ler servis nasıl o sürate çıkmayacaksın der ???? ben hala bişey anlamadım motor o sürati görüyosa çıkacaksın böle saçma bir cevap olurmu nasıl bir servis bu

benimde kendi motorumu aldığımda ( deer 152 ) 3. ayında radyatör hortumu patladı servis garantiye girmez dedi neden dedim benmi patlattım hortumu yavaş git kardeşim hız yapma dedi

bu tip servisler ne derse kabul edip kaderinize razı olmayın konuyu iyi araştır yağsız bırakmadıysan garantiye girmesi gerekir böle saçmalık olmazzz

CBR1100XX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1100xx
    bunun ana bayisi falan yokmu?öle saçmalık olmaz hakkını sonuna kadar ara!!
    Bir gün herkes racing'ci olacak!!!

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Yağsız kalmasıyla 110km hızla gitmeyi bağdaştıramadım. Yani çok saçma birşey yağsız 50km ile gitsende gene yanar motor. Motor hararetten mi sıkıştı dağıldı? yağsızlıktan mı? Son hızla gitmekle motor bozulunca garantiye girmemesi tamamen saçmalık. Adam motoru açmadan buna nasıl karar veriyor? Yağ pompası dişlisi kırıldıysa veya yağlama sistemi devre dışı kalıp motor kitlendiyse bu kullanıcı suçu değildir. Ve bunu anlamak için sökmen gerekir. Servis resmen sizi kazıklamaya çalışıyor. Üzerine gidin konunun.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    ya o hıza çıktığımda 160 küsür km deydi. o yüzden garanti dışı diyo. ben aydın ı da aradım ana bayiini; biz servise bi soralım sona sizi arıycaz dediler hala ses yok!!! yaw millet honda beat le bile alıp köklemeye başlıyo aldığı gün bişe olmuyoda!! yaw geçen forumda okudum arakadaşın biri kaza yapmış 150 zat la. arka teker kopmuş galiba öle bişe idi yanılmıyosam! onu bile 5 kuruş almadan garanti kapsamında yapmışlar. aynen benim arkadaşımda honda nın 125 lik endurosu var, o da kaza yapmıştı, motor darmadağın oldu. hondanın servisi onuda garanti kapsamında yaptılar!! şimdi kaça yapılacağı hakkında bi fikri olan varsa sölesin

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    arkadaşım öle saçmalık olmaz bende mt125 var 125cc ben bile 100 görüyom ibrede servise güvenme koyduğu yağ uygun olmaya bilir merkeze tlf aç sor ne demek 100 üzeri görmeyeceksin yapıyosa basarım garanti işini bi araştır direk atlama servisçiye para gerek galiba
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    smart 87, bende adanalıyım,300 ytl yi gözden çıkar ama sana iyi bir ustanın telefonun vereyim ayrıca 2 markanında servisi duymuşsundur adını izzet usta
    0 535 394 38 48 kanal üzerinde sağır dilsizler okulunun oraya varmadan sağa dön büyük bir atölyesi var kal sağlıcakla
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    çok saol motor(en kısa zamanda şu nick i deiştir be abi olmuyo adanalıya) kardeş, yaw servis paramı yemek amaçlı 200 ytl istedi zaten, sen 300 e yaptırdıysan büüyüüük kazık yemişsin kusura bakma. ben camgöze sordum piston fiyatını 25 le daha yukarısı dedi. ama bizim motorların pistonları 30 küsürmüş. rektefeciye de o kadar bişe tutmaz. şimdi benim istediğim sadece USTA MOTORU İNDİRECEK, ben benimkine uygun daha iyi bi piston alacam, usta sadece motoru söküp parçaları takacak başka bişe istemiyorum.. şimdi bunu en uygun kaça yaparlar????

makine kardeşim şimdi iyi, doğru diyosunda garanti kitapçığında 500-1000 km ye kadar 70 km hızı geçmiycen diyo. adamda sen garanti kitapçığına niye bakmadın diyo. gelde çık işin içinden!!! ya bence almak isteyn varsa bu motoru( mondi 150 zat) almasın. beni o kadar yolda bıraktı ki artık uzun yola gitmeye korkuyorum. ben motoru aldığım gün şu memlekete gittim derlersede inanmayın!! ya bu motorun düzgün hali bile diğerlerine göre deli gibi benzin yakıyo. ki benim motor kilitlenip tam olarak tamir edilmemiş; 2 kişi binince arabadan fazla yakıyo emin olun!!

HayaL__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş ben senin yerinde olucam ibreti alem için mondial bayilerinin önünde benzini döker yakarım motoru........

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    kardeş direk fabrikayı ara. gerçiaramışsın ama üstünde dur. ben de kanuni de sorun yaşadım giz-kar yardımcı olmuyodu. fabrikayı aradım onşar bana başka bır yer tarıf ettıler. bana bır saat verdıler ve oraya gıt dedıler. gıttıgmde usta tam takım benı beklıodu. motoru soktuler topladılar yakıt çekiş ve ses sorunu vardı. adamlar super ayar cektıler motora. 5 kuruş da para vermedım. fabrıkaya bastır. eger gızelerden aldıysan da isin zor.
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    sağol hemşerim. ben gizerlerden almadım yaw, gergin motor diye bi motorcu var e5 üzerinde. arkadaşların veya akrabaların falan varsa ordan motor almayı düşünen söyle kesinlikle vazgeçsinler!!! adamlarda terbiye yok, VİCDAN HİÇ YOK. benim motoru yapmamak için ellerinden geleni yaptıkları gibi sanki parasıda ceplerinden çıkıyomuş gibi davranıyolar! üstü kapalı paranı yiycez diyo şerefsizler almaz olsaydım

Motosikleti
    mondi 150 ZAT
    abi motoru yakmak diyosun iyi de !! arkana koca bi basın ordusu alman gerekiyo bunu yapabilmen için!! yoksa motorun külleriyle başbaşa kalırsın, değişen hiç bişe de olmaz.

HayaL__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten amaçta bu deilmi basında böyle bi haber arıyodur hem tıkır tıkır parada verirler valla fabrika varya öyle bi göt olurki ooo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler