Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Parça Bulamayan Zavallı Bir Yamaha Sahibiyim Ben

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçen hafta stopların yanmadığını kornamın çalışmadığını ( sigorta atmış) farkettim. Elektrik arızası olduğu belli ben de fazla kurcalamadım hemen " YETKİLİ " servise götürdüm. Söyle bir kurcaladı, " arka stopu kuyruğa bağlayan vidalar kırılmış, duy bozulmuş kısa devre yapıyor aaaabi" dedi. Ne yapalım, canı sağolsun motorumun ne de olsa iki basit parça. Hadin sipariş edelim !! . Cevap KLASİK YAMAHA CEVABI " PARÇA YOK 50-60 GÜNDE GELİR" Oldu canım bende beklerim. İnternetten siparişi verdim başladım beklemeye haftaya gelecek inşallah. Ama bu arada stopsuz frem lambasız da gezilmez ki. Utanarak da olsa motoruma pilli bisiklet stopu takmak zorunda kaldım. Bunu Yamaha'nın yanına bırakmayacağım, sanayi bakanlığına yazdığım şikayet dilekçesini bugün iadeli taahhütlü posta ile gönderdim . Siz de öyle yapın, her şikayette ceza ödeyecekler, yamahanın bize yaptığı parça eziyetini yanlarına bırakmayalım arkadaşlar. Parça bulamayan herkesi Yamaha Türkiye'yi bakanlığa şikayet etmeye çağırıyorum. Türkiyede sattığı bütün modellerin parçasını stoğunda bulundurmak ZORUNDA, bu ülkede iş yapıyorsa bu ülkenin kurallarına uyacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    haklısın.bende dün yetkili servise gittim.ön amortisör keçesi istedim.elimizde yok dedi.ne zaman gelir demedim
    fiyatını sordum 20-25 gibi bişeydi galiba dedi
    hade len dedim.piyasada tanesi 2.5-3 lira....(bazı yerlerde özellikle keçe satıcılarında daha ucuz)

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Nedir ya bu yamahadan yana kimse memnun değil sürekli bi şikayet var yazık gerçekten.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kaçıncı başlık, Yamaha'nın düştüğü duruma bak, yazık gerçekten..
    Basit bir duy bile bulundurulmuyor stoklarda ve 50-60 gün deniyor, ayıp resmen.
    Sana tavsiyem yedek parçacılara gidip oraya uygun bir duy araştırman, büyük ihtimalle bulursun ve 2 ay boyunca bisiklet stobuyla gezmezsin.
    Geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    151 RS
    muhaha benim mondi nin beyni servisin elinde zaten wardı, statör yoktu 2 günde geldi. elinde olmayan ama siparişte vermediğim gidonun önündeki grenaj bir dahaki gidişimde ellerinde olmuştu.. paranızla rezil olmanız böyle bişey olsa gerek

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta stopların yanmadığını kornamın çalışmadığını ( sigorta atmış) farkettim. Elektrik arızası olduğu belli ben de fazla kurcalamadım hemen " YETKİLİ " servise götürdüm. Söyle bir kurcaladı, " arka stopu kuyruğa bağlayan vidalar kırılmış, duy bozulmuş kısa devre yapıyor aaaabi" dedi. Ne yapalım, canı sağolsun motorumun ne de olsa iki basit parça. Hadin sipariş edelim !! . Cevap KLASİK YAMAHA CEVABI " PARÇA YOK 50-60 GÜNDE GELİR" Oldu canım bende beklerim. İnternetten siparişi verdim başladım beklemeye haftaya gelecek inşallah. Ama bu arada stopsuz frem lambasız da gezilmez ki. Utanarak da olsa motoruma pilli bisiklet stopu takmak zorunda kaldım. Bunu Yamaha'nın yanına bırakmayacağım, sanayi bakanlığına yazdığım şikayet dilekçesini bugün iadeli taahhütlü posta ile gönderdim . Siz de öyle yapın, her şikayette ceza ödeyecekler, yamahanın bize yaptığı parça eziyetini yanlarına bırakmayalım arkadaşlar. Parça bulamayan herkesi Yamaha Türkiye'yi bakanlığa şikayet etmeye çağırıyorum. Türkiyede sattığı bütün modellerin parçasını stoğunda bulundurmak ZORUNDA, bu ülkede iş yapıyorsa bu ülkenin kurallarına uyacak.
    senin gibi mücadeleci arkadaşları tebrik ederim önemsiz bir parça ama hayati bir parça sana diyecekleri tek satılmıyor komple stop oda 100 ü gecer en güzeli anlıyorsan bir duy tak anlamıyorsan iyi bir ustaya taktırda görünürlüğün olsun veya hazır bozulmuşken ledli stop koydur kolayla bozulmaz

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı baBAha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhaha benim mondi nin beyni servisin elinde zaten wardı, statör yoktu 2 günde geldi. elinde olmayan ama siparişte vermediğim gidonun önündeki grenaj bir dahaki gidişimde ellerinde olmuştu.. paranızla rezil olmanız böyle bişey olsa gerek
    Deşme yaramı üstad. Motorun arkasında pilliyi gördükçe cinlerim tepeme çıkıyor zaten....

Bu arada parçalar ayrı ayrı kodlanmış, yani ayrı satılıyor, kaldı ki ben her ikisini de alacaktım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    herkes bağırıyor yamaha alın küçük motor alacaklara ybr alın 10 numara diyorlar japon olsun diyorlar motorlar ii olabilir sağlam olabilir ama fakat yedek parça garanti cacık insana koyan parasıyla rezil olmaktır param olsun japon alırsam ömür boyu parça sıkıntısı çekeyim inşallahhh

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes bağırıyor yamaha alın küçük motor alacaklara ybr alın 10 numara diyorlar japon olsun diyorlar motorlar ii olabilir sağlam olabilir ama fakat yedek parça garanti cacık insana koyan parasıyla rezil olmaktır param olsun japon alırsam ömür boyu parça sıkıntısı çekeyim inşallahhh
    Parça sıkıntısı ybr için geçerli değil.
    Onların yedek parçası piyasada bolca mevcut.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:02 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-t...ml#post2088511

Buyrun buda forum'dan bi abimizin (savaskayan) yamaha hakkındaki şikayet dilekçesi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiç merak edipde soruyormu parça alan arkadaşlar parçalar ne malı diye geçen gün bi arkadaşın honda sı için karbürator parçası arıyoruz bulduk ama ne malı çin dedi satıcı bunu bulduğunuza dua edin dedi birde
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBF150-2011-Silver
    galiba yamahayı çekemeyen çok. yanılıyor muyum acaba

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç merak edipde soruyormu parça alan arkadaşlar parçalar ne malı diye geçen gün bi arkadaşın honda sı için karbürator parçası arıyoruz bulduk ama ne malı çin dedi satıcı bunu bulduğunuza dua edin dedi birde
    Karbürator çin malımı
    Benim bildiğim kadarı ile çinliler karbürator/parçası yapacak teknolojiye henüz ulaşmadılar. Hatta bildiğim kadarıyla bütün motosikletlerin karbürator ve parçaları alman veya japon malı diye biliyorum. Yanlışım varsa kusura bakmayın.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    iyiki yamaha hevesim yok, moralim fena bozulurdu kesin
    suzukim canım benim
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    karbürotor komple takımı güzümle gördüm görmesem hiç yazmam

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes yamahayı kıskanıyor burda
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı qenc_motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha çok ii marka olsa millet 50 gün parça beklemez bende çinli var ne lazımsa en yakın serviste veya parça satış noktasında yiyim öyle markayı ne parça ne birşey var çinli var huzur var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:29 ----------

bende yzf r125 hayal ediyordum aman allah korusun yaa hayatımın en büyük hatasını yapmanın eşiğinden dönmüşüm

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbürator çin malımı
    Benim bildiğim kadarı ile çinliler karbürator/parçası yapacak teknolojiye henüz ulaşmadılar. Hatta bildiğim kadarıyla bütün motosikletlerin karbürator ve parçaları alman veya japon malı diye biliyorum. Yanlışım varsa kusura bakmayın.
    sinan bende öyle zannedıyordum gecen gun bakım için servıse gittim km yuksek oldugu için karburatörü degıstırıyım bi fıyat alıyım dedim adam demez mi bi çin var bi japon.bende şaşırdım ve parçanın üstünde gerçekten prc yazıyor

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    motolab'a ugramanızı veya aramanızı tavsiye ederim.

motorda motor, ille de motor

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan bende öyle zannedıyordum gecen gun bakım için servıse gittim km yuksek oldugu için karburatörü degıstırıyım bi fıyat alıyım dedim adam demez mi bi çin var bi japon.bende şaşırdım ve parçanın üstünde gerçekten prc yazıyor
    arkadaşlar adamlar uzaya çıktı ki gerisi hikaye bence

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyiki yamaha hevesim yok, moralim fena bozulurdu kesin
    suzukim canım benim
    çok haklısın vallaha birden soğudum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)