Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ö.H.Otobüsü şöförüne soruşturma açıldı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENİM KONUMA NE DİYORSUN? YALNIZ OKUMAYA AŞAĞIDAN BAŞLA

Günaydın,

Bu sürecin ne şekilde işleyeceği hakkında bilgi almak istiyorum. Gerekirse gittiğimiz Şoförü tespit edebiliriz, arkadaşımda yanımdaydı. Unutmadan şunuda belirtmek istiyorum şoför aynen şu lafıda kullanmıştır " istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz" Bende şikayet tabiki edeceğimi söyledim. Amacım İETT gibi saygın bir kuruluşa yakışmayacak bu davranışların cezasız kalmamasını ve haklı bir vatandaş olarak bize yapılan bu haksız tavırların düzeltilmesi için caydırıcı düzeyde bir yaptırımının olmasını beklemekteyim. Bu yüzden sizden ricam, bu konuda bizi bilgilendirmeniz yönündedir.

İyi günler dilerim.

--------------------------------------------------------------------------------

Sayın Görkem Ülsel,

İETT'ye yaptığınız başvuru incelenmiştir;

--------------------------------------------------------------------------------

Son durağa gitmediği iddia edilen şoför personel hakkında Toplu İş Sözleşmesi hükümleri gereğince idari işlem başlatılmıştır.

2010-06-20 16:18:09 tarihli mesajınız:

15.06.2010 tarihinde, 2006-802 numaralı, Okan Üniversitesine gidecek olan 13.20 Otobüsüne Bostancı köprüsü altından arkadaşımla birlikte bindik. Fakat Uydukente geldiğimizde Otobüs şoförü bize bu otobüsün Okan Üniverstesine gitmeyeceğini söyledi. Bende bunun üzerine internetteki saatleri söylediğimde, evet normalde gidiyor ama yolcu olmadığı için gitmiyoruz, diyerek keyfi bir davranış sergilemiştir. Ayrıca 2 kişiden başka 4 kişi daha okan üniversitesine gidecekti. Şoför aynen şu lafı kullanmıştır "600 milyarlık araba 3 4 kişi için oraya gider mi?" Şimdi size soruyorum İETT otobüslerinin bir amacı kar sağlamaksa, ikinci ana amacıda Topluma Hizmet vermek değil midir? Aryıca bugüne kadar binlerce öğrencinin bu otobüse bindiğini varsayarsak, yeteri kadar kar sağlamamış mıdır? Uydukentten taksiye binerek 15 lira kendi cebimizden verdik, ayrıca 3'er liradan 6 lirada otobüse verdik. yani sadece gidşimiz 21 milyon. İstanbul il sınırları içinde olan bu yere gitmek ve İETT otobüslerin! in buraya sefer düzenlediği halde bizi buraya götürmek istememesinin sebebi nedir? Gerekli bilgilerin tarafıma aktarılmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederim. Gerekli işlemlerin yapılmaması halinde Karayolları genel Müdürlüğüne ve ilgili yerlere başvuracağımı belirtmek isterim. iyi günler...
    Yolcunun Seçtiği Hat Kodu : E-10

İyi yolculuklar...
    İETT Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğü
    evet buna benzer bende yaşadım.istoçta yağmurda tek ben vardım ve adam gece saat 11 de döndü bana dedi ki sen burda in durakta bekle gelen arabaya bin bende eve gideyim.dedim hiç bi yere inmiyorum senin görevin beni istediğim durakta indirmek.adam gitmedi.bende inmedim.adam başka bi otobüs durdurttu ve ona geçtim.ama şikayet te ettim tabi durağa gitmeyip böyle bir yöntemle mağdur ettiği için.işlem yağıldı hakkında.böyle sorumsuz şöför çok.ama hepsi böyle değil.ne şöförlere denk geldi evimin önüne götürdü beni son yolcu ben kaldım diye.o yüzden ben her zaman 100 kişi yanlış olsa 1 kişi doğru olsa asla o doğru kişinin onlar arasında kaybolmasına göz yummam.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Salih, geçmiş olsun kardeşim. Benimde birçok vukuatım var otobüs şoförleriyle.

Birgün özel halk otobüsüne bindim, işe gidiyorum. Adam ağır ağır gidiyor... Gelene geçene yol veriyor, heryerden yolcu alıyor ve şoför habire saate bakıyor.

Belliki erken çıkmış ve saatini doldurmaya çalışıyor. Millet çıldıracak. Dayanamadım ve (kaptan sağa çekte piknik yapalım) dedim. Herkes birinin bişey söylemesini bekliyormuş (Hadi kardeşim. Adam haklı. Bas şu gaza artık) vb. sesler geliyor arkamdan.

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster

15.06.2010 tarihinde, 2006-802 numaralı, Okan Üniversitesine gidecek olan 13.20 Otobüsüne Bostancı köprüsü altından arkadaşımla birlikte bindik. Fakat Uydukente geldiğimizde Otobüs şoförü bize bu otobüsün Okan Üniverstesine gitmeyeceğini söyledi. Bende bunun üzerine internetteki saatleri söylediğimde, evet normalde gidiyor ama yolcu olmadığı için gitmiyoruz, diyerek keyfi bir davranış sergilemiştir. Ayrıca 2 kişiden başka 4 kişi daha okan üniversitesine gidecekti. Şoför aynen şu lafı kullanmıştır "600 milyarlık araba 3 4 kişi için oraya gider mi?" Şimdi size soruyorum İETT otobüslerinin bir amacı kar sağlamaksa, ikinci ana amacıda Topluma Hizmet vermek değil midir? Aryıca bugüne kadar binlerce öğrencinin bu otobüse bindiğini varsayarsak, yeteri kadar kar sağlamamış mıdır? Uydukentten taksiye binerek 15 lira kendi cebimizden verdik, ayrıca 3'er liradan 6 lirada otobüse verdik. yani sadece gidşimiz 21 milyon. İstanbul il sınırları içinde olan bu yere gitmek ve İETT otobüslerin! in buraya sefer düzenlediği halde bizi buraya götürmek istememesinin sebebi nedir? Gerekli bilgilerin tarafıma aktarılmasını ve gereğinin yapılmasını arz ederim. Gerekli işlemlerin yapılmaması halinde Karayolları genel Müdürlüğüne ve ilgili yerlere başvuracağımı belirtmek isterim. iyi günler...
    Yolcunun Seçtiği Hat Kodu : E-10

İyi yolculuklar...
    İETT Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğü
    Geçen sene Kütahya'ya gittim. Otobüste sadece 2 yolcu vardı.

1 bilet 35 TL. Özellikle şoföre sordum, otobüsün oraya kadar yaktığı yakıt 650 TL idi.

Geri dönüşü kaç kişiyle yaptı bilmiyorum.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1 bilet 35 TL. Özellikle şoföre sordum, otobüsün oraya kadar yaktığı yakıt 650 TL idi.

işletmelerin 2 temel amacı vardır.

1. Kar sağlamak
    2. Topluma Hizmet etmek

malesefki özel kuruluşlar 2. maddeyi vermeyi reddediyor. Ama İETT gibi bir kamu kurumunun bunu yapması çok saçma değil mi?

Bu arada senin otobüse gelince, 2 kişiylede gitmesi gerekir. O karını başka bir mevsimde çoktan yapmıştır, yani ortalamaya vurduğunda her türlü kardadır. Sen merak etme

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ışıklarda otobüse mi binilir?
    senin şikayet edilmen lazım.
    adam tabi ki kapıyı kapayacak.durak harici indi-bindi yasak.
    bi de üstüne orda o sıcakta direksiyon sallayan adamı şikayet mi ettin.
    Ki adam sana bişi dememiş susmuş.
    Niye şikayetinde demedin adam benim vereceğim parayı düşünmeyip durak harici yolcu almama kuralını uygulayarak doğru bir davranış yaptı diye?
    şimdi o adam sen ışıklarda binmeye çalışıp kapıya sıkıştın diye işinden atılırsa ve evdeki çocukları aç kalırsa nolcak?

Şikayet edilcek şoförler var ama sen kendin kaşınıp pişmiş pişmiş şikayet etmişsin.Önce durak harici binmemek için kendini şikayet etseydin nasıl olurdu.ben durak harici bindim gerekeni yapın diye.Kendi sorumsuzluğunuzu başkalarının hatasıyla kapatıp üste çıkmaya çalışmak acizlik bence.durak 1-2 metre de olsa binme sende.önce sen kurallara uy sonra karşındakine tavır koy.
    zaten her türlü dengesizlik sizin gibi ben kurala uymam karşımdaki uysun uymazsa da gösteririm ona gününü o zararlı çıkar mantığıyla yaklaşanlar yüzünden çıkıyor.

Bende çok otobüsçüyle tartıştım ama bu konuda şoför haklı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

kabataş ışıklarda bindin => hata sende.durak harici bindin.
    şöför kapıyı kapattı => durak harici binmek yasak.kapatması normal.şöför haklı
    tekrar kapıyı açtı => baktı binmekte ısrarlısın açmış kapıyı.
    ben bağırınca olay çıkmasın diye sustu => adama bağırmışsın toplumu rahatsız etmişsin.adam kuralı söylemiş ve uzatmadan susmuş gerekeni yapmış.

Bu adamın hatası nerde sence cevap verir misin?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:10 ----------

ve bence yeterinde yazıyı irdelemeden cevap yazan diğer arkadaşlar size sözüm.
    hani derler ya kurunun yaşında yaş da yanar diye.siz başlığı görünce aman otobüs şöförü yine yapmıştır yapacağını diyip o gözle okuyup hemen suçlamışsınız.
    Sizin yapmanız gereken kuruyu yaştan ayırmak olmalı!
    bak arkadşım beni tanımassın etmessin.oraya bilmem ne ünüversitesi yazmışsın okuduğunu anlamazssın.tanımadğın bi insana seviyeli bi topikte hakaretedresin.bu senin cahilliğindenmi yoksa eski bir kuyruk acındanmı bilemiyorum.
    o senin alıntı yaptığn zaten benm iett ye yazdığım mail.yani olduğu gibi yazdım.meraketme onlarda senin kadar zekiler, durakta değil 2 metre yanında bindimi anlarlar.zaten hangimiz durakta beklerken gelen otobüsün arkasından koşmadık.tam kulubenin önündemi biniyorz. durak dışında kapının kapalı olması gerektiğini biliyorz(açıktı).önce o ne biniyorsun diye el kol hareketi yaptı.azarladı.benm tırsacak hanım evladı olmadımı anlayınca sustu.senin zahmet edip açıkladığn hiçbirşey beni bilerek kapıya sıkşıtırma hakkı veremez.benide azarlayamaz.otobüsteki teyzeler söledi baştan beri agresif oldunu başklarınıda azrladığını,diğer arçlarla kapıştığını.beşiktaşa gidince şikayetci olmamı sölediler
    ben bu topiği şöfer işinden atılsın diye açmadım.çoluk çocuk acitasyona gerek yok.
    sadece bu gibi durmlarda nasıl olsa ben durağıma geldim.bidaha bu görevliye denk gelmem diyip boşvermemek gerekir.
    tüm motosiklet sürücüleri dolmuşlardan taksilerden ve iett otobüslerinden yakınıyor,onların nasıl hayatlarıyla oynadıklarını anlatıp hakaret ediyo.
    bende diyormki karanlırığa küfretceğine kalk bir mum yak.bari resmi araçlar korkulu rüyamız olmasın.uygunsuz ve tehlikeli bu durum olduğunda şikayet etki,yaptığının yanına kar kalmaycağı,aksine hesap verceğinin bilncinde olsun tüm kamu çalşınları,insanlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salih, geçmiş olsun kardeşim. Benimde birçok vukuatım var otobüs şoförleriyle.

Birgün özel halk otobüsüne bindim, işe gidiyorum. Adam ağır ağır gidiyor... Gelene geçene yol veriyor, heryerden yolcu alıyor ve şoför habire saate bakıyor.

Belliki erken çıkmış ve saatini doldurmaya çalışıyor. Millet çıldıracak. Dayanamadım ve (kaptan sağa çekte piknik yapalım) dedim. Herkes birinin bişey söylemesini bekliyormuş (Hadi kardeşim. Adam haklı. Bas şu gaza artık) vb. sesler geliyor arkamdan.

çok saol gökhan kardeşim.bugüne kadar sineye çektikte neoldu.bari çorbada tuzumuz bulunsunkib

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı funny SALİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak arkadşım beni tanımassın etmessin.oraya bilmem ne ünüversitesi yazmışsın okuduğunu anlamazssın.tanımadğın bi insana seviyeli bi topikte hakaretedresin.bu senin cahilliğindenmi yoksa eski bir kuyruk acındanmı bilemiyorum.
    o senin alıntı yaptığn zaten benm iett ye yazdığım mail.yani olduğu gibi yazdım.meraketme onlarda senin kadar zekiler, durakta değil 2 metre yanında bindimi anlarlar.zaten hangimiz durakta beklerken gelen otobüsün arkasından koşmadık.tam kulubenin önündemi biniyorz. durak dışında kapının kapalı olması gerektiğini biliyorz(açıktı).önce o ne biniyorsun diye el kol hareketi yaptı.azarladı.benm tırsacak hanım evladı olmadımı anlayınca sustu.senin zahmet edip açıkladığn hiçbirşey beni bilerek kapıya sıkşıtırma hakkı veremez.benide azarlayamaz.otobüsteki teyzeler söledi baştan beri agresif oldunu başklarınıda azrladığını,diğer arçlarla kapıştığını.beşiktaşa gidince şikayetci olmamı sölediler
    ben bu topiği şöfer işinden atılsın diye açmadım.çoluk çocuk acitasyona gerek yok.
    sadece bu gibi durmlarda nasıl olsa ben durağıma geldim.bidaha bu görevliye denk gelmem diyip boşvermemek gerekir.
    tüm motosiklet sürücüleri dolmuşlardan taksilerden ve iett otobüslerinden yakınıyor,onların nasıl hayatlarıyla oynadıklarını anlatıp hakaret ediyo.
    bende diyormki karanlırığa küfretceğine kalk bir mum yak.bari resmi araçlar korkulu rüyamız olmasın.uygunsuz ve tehlikeli bu durum olduğunda şikayet etki,yaptığının yanına kar kalmaycağı,aksine hesap verceğinin bilncinde olsun tüm kamu çalşınları,insanlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

çok saol gökhan kardeşim.bugüne kadar sineye çektikte neoldu.bari çorbada tuzumuz bulunsunkib
    1-seni tanımamla olayın ne alakası var?
    2-bilmem ne üniversitesi demenden eğitime bakış açın belli
    3-okuduğunu anlamazsın demişsin biz buralara okuyarak geldik
    4-topic seviyeli olsa düzgün bir türkçe ve gereken karakter boyutunda yazılırdı
    5-cahillik eğitimsizlikten gelir.kuyruk acısı dersen zaten başımdan geçenleri
    yazdım okumanı öneririm
    6-başkası durak harici biniyor diye sende bineceksin kuralı olduğunu
    bilmiyorum.ben durakta bekler binerim
    7-başkasının söylemesiyle şikayet etmek etik değil.sen kendin görmediğin
    birşey için kimseyi suçlama hakkına sahip değilsin.sen sadece seni kapıda
    sıkıştırdığı için şikayet edebilirsin.3. şahıs olarak diğer konuyu da şikayetine
    entegre etmen diye bir şansın yok.
    8-adam ne biniyorsun diye azarlamış iyi de yapmış.ne biniyorsun binme adam
    para yerine kuralları düşünmüş.iyi yapmış
    9-farkındaysan ve eğer saygı duyup tüm yazımı okuduysan bende dedim ki
    nerdeyse yüzde 90 ı hatalı bu şöförlerin.ama sen bunları ne olursa olsun
    şikayet edelim mantığını savunduğundan sana karşıyım.adam durak harici
    yolcu alma yasak kuralını uyguladı ve sen sıkıştın diye gururuna yediremeyip
    gösteririm ona gününü diye şikayet edip bi de başkasından duyduğun
    şikayeti de iletmişsin.
    10-sen düzgünce esas olarak şöförün kendi tanık olduğun hatasını yazsana şuraya.ben bi önceki yazımda adım adım yazmıştım.sende yaz
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    Regal Raptor
    3 kez email le şikayet ettim telefonlarımı email adreslrimi yazdım ama hiçbirisinden bana dönüş yapmadılar, demekki vatandaş çok şikayet etti çok bunaldı artık şikayetleri örtpas edemiyor görmemezlikten gelemiyorlar,güzel bir gelişme
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-seni tanımamla olayın ne alakası var?
    2-bilmem ne üniversitesi demenden eğitime bakış açın belli
    3-okuduğunu anlamazsın demişsin biz buralara okuyarak geldik
    4-topic seviyeli olsa düzgün bir türkçe ve gereken karakter boyutunda yazılırdı
    5-cahillik eğitimsizlikten gelir.kuyruk acısı dersen zaten başımdan geçenleri
    yazdım okumanı öneririm
    6-başkası durak harici biniyor diye sende bineceksin kuralı olduğunu
    bilmiyorum.ben durakta bekler binerim
    7-başkasının söylemesiyle şikayet etmek etik değil.sen kendin görmediğin
    birşey için kimseyi suçlama hakkına sahip değilsin.sen sadece seni kapıda
    sıkıştırdığı için şikayet edebilirsin.3. şahıs olarak diğer konuyu da şikayetine
    entegre etmen diye bir şansın yok.
    8-adam ne biniyorsun diye azarlamış iyi de yapmış.ne biniyorsun binme adam
    para yerine kuralları düşünmüş.iyi yapmış
    9-farkındaysan ve eğer saygı duyup tüm yazımı okuduysan bende dedim ki
    nerdeyse yüzde 90 ı hatalı bu şöförlerin.ama sen bunları ne olursa olsun
    şikayet edelim mantığını savunduğundan sana karşıyım.adam durak harici
    yolcu alma yasak kuralını uyguladı ve sen sıkıştın diye gururuna yediremeyip
    gösteririm ona gününü diye şikayet edip bi de başkasından duyduğun
    şikayeti de iletmişsin.
    10-sen düzgünce esas olarak şöförün kendi tanık olduğun hatasını yazsana şuraya.ben bi önceki yazımda adım adım yazmıştım.sende yaz

yapma abim otobus orda duracak ve binmiyecekmisin duraktan uzak diye
    bidahaki otobusumu beklersin yoksa o kadar zaman kaybedeceğine ışıkta duranamı binersin
    madem çoluğu cocuğu var bakacak
    adam akıllı yapsınlar işini
    yollarda nasıl otobus kullandıklarını görüyoruz
    ve birçok arkadaşımızı kardeşimizi abimizi kaybediyoruz...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)