Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eds Motorlara Serbest Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Eds (Elektronik Denetleme Sistemi) Emniyet Şeridini Kullanmak Motosikletlere Serbestmi? Ben Serbest Diye Biliyorum Otobanlarda Çoğunlukla Emniyet Şeridini Kullanıyorum Acaba Ceza Kesiliyormu
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ceza kesilenleri gördük, fotoları ile beraber...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dream Rider
    Tüm motorlu araçlara emniyet şeridi yasaktır. Adı üstünde emniyet şeridi. Acil durumlarda kullanmak için yapılmış bir şeridin trafiğe bir şekilde dahil olabileceğini nasıl düşünebiliyorsunuz anlamıyorum.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    emniyet şeridi otoyolların en pis, tozlu, sürüş için uygun olmayan şerididir. bu şeridin teşkil amacı yol boyunca yapılan kaza veya doğal afet sonucunda trafiğin kapanması sonucu bu şerit kullanma hakkına sahip araçlar tarafından kullanılır. bu sebepler haricinde trafikte aracı bozulanlar için uygun duraklama yerleridir. bundan dolayı emniyet şeridi kullanımı yasaktır, cezai müeyyideleri vardır. bu gün birşey olmasa da çekirgenin ne zaman zıplayacağı belli olmaz.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eds (Elektronik Denetleme Sistemi) Emniyet Şeridini Kullanmak Motosikletlere Serbestmi? Ben Serbest Diye Biliyorum Otobanlarda Çoğunlukla Emniyet Şeridini Kullanıyorum Acaba Ceza Kesiliyormu
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

Motosikleti
    ZX6-R
    eds olmasa hararetin dibine vurursun köprüde

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Trafiğin yoğun olduğu kentlerden cevap yazan olmamış nedense
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    trafiğin yoğun olduğu kentlerde emniyet şeridinden gitmek serbest mi?
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Alıntı mustanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oraya Baktım Orada Görünmüyor
    Pazar Akşamı Kullandım Eds'yi 3 Günde Ceza Görülürmü Acaba
    "TayGuN"
    "GuNControll"

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

benim gibi cbf 150 kullanıcısı iseniz ülkemizde sürücülük yapan öküzlerden kaçmak için şeride kaçabilirsiniz. cezası vardır ..
    adam 4 şerit yolda en sağda en son hız limitinde gitmeye çalışıyor
    hatta geçen hafta şehir içinde 80 km hızla ilerliyorum. en fazla hızımın 70 olması gereken yerde.. suç işliyorum... ardımda bir ticari taksi benden yol istiyor amcam o yolda 130 yapmaya çalışıyor...
    buyurun burdan yakın..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    ZX6-R
    boğaz köprüsü trafiğinin çakılı olduğu saatlerde eds ye girmicek motor varmıdır

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim gibi cbf 150 kullanıcısı iseniz ülkemizde sürücülük yapan öküzlerden kaçmak için şeride kaçabilirsiniz. cezası vardır ..
    adam 4 şerit yolda en sağda en son hız limitinde gitmeye çalışıyor
    hatta geçen hafta şehir içinde 80 km hızla ilerliyorum. en fazla hızımın 70 olması gereken yerde.. suç işliyorum... ardımda bir ticari taksi benden yol istiyor amcam o yolda 130 yapmaya çalışıyor...
    buyurun burdan yakın..
    100Km Hızla En Sağ Şeritte Giderken Solunuzdan Aniden Bir Havalı Korna Duyup Tahmını Olarak 130-140 Km ile Giden Bir Kamyon Görseniz Ne Yaparsınız?
    Tecrübelerim Olduğundan Dolayı Paniklemedim Ama Acemi Bir Sürücü Olsaydı Panik Yapıp Motoru Devirebilirdi Çünki Kamyonla Aramızda 1 Mt Mesafe Yoktu...
    "TayGuN"
    "GuNControll"

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    büyük makina lazım işte ..
    arkasından yakalamak için
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şeritte hiç motor göremiyorum o saatlerde. Hepsi emniyet şeridinde. 1. köprüye yaklaşırken trafik sıkışnca en sağ şeride geçtim. Bir kaç motorcu ile birlikte. Bizi ekip durdurdu ve şunu dedi. "Çok hızlı gitmeyin, kazaya sebep olursunuz."

diğer illeri bilemem gerçi ihtiyaç oalcağını da sanmıyorum. Ancak burada emniyet güçleri bu şeridi kullanmamıza tölerans gösteriyorlar. çünkü klimamız yok, özellikle bir otobüsün yada kamyonun yanında durduğumuzda tüm gazı ciğerlerimize çekiyoruz. Kaldı ki artık büyükbaş araçların çoğu mazot yakmıyor. yanıkyağ gazyağı 10 nuamra yağ karışımları yakıyorlar. ortalık dumandan geçilmiyor. trafiğin durma noktasına geldiği yada durduğu zamanlarda ben kullanıyorum. acil bir durumda bizden daha hızlı o şeridi boşaltacak bir araç da aklma gelmiyor. yaklaşık 4.5 senedir hergün Gebze'den Sütlüce'ye gider gelirim. Genelde personel servisini kullanırım. Bu zaman zarfında emniyet şeridini kullanan Ambulans neredeyse hiç görmedim. Emniyet şeridini genelde tavana mıknatısla tuturulmuş mavi lambalı araçlar kullanıyor.

Evet yanlış yapıyoruz. bu konuda kimseye herhangi bir açıklamamız olamaz. Nasıl ki bize verilen 70 km hız sınırını emniyetimiz açısından ihlal ediyorsak zaman zaman, yine aynı sebepten ötürü ben emniyet şeridine giriyorum. Ama maksimum 50 km ile seyrediyorum. arkamdan gelen kurye ve diğer motorcu arkadaşlarıma yol veriyorum. trafiğin rahatladığı yerde ise tekrar yola geri dönüyorum. EDS bu şeridi kullanan motosikletleri denetliyor lakin ceza yazmıyorlar. Bunu neye dayanarak söylediğimi merak ediyorsunuzdur. Dün emniyet şeridine giren bir arkadaşımın motoru bağlandı. Lakin sebebi o şeridi kullanması değildi. Motoru yeni almıştı ve plaka çıkarmadan trafiğe çıkma gafletinde bulunmuş. EDS kameraları pendik E5 üzerinde bu plakasız motoru görünce anons etmiş ve bir motorize ekip takiba başlamış. Bostancı'da arkadaşımı durdurup evrak sormuşlar evrakı olmadığı için aracı bağladılar. oradaki polisin söylediğine göre EDS ye giren motorlara ceza yazılmıyor. Bu motorun plakası olmadığı için oalsı bir hırsızlık ihtimaline karşı durdurmuşlar ve evrakları olmadığı içinde işlem yapmak zorunda kalmışlar. Yaptığımız iyi birşey değil. Fakat bizim güvenliğimizi koruduğu savunulan yasaların güvenilirliği hususunda benim şüphelerim var.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Tabii ki vardır. Ama Denizli"de, Amasya"da, Antalya"dadır. Sahibi de bekardır, karı boşaması kolaydır.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki vardır. Ama Denizli"de, Amasya"da, Antalya"dadır. Sahibi de bekardır, karı boşaması kolaydır.
    Geçen haftalarda Denizli'deydim. Bana kalırsa herhangi bir sıkıntı yoktu. şehir merkezinde caddelere parke döşeniyordu haliyle bazı yollar kapalıydı. Bu trafikten herkes şikayetçiydi. Toz toprak dur kalk. ilk defa orada İstanbullu olduğumu anladım ben o karmaşa toz toprak beni fazla etkilememişti. Çünkü ben kazılan bir çukurun 1 yılda kapatılmadığı, her yağmurda gayzer ve şelalerin oluştuğu, yolların kendi kendine çöktüğü ve emniyet şeridinin bile tıkandığı bir şehirde yaşıyordum.

Şahsen be İstanbul ve çevresi dışında hiç bir ilde (Muğla İzmir Antalya ) emniyet şeridine hatta yer yer aralara bile girme ihtiyacı hissetmedim. İstanbul'da hiç motor sürmemiş misafir arkadaşlarımızı zaman zaman Avrupa yakasına geçirdiğimizde bize söyledikleri tek şey "ALLAH kolaylık ve sabır versin. burada insan katil olur."

Sağlıcakla.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    eds olmasa hararetin dibine vurursun köprüde
    Adamım çok cool sun ya

Bu konudan çok var forumda .. aramak lazım ...
    Hatta benim bizim yasal hakkımız diye bi lafımda var ara görürsün
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)