Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Kedilerden Kurtulmak!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    kedileri çok severim ben o nedenle yaklaşmıyorlar galiba motoruma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    yaklaşık 2 ay önce bir kedi bnim moturun altına girip doğum yapmıştı. motorun üzeride branda ile örtülü idi. sabah işe gitmeden önce brandayı kaldırdığımda büyük bir sürprizle karşılaşmıştım
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Bizim sokağın kadrolu ihtiyar kedisi, ne zaman motoru dışarı bıraksam önce ön tekerleğe sürtünür adam akıllı kaşınır, ardından işeyip giderdi, bir gün camdan havalı tüfekle kuyruğunun tam ucundan vurdum, yaklaşık 40 cm zıpladı etrafına bakındı neye uğradığını anlayamadı, tehlikenin nereden geldiğini göremediysede her ihtimale karşı tabana kuvvet uzaklaştı, sonrasında ise şerefsiz köşeden bakıyor ama asla yaklaşmıyor, bundan on sene önce ise bu işlerle ben hiç ilgilenmiyordum, sağolsun köpeğim bahçeye giren kedilerin alayına istiklal marşını tersten okutuyordu, sekiz tane leşi vardı, bir kediyi yakalaması ve infazı yirmi saniyeyi geçmiyodu, çok kediyi kurtardım ondan, o da biraz kafadan sakattı...

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın sabrını çok fazla zorluyorlar. Eskiden pati izlerini görüyordum pek aldırmayıp siliyordum geçiyordu. Geçen gün koltuğun üstüne kakasını etmiş yetmemiş etrafına bulaştırmış, ohaa artık deyip gördüğüm yerde vurmaya karar verdim. (bu arada ciddi hayvanseverimdir, üstüme adam tanımam beni ne hale getirdiklerini anlayın artık) Neyse motoru yıkattım felan o günün akşamı 2 kendi penceremin önünde beni gece yarısı uykumdan edecek kadar kavga ediyor kalktım baktım bizimki orda pısmış yatıyor pencereyi açtığım anda korkudan fırladı gitti bokunu da penceremin önünde bırakarak... böylece motorumun üstüne sıçan kedi teşhis edilmiş oldu. Geçen gün eve geldim baktım yine penceremin önünde uyuyor üstüne bir kova su boşalttım hayvan önce neye uğradığını anlamadı, sonra sıcaklardan olda gerek ohhh serinledim yarabbi şükür dedi ve hiç bişi olmamış gibi kalktı gitti.. ulen kedi dediğin üstüne bi kova su boşaltılsa altına eder nasıl uçacağını kaçacağını şaşırır, roket olur uzar.. bu baa gösterdi ki bu kediden çekeceğim var. Yan binama tavukcu açıldı, eski kediler ile yeni kediler bu aralar mekan kavgası yapıyorlar anladığım kadarıyla. Geceleri uyutmuyorlar sürekli bi kavga hali, yakında elime havalı tabanca alıp sokaklara düşecem bu yaştan sonra kedi katili olacam. Böcek ilacından umutluyum umarım çare olur gelemez şerefsizler.
    selam arkadaş iki yöntem var birincisi kedi kovucu sprey ikincisi karabiber serpicen özellikle brandalı motorlarda işe yarar kedi koklar ve gider.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

Motosikleti
    XL650V Transalp
    bu konuda polemiğe girmeyim diyorum ama yazılanları okuyuncada hayvanlara eziyet etmeye meraklı ne kadar çok insan olduğunu görüyorum.

umarım daha insancıl yollar kullanmaya öğrenirsiniz zamanla. zira o hayvanlar ne yaptıklarının farkında bile değiller. rahat ettikleri şekilde yaşamaya çalışıyorlar.

kedi kovucu sprey ve karabiber gibi mantık çerçevesine sığan çözümler kullanırsınız umarım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benim eski kenbo 125 cc nin üzerinden her sabah kıl ve pati izleri temizlerdim.
    Kanuni Racer 200 cc alınca bir de branda ihtiyacı duydum. Kedicikler brandayada yattı.
    Sonra arkadaşın köpeği bir kaç günlüğüne motorun olduğu yere saldım.
    Kediler artık motor üstünde değil. Kapı girişindeki blokların üstünde yatıyor.
    Yaşasın Kötülük

Dip Not :
    Denizci biri olarak nankörleri çok beslemişimdir.
    O yüzden iki dk da beni satanist ilan etmeyin
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bir yandan üzülüyorum da, normal bir davranış sergilediğini düşünmüyorum. Benim bildiğim kediler dışkısını toprağa yapar ve saklar. Bunun bi hastalığı olsa gerek. Ancak yine de naftalin, karabiber, böcek ilacı gibi çözümler bana da mantıklı geldi ve hemen edinip motora, motosikleti park ettiğim yerin etrafına, penceremin önüne ve balkona serpiştirdim. Bakalım yarın ne olacak
    Hayatonda

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yandan üzülüyorum da, normal bir davranış sergilediğini düşünmüyorum. Benim bildiğim kediler dışkısını toprağa yapar ve saklar. Bunun bi hastalığı olsa gerek. Ancak yine de naftalin, karabiber, böcek ilacı gibi çözümler bana da mantıklı geldi ve hemen edinip motora, motosikleti park ettiğim yerin etrafına, penceremin önüne ve balkona serpiştirdim. Bakalım yarın ne olacak
    aklın yolu bir naftalin yada sprey kullanmayı sureklibir alışkanlık haline getirirseniz sizin için kesin bir çözüm olur. ayrıca bu davranışınız için sizi tebrik ederim

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    ben geçende motoru parkettim arkadaşımı bekliyorum motor yolun karşısında kaskıda selenin üstüne kapattım bıraktım yarım saat kadar sonra gidiyorum kaskı kaldırdım pati izleri var kaskın içine girmiş ısınmış orda gitmiş seleyi temizledim kaskıda mecburen giydim yürüdüm meret şeyler kaskınıza bile girip uyuyabilirler o günden sonra hep aynaya asarım kaskımı
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kımyasal kullanmayın yazık hayvanlara. valla vebalı olur kedılerın ahı tutar bıncek motor bulamazsınız kaza yaparsınız allahkorusun

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim sokağın kadrolu ihtiyar kedisi, ne zaman motoru dışarı bıraksam önce ön tekerleğe sürtünür adam akıllı kaşınır, ardından işeyip giderdi, bir gün camdan havalı tüfekle kuyruğunun tam ucundan vurdum, yaklaşık 40 cm zıpladı etrafına bakındı neye uğradığını anlayamadı, tehlikenin nereden geldiğini göremediysede her ihtimale karşı tabana kuvvet uzaklaştı, sonrasında ise şerefsiz köşeden bakıyor ama asla yaklaşmıyor, bundan on sene önce ise bu işlerle ben hiç ilgilenmiyordum, sağolsun köpeğim bahçeye giren kedilerin alayına istiklal marşını tersten okutuyordu, sekiz tane leşi vardı, bir kediyi yakalaması ve infazı yirmi saniyeyi geçmiyodu, çok kediyi kurtardım ondan, o da biraz kafadan sakattı...
    Bir daha yaklaşmıyor bile olsa tüfekle ateş ederek sence doğru birşey mi yaptın wanda kardeş?
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Altone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kımyasal kullanmayın yazık hayvanlara. valla vebalı olur kedılerın ahı tutar bıncek motor bulamazsınız kaza yaparsınız allahkorusun
    kimyasal dediysekte öyle hayvanın üzerinde kullanılacak zararlı şeyler değil.

kedilerin koku duysu çok kuvvetli olduğu için yaklaştıklarında kokuyu alıp direk uzak duruyorlar. bu spreyler hayvanlar üzerinde uygulamak için değil motorların selesine yada scooterlardaki ayak koyma yerlerine sıkmak için bu tür ürünler yoğun alkol kokusu içerdikleri için kedileri uzaklaştırıyor. sonuçta naftalin gibi (kimyasal dediğimiz bunun gibi ürünler zaten) koku saçan ürünler bu kadar zararlı olsa idi satışıda yasak olurdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir daha yaklaşmıyor bile olsa tüfekle ateş ederek sence doğru birşey mi yaptın wanda kardeş?
    Tüfekle dediğim havalı tüfektir, 4,5 mm çapında bir saçmadır bu sadece biraz yaktı hepsi bu..

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hayvanlara tüfekle kimyasalla falan eziyete gerek yok. Evsiz bi adam evinizin kapısına dadandı diyede saçmaylamı kovalıycaksınız. Her durumun daha insancıl yöntemleri vardır. Ben herşeyi denedim. En sonunda kurtuluşum naftalin sayesinde oldu. İki tane tülden küçük keseye 5 er tane naftalin koyup park ettiğimde kolduga sabitledim ve üzerine branda örttüm. Brandanın altında kapalı olduğunda naftalin yeterince havayı ağırlaştığından altına girip yatamıyorlar.. O günden beri kedilerle barışık yaşıyorum.
    i.V.i.B.i

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tüfekle dediğim havalı tüfektir, 4,5 mm çapında bir saçmadır bu sadece biraz yaktı hepsi bu..
    Havalı tüfek kediyi öldürür. Birazcık yakmaz. Bendeki 5,5 mm lik hatsan 50 metreden su dolu tenekeyi 2 taraflı deliyor. Havyanlara ateş edenleri kınıyorum. istersen senin tüfeğinle senin eline 20 metreden 2 tane saçma atalım bakalım acıyor mu acımıyor mu? Elini delip geçeceğine bahse girerim.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Yanlış anlama ama 40 cm zıpladı diyorsun sonra da biraz yaktı hepsi bu diyorsun. Tenekeyi delebiliyor hava tüfek saçması, bir canlı dokusuna ne yapar sence?

Branda veya ilaçlama yöntemini tercih etmek sonraki kedileri de engeller. Benim de problemim apartmandaki çocuklar. Bunlar 5-9 yaş arası tipler. Brandamın alt lastiği ayvayı gedikten sonra son 2 haftadır motosikletin üstünü örtmeyi bıraktım. Herşey mat siyah egzostum üzerindeki küçük ayak izleriyle başladı. Sonra bir gün sol arka sinyalimin kırıldığını farkettim. Bir hafta sonra taş gibi hareketsiz duran küresel mafsallı aynalarım gayet laçka hale gelerek her çukurda pozisyonu kaybetmeye başladı. Dün akşam bahçede oynayan iki çocukla biraz sohbet ettim. Çocuktan al haberi hesabı şok edici bilgiler edindim. Meğerse bizim afacanlar ben yokken 3 kişi motora binmekten aynaları haldur huldur çevirmeye, tüm düğmelere rastgele basmaya kadar herşeyi yapıyorlarmış. İyi ki üzerlerine düşürmediler. Artık brandasız kesinlikle bırakmayacağım. O iki çocuğa da çikolata alarak gelen çocukları tokatlamalarını istemeyi planlıyorum
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalı tüfek kediyi öldürür. Birazcık yakmaz. Bendeki 5,5 mm lik hatsan 50 metreden su dolu tenekeyi 2 taraflı deliyor. Havyanlara ateş edenleri kınıyorum. istersen senin tüfeğinle senin eline 20 metreden 2 tane saçma atalım bakalım acıyor mu acımıyor mu? Elini delip geçeceğine bahse girerim.
    işte bu tebrikler: cat:
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ninjet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvanlara tüfekle kimyasalla falan eziyete gerek yok. Evsiz bi adam evinizin kapısına dadandı diyede saçmaylamı kovalıycaksınız. Her durumun daha insancıl yöntemleri vardır. Ben herşeyi denedim. En sonunda kurtuluşum naftalin sayesinde oldu. İki tane tülden küçük keseye 5 er tane naftalin koyup park ettiğimde kolduga sabitledim ve üzerine branda örttüm. Brandanın altında kapalı olduğunda naftalin yeterince havayı ağırlaştığından altına girip yatamıyorlar.. O günden beri kedilerle barışık yaşıyorum.
    kimse kimyasallar ile eziyet etmekten bahsetmiyor zaten.

en başından beri kedi kovucu sprey ve naftalinden bahsediyoruz

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse kimyasallar ile eziyet etmekten bahsetmiyor zaten.

en başından beri kedi kovucu sprey ve naftalinden bahsediyoruz
    Kimyasal kullanıyorsunuz demedim zaten. Kedilere eziyet etmeye gerek yok dedim. Ve bende kendi yöntemimi yazdım. Üzerine alındın heralde ama genel konuştum.
    i.V.i.B.i

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    enteresan yaw.köpekler saldırınca ısırınca canınızı yakınca sizde karşılık verin diyoruz hayvan düşmanı ilan ediliyoruz.ama kediyi köpeğe parçalattıran tüfekle vuran gayet normal oluyor.nedir motorunu koruyor...ben de canımı çoluk çocuğumun canını kanını koruyordum ama hayvan düşmanı oluyordum (üstelik sadece bize saldıran köpeklere idi lafım) ..anlamadım
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler