Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Noter Acil Yardım Lüften.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Arkadaşlar selamlar... Hayırlı Kandiller..
    1 nisan da motorumun satışını noter den aldım, fakat ilçe emniyet ters bir yer ve zamanım olmadığı için ruhsatı çıkartmamıştım. Şimdi motorumu satmaya karar verdim ve alıcısı hazır. Ruhsat sahibi genelde yurt dışında oluyor.
    Bende ki noter satış anlaşması 4 ay geçti geçerliliğini koruyormu ruhsatı çıkartmadığım için cezası varmı.
    Ben aradan çıksam ruhsat da yazan sahibi ile motoru sattığım kişi karşılıklı tekrardan satış yapabilirmi, bendeki noter satışı iptal olurmu, yoksa ben ruhsatı çıkartıp sonramı satış yapacağım.
    Lütfen bir bilen yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler..
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    satış yapmak için önce senin ruhsatını çıkarman gerek.sonra sendeki ruhsatın bir parçasını noter alarak satış işlemini yapıyor.
    sendeki satışın iptal olması mümkün değil.motosiklet senina dına tescil olmuş zaten.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satış yapmak için önce senin ruhsatını çıkarman gerek.sonra sendeki ruhsatın bir parçasını noter alarak satış işlemini yapıyor.
    sendeki satışın iptal olması mümkün değil.motosiklet senina dına tescil olmuş zaten.
    1 nisanda noterden sadece satış yapılıp devir işlrmini kendiniz yaptırmanız gerekirdi.noterden devir olayı 1 mayısta işleme kondu

ruhsat önce sizin adınıza çıkacak ve cezalı olarak yaptıracaksınız ondan sonra satış yapabilirsiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:49 ----------

Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar... Hayırlı Kandiller..
    1 nisan da motorumun satışını noter den aldım, fakat ilçe emniyet ters bir yer ve zamanım olmadığı için ruhsatı çıkartmamıştım. Şimdi motorumu satmaya karar verdim ve alıcısı hazır. Ruhsat sahibi genelde yurt dışında oluyor.
    Bende ki noter satış anlaşması 4 ay geçti geçerliliğini koruyormu ruhsatı çıkartmadığım için cezası varmı.
    Ben aradan çıksam ruhsat da yazan sahibi ile motoru sattığım kişi karşılıklı tekrardan satış yapabilirmi, bendeki noter satışı iptal olurmu, yoksa ben ruhsatı çıkartıp sonramı satış yapacağım.
    Lütfen bir bilen yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler..
    o süre 1 ay arkadaşım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    127 idi geçen sene cezası tescil süresi aşımı için bu sene biraz daha artmıştır. arabada başıma geldi arkadaştan aldık cezayı ödedi kendi adına o ruhsat parçasını çıkarmak için sigortada yaptırdı..bütün evraklarını tamamladıktan sonra aracı bana geri sattı. sigorta parasından cüzzi bir rakam kesilip ona iade edildi . toplamda
    127 ceza
    1yaprak ruhsat değişmeden olmaz. boşuna notere gitme öncee trafiğe gideceksiniz
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    150 cc Chopper
    anlaşılmıştır, teşekkürler arkadaşlar... şimdi ruhsatı üstüme alacağım ve anında satacağım
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ruhsatı uzerıne alacaksın ama ceza yok tek sorun polıse yakalanma o evraklarla.

eskıden ceza ruhsatı uzerıne alırken 1 ayı gectıgınde alınıyordu. Şımdı farketmıyor 1 ayı gectıgınde o evrakla polıse yakalanırsan 600 tl odemek sorundasın. Bızzat bu forumdan tanıdıgım bır arkadasım 800 tl odedı. Daha 2 ay oldu ona gore gezme sagda solda ruhsatı cıkar.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)