Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Parça Bulamayan Zavallı Bir Yamaha Sahibiyim Ben

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motolab'a ugramanızı veya aramanızı tavsiye ederim.

Uydurma idareten tamir istemiyorum. Yedek parça istiyorum ben. Yedek parça olmadığından stobu kuyruğa şokella gibi yapıştırıcı sürüp sabitleyip tamir yaptığını sanan yetkili servis te istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı huska adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sinan bende öyle zannedıyordum gecen gun bakım için servıse gittim km yuksek oldugu için karburatörü degıstırıyım bi fıyat alıyım dedim adam demez mi bi çin var bi japon.bende şaşırdım ve parçanın üstünde gerçekten prc yazıyor
    Made in PRC uyanıklığı başladı şimdide.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes yamahayı kıskanıyor burda
    en çok ben kıskanıyorum Yamaha'yı
    Bi Yamaha'm olamadı gitti,olan da Yamaha'lığını yapmıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:32 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uydurma idareten tamir istemiyorum. Yedek parça istiyorum ben. Yedek parça olmadığından stobu kuyruğa şokella gibi yapıştırıcı sürüp sabitleyip tamir yaptığını sanan yetkili servis te istemiyorum.
    Dostum ben 84 günde yedek parçaları aldım.
    Tam motoru bitirmiştik,CDI ünitesi arızalı çıktı.
    Bir 84 gün daha bekleyeceğiz bu gidişle.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Hayır yamahayı en çok ben kıskanıyorum karamurat benim .

angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    kimse istemez zaten arayıp, sormanı tavsiye ederim yine de.. düzgün adamlar, düzgün servis..
    saygılar
    motorda motor, ille de motor

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    biri yamahamı dedi
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

İki lehimlik işi vardır,uzaktan bakıp teşhisi koymuş,parçayı iteleyecek. Stobun kırığı yoksa tamiri mümkündür.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Bir usta tanıdığım yamaha japonyanın da zor durumda olduğunu parça gönderemediklerini söyledi.Tabii bu ustalar çok yazar ama Savaşın motoru 80 gündür parça bekliyor.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Parça demişken, 1955 modelinin parçalarını İstanbul'da "stokta" bulabileceğiniz bir marka mevcut...

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    YAMAHA YANDIMAHA Gelir gelir arkadaslar şu tozduman bir kalksın hersey düzelir.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Daha çok okuruz bu başlıkları. Geçen garantiden aynasını 8 ay bekleyen arkadaşla motoru iyade et paranı geri al dedim, adam firmaya motorumu iyade edicem demiş ayna gelmiş bizim akılı arkadaşta iyade etmekten vaz geçmiş böyle adamlarda var. İşte bu yüzden bu başlıklar daha çok açılır insanlar kendi haklarını aramaktan acizler.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    daha adam gibi internet sitesi olmayan kurumun organizasyonundan ne beklenir ki.

beldeyama gidiyor diye sevinmiştik. ama bunların adaptasyon dönemi de ne uzun sürdü arkadaş. bıktırdılar müşteriyi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parça demişken, 1955 modelinin parçalarını İstanbul'da "stokta" bulabileceğiniz bir marka mevcut...

o markanın distribütörü insanların forumlardaki şikayetlerinden gözlemlediğim kadarıyla borusan' dan kalır değil.

hoş, en azından pahalı da olsa buluyorlar parçaları.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Dediğin gibi internet sitelerinde telefon numaraları bile yok. İnanılacak gibi değil

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ben de xt660r egsoz için 2 ay beklemiştim.
    http://www.motoliz.com/
    yamah parçası teminin de buraya sorabilirsiniz.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de xt660r egsoz için 2 ay beklemiştim.
    http://www.motoliz.com/
    yamah parçası teminin de buraya sorabilirsiniz.
    Motoliz dediğin yer yamaha yetkili servisi kardeşler motor. internetten Siparişi verdikten 1 saat sonra telefon edip " stokta yok 50 gun bekleyeceksiniz" diyorlar. Bir önceki seferde 55 günde parçaları getirtmişlerdi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    uyuz oldum abi...iki civata bi duy için adam bu kadar bekletilirmi be??sen istanbuldasın bende..haftasonu pendiğe gel benim garajda yapalım orjinal haliyle nasıl TAMİR yapılır cümle yamaha görsün..parça alıp değiştirmeyi tamir sananlarada kapak olsun.çocukluğumdan beri arkadaşlar bana mc gayver derler...
    ben ciddiyim.zoru başarırız imkansız biraz zaman alır!!!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bide kawasaki ye diyolardı parça bulundurmuyo diye. ybr gibi ufak hacim motorların dışında kimse adam akıllı parça bulundurmuyo fakat kawasaki daha çok göze batıyodu. şimdi yamaha da kendini toplayana kadar adını iyice kötüye çıkaracak gibi. z moto hiç değilse kargo farkını verince 2 güne kadar getirebiliyomuş parçaları.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Japonlar açgözlülük yapıp, pastadan daha büyük pay almak için Beldeyama'yı devreden çıkardı...Ancak, yeterli alt yapıyı oluşturmadan böyle bir işe girişince ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

Benim anlamadığım konu şu;

Bizim devlet, neden kendini gülünç duruma düşürmeyi seviyor ?

Kanun yapmışsın...Demişsin ki:-"Benim ülkemde motorlu araç satan, bu aracın her türlü yedek parçasını stoklarında bulunduracak, benim vatandaşım, ihtiyacı olduğu an parayı verip istediği yedek parçayı alacak" (Kelimeler farklı da olsa, kanun bu mealde)

İnsanlar Yamaha'dan bu kadar şikayetçi, yedek parça yok, bazılarımız Sanayi Bakanlığı'na bu durumu şikayet ediyor...

Peki Sanayi Bakanlığı ne yapıyor ?

Sen madem kanun koydun, kanuna uymayana yaptırım koydun...Uygulasana.Yamaha'ya yüklü bir ceza yazsana.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    2 gün önce ybr 125 i sanayiye götürdük genel bakıma sokmak ıcın motor 2005 model. 420 lıra masraf cıktı. Aynısı servıste 700 u buluyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu konuda bütün yazıları okudum üzüldüm niye üzüldüm

burda hakkını hukukunu aramaya çalışan biri var

birde olayları gırgıra şamataya getirip üstünü kapatmaya çalışan ört bas etmeye çalışan arkadaşlar var.

arkadaşlar demiş şu özel servise git şu ustaya git oraya kendin şunu yap bunu yap olay bunlar değilki adam para verip motor almış ve aldığı motorun servisinden hizmet bekliyor adam hakkı olanı istiyor verdiği paranın karşılığını istiyor..
    adam illegal arap işi çin işi çözümler istese bu konuyu açmaz kendi yapardıki geçici bir çözüm yapmış gene kendince..

ama olay bu değil olay hak hukuk meselesi şu forumda yıllardır yüzlerce yamaha mahduru var kimler ne ler çekdi ne konular açıldı da kaç kişi hakkını hukuku nu aradı..

kaç kişi arkadaş ben bu motora para verdim resmi servisden hizmet almak benim hakkım beni 10 gün 20 gün bekletemessin dedi..

her kez sorunlardan kaçma pratik çözümler bulma çabasında aslında bu ülkecene sıkıntımız..

sen git yurt dışından o parçayı getirt çıkmasını bul yada özel bir resmi olmayan servisde sıkıntını hallet diyiceksinki arkadaşlar halletim olayı..

Hayır aslında sen kendini kandırıcaksın hallettiğin falan yok sende biliyorsunki yarın daha büyük bir sorun çıkarsa gene aynı konuma düşüceksin belki daha beter bir konuma düşüceksin çünkü arkanda markanın servis parça bakım desteği yok...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)