Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

usta ögreticiler aranıyor....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ZX6-R
    hmm uzakmış oraya yakın illaki arklar yardımcı olucaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saat 10 dan sonra msn ım acık yardımcı olmaya calışırım sana bu arada başlıktakı gıbı usta değilim
    tmm kalırsam o saate kadar tabikiben bılmem acılen hemen ögrenmem lazım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:08 ----------

Alıntı hell_rideRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm uzakmış oraya yakın illaki arklar yardımcı olucaktır
    inşallah..

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Ben motosikletimi almadan önce Honda'nın Güvenli Sürüş 1 eğitimine katıldım. Orada debriyaj hakimiyeti, viralarda doğru noktalara bakış, frenaj gibi çok mühim konular gösterilmekte. Yani motosikleti DOĞRU kullanmak için temel özellikler veriliyor. Ancak trafiğe tabi kendiniz başta yavaş yavaş sürerek alışacaksınız. Honda'nın kursu 250 TL civarı birşey olacak. İnternetten kendi motoruyla öğretecek birini bulmanız biraz zor gibi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ApacheRTR150+Mondi125+Yamaha50
    günlüğü 50 tl den orta derece sürüş eğitimi verebilirim

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence Honda Güvenli Sürüş Eğitimi'ne ya da Vespa Academy'ye ya da BMW Academy'ye ya da bu işi profesyonelce yapan bir organizasyona katılın, bütçenize göre.

Özel ders almayı çok istiyorsanız da, Lisanslı bir hocadan alın.

Budur.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    scooterle başlamak daha tehlıkelıolduğunu bılmıyormusunuz kaldıkı zeliş arkadaşımız hiç scotere yanaşacağını sanmam
    hocam scooterla başlamak neden tehlikelidir acaba bilmediğim için soruyorum ben ikisini de kullandım çünkü vitesli motor yeni başlıyanlar için tehlikeli olmayıpda scooterları tehlikeli yapan şey nedir
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Zeliş ablacımm sen gzel artçısın :D benim arkamdayken denge kontrolun gayet iyiydi kısa zamanda öğreniceğine inanıyorum motoru alalım sana kendi motorunla öğrenmesi daha kolay olur bilmeden sana hyo ile öğretip bi yerini yaralamanı istemem yoksa amenna öğretirim tabikide...
    bu arada zeliş abla temiz bir CBF 150 bulalım sana tam ideal bir motor isteğine göre ilerleyen zamanda cc de büyüütürsün tam kararında başlamış olursun...ne çok ne az hemde vitesliyi öğreticek bir motor.. ;) senide yormaz kolay kavrarsın motor olayınıda... Gt250R ıda ondan sonra alırız..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    [QUOTE=X-Fi;2099164]hocam scooterla başlamak neden tehlikelidir acaba bilmediğim için soruyorum ben ikisini de kullandım çünkü vitesli motor yeni başlıyanlar için tehlikeli olmayıpda scooterları tehlikeli yapan şey nedir [/QU
    bacaklarının arasında motosıkletolması daha güvenlı zaten arkadaşımızın gt serısınde ilerde bır motosıklet alacağı için vıteslı ile başlaması daha ıyı bırde benım bır cok arkadaşımla yaptığım konuşmalarda vıteslı kullananlar scooterde zorlanıyor yada kullanmak istemıyor bızım kullanış yaşımız ve zamanımız farklı olduğundan da olabılır nedense scootere karsı güvensızlığımız var
    maxi olan cok kalıtelı scoterler var beğenıyoruz da ama tarz işte vıteslı herzaman tercıhımız oluyor ok

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    okay o zaman "scooterle başlamak daha tehlıkelıolduğunu bılmıyormusunuz" deyince bende scooter yeni başlayanlar için tehlikeli olduğunu söylediğinizi anladım neden çıkarttıysam scooterlar güvenlidir kaza anında insanın en az yara almasını sağlayan motorlardır vazgeçilmezdir zevk işidir ne gariptirki sevmeyenlerde çıkabiliyor
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okay o zaman "scooterle başlamak daha tehlıkelıolduğunu bılmıyormusunuz" deyince bende scooter yeni başlayanlar için tehlikeli olduğunu söylediğinizi anladım neden çıkarttıysam scooterlar güvenlidir kaza anında insanın en az yara almasını sağlayan motorlardır vazgeçilmezdir zevk işidir ne gariptirki sevmeyenlerde çıkabiliyor
    aslında ben doğru cümleyı bulamayıp genelleştırdım o yüzden ama anlayan arkadaşımız anladıda neyse sende doğru anladın

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aslında ben doğru cümleyı bulamayıp genelleştırdım o yüzden ama anlayan arkadaşımız anladıda neyse sende doğru anladın
    abi bide şöyle birşey var ki; tekerlerinin küçük ve ön kısmının hafif olması scooterları dengesiz ve bozuk yol şartlarında rahatsız yapar.

neden otomatikleri vitesli motosikletler gibi tasarlamadıklarını çözemedim.
    otomatik olsun ama bacaklarımı yine yanlara atayım, tekerler büyük olsun.
    olma mı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    zelişim hayırlı olsun ehliyetin.,
    bugün söyledim sana fikrimi ama gene söyliycem. hyo ile başlamak yerine cbf 150 alalım sana koruma demirli filan. önce onunla iyice bi ögren. sonra alırız hyo.
    kursa gitmen en iyisi elbette. izinli oldugun hafta sonları trafiğe kapalı müsait yerlerde yinede yardımcı olur arkadaşlar. ;)
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

zeliş sonunda aldın demekki ehlıyetını hayırlı uğurlu olsun teesuf ederıyalnız burdanhaberımız oldu aşk olsun yanı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:51 ----------

scooterle başlamak daha tehlıkelıolduğunu bılmıyormusunuz kaldıkı zeliş arkadaşımız hiç scotere yanaşacağını sanmam
    Neye kime göre tehlikeli anlamadımki Keşke yazdığımı biraz daha dikkatli okusaydın ama ben şöyle özetliyorum konuyu...

Neyden düşersen düş çin, italyan, japon hangi sınıfta olursa olsun cross, supersport, naked, enduro, scooter yapışacağın asfalt aynı asfalt. Motorun ne olursa olsun düştüğünde asfalt affetmez.

Bunun için önce temel olarak koruyucu ekipmanlar hangi kriterlere göre tercih edilmeli, Motorsiklet hangi kriterlere göre tercih edilmeli, Motorsikleti tanımak var. Zaten bunları kavradıktan sonra sürmesi hikaye çarpıcağını anladığında nasıl düşeceğini hesaplayabilecek kadar hızlı düşündüğünde profosyonel sürücü olursun. Karburatör yayın koptuğunda, gaz kilitlendiğinde önüne ani birşey çıktığında nasıl müdahale edebilmek önemli ha birde şöyle birşey varki arkadaşımdan örnek veriyorum ben trafiğe çıkmıcam sahilde yazlıkta kullanıcam diyip 50cc lik scooter aldı koca sahilde araba geldi çarptı. Buda kısmet

Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankara da vitessiz motorla sınava sokmuyorlar , ist da vitessiz le oluyormuş
    ankara da ehliyet işlemi 330 tl yi geçmiyor, ,ist dakiler 450 den aşağı değil diyor
    gözünü sewdiğimin memleketi.........
    nası ya ben ankaradayım ve cup motorla girmiştim sınava hatta scooterle girenler bile oldu.nasıl vitessiz motorla sokmuyolar
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı NAYSS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar 2 ay oldu ehlıyetımı alalı ve bu yaz artık motorumu almak istiyorum bu nedenle bana yardımcı olabılecek dıreksıyon egıtımı verebılecek gönüllü arkadaslara ihtiyac duymaktayım ılgılenen arkadaslar olursa sevınırım...
    En doğrusu, kısa yolu ve kişinin olası yanlış bilgilerle ileride düzeltilmesi zor teknikler edinmesi yerine bedelini almış olmanın sorumluluğuyla ders verecek gerçek profesyonellerden hakkınca eğitim almak bence.

Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum ancak Süleyman Memnun motosiklet yerinde bir tercih olabilir. Yeri Hazerfan Havalimanı içersinde.

Hem bu şekilde (önce kendinizi) yeni alacağınız motorunuzu yada gönüllü öğretmeninizinkini gereksiz riske atmamış olursunuz.

Çok kısa bir sürede temel eğitimi, düimeyi, motoru tekrar kaldırmak vb. gerekli becerileri elde edebilirsiniz. Daha sonra da isterseniz ileri seviye sürüş teknikleri eğitimini alarak trafiğe sağlam temele çıkar emniyetinizi arttırabilirsiniz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Süleyman memnun motosiklet bu sitede önerildi ya artık daha da bir şey demiyorum ben..

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süleyman memnun motosiklet bu sitede önerildi ya artık daha da bir şey demiyorum ben..
    Ben hazerfan havalimanında işim gereği bulunurken izleme fırsatı bulmuştum, motokross eğitim kurslarını şürüş eğitimlerini izledim bir aksaklık görememiştim. Bahsettiğim 2004 - 2006 seneleri arası yaz dönemleriydi.

Bununla birlikte benim bilmediğim yaşanılan bir aksaklık yanlışlık varsa öğreneyim de tavsiye ederken bir daha düşüneyim yada S.memnuna söyleyeyim gerekli önlemi alsın (gerçekten)

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah nasıl oluyor o :S benim bildiğim vitessiz motorla sınava girilmiyor ama kıyak geçmişler o zaman sizin sınav görevlileri..Neyse hayırlı olsun..
    Benim girdiğim ehliyet kursunda da vitessiz (scooter) bi motor verdiler altımıza. Direksiyonu da yamuktu üstelik.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mihaink adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hazerfan havalimanında işim gereği bulunurken izleme fırsatı bulmuştum, motokross eğitim kurslarını şürüş eğitimlerini izledim bir aksaklık görememiştim. Bahsettiğim 2004 - 2006 seneleri arası yaz dönemleriydi.

Bununla birlikte benim bilmediğim yaşanılan bir aksaklık yanlışlık varsa öğreneyim de tavsiye ederken bir daha düşüneyim yada S.memnuna söyleyeyim gerekli önlemi alsın (gerçekten)
    Oradaki eğitmenlerin neler yaptığı hakkında bir bilgim yok..Hepsi çok kaliteli insanlar olabilir veya olmayabilir..

Ancak Süleyman Memnun isimli TMF eski başkanı kişinin Türkiye'deki motosiklet camiasına ne kazandırıp ne kaybettirdiğini belirli bir yaş ve birikimdeki her motosiklet kullanıcısının az çok bildiğini düşünürüm ya da şu ana kadar düşünürdüm..

Dolayısıyla onun ön ayak olduğu herhangi bir oluşum veya organizasyonun insanlara önerilmesinin ne derece doğru olduğu bence tartışılır..Meselem bu..

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    Öncelikle baştan söyleyeyim apaçi midir nedir onlardan değilim ve kötü niyetli değilim.Takip ediyorum kimse bayanın işini tam olarak görememiş. Hatta para talep eden bile olmuş. Yuh arkadaşlar yaw çıkmadı mı kimse aramızdan.

Ben Avrupa yakasındayım ve size piste değil ama trafiğe çıkaracak kadar öğretirim kullanmayı. İsterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz. İrtibat bilgilerimi özelden yolladım size

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)