Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Kedilerden Kurtulmak!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimyasal kullanıyorsunuz demedim zaten. Kedilere eziyet etmeye gerek yok dedim. Ve bende kendi yöntemimi yazdım. Üzerine alındın heralde ama genel konuştum.
    biraz öyle oldu çünki en başından beri naftalin ve sprey gibi kimyasalların en zararsız çözüm olduğunu savunuyorum, su dökmek yada tüfek yanlış uygulamlar.

neyse yanlış anlaşılma olmuş

umarım çözümün herkese örnek olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enteresan yaw.köpekler saldırınca ısırınca canınızı yakınca sizde karşılık verin diyoruz hayvan düşmanı ilan ediliyoruz.ama kediyi köpeğe parçalattıran tüfekle vuran gayet normal oluyor.nedir motorunu koruyor...ben de canımı çoluk çocuğumun canını kanını koruyordum ama hayvan düşmanı oluyordum (üstelik sadece bize saldıran köpeklere idi lafım) ..anlamadım
    farkındaysan köpekle kedi parçalatan arkadaşı havalı tüfek kullandığı için eleştriyioruz , köpeğini 7x24 kontrol altında tutmak elinde olmayabilir belki ama bence bu davranışta yanlış. elbette saldırıya uğradığınızda kendinizi savunmak en doğal hakkınız ama hayvanlara karşı şiddetle değil, aklımızı kullanarak şiddet dışında uygulaması daha pratik çözümlerde bulabiliriz. piyasada hayvalnara zarar vermeden onları uzaklaştırmak için satılan bir çok ürün var ve bunlar kesin çözüm sunuyor.

unutmayınki şiddetle karşılık verdiğinizde (tabiki canınıza kastediliyorsa bu şekilde karşılık vermeniz gayet normaldir) o hayvanda aynı şekilde karşılık verecektir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ben bahçemdeki iki kediyi öldürdüm ve başlarını kazıklara çaktım.Elim kana bulandı ama değdi;şimdi kazıklardaki kafaları görünce yaklaşamıyorlar.
    Kolpa Adamları

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    unutmayınki şiddetle karşılık verdiğinizde (tabiki canınıza kastediliyorsa bu şekilde karşılık vermeniz gayet normaldir) o hayvanda aynı şekilde karşılık verecektir.[/QUOTE]
    zaten o hayvanın hayvanca davranmasına karşılık hayvanca davranırım.insanca gelen bir hayvana bende insanca davranırım..
    bahsettiğim de buydu zaten.araç arasından çıkması ve dişlerinizi bacağınızda hissetmeniz arası 2 bilemedin 4 saniye süren köpeklerden bahsetmiş ve böyle ani durumlarda hangi kovucu hangi tatlı dil hangi İNSANCIL davranış bir tekmeden daha etkilidir demeye çalışmış ama malesef anlaşılamamıştım.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Seni ısırırken eyvallah. Hatta yapabiliyorsan çirkinleşip parmaklarını hayvanın gözüne de sokabilirsin Hatt-ı müdafa yoktur, Nefs-i müdafa vardır. O nefis, tüm bacaktır

Benim demek istediğim köpeğin sana saldırmasının sorumlusu onun orada olmasına izin verene aittir. Sahibi, belediye, vs... Saldırı sonrasında yapılması gereken buralardan hesap sormaktır. Arabayla geri dönüp köpeği ezmek yerine sahibini şikayet etmek, valiliğe yazı yazmak vs.. lazım.
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Sallandıracaksın bir kaç tane kediyi bak bir daha yapıyorlarmı.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Gerçekten çok ilginç hayvanlar var.....

Motosikleti
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok ilginç hayvanlar var.....
    mesela????

Motosikleti
    F650 GS
    kedilerden neden kurtulmalıyız onu anlamadım. branda örtülüyken motosikletin altında yatmalarının motora ne zararı olabilirki.

Motosikleti
    Alıntı eagl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedilerden neden kurtulmalıyız onu anlamadım. branda örtülüyken motosikletin altında yatmalarının motora ne zararı olabilirki.
    Aaaaa öyle deme yolda sana saldıran ısıran kuduzmudur nedir belli olmayan köpeklerden çook daha fazla zarar verir.kokar mesela? öyle yıkamayla filan da çıkmaz.. yaaa!!

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hergün kullandığınız motosikletinizin üstüne yine hergün bir kedi gelip mütemadiyen işese, arada koltuğunuzun üstüne kakasını yapsa acaba kediler hakkında sizler ne düşüneceksiniz bilemiyorum. Kedileri severim, bence de soğuk havalarda kendilerine sıgınacak sıcak bir yer bulmaları, bunun motosikletim olması beni hiç rahatsız etmez. Ancak bu kedi kalkıpta hergün koltuğuma işeyerek pisletiyorsa o kedi artık benim düşmanımdır.. öldürecek yada canını yakacak, zarar verecek değilim ama onunda bi şekilde bunu yapmaması gerektiğini öğrenmesi gerekiyor.. bunun için benim birşey yapmam gerekiyorsa onu yapmalıyım.

Neyse bu sorumu geçenlerde burda araştırdım ve yanıtımı aldım hemen uygulamaya geçtim motosiklet park ettiğim yerin 3-4mt. çaplı etrafına karabiber ektim, etrafını naftalinledim koltuğa böcek ilacı sıktım.... ibnator kedi gene geldi ve gene... Ulen başka yer mi yok seyini edecek.. ne istiyor bu kedi bu motordan!

Şimdi söyleyin bana ben daha ne yapayım bu kediye! Var mı daha etkili bi yöntem? ama acısız ve zararsız olsun lütfen.
    Hayatonda

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi söyleyin bana ben daha ne yapayım bu kediye! Var mı daha etkili bi yöntem? ama acısız ve zararsız olsun lütfen.
    En etkili, kesinlikle acısız, hatta tatlı, ve hatta yararlı yöntem: o kediyle iyi geçinmektir.

İdrarını ve kakasını kesinlikle toprağa yapıp üstünü de titizlikle örten kediler, kendi yattıkları yeri kesinlikle kirletmezler. Zıtlaşma durumları hariç, açığa çiş ve kaka yapmak bir kedi için gerçekten utanç kaynağıdır. Şu son ifademi anlayacak olanlar, en az birkaç kedi bakmış arkadaşlar olacaktır.

O kediye şiddet değil (sinirle kovmak gibi) şefkat gösterirsen, emin ol seni sevecek ve senin kokunu üzerinde hissettiği hiç bir malına en ufak bir zararı olmayacaktır.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Hergün kullandığınız motosikletinizin üstüne yine hergün bir kedi gelip mütemadiyen işese, arada koltuğunuzun üstüne kakasını yapsa acaba kediler hakkında sizler ne düşüneceksiniz bilemiyorum. Kedileri severim, bence de soğuk havalarda kendilerine sıgınacak sıcak bir yer bulmaları, bunun motosikletim olması beni hiç rahatsız etmez. Ancak bu kedi kalkıpta hergün koltuğuma işeyerek pisletiyorsa o kedi artık benim düşmanımdır.. öldürecek yada canını yakacak, zarar verecek değilim ama onunda bi şekilde bunu yapmaması gerektiğini öğrenmesi gerekiyor.. bunun için benim birşey yapmam gerekiyorsa onu yapmalıyım.

Neyse bu sorumu geçenlerde burda araştırdım ve yanıtımı aldım hemen uygulamaya geçtim motosiklet park ettiğim yerin 3-4mt. çaplı etrafına karabiber ektim, etrafını naftalinledim koltuğa böcek ilacı sıktım.... ibnator kedi gene geldi ve gene... Ulen başka yer mi yok seyini edecek.. ne istiyor bu kedi bu motordan!

siz kediyi kovayla ıslatırsanız o da savaş ilan eder tabi

hakkaten baya çekiyorsunuz bu kedilerden selenin üzerine naftalin bırakmayı denediniz mi? tülbent gibi bir şeyden 2 3 ayrı kese yapıp içine naftalinle doldurup selenin üzerine bırakırsanız işe yarayabilir
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Yahu adamı zorla dellendiriyorsunuz !!! sanki ateşli silahla vurduk, şerefsiz kedi hala fıldır fıldır dolaşıp duruyo, isterseniz birdaha sefere benim huğlu çifteyle ateş edeyim birde kedinin kalbura dönmüş resmini buraya koyayım, heralde peşime düşersiniz, türk ceza kanununun 450 maddesi gereğincede idamıma karar verirsiniz yetermi acaba..

Ben doğa ve hayvan dostu birisiyim, şimdi söyleyin bakalım, şu aşırı sıcak havalarda kaçınız belli noktalara içi su dolu kaplar koydu.? peki ağır geçen dondurucu soğukların yaşandığı kış döneminde kaçınız istanbul civarındaki göllere fırınlardan toplanmış çuvallarca ekmeği götürüp yaban hayvanlarına verdi.?

Varsa bunları ve benzeri şeyleri yapanlar tebrik ediyoruz, bunun karşılığındada bir kedinin kuyruğunun ucunu acıtanıda neredeyse katil ilan ediyoruz, biraz orantı diyorum, el insaf diyorum, benim kendi evimde baktığım kedime duyduğum sevgiden daha fazlası sokakta yaşayanlaradır çünki onlar çok daha çaresiz, bundan öncede bu tarz yazımda söylemiştim, kediler köpekler kuşlar velhasıl bütün hayvanlar bu dünyanın süsüdür.....

Motosikleti
    XL650V Transalp
    wanda kardeş; hayvanseverim diyorsun, havalı tüfekle kuyrugundan vurdum diyorsun. sencede bir tezatlık yok mu bu işte?

biz daha kesin çözümler olduğunu belirttik ve senin yaptığın şeyin yanlış olduğunu söyledik. tüfeğinle gidip kediyi tabiki vurabilirsin ama bunun kanunlarla yasaklandığınıda bilmelisin.

ve evet kendi adıma şunu söyleyebilirimki geçtiğimiz kışta önceki kışta ve sayısını hatırlamadığım kış ve yaz ayları boyunca bir çok hayvanı besledim. görevim olmadığı halde cebimden para verip veterinerde aşı yaptırdım, yolda araba çarpan bir hayvanı aracıma alıp veterinere götürdüm çünki hayvanların yardıma ihtiyacı olduğunu görüpte bir şey yapmadan durmaya içim el vermiyor.

mahallenin köpekleri hergün istisnasız beni motorla evin garajına girerken kovalıyor ama ben bu yüzden tutupta onlara havalı tüfekle ateş etmiyorum, sokak girişinde hızımı 10km'ye düşürüyorum ve kovalamayı bırakıyorlar.

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    ben selenin üstüne eski püskü ufak bir kilim örtüyorum valla, kediler de rahat ediyor ben de..

tavsiye ederim.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750

Karabiber işini anlamamışsınız..Öğütülmüş karabiberi tutam tutam alıp koltuğun üstüne serpeceksiniz.O da üstüne işemesini engellemeyebilir;üstünde uyumasını engeller.
    Ama onla uğraşmaya gerek yok.Park yerimde her zaman köpük benzeri bir maddeden;hani televizyon alınca kutusundan çıkar ya öyle bir bez durur.Motoru örtmek için değil,koltuğu örtmek için.Kedi hem dokusunu sevmiyor hem de işese bile koltuğa gelmiyor.Motoru çıkartırken yere atıyorum geldiğimde yine yerleştiriyorum.Bir de tüyo:Raptiye tutturmak garanti bir çözüm ama ortalamanın altında salak bir kediyse kendini yaralayabiliyor.
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    05' CBR 125R
    apartmana koyuyorum motorumu rahatım.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Aman musallat olan kedi böyle bi kedi olmasın da

33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler