Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ankaralı Yardımsever Motorculara Açık Çağrıdır :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    arkadaşlar plaka değişmek zorunda falan değil.
    ister değiştirirsiniz isterseniz öyle kalır.zaten noter işlem yaparken size soruyor plaka değiştirecek misiniz diye?
    ayrıca adres falan da vermiyorsunuz.ekrana sizin tc numaranız girince kayıtlı adresiniz çıkıyor.
    yanlış yönlendirmeyelim arkadaşı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Evet Okican doğru söylüyor. Önceden nufüsa kayıtlı olduğun yer geçerliydi. Son 2 aydır kalktı bu kural....
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Okican teşekkürler.

Ayrıca arkadaşlar lütfen bilmiyorsak (en azından tam bilmiyorsak) yanlış yönlendirme yapmayalım ya da tam bilmediğimizi belirtelim.

Mevzu konusu makina şu anda kapımda. ( Yani hala çalınmadıysa. 10 dk önce kapıya bıraktım ) Üzerindeki plaka 06

Ve ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Kütüğüm her şeyim burada. Zaten alırken "Değiştirmek istiyor musunuz?" diye bile sormadılar. Ben "Değiştirebiliyor muyum?" dedim "İstersen değiştirebilirsin ama fazladan 100 TL ye mal olur" dediler. Benim zaten canıma minnet mis gibi plaka Değiştirmedim.

Herkese teşekkürler. Ayrıca koskoca forumda bir Allah'ın kulu çıkmadı yardım edecek en azından yol gösterecek tebrikler bize. ( Varsa öyle bir kavram eğer)

Beykoz'da ikamet ediyorum ve Ankara'dan biri gelip Beykoz'dan motor alacak olsa ve buradan yardım istese ben elimden geldiğince yardım ederDİM. En azından bir kaç usta tavsiye edebilirdim. Ses seda çıkmadı kimseden. Gerçi gerek de kalmadı sıfır gibi makina. Ama yine de Kawasaki Ankara Yetkili Servisi Ulusan'a götürdüm. Ayrıca bir de tanıdığın bildiği ustaya.

Sağolsunlar Kocaeli Motosiklet Kulübü'nden bir arkadaş araya 3 kişiyi sokarak bir ustaya ulaştırdı beni. Açıkçası yardım edebilmek için harcadıkları çaba beni çok şaşırttı. Harbiden bir yerde kişi sayısı artınca samimiyet azalıyor sanırım.

Zaten muhtemelen bundan sonra daha çok takipçi olacağım. Açıkçası bu ufak olay zaten beni soğutan olayların ardından tuz biber oldu.

Bir anket yapmak lazım, acaba kaç kişi memnun site yönetiminden? Sanki işi padişahlık düzeninin içinden ticarete dökmeye çalışıyorlar gibi.

NOT: Lütfen son cümlemden dolayı yasaklama getirecekseniz yasaklama getirmeyin, size zahmet lütfen tüm mesajlarımı ve üyeliğimi silin. O kadar alıngan bir yönetim var ki yapılan ironileri bile alınabiliyor. Merak ediyorum acaba bu yazdığımdan hangi mod alınıp "Yönetime hakaret"ten yasaklama verecek.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ankara ikametli birisi olarak, şahsi savunmamı vermem gerekirse, üzgünüm ama kawasaki ile ilgili ne usta, ne servis bazında tanıdığım bildiğim yer ve kimseler olmadığı için yardımcı olamadım, olamazdım da...

plaka ile ilgiliyse, evet arkadaşlar haklı. ama bu konuda da son dönemlerde değişen kurallar, kanunlar ve bunları devlet kurumlarının bile doğru bilmiyor olmaları da etken yanlış bilgilendirmeme...

plaka ile ilgili mesajımdan sonra tekrar araştırma yaptım ama biliyor musunuz ki, "karayolları trafik yönetmeliğinin", "başka illerden nakil araçların" plaka durumlarını düzenleyen 38. maddesi, (Araçların Tescilinin Başka İle Nakli, İkinci Bölüm, Madde-38) emniyet genel müdürlüğünün resmi sitesinde farklı görünüyor (http://www.egm.gov.tr/tuddb/Trafik_U...onetmeligi.htm) , karayollarının sitesinde farklı (http://www.kgm.gov.tr/SiteCollection...Yonetmelik.pdf). devletin bile son düzenlemelerden haberi yok anlayacağınız...

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS

Gülelim mi ağlayalım mı bu duruma?

Neyse bir sorun çıkarsa notere atarım, sonuçta beni yönlendiren onlar.

Ben şimdilik iyiyim plakam değişmedi.

Yine de her şey için teşekkürler. Zaten pek ustalık bir durum da olmadı götürdüm Ulusan'a aldım raporu...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Hayırlı olsun mogli.Kazasız belasız kullanman dilegiyle

Bu arada fotoğraflar nerde?

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar plaka değişmek zorunda falan değil.
    ister değiştirirsiniz isterseniz öyle kalır.zaten noter işlem yaparken size soruyor plaka değiştirecek misiniz diye?
    ayrıca adres falan da vermiyorsunuz.ekrana sizin tc numaranız girince kayıtlı adresiniz çıkıyor.
    yanlış yönlendirmeyelim arkadaşı.
    Plaka %100 değişecek sanırım.
    yeni kanun yürülüğe girdiyse, değiştirmeme şansı hiç yok artık çünkü kişiye bir kez tescil edilmiş plaka ömür boyu o kişinin oluyor, başkasına da devir edemiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:21 ----------

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gülelim mi ağlayalım mı bu duruma?

Neyse bir sorun çıkarsa notere atarım, sonuçta beni yönlendiren onlar.

Ben şimdilik iyiyim plakam değişmedi.

Yine de her şey için teşekkürler. Zaten pek ustalık bir durum da olmadı götürdüm Ulusan'a aldım raporu...
    Hayırlı olsun kardeşim.... Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)