Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üniversite Hocamın Bayan Şoförler İçin Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Bayandan şöför olmaz tranvay şöförü belki, direksiyon hakimiyeti diye bir olgudan haberleri yok veya ilgilenmiyorlar, kuzene 3 senedir direksiyon dersi veriyorum hala kapmadı olayı, yolda bilgisayar oyunundaki bonus toplama gibi hiçbir çukuru atlamıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübesi arabalara yakın parketmemek gerektiğini söylemiş. Zaten öylede yapmış, birkaç metre uzağa parketmiş ama nafile Yolun karşısınada koysa o kadının çarpıcağı varsa çarpar

Olaya farklı bir pencereden bakmaya çalıştım..alınma kardeş
    yazdıkların doğrudur..

.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Doğan görünümlü zibidi şahin'lere de özel bir plaka takmak lazım diyecektim ama onlar zaten kendilerini alçaltılmış arabalarıyla, saçma sapan jantlarıyla, zenonları, neonlarıyla belli ediyorlardı değil mi?

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Alıntı BayBilir2007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka fikri güzel ama bu kez APACHE (görgüsüz yam yamlar) bayan ları Taciz edip trafikte şov yapmaya onları sıkıştırmaya kalkarlar yani kask takmadan gidip gaz verip zigsak çizen şovmenler var
    Yazdıgınız. 'Apache' Motor modelidir. Sizin Sölediginiz Apaçi Lütfen dikkat edelim. Bende Bir Apache Sahibiyim
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pempe plakada olabilir hani "arabada bebek var" şeklinde uyarı lar var ya onun gibi" bu arabayı bayan kullanıyor " şeklinde bir uyarıce levhada yapıştırabilir..
    Katılıyorum...
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Efendim şimdi ben biraz nutuk çekeceğim.

İstanbul trafiginde 2,5 milyon aktif araç var.
    Bunlarin %5'lik kısmını bayanlar oluşturuyor.
    E hadi %10 diyelim biz.. Ülem hadi %15 olsun sizimi kiricam!
    Onlarda zaten istanbulun elit kesimleri..

Geri kalan %85'lik büyük kısmı biz oluşturuyoruz yani...
    Yani ticari araç şöförleri, yani kamyon şöförleri, yani otobüs şöförleri,
    Yani hergün bizim canımızı tehlikeye sokan kırmızı ışıkta beklerken p*p*muza kadar giren birazcık yüz bulsa aracının antenlerini bi tarafımıza değdirecek kadar dibimize yaklaşan ve buna rağmen bizi sürekli MT'de başlık açtırıp kendilerine bi güzel iyi dileklerle andıran minibüs ve dolmuş şöförleri

Yani biz erkekler...

Evet bunlarin hepsini biz erkekler oluşturuyoruz...

Birçok motorcu kardeşimizin ölümüne sebep olan biz erkekler...

Bir yolcu fazladan kapabilmek için 1,5 tl uğruna dolmuşun içindeki 15 kişinin hayatını tehlike sokan biz erkekler...

Otobanlarda müslüm babayi dinlerken sevgilisi aklina gelip AS-950 ile gaz pedalina asılan biz erkekler...

18 yaşında ehliyetini alıp mahalledeki rent a car'dan araba kiralayıp karşısına çıkan her virajda sprint atan biz erkekler...

Geceden kalma alkollü araç kullandığı için küçük köy'de bir evin bahçesine dalıp kahvaltı sırasında 5 kişilik ailenin 3'ünü toprağa gönderen biz erkekler...

Emekli olup tek gözü görmediği halde kendi kamyonu ile şehirler arası nakliyatçılık yapan biz erkekler...

Isparta'da okul servisi çekerken aynı anda cep telefonuyla mesaj çekerek koca minibüs'ü içindeki yavrucaklarla birlikte dereye uçuran biz erkekler...

Sırf şekil yapmak uğruna önümüzde seyir halinde kendi yolundan giden bir bayan sürücüyü sıkıştırıp trafiği tehlikeye sokan biz erkekler...

Kafasına 2 kilo jöle sürüp agzında sigara elinde tespihle camı sonuna kadar açıp elalemin kızlarına laf atmaya çalışan biz şuursuz erkekler...

Bir absolout için aksaraydan mahmut bey gişelerine kadar yarış yapan biz erkekler...

*Daha sayayim mi?
    -Yeter.
    *Sayayim sayayim..

Bağdat caddesinde gecenin bi vakti sokaklara fırlayıp spor otomobilleriyle yarışma sonucu nişanlı çiftin ölümüne sebep olan biz erkekler... (1998)

Ulaşım aracı olduğunu unutup otobüsü seyyar kerhaneye çeviren biz erkekler.. (Ağbi hangi otobüs o? diye mesaj atmayin özelden)

Direksiyon başında alkolün hem nalına hem mıhına vurup, bunun üzerine birde hiç bir emniyet tedbiri almadan takım taklavat cadde ortasına işeyen bizler...

Zaman zaman ana yollarda, uzun yolculuklarda sol ayağını camdan dışarı çıkartarak sürücülük görevini yerine getirdiğini zanneden biz erkekler...

Emniyet şeridi sanki babasinin şeridiymiş gibi işgal edip 2 dakika sonra gelecek olan tehlikeyi önceden kestiremeyen biz erkekler...

Evet sevgili hem cinslerim... Y azının sonunu getiremiyorum bir türlü. Yazdıkça yazıyorum.

Neyse konuyu toparlıyorum ;

Yukarıdaki bu trafik suçlarını biz erkekler işliyoruz ne yazıkki..
    Yazının başında belirttiğim gibi %85'lik çoğunluk kitle olduğumuz için o azınlıkta olan %15'lik kitle bize gak guk diyemedi...
    O hakkı onlara vermedik çünkü.. Yaptığımız ayıpları, aldığımız canları, biz erkeklerin ortaya çıkarttığı bu trafik terörünü hep başkalarının sırtına bindirdik.
    Trafik terörü yüzünden ölen insanların sayısını, ülke terörü yüzünden ölen insanların sayısından fazla olduğunu araştırmadık.

Arabamızdaki motorumuzdaki bir çizik bir insanın hayatından daha önemli değildir.
    Bir bayan sürücü aracınızın boyasına zarar verirse bedelini bütün bayanlara ödetmeyin...
    Çünkü biz erkeklerin suçu 300 TL boya parasindan daha fazla...
    Oss*ran klavuzun cemaati nasıl olur? Haklıysa kurt, kusuru büyük ise kuzu...

Kazasız sürüşler...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendim şimdi ben biraz nutuk çekeceğim.

İstanbul trafiginde 2,5 milyon aktif araç var.
    Bunlarin %5'lik kısmını bayanlar oluşturuyor.
    E hadi %10 diyelim biz.. Ülem hadi %15 olsun sizimi kiricam!
    Onlarda zaten istanbulun elit kesimleri..

Geri kalan %85'lik büyük kısmı biz oluşturuyoruz yani...
    Yani ticari araç şöförleri, yani kamyon şöförleri, yani otobüs şöförleri,
    Yani hergün bizim canımızı tehlikeye sokan kırmızı ışıkta beklerken p*p*muza kadar giren birazcık yüz bulsa aracının antenlerini bi tarafımıza değdirecek kadar dibimize yaklaşan ve buna rağmen bizi sürekli MT'de başlık açtırıp kendilerine bi güzel iyi dileklerle andıran minibüs ve dolmuş şöförleri

Yani biz erkekler...

Evet bunlarin hepsini biz erkekler oluşturuyoruz...

Birçok motorcu kardeşimizin ölümüne sebep olan biz erkekler...

Bir yolcu fazladan kapabilmek için 1,5 tl uğruna dolmuşun içindeki 15 kişinin hayatını tehlike sokan biz erkekler...

Otobanlarda müslüm babayi dinlerken sevgilisi aklina gelip AS-950 ile gaz pedalina asılan biz erkekler...

18 yaşında ehliyetini alıp mahalledeki rent a car'dan araba kiralayıp karşısına çıkan her virajda sprint atan biz erkekler...

Geceden kalma alkollü araç kullandığı için küçük köy'de bir evin bahçesine dalıp kahvaltı sırasında 5 kişilik ailenin 3'ünü toprağa gönderen biz erkekler...

Emekli olup tek gözü görmediği halde kendi kamyonu ile şehirler arası nakliyatçılık yapan biz erkekler...

Isparta'da okul servisi çekerken aynı anda cep telefonuyla mesaj çekerek koca minibüs'ü içindeki yavrucaklarla birlikte dereye uçuran biz erkekler...

Sırf şekil yapmak uğruna önümüzde seyir halinde kendi yolundan giden bir bayan sürücüyü sıkıştırıp trafiği tehlikeye sokan biz erkekler...

Kafasına 2 kilo jöle sürüp agzında sigara elinde tespihle camı sonuna kadar açıp elalemin kızlarına laf atmaya çalışan biz şuursuz erkekler...

Bir absolout için aksaraydan mahmut bey gişelerine kadar yarış yapan biz erkekler...

*Daha sayayim mi?
    -Yeter.
    *Sayayim sayayim..

Bağdat caddesinde gecenin bi vakti sokaklara fırlayıp spor otomobilleriyle yarışma sonucu nişanlı çiftin ölümüne sebep olan biz erkekler... (1998)

Ulaşım aracı olduğunu unutup otobüsü seyyar kerhaneye çeviren biz erkekler.. (Ağbi hangi otobüs o? diye mesaj atmayin özelden)

Direksiyon başında alkolün hem nalına hem mıhına vurup, bunun üzerine birde hiç bir emniyet tedbiri almadan takım taklavat cadde ortasına işeyen bizler...

Zaman zaman ana yollarda, uzun yolculuklarda sol ayağını camdan dışarı çıkartarak sürücülük görevini yerine getirdiğini zanneden biz erkekler...

Emniyet şeridi sanki babasinin şeridiymiş gibi işgal edip 2 dakika sonra gelecek olan tehlikeyi önceden kestiremeyen biz erkekler...

Evet sevgili hem cinslerim... Y azının sonunu getiremiyorum bir türlü. Yazdıkça yazıyorum.

Neyse konuyu toparlıyorum ;

Yukarıdaki bu trafik suçlarını biz erkekler işliyoruz ne yazıkki..
    Yazının başında belirttiğim gibi %85'lik çoğunluk kitle olduğumuz için o azınlıkta olan %15'lik kitle bize gak guk diyemedi...
    O hakkı onlara vermedik çünkü.. Yaptığımız ayıpları, aldığımız canları, biz erkeklerin ortaya çıkarttığı bu trafik terörünü hep başkalarının sırtına bindirdik.
    Trafik terörü yüzünden ölen insanların sayısını, ülke terörü yüzünden ölen insanların sayısından fazla olduğunu araştırmadık.

Arabamızdaki motorumuzdaki bir çizik bir insanın hayatından daha önemli değildir.
    Bir bayan sürücü aracınızın boyasına zarar verirse bedelini bütün bayanlara ödetmeyin...
    Çünkü biz erkeklerin suçu 300 TL boya parasindan daha fazla...
    Oss*ran klavuzun cemaati nasıl olur? Haklıysa kurt, kusuru büyük ise kuzu...

Kazasız sürüşler...
    Tamam da senin bu anlattıkların kaza yani bunları önlemek için insanların kafasının içini görmek lazım ki önlem alalım ama bu hocamızın dediği kadın sürücülerin çoğunlğunun yaptığı şeyler yani önceden önleme şanşımız verdiği öneriye göre az da olsa var.

Nutuk çekmen biraz gereksiz olmuş
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    erkek sürücüler tabiki hayvanlığın dibine vuruyor, inkar edilemez bi gerçek ama kadınların ne zaman ne yapacağını tahmin edemiyoruz., sorun bu işte. önlem alma ihtimali yok. tek çare uzak olmak.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    250cc lik chooper
    Bayanlardan bende çok çekmişimdir. bununla beraber SinanAksu nun yazdıklarda çok doğru. Biri üşenmesede bir hesap yapsa trafikteki erkek sayısı ile bayan sayısını karşılaştırıp çıkardıkları sorunların yüzdelerini hesaplasa erkek oranı bayandan fazla olmasına ramen çıkarılan sorun sayısı birbirine çok yakın olabilir diye tahmin ediyorum.

Sorun trafikteki bay-bayan sorunu değil bence. Türkiye de ehliyet çok kolay alınıyor ehliyet kursları bayanlara daha fazla direksiyon dersi vermeleri gerektiğine inanıyorum. Belirli aralıklarda da bay bayan fark etmez psikolojik testlere girmeli insanlar bu sonuçlara göre ehliyet uzatılır ya da sürücünün elinden alınır.

Gerçi bizim memlekette herkes bi yolunu bulur ama neyse

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Kesinlikle katılıyorum. ne zaman birisi önüme kırsa (Tren kornası taktırcam artık o kadar da kornaya basıyorum aldırmıyor da) birisi sağa sinyal verip cat sola cıksa %99 bayan oluyor ve ne zaman kaza atlatsam %99 bayan söför oluyor ve evet geri geri cıkarken zan diye arkadaki motosiklete vurmak da yaptıkları arasında!

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haklısınız size katılıyorum
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    yıllarca araba kullandım hala kullanırım herkes bayanlara düşmanken trafikte idare etmeye çalıştım dikkat ettim bazı hatalrı oldu ama erkeklerde birsürü hata yapıyor diye baynalara karşı sitemim olmadı ama ne zamn motor kullanmaya başladım işler değişti.açıkcası bayanlar beni trafikte çıldırtıyor.hiç mi ayna kullanmazsınız ya birçoğu çok dikkatsiz.
    geçen 3 şeritli yol biraz sıkışık orta şeritte bir bayan sıkıştı ama telefonla konuşyor ben de sağ taraftayım bizim yol biraz daha açık oda 3-4 araba fark var ortada okdar mesafe sonra bizimde duruyor.
    sen hangi cesaretle telefonla konuşurken aynana bakmadan durmuş haldeyken kendini lap diye önüme atıyorsun be hey şöför. allahtan kendimi emniyete atabildim de kurtardım.
    hem kullanmayı bilmez bazısı hemde sıkışıklığa tahmül edemez.görende dünyayı kurtarmaya yetişiyor sanacak.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    öyle güzel bir yazıki gelde katılma....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkek sürücüler tabiki hayvanlığın dibine vuruyor, inkar edilemez bi gerçek ama
    kadınların ne zaman ne yapacağını tahmin edemiyoruz., sorun bu işte.
    önlem alma ihtimali yok. tek çare uzak olmak.

'' Runemagick'' İşte bende bunu demek istiyorum aslında..

Tarihe baktığımızda '' kadınları anlayan yok '' !..

Anlayan yok ama; yöneten kadınlar...

Osmanlı imparatorluğu'nda anneler ve eşler,

Rus imparatorluğu'nda ana çariçe,

Çin imparatorluğun'da kraliçe,

Birleşik krallık(ingiltere)'ta kraliçe,

Fransa'da kraliçe( özellikle ekmek bulamazlarsa pasta yesinler diyen)

Bu liste bu şekilde uzar ve devam eder..

Tarih yazan ve tarihe yön veren kadınlardır.

Her başarılı erkeğin arkasında muhakkak bir kadın vardır..

Konfiçyus derki; 7 kadının aklı bir tavuk aklı kadardır. Onun da burnu

b...k'tan çıkmaz..

İş,özel ve sosyal yaşamda;

kadın gibi( narin,zarif,akıllı) kadınlarla ve erkek( mert,dürüst,çalışkan) gibi erkeklerle karşılaşılması dileklerimle..

.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    allaha çok şükürler olsun ki kadınların sadece %5 i trafikte... %95 olsaydı neler olurdu hayal bile edemiyorum.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaşlar iyi bir konu

Bir TV skecinde: ''gadınnar düdüklü tencere kullanamıyorlar, araba nasıl kullanacaklar'' diye bir espri var idi Kısmen katılıyorum

Dünyanın her ülkesinde istisnasız Bayan Sürücü gerçeği ve buna uygun esprileri vardır. Bu da sorunun yalnızca bizde olmadığını, yaygın bir konu olduğunu gösterir. Kadınlar neden araba kullanamaz bilemiyorum ve genelleme yapmaktan da çekinmiyorumBu sorunun nasıl aşılabileceğini de bilemiyorum ama çok önemli olduğu ortada. Şehiriçi trafiğinde maddi hasarlı kazalara karışırlarken, çok şükür otoban da ve ya şehirlerarası yollarda fazla rastlamıyoruz kendilerine.Alınabilecek kızkardeşlerimden şimdiden özür dileyerek (hee, bu arada, gerçek bir bıçkın şöfer olan Serap abla nın arabasına bindiğimde hala bile midem ağzımda iniyorum. değme pilota taş çıkarır ve sıradan bir erkek sürücü sadece imrenerek bakar)
    Poturdak

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    bence plakaları sınıflandırmak yerine ehliyet almayı zorlaştırmak gerekli. bi ileri gidip bi de yokuşta aracı stıop ettirmemeyi başaranlara hoop ehliyet veriyorlar. böyle ehliyet mi verilir yahu?? gerçek trafikte bir ay boyunca sürüş yaparak yanındaki müfettişin puantajına göre ehliyet verilse böyle olmaz. bir de işin ilginç olanı kadınlar hata yapıyorlar ve daha vahimi hata yaptıklarını bile anlamıyorlar!! yani sorunu bilmiyorlar ki tecrübe edip bir daha yapmasınlar!! potansiyel tehlike olarak dolanıyorlar sonra..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:18 ----------

haa bir de trafikte ne kadar bayan görsem kulaklarında telefon.. kimle konuşuyosun bu kadar sabahın 8inde alla allaa.. hem dikkatsiz sürüyorlar, hem de telefonla konuşmadan edemiyorlar
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ruh aynı, cc'nin kaç olduğu önemsiz.
    Bu konuya yazılanların hepsini okudum ve herkese hak verdim. aramızda bayanları destekleyenlerde var ve bu kişilerin tahmin ediyorumki araç kullanan bayanları (eşi, ablası, kızı v.s.) var onlarda kendilerince haklı....

ama ben şunu herzaman savundum. benim trafik hocam bize demiştiki " trafikte herkesi acemi olarak göreceksin, ona göre davranacaksın" hocama katılıyor ve kendisini takdir ediyorum. ama park olaylarındaki davranışları, park halinden harekete geçerkenki yaptıkları hataları, özelliklede olay sonrasında çaresizliğinizi (bayan diye laf etmiyoruz yaaa) bilirmişcesine üstünüze üstünüze gelen bayanları bende sevmiyorum.
    .....
    SERSERİNİN TEKİYİM DİYAR DİYAR GEZERİM...
    NE YERDE GEZERİM NE GÖKTE ESERİM...
    BİR GARİP SERSERİ'yim...

bence çok saçma bir fikir...

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Erkek ve kadınların kafalarının farklı çalıştığı göz önünde bulundurulursa, otomobilide bir erkeğin icat ettiğini biliyorsak.. Kadınlar kendi kullanabilecekleri otomobili icat etsinler.
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok saçma bir fikir...
    Ortada hayat tehlikesi varsa haklıyız, kendi hayatınızı da riske sokuyorsunuz başkasınınkini de, bir iş yapılacaksa hakkını verip en iyi şekilde yapılır ama gönülsüz meraksız mekanik sevgisi, sökme takma gibi şeyleri sevmeyen... bebekken araba kamyon oynamayıp oyuncak bebek tercih edenlerin trafikte işi olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)