Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza geciriyordum!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı KurtÇobanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeğe şiddete hayır İnsana evet diyorsun yani
    Napalım madem bizi döversin ( ) köpeklerle iyi geçinmeye çalışırız napalım

Unutmadan sanada geçmiş olsun dostum
    Yukarda bir arkadaşın dediği gibi, kap haydarı git hesabı kapat, ama dikkat et Osbourne görmesin
    Valla şiddet gösterene şiddete evet diyorum ben..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    geçmiş olsun..
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle..
    Lakin;

Eğer yolda elinde sopayla veya copla köpeğe hamle yapan bir motorcu görsem iki yumruk ben çakarım ona..Çok ciddiyim..

Bu işin çözümü şiddet değil..
    Üstünüze hamle yapan köpeği gördüğünüzde ya kaçacaksınız ya da motoru stop edecek ve aşağı ineceksiniz..

Hayvanlar doğaları gereği sese tepki gösteriyor başka bir şeye değil..Hayvan kadar düşünemiyormusunuz bunu?

İnsandan başka canlı da karşısındakine kin gütmez bunu da unutmayın..

motoru stop edip aşağı ineceksin demek. neden peki bana daha rahat saldırması içinmi?

ben yaya iken bana 2 adet sokak köpeği saldırdı, ses çıkarmıyodum uslu uslu sokakta yürüyodum. onlardan kurtulmak için tek çare tekme ile onlara saldırmak oldu ne yapmamı tavsiye ederdin acaba?

veya beni görsen ne olacaktı acaba sen bana iki yumruk sallayıp bende sana iki tekme mi sallayacaktım?

ben öyle bi olay ile karşılaşsam, köpekten değil insandan yana olurdum çünkü hiçbi insan durup dururken gidip bi köpeğe saldırmaz ama bi köpek durup dururken bi insana saldırabiliyor.

herşeye rağmen (köpeklerde dahil olmak üzere) hayvanları bende çok severim. ama insanlara zarar veren köpekleri değil. benim için insan sevgisi daha önce gelir.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Köpekler motor sesine çok tepki gösteriyorlar. motoru kapatman ve gitmelerini beklemen yeterli olabilirdi belki.. ama tabi o anda ben ne yapardım bilmiyorum

Motosikleti
    simdilik ayaklari
    bende montun cebinde kucuk bir kutu biber gazi tasimali her motorcu :D
    Kime nasip kime kismet

Motosikleti
    Var
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru stop edip aşağı ineceksin demek. neden peki bana daha rahat saldırması içinmi?

ben yaya iken bana 2 adet sokak köpeği saldırdı, ses çıkarmıyodum uslu uslu sokakta yürüyodum. onlardan kurtulmak için tek çare tekme ile onlara saldırmak oldu ne yapmamı tavsiye ederdin acaba?

veya beni görsen ne olacaktı acaba sen bana iki yumruk sallayıp bende sana iki tekme mi sallayacaktım?

ben öyle bi olay ile karşılaşsam, köpekten değil insandan yana olurdum çünkü hiçbi insan durup dururken gidip bi köpeğe saldırmaz ama bi köpek durup dururken bi insana saldırabiliyor.

herşeye rağmen (köpeklerde dahil olmak üzere) hayvanları bende çok severim. ama insanlara zarar veren köpekleri değil. benim için insan sevgisi daha önce gelir.
    Ben denediklerimi yazıyorum her zaman..
    Durup dururken size saldıran bir köpek ya daha önceki tecrübeleri yüzünden ya alanını korumak için ya da tamamen korktuğu için sizi bir tehdit olarak algılaması yüzünden tamamen içgüdüsel olarak saldırır..

Bu noktada sergilenmesi gereken davranış köpeğe sizin bir tehdit unsuru olmadığınızı anlatmak için motor gürültüsünü sona erdirmek, kocaman bir makine olan motosikletten inerek köpeğe daha aşina olan insan silüetini göstermek ve yumuşak sesle konuşarak köpeği sakinleştirmek olmalıdır..
    Tam tersine köpeğe düşmanmış gibi geri saldırmak onun daha da azgınlaşmasına neden olur..

Daha önceden motorumdayken köpek tarafından ısırılmış, karlı orman yollarında dana gibi sivas kangallar üzerime koşarken karşılaşmış ama başlarını okşayarak yoluma devam etmiş olmamın ve bunun gibi yaşadığım tecrübelerden faydalanarak yazıyorum bunları..
    Hayvan barınaklarına bir kez gitseniz o size saldıran köpeklerin gerçekte ne kadar zavallı ve çaresiz olduklarını anlarsınız..

İki yumruk sallama olayı elbette işin latifesi..Aslında ne demek istediğimi vurgulamak istedim..
    Köpekle empati kurmaktan bahsediyorum..

Bir son söz daha, biz köpekleri kendi yaşam alanımıza (şehirlere) alarak onların doğal davranışlarının yok olmasını bekleyemeyiz ve doğal davranışları yüzünden de onları cezalandıracak hakkı kendimizde göremeyiz..

Umarım anlaşılmışımdır..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    osborne anlaşılmadın...yanında ki çocuğunun bacaklarını kan içinde köpeğin ağzında ve yerde sürüklenirken gördüğünde de ayırmaya çalışan ve köpeğe vuranlara tepki gösterebilecekmisin merak ediyorum...
    biraz çuvaldızı kendinize batırın sonra itleri koruyun..başını okşadığın köpeklerden bahsetmişsin ya tersi olsaydı kolunu parçalasalardı ve kuduz endişesiyle iğneler yeseydin de ay cici köpek korktuda ondan saldırdı diye başlarını okşarmıydın???
    ayrıca nereye sakinleştireceksin çıkması ve seni ısırması 2 saniye sürüyor. ha ısırdıktan sonra yapabiliyorsan helal olsun sana !!

Motosikleti
    Var
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osborne anlaşılmadın...yanında ki çocuğunun bacaklarını kan içinde köpeğin ağzında ve yerde sürüklenirken gördüğünde de ayırmaya çalışan ve köpeğe vuranlara tepki gösterebilecekmisin merak ediyorum...
    biraz çuvaldızı kendinize batırın sonra itleri koruyun..başını okşadığın köpeklerden bahsetmişsin ya tersi olsaydı kolunu parçalasalardı ve kuduz endişesiyle iğneler yeseydin de ay cici köpek korktuda ondan saldırdı diye başlarını okşarmıydın???
    ayrıca nereye sakinleştireceksin çıkması ve seni ısırması 2 saniye sürüyor. ha ısırdıktan sonra yapabiliyorsan helal olsun sana !!
    Evet anlaşılmamışım..

Ben, köpeğin seni ısırmasından önceki durumdan bahsediyorum..
    Herhalde yanımdakini veya beni ısıran köpeğe cici köpecik aman da aman demekten bahsedecek kadar kıt beyinli olduğumu sana düşündüren nedir anlamadım?

Kişiye havlayan köpeğe odunla dalanları eleştiriyorum, odunla girişme de dediğim şekillerde yaklaş bakalım diyorum..
    Çocuğumun bacaklarını ısıran köpek zaten azmış durumdadır, illaki şiddetle savuşturmak gerek..

Şimdi oldu mu?

Motosikleti
    oldu da önceki mesajları da hatırlarsan aynı şeylerden bahsettiğimizi anlarsın..daha dün akşam yoldaki köpek arabama öyle bir koştuki dişlerindeki görüntü ve nefret anlatılır gibi değildi.sanki herifin yedi sülalesini gözünün önünde kesmişim gibi geliyordu.sokağı döndüğüm anda saldırması bir oldu ama motorla olsaydım kaçma şansım hemen hemen sıfırdı..o durumda inip o köpeği sakinleştiremezsin.en iyi yol ona o anda bunu ödetmektir..
    bana verdiği korkunun intikamını almak benim canımı yakmadan önce onun canını yakmak...
    hem belki içgüdüleriyle ulan ne zaman motorlu birine saldırsam sopa yiyorum saldırmayayım artık bari der

Motosikleti
    ramzey QM250
    Banada çok saldırdı köpek.. Gördüğünüz zaman boşa alıp geçin yanından, duruyorsanızda ittirin, motorun sesine uyuz oluyorlar, saldırmaya başlıyorlar

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Arkadaşlar hala ben dazer 2 diyorum, yolda yürüdüğünüzde bile etkili... National Geographic te bir belgesel var adı "köpeklere fısıldayan adam", bir izlerseniz aslında saldırgan köpeklerin suçlusunun sahipleri olduğunu anlarsınız...

Neyse Dazer 2 yi anlatayım sizlere:

#
    Dazer II yaydığı ultrasonik ses dalgasıyla her türlü köpegi ve kediyi kaçırır.
    #
    Dazer II, yüksek elektronik teknolojiyi kullanarak insanlar tarafından duyulmayan, fakat köpek ve kediler tarafından duyulup, algılanan ve onları taciz edin güçlü ve zararsız bir ses dalgası yayan alettir.
    #
    7 metreye kadar köpeklerin ve kedilerin yaklaşmasını durdurur. 7 metreye kadar ulaşan sadece köpek ve kediler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri ve kedilere zarra vermeden sizden uzaklaştırır.
    #
    1993 Yılında Amerikada yılın ürünü seçilmiştir.
    #
    Aynı zamanda köpek ve kedilerin eğitiminde de kullanılabilir.
    #
    Sahip olduğunuz köpek ve kedileriniz agresifleşirse,onları sakinleştirdiği gibi,yolda köpek ve kedilerinizi gezdirirken onları rahatsız etmek isteyen agresif köpek ve kedileri de sizden uzaklaştırıp etkisiz hale getirerek köpek ve kedilerinizi koruma altına alır.
    #
    Tüm dünyada veteriner hekimler tedaviye gelen köpek ve kedileri sakinleştirmek ve güvenliklerini sağlamak amacıyla da kullanmaktadırlar.
    #
    Darbelere karşı dayanıklı bir plastikten üretilmiştir, ayrıca kemere takılabilen bir klipsi de vardır.
    #
    Güvenilir
    #
    Sessiz
    #
    Etkili
    #
    Havlamaya ve miyavlamaya son
    #
    Kullanım menzili 7 mt.
    #
    Ağırlığı 120 gr.
    #
    9 volt alkalinli pille çalışır.
    #
    1993 Yılında Amerikada yılın ürünü seçilmiştir.
    #
    Made in USA
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    [QUOTE=glock;2098067]Arkadaslar cok tesekkur ederim. Yorumlara simdi bakabildim fakat bu olay sabah olduktan hemen sonra evimin yolunda minibus ustume kirdi ve selektor atip noluyo diye el salladigimda minibusu trafigi durdurup bana saldirmak icin inmeye yeltendi allahtan en iyisi beladan kacmaktir diyip soldan uzadim... Kisacasi sevgili arkadaslar bir pazar sabahi basima gelen olaylara hayret ediyorum fakat allah beterinden korusun hepimizi. Tesekkur ederim.[/e

hiç sevmiyorum ya minibüsçüleri...nedense bana insan gibi bile gelmiyorlar..daha çok minibüs kullanan medeniyetten nasibini almamış bir godzilla gibi geliyo..ki öle zaten..

Motosikleti
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hala ben dazer 2 diyorum, yolda yürüdüğünüzde bile etkili... National Geographic te bir belgesel var adı "köpeklere fısıldayan adam", bir izlerseniz aslında saldırgan köpeklerin suçlusunun sahipleri olduğunu anlarsınız...

Neyse Dazer 2 yi anlatayım sizlere:
    iyide ne zaman nasıl karşına çıkacağı belli olmadığı için çoğu zaman kullanmaya bile fırsatın olmayacaktır.100 metreötede gördüysen başka ama ya 2 saniyelik anda yandaki arabanın arasından çıktığı anda saldırdıysa ve sende gayet yavaşsan nasıl kullanabilirsin???

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar tekrar tesekkur ederim gecmis olsun dileklerinizden dolayi fakat bana kopek saldirdi diye kopegi öldürüp parcalayamamya ayrica ben hayvan sever bi insanim simdi o kopegi yururken gorsem niye isirdin lan beni essolessek diye severim 4 tane kopegim var evimde ve motorcu insan doga ve hayvan sever olmali biz kopeklere katlivacip diye bakarsak arac suruculeride bizi kopek yerine koyup katlivacip gozuyle bakar. Ben kopek saldirisindan sonra bu sabah hemen ardindan beykoz acarlar mah. Sapaginda minibus tarafindan kistirilip kaldirima dogru itiklendigimi soyledim ve ustune ustluk selektor ve kornaya bastigim icinde munubus durup beni dovmeye saldirmaya yeltendi... Hadi digeri hayvandi, minibuscu ne sizce? Ben sunu anladim ki insanlar satanist olmuslar orda bana carpsaydi umrunda olmaz ceker giderdi sinekten farkim yok ki onun icin! Ama benimde bir silahim olsaydi o minibusu bastan assa tarar yoluma devam eder giderdim. İnsandan ve hayvandan gordugum muamele arasindaki fark birisi Akli oldugu halde bilerek cinayete tesebbus ediyo kim bilir zaten icerden cikip nasil bir sucla tahliye olmustur veya ne derece sizofrendir fln herneyse digeri ise sadece bir kopek icgudusuyle hareket ediyo (kopegi bir ses dalgasi veren cihazla halledersin veya kacarsin) digerini napicaksin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Hayatımda dört köpek yetiştiren birisi olarak diyorumki, elbette köpekler kuşlar veya diğer hayvanlar bu dünyanın süsüdür, ancak asıl olan insandır, eğer bir köpek nedensiz yere saldırdıysa ki onun ne düşündüğü beni bağlamıyor, eğer yanımda bişey varsa kullanırım, 1983 senesinde bir köpek yeğenime saldırdı, ve o köpeği gecenin üçünde kıstırdım ok ve yayla vurdum, birdaha kendisinden haber alınamadı, sene 2007 kendi köpeğimin zinciri elimde dolaşırken bir köpek sahibi buldog cinsi köpeğini benim köpeğime komutla saldırttı, sonuç iki gün sonra tarafımdan silahla hayatına son verildi, sahibide mahkemeye verildi..

Anlattığım olaylarda neden ve niçinler sonucu ortaya çıkarmıştır, dediğim gibi asıl olan insandır, hayvanları sevelim ve koruyalım ama zararda görmeyelim, kendimizi korumak vahşet olmasın...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide ne zaman nasıl karşına çıkacağı belli olmadığı için çoğu zaman kullanmaya bile fırsatın olmayacaktır.100 metreötede gördüysen başka ama ya 2 saniyelik anda yandaki arabanın arasından çıktığı anda saldırdıysa ve sende gayet yavaşsan nasıl kullanabilirsin???
    Gaza basacaksın o zaman

Köy yollarında çok başımıza gelir, birde sanayi türü yerlerden geçerken, zaten görürsünüz size saldırmak üzere koşturan köpeği, aniden çıkan köpek için gaza asılıp asfalt yırtacaksınız başka çare yok...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kopegin saldiri anını anlatamam size tam kirmizida dururken 2 kopek biri onümde digeri yanimda olmak uzere havliyolar o sirada aragaz verip korkutmaya calismis olsamda viz geldi ve yesil isik yaninca dedimki cok havladi saldirmaz herhalde dedim fakat vitese atip gazi acar acmaz kaval kemigimin yan tarafindan kapti ve o sira dengem bozuldu elim kaydi o sira ve gazi acti motor kafa kaldirinca motor bacaklarimin arasinda degildi resmen ve 2. Kafayi kaldirinca yana dogru kaydim motorda bi yandan giderken artik atlayip motoru birakmaya karar vermistim ayaklarimda peglerde degil 3. Teker olursa hazir ol ve atla dedim icimden tam yelteniyodum ki o sira debriyaji yakaladim ve motorun önü yere cöktü kendini ve bende pozisyonumu alip toparladim bu sirada da arkadaki arabalar yavaslayip benin dusmemi bekliyodu... Allahtan sport konumda degildi makina birazda allahtan iste o an refleks kontrol ve gucu veriyo size.

Motosikleti
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatımda dört köpek yetiştiren birisi olarak diyorumki, elbette köpekler kuşlar veya diğer hayvanlar bu dünyanın süsüdür, ancak asıl olan insandır, eğer bir köpek nedensiz yere saldırdıysa ki onun ne düşündüğü beni bağlamıyor, eğer yanımda bişey varsa kullanırım, 1983 senesinde bir köpek yeğenime saldırdı, ve o köpeği gecenin üçünde kıstırdım ok ve yayla vurdum, birdaha kendisinden haber alınamadı, sene 2007 kendi köpeğimin zinciri elimde dolaşırken bir köpek sahibi buldog cinsi köpeğini benim köpeğime komutla saldırttı, sonuç iki gün sonra tarafımdan silahla hayatına son verildi, sahibide mahkemeye verildi..

Anlattığım olaylarda neden ve niçinler sonucu ortaya çıkarmıştır, dediğim gibi asıl olan insandır, hayvanları sevelim ve koruyalım ama zararda görmeyelim, kendimizi korumak vahşet olmasın...

nerdesin sen dostum ya....sabahtan beri sanki gördüğüm her köpeğe saldıran benmişim gibi bir hava oluştu..
    son cümle konuyu kapatmıştır bence ... yorumuna sağlık...

Motosikleti
    Var
    Benim fikrimce de aslolan insan, köpek vs değil canlıdır..

Bende kendimce konuyu bu şekilde kapatmış olayım..

Motosikleti
    coolandalone

:(

Geçmiş ola bilader...

Benimde en büyük korkum köy yollarında aniden aracın önüne atlayan izmandut gibi köpekler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)