Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugün ilk kazamı yaptım, umarım son olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KLE 500
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün maalesef ufak bir kaza yaptım. Tecrübemi kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum.

Her sabah olduğu gibi bu sabah ta bütün korumalarımı kuşanarak Acıbademden e-5 e bağlanarak işe doğru yola çıktım. Ataşehire dönmek üzere Tuzcuoğlu kavşağında girdim. Tam Shell in hizasını geçtikten sonra, ön solumda giden aracın sürücüsü ani bir şekilde fren yaparak önüme kırdı ve Atatürk caddesine doğru döndü. 40-50 km civarında hızla gidiyordum. Sanırım frenlere biraz fazla yüklendim ve birden motorun kafası sallanmaya başladı. Motor altımdan fırladı ve benden çok daha hızlı şekilde yolda sürüklenmeye başladı. Hemen iki arkadaş yolda durdular, birisi motoru emniyete aldı ben de bu arada ayağa kalktım ve yol kenarına geçtim. Lafı fazla uzatmadan bu kazadan çıkarttığım dersleri yazayım:

1. Düştüğüm anda ilk darbeyi sol dirseğime ve sol dizime aldım. Dizliğin durumunu gördüğümde ne kadar gerekli olduğunu anladım, ve takmamış olsaydım dizimin durumunu tahmin etmek istemiyorum. Montumun da dirseği sürtünmeden baya aşınmış. Korumalar tam olması gerektiği yerlere ayarlanmış.

2. Sürüklenirken hep sol elimin üzerinde gittim, eldivenin avuç içinde de baya sıyrık vardı, ama ellerime birşey olmadı. Eldivenin üst kısmındaki tarak kemiği koruması haricinde avuç içinin de koruyucu olması çok önemliymiş.

3. Kaza yaptığımda mutlaka kafamı yere vuracağımı düşünürdüm ama kaskım hiç yere temas etmedi (artçı kaskı kılıfın içinde arkamdaydı, kılıfı baya sıyrılmış)

4. Sağ ayakkabımın üzeri sürtünmeden sıyrılmış. Sanırım en kısa zamanda bot ta alacağım.

5. Motorun dengesini kaybedince motoru altımdan atıp kendimi yere bıraktım. Yavaş hızda olmama, ve biraz da fren yapmış olmama rağmen motor benden 10 metre kadar ilerde durdu. Kesinlikle benim arkamdan gelmesini istemezdim..

Sonuç olarak arkadaşlar her zaman sıcak soğuk dinlemeden full korumanızı kuşanınız. Ben dün sabah evden çıkarken dizliğimi yanıma almayı unutmuştum, ve bu olay dün başıma gelseydi bu ufak kaza benim için çok kötü olabilirdi, sol dizimle ilgili ciddi problem yaşayabilirdim.

Herşey birkaç saniye içinde oldu ve bir saniye geç tepki verseydim direk arabaya sağdan çarpabilirdim. Muhtemelen arabanın üstünden karşıya uçardım ve eminim ki şu anki durumdan daha iyi olmazdım..

Şu anda sadece sol kolumda hafif bir ağrı var. Çok şükür ki ucuz atlattım.

Yazdığım gibi lütfen yaz geldi hava sıcak diye korumalarınızı kuşanmamazlık etmeyiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    büyük geçmiş olsun motorun ne alemde acaba hasar küçüktür umarım.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun motorun ne alemde acaba hasar küçüktür umarım.
    Çok sağol,

Motorun durumu da ilginç, daha doğrusu servisin tepkisi

Ali Ustayı aradım, durumu anlattım. Ufak bir kaza yaptım, araç gönderin motoru servise çekelim bir muayene edelim dedim. Altından bir sıvı aktığını görünce yeniden çalıştırmak istememiştim. Usta "o akan benzindir" dedi, hakkatten de tahliye musluğundan akıyormuş.

Motor zaten koruma demiri üzerimde süründü. Demir baya sıyrılmış. Onun haricinde ön camda ufak çizikler var.

Motoru çalıştırdım, sesini dinledim biraz, sonra da yavaş yavaş ofise çektim. Akşam servise götüreceğim. Full check-up yaptıracağım.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    geçmiş olsun .. her kaza bir tecrübedir .. ucuz atlatmışsın
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Motosikleti
    125 Zn
    geçmiş olsun hocam çok şükür ciddi birşeyiniz yok ....
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Geçmiş olsun
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    gemiş olsun Allah birdaha göstermesin
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Çok çok geçmiş olsun dostum. Sana katılıyorum korumasız yola çıkmak doğru değil hep tam koruma.
    Saygılarımla...

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Çok geçmiş olsun ...

Peki üstüne kırandan bahsetmemişsin durdumu ?

Yoksa vay şerefsiz mi diyelim ?
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    Honda CBF 150 satıldı.
    Geçmiş olsun ilk ve son olur inş

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Çok geçmiş olsun inşallah son olur
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    gt250comet
    geçmiş olsun

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    geçmiş olsun.

Büyük geçmiş olsun. Her kaza tecrübe oluyor bizlere.
    Bahsettiğin gibi korumalar çok önemli. Ne kadar sıcaktan bunalsakta, terlemek, asfalt yanığından iyidir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Cok gecmıs olsun aman dıkkat dunde arkadasım teker yaparkenarkılerımın ıkısıde motortan dusup suruklendıler motor pert oldu allahtan onlar ucuz atlattı :((

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    honda cbr125 istiyorum.(kısmet belki birgün olur)
    geçmiş olsun ....
    Ben rüzgarı değil,artık rüzgar beni takip etsin.....

Motosikleti
    VStrom-DL650
    çok geçmiş olsun umarım son kazan olur..

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Geçmiş olsun! Allah korumuş... Korumalarınızın üzerinize olması sevindirici; bu tecrübenizi bizlere anlatabiliyor olmanızda kuşkusuz çok faydaları var... İnşallah bu son olur. Tekeriniz hep düz bassın.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    büyük geçmiş olsun dostum
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)