Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Problem:Motorum üzerime mi değil mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Dostlar,hazır vaktim varken bu aralar motorun işlemlerini bitireyim dedim.Köprüden kaçak geçişim vardı,onu ödemeye gittim.Benden önceki 4-5 kere geçmiş 250 küsür ceza vardı;sadece kendiminkini ödedim;görevli memura muayeneye giderken sorun olur mu diye sordum;''çıkmaz üzerine alma tarihinden önceki cezaları sana sormazlar seninkileri öde sadece'' dedi.

Sonra bankaya bu yarıyılın vergisini ödemeye gittiğimde, motorun sistemde benden önceki sahibinin üzerine kayıtlı olduğunu farkettim.Ödemeyi yaptım,sonra da trafik müşavirime sordum.Evrakları çok bekletiyorlar senin dosyalarını şube daha geçirmemiş(5 ay geçti yuh) bir sorun olmaz dedi.Muayeneye gireceğimi söylediğimde muayenede sorun çıkacağını; gidip satış evraklarımla vergi dairesine gitmem gerektiğini dedi.

Şimdi;

1-Bu normal mi?Benzeri sizin de başınıza geldi mi?
    2-Yatırdığım 30 milyon güme gitti mi?-dekontum var gerçi.
    3-Muayenede bir sorun çıkar mı?
    4-Benden önceki geçiş cezalarından bir sorun çıkar mı?
    Kolpa Adamları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşım senin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş. umarım en kısa sürede çözersin sorununu.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    150 cc Chopper
    öncelikle geçmiş olsun. olan olduktan sonra akıl vermek hiç hoş değil fakat neden temiz kağıdı istemedin motoru alırken ve cezalar şahıslara değil genelde plakaya yazılıyor umarım düzeltirsin ama tahminimce o cezalarıda sana ödetecekler...
    Yanlış bilmiyorsam şayet temiz kağıdı almadan da satışı alamıyorsun...
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. olan olduktan sonra akıl vermek hiç hoş değil fakat neden temiz kağıdı istemedin motoru alırken ve cezalar şahıslara değil genelde plakaya yazılıyor umarım düzeltirsin ama tahminimce o cezalarıda sana ödetecekler...
    Yanlış bilmiyorsam şayet temiz kağıdı almadan da satışı alamıyorsun...
    Aynen öyle;temiz kağıdı ile aldım ama cezalar gözükmez temiz kağıdında;aklınızda bulunsun.
    http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/

Motor alırken buradan da ceza kontrol etmeniz gerekiyor;vergi dairesi nedense bu cezaları sistemine yansıtmıyor.Motoru alırken acele ile unutmuşuz.

Yardımcı olacak başka kimse yok mu?
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Güncelliyorum.Bu kadar online insan içinde cevap verecek elbet çıkar?
    Kolpa Adamları

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Benzer bir durum benim başımada gelmişti.
    Motorumun ruhsatı üzerime olduğu halde vergi dairesinde hala eski sahibinde görünüyordu.
    Vergi dairesine gitmedende düzelmedi açıkcası.
    Ama merak etmeyin elinizde noter belgesi ve ruhsatınız varken bir sorun olmuyor.
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benim motorunda kaçak geçiş cezaları var. bende kgs den geçiş sırasında siren sesi duyduğumdan şüphelenip ne olur ne olmaz diyerek kontrol ediyoken tesadüfen farketmiştim. motoru muayeneyede soktum, herhangi bi borç görünmediği için sorun çıkarmadılar. zaten herhangi bir borç görünmediği için satıl alabildik, temiz kağıdı verilebiliyor. temiz kağıdı oluncada satış yapılabiliyor, aksi zaten mümkün değil. borç plakayada yazılsada, noter satışında motorun siz devrini almadan önceki borçları önceki plaka sahibine, sonraki borç ve yasal sorumluluğu size ait olduğuna dair imza atıyorsunuz. kısaca o borçlar sizi ilgilendirmiyor.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Bende motorumu alalı 14 gün falan oldu.. Benimde motoru satın almam baya bi sorunlu oldu. Satın aldığım adam motorun vergilerini ödemiş, fakat vergi dairesine kayıtlı gözükmüyordu motor. Bir kaç gün böyle uzadı falan. Vergi dairesine kaydoldu. Elinizde noter satış belgesi, ve ruhsatın tarihinden önceki cezalar sizi bağlamaz. Nasıl ki sizin yediğiniz cezalar bir önceki sahibini etkilemiyorsa.

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Cevaplarınız için çok teşekkürler.
    Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durum benim başımada gelmişti.
    Motorumun ruhsatı üzerime olduğu halde vergi dairesinde hala eski sahibinde görünüyordu.
    Vergi dairesine gitmedende düzelmedi açıkcası.
    Ama merak etmeyin elinizde noter belgesi ve ruhsatınız varken bir sorun olmuyor.
    Peki bu durumda muayeneye gidebilir miyim?
    Kolpa Adamları

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle;temiz kağıdı ile aldım ama cezalar gözükmez temiz kağıdında;aklınızda bulunsun.
    http://ihlal.kgm.gov.tr/otoyol/

Motor alırken buradan da ceza kontrol etmeniz gerekiyor;vergi dairesi nedense bu cezaları sistemine yansıtmıyor.Motoru alırken acele ile unutmuşuz.

Yardımcı olacak başka kimse yok mu?
    Cezaları sen ödemeyeceksin. Senden önceki sahibini bulup alacaklar.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Motorun önceki sahibinin üzerine görünmesi muayenede sorun yaratır mı bilmem ama, trafik cezaları eğer senin değilse sorun olmaz. Ben de arabamı alırken temiz kağıdıyla aldım ama geçenlerde köprü cezası var mı diye kontrol edeyim dedim. Yaklaşık 1 sene içinde yapılmış kaçak geçişlerden 2000 TL civarı bi cezası çıktı. Sanırım önceki sahibi hobi olarak köprüden kaçak geçiyormuş Ama geçen sene muayeneye girdiğimde hiç sorun olmadı.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    30 Tl Güme Gitti (Banada Oldu)
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Noter evraklarıyla vergidairesine gdiyorsun sana iat yoksa temizliyorlar....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 Tl Güme Gitti (Banada Oldu)
    Yok be güme gitmedi.Kurtardık.

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumu çözdüm.Öncelikle OLD un önerdiği şekilde bana da yakın olduğu için Bostancı trafiğe gittim.Vergi dairesi boştu 5 dakikada motoru üzerime aldılar.Ama motor üzerime değilken ödediğim vergiyi sistem görmediği için borçlu çıkıyordum(bir de zam gelmiş üstüne),hatayı düzeltmek istediğimde bağlı olduğum ümraniye'ye gitmem gerektiği söylediler.Orada dosyam 1 hafta bekledikten sonra bugün sistemde kontrol ettiğimde borcumu sildiklerini gördüm.

Böyle bir işiniz düştüğü zaman gitmeden evvel ucuz seri fotokopicide en az iki üç tane ruhsat ve satış belgesi kopyası çektirin.Gidip oralarda uğraşmayın.Ben kesin yüz tane belge isterler diye bolca çektirdiğim için iki işlemde toplam beş dakika sürdü.Girdim ve çıktım.Orjinalleri de yanınızda bulundurun kontrol ediyorlar!
    Kolpa Adamları

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Kardesim gecmis olsun oncelikle.isine yaramaz belki ama bilgi olsun diye soyluyorum.Bulgaristan da aracin muayeneden gecmesi icin vergilerinin odenmis olmasi yeterli oluyor.kimin ustune oldugu onemli degil.Simdi alim-satim oldugunda satici 14 gun icinde gidip vergi dairesinden alim-satim belgesini gostererk motoru kendi ustunden dusurur.alicida 14 gun icinde gidip araci vergi dairesinde kendi uzerine yazdirmak zorunda.simdi Turkiye de prosedur farkli olabilir.
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)