Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yediemin Motorları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Merhaba arkadaşlar
    Bugün yediemin'e gittim tanıdık tavsiyesi üzerine . Yediemin i bilirsiniz hacizli,vergi borçlu,el konulmuş araçlar hep oradadır. Bazı araçlar mahkeme tarafından bazıları ise vergi dairesi tarafından satılıyormuş.Tabi haliyle piyasa fiyatının çok altından ihaleyle satılıyor.Neyse baktım motosikletlere gözüme kestirdigim birkaç motorun plakasını aldım.Bu plakaları vergi dairesindeki tanıdığımız inceleyip bizi bilgilendirecek. Şimdi benim merak ettiğim konu böyle motorlarda sorun olur mu mu. Sonuçta bunlara devlet el koymuş ve satıyor alırkende temiz kagıdı olmadan almayacagız. Daha önce böyle durumla karşılaşmış abilerim kardeşlerim varsa yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Motorumu sattım hayatımda büyük bir eksiklik hissettim.Hemen yeni motor arayışlarını içerisine girdim Yakın zamanda düşünüyorum insallah

Hepinize sevgiler saygılar...
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bu konudaki tek bilgim

aglıyanın malı gülene yar olmaz

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı solevendef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konudaki tek bilgim

Adam sanki çalıntı motor alcak ne alka devlet el koymuş zaten işe duygusal bakmamak gerek diye düşünüyorum.

Bence bi sıkıntı çıkmaz sonuçta temiz kağıdını alcaksın zaten artık noterde ne varsa çıkıyor motorla ilgili sen üzerine aldıktan sora olay biter diye tahmin ediyorum.Fakat alıcağın motoru bi ustaya gösterme imkanın olmayabilir motordan yana bi sıkıntı çıkmasın onuda iyice araştır.

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    dostum aracı almadan önce git gör yoksa para eden parçaları sökülmüş oluyor üç kuruş ucuza alıcam derken aynı paraya geliyor bir bilen yanında olsun kafan rahat etsin bin araştır bin sor bir al
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    resmi yoldan alacağınız için hiç bir problem olmaz. tek mesele o motorları size yar ederler mi? bu işin rantçıları rahatsız edebilir. bir şey yapamazlar ama rahatsızlık verirler.

ağlayanın malı kısmına ben de katılmıyorum. kanunlar belli, borçla alıyorsanız bir malı ödersiniz. ödemezseniz hacizle mallarınıza el konulur. ülkede yaşayan ve mal sahibi olan herkes bunu baştan ve peşin kabullenmiş olur. para kazanmak ve mal sahibi olmak da insanlık hali, eldeki maldan borçlar nedeniyle batmak da. kaldı ki, bu mallar satılıp, borçlu olan kişilerin borçları ödeniyor. o adamların mallarının satılmayıp borçlu kalmaları daha mı iyi...

son olarak da yazım hatasını düzeltelim : "yedi emin" değil, "yed-i emin (emin el)" olacak...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    Alıntı solevendef adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konudaki tek bilgim

ne kadar tartışmaya açık bir konu olsada arkadasa kaıtlıyorum..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motorlara cok dikkat et Bazı muhterem şahıslar parçalarını söküp satıyor.

Alacağın motoru iyi kontrol et eksiksiz olmalı ( büyük ihtimalle alacağın sadece bir hurda olacak ama sen yinede şansını dene )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Dream Rider
    Vergi borcu vs yüzünden devlet tarafından el konulmuş mal ağlayan malı değildir hiç kusura bakmayın. Adamın işi batar mallarına haciz gelir anlarım. Ama vergi dedin mi orada bir dur.

Evet mantıksız.Sonuçta kamulaşmış bir mal ama bende el konulmuş ürünleri hiç tercih etmedim bugünekadar.

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    evet şu ağlayanın malı gülene yar olmaz sözü benimde aklımı cok kurcalıyor.Bir mal'da "AH" varsa o pek hayır etmez gibi . Ama bir yandan da ödenmeyen borclar söz konusu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:09 ----------

Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlara cok dikkat et Bazı muhterem şahıslar parçalarını söküp satıyor.
    evet ayrıca bu motorlar yaz kış orda yağmurda yiyorlar galiba
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Malın haczedilip satışına kadar uzun bir süreç vardır arkadaşlar.

BU süre içinde malın asıl sahibi alacaklı kişi olsada satışına kadar borçlu borcunu öderse malını geri alır.

Bu zaman içerisinde alacaklı kişi bekler durur.

Şimdi buraya gelindiğinde alacaklının da zor durumda oldugunu düşünürsek ve konu kanunlara teslim edildiğinde devlet malı satıp alacaklının zararını kurtarmaya çalışır. Malın değerinden fazla ise alacak alacaklının vay haline asıl kazık alacaklıya girmiş demektir.

Bu nedenle mal satışa çıktıgında alacaklıya da yardım ettiğinizi unutmayın.

Ha şu da var alacağın fazlası var ise o da mal borç ödendikten sonra fazlası mal sahibine iade edilir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serimotorcu

Aldığınız plakaları trafik.gov.tr den sorgulatın. Üzerindeki haczi koyaan icraa dairesi ile dosya esas numarasını no alıp, bizzat bu icra dairesine gidip dosyayı çıkarttırıp icraa müdürü veya yardımcısına dosyanın toplam borcunu hesaplatın. ( kapak hesabı derseniz alarlar)

Bunu yapmazsanız ne olur ?

diyelimki 10.000 liralık bir motor 6.000 lira için haczedildi ve saışa sunuldu. bu motoru 6.000 lira verip alamazsınız. dosya borcunun faizi ki günlük faize işler , icra satış masrafları (gazete ilanı ve tellaliye) ilave edildiği vakit rakam 10.000 lirayı geçebilir..dolayıyla dosyanın tüm borcunu hesaplamanız akıllıca olur.

Diyelimki motorun açık arttırmasına girmeye ve almaya niyetlendiniz.dosyada satış ilanındaki tarih ve saatten önce icraa dairesinde bulunup belkirlenen teminatı yatırmanız gerekir.( satış sizde kalmazsa merak etmeyin paranızı iade alabiliyorsunuz) açık arttırma gebelde 15 dakika sürer. sizden başka kimse yoksa veya arttırmıyorsa ihale size kalır. ve diyelimki üzerinizde o kadar para yok ise icra müdürü size eksik kalan miktarı tamamlamanız için süre verir. parayı ödediğiniz takdirde icraa müdürü bu motorun icraa satışı yoluyla size satıldığına dair size resmi bir yazı verir.bununla eskiden trafik şubeden yeni ruhsat çıkartabilirken şimdiki noter uygulamasını bilemediğimden bu kısmı bir notere sormanızı tavsiye ederim.

Çok düşeş bir rakama düşürmedikçe bu tür işler göründüğünden pahalıya çıkar. hesabınızı iyi yapın.

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    Yeddiemin müessesini tartışmak yersiz bence.Emanet edilenlerin haline acımak lazım.Almayı düşünenlere bin defa acırım şahsen!

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serimotorcu

Aldığınız plakaları trafik.gov.tr den sorgulatın. Üzerindeki haczi koyaan icraa dairesi ile dosya esas numarasını no alıp, bizzat bu icra dairesine gidip dosyayı çıkarttırıp icraa müdürü veya yardımcısına dosyanın toplam borcunu hesaplatın. ( kapak hesabı derseniz alarlar)

Bunu yapmazsanız ne olur ?

diyelimki 10.000 liralık bir motor 6.000 lira için haczedildi ve saışa sunuldu. bu motoru 6.000 lira verip alamazsınız. dosya borcunun faizi ki günlük faize işler , icra satış masrafları (gazete ilanı ve tellaliye) ilave edildiği vakit rakam 10.000 lirayı geçebilir..dolayıyla dosyanın tüm borcunu hesaplamanız akıllıca olur.

Diyelimki motorun açık arttırmasına girmeye ve almaya niyetlendiniz.dosyada satış ilanındaki tarih ve saatten önce icraa dairesinde bulunup belkirlenen teminatı yatırmanız gerekir.( satış sizde kalmazsa merak etmeyin paranızı iade alabiliyorsunuz) açık arttırma gebelde 15 dakika sürer. sizden başka kimse yoksa veya arttırmıyorsa ihale size kalır. ve diyelimki üzerinizde o kadar para yok ise icra müdürü size eksik kalan miktarı tamamlamanız için süre verir. parayı ödediğiniz takdirde icraa müdürü bu motorun icraa satışı yoluyla size satıldığına dair size resmi bir yazı verir.bununla eskiden trafik şubeden yeni ruhsat çıkartabilirken şimdiki noter uygulamasını bilemediğimden bu kısmı bir notere sormanızı tavsiye ederim.

Çok düşeş bir rakama düşürmedikçe bu tür işler göründüğünden pahalıya çıkar. hesabınızı iyi yapın.

aynen katılıyorum ayrıca ben TASİŞ (Tasfiye İşleri Genel Müdürlüğünde) bir ihaleye katıldım. 2005 model yamaha bws motor (eksikleri en az 1.000 TL ye hallolur ayrıca muayene ve ruhsat harçları en az 200 tl tutar) 757 TL den satışa çıktı 2.000 TL ye alıcı buldu ve alındı. o motoru öldürseler o fiyat etmez ama bazı arkadaşlar, ihaleye girenler (çömezler) birkez daha bu tarz ihaleye katılmasın diye fiyatları inanılmaz derecede yükseltebiliyorlar.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Nasılki yeddi eminden motor almayı düşünen arkadaş motorunu sattığı için kendini bir boşlukta hissediyorsa, elinde olmayan sebeplerden dolayı motoruna bir şekilde haciz işlemi yapılmış olan motor sahibide bence kesin içi yanmıştır, elbette borçları ödenmeyen bir mal haciz sonucu devlet malı olur, ancak burada akla gelen ağlayanın malı gülene hayır getirmeyeceği sözüdür bu tamamen vicdani bir durumdur, şahsen benim aklımdan çıkmazdı doğrusu, hernekadar devlet malı olup bedelini ödeyerek alsam bile....

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    öyle bir yazıyorsunuz ki sanki borç içinde bir arkadaşınız var. ve onun 10 bin liralık motoruna çok zorda olduğu için 5 lira fiyat çekip çaresizliğinden yararlanıp motorunu alıyorsunuz. Burda böyle bir durum yok. Bu durum fırsatçılıktır ve ağlayanın malıdır. Batan adamın iş yerini evini 10'da 1'i fiyat çekip almaya çalışan adamlar var.

Ancak yukarıda birinin yazdığı gibi o para adamın borcuna sayılıyor. Ha insafsızlık şurada: Değerlerinin çok altına satılıyor mallar. Bunun da sorumlusu alan değil. Satan devlettir.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu durum hiçte zannettiğiniz gibi fırsatçılık değildir, bu arada amaç borçlunun para eden malını saıp alacaklıya alacağını ödemektir. Para artarsa üzeri borçluya iade edilir.

Asıl olay borcuna sadık kalmamak, o kadar resmi işlem yapıldığı halde ödeme yapmamak ve alacaklıyla uzlaşmamaktır. satış en son çaredir.iş bu duruma kadar gelene kadar herhangi bir teşebbüste bulunamayan borçlununda malı ağlayanın malı olmaz.ya alacaklının bu parayı zamanında alamadığından dolayı gördüğü zarar ne olacak ? bu ür satışlarda nerdeyse herke borçluya acır acımasına da bu durumda alacaklının ne günahı var.? kimse kimsenin malını sattırmaya değil alacağını kurtarmanın derdinde.

Mantık çok açık, ya borç borçlu tarafından ödenir,ya alacaklıyla uzlaşıp bir ödeme planına bağlanır , ya da borçlunun borcu karşılayacak kadar malını mülkünü resmi yoldan açık arttırmayla, satışa konu olan malı almak isteyen herkezin girebileceği bir mezatla satılıp borç kapatılır.

Motosikleti
    vicdan meselesi ustalar ben gidipte almam şahsen hep içimde bi kötü bi his oalcaktır.heleki adam aht eddiyse ki üstünde ölücem gb bi düşünce aklıma girdiği anda zaten ne binebilir nede üstüne aturup marşına basabilrim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    bir alacak davam vardı, sonuçlandı. 12 çalışanın açtığı toplu bir alacak davası. dava tam 5 yıldan fazla sürdü. adamdan alacaklarımızı tahsil edene kadar canımız çıktı. üstelik bu adam türkiyenin 3 büyük siyasi partisinden birisinin çok yakın bir tarihe kadar genel başkan yardımcılığını yapmış birisi. ismini söylesem çoğu kişi bilir. hala da tahsilatımızın yarısını aldık, diğer yarısı için biz peşinde koşuyoruz, o kaçıyor. mahkeme kararları hiçe sayılıyor. çekleri karşılıksız, cezai karşılığı yok. kimseyi kimseye şikayet edemiyoruz. bizim hacizimizden mal kaçırıyor, hakkımızı bugüne kadar sömürdüğü yetmiyormuş gibi haciz memurları eve girdiğinde başına silah dayayıp, "evde çoluk çocuğum var, ya bu memurları burdan çekin, ya da çocuklarımın gözü önünde intihar edeceğim" diyerek duygularımızı da sömürüyor. bizim onun parasıyla 3 kuruş edecek hakkımızı ödemezken, kendi jaguarını değiştiriyor, karısına çocuklarına, damadına lüks arabalar alıyor.

şimdi ben bu adamı eninde sonunda bir yerde kıstıracağım, malını haczedeceğim, siz de bu mal satışa çıktığında "ağlayanın malı" deyip almayacaksınız. her alım yapmadığınızda, o malın değeri düşecek, ben yine alacağımın çoğunu alamayacağım. bu adamın malı da "ağlayanın malı" olacak öyle mi? benim 5 yılan fazladır mağdur olduğum yetmiyor gibi, siz de "ağlayanın malı" mantığıyla yaklaşıp bana bir haksızlık da siz yapacaksınız.

buyrun karar sizin...

Motosikleti
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir alacak davam vardı, sonuçlandı. 12 çalışanın açtığı toplu bir alacak davası. dava tam 5 yıldan fazla sürdü. adamdan alacaklarımızı tahsil edene kadar canımız çıktı. üstelik bu adam türkiyenin 3 büyük siyasi partisinden birisinin çok yakın bir tarihe kadar genel başkan yardımcılığını yapmış birisi. ismini söylesem çoğu kişi bilir. hala da tahsilatımızın yarısını aldık, diğer yarısı için biz peşinde koşuyoruz, o kaçıyor. mahkeme kararları hiçe sayılıyor. çekleri karşılıksız, cezai karşılığı yok. kimseyi kimseye şikayet edemiyoruz. bizim hacizimizden mal kaçırıyor, hakkımızı bugüne kadar sömürdüğü yetmiyormuş gibi haciz memurları eve girdiğinde başına silah dayayıp, "evde çoluk çocuğum var, ya bu memurları burdan çekin, ya da çocuklarımın gözü önünde intihar edeceğim" diyerek duygularımızı da sömürüyor. bizim onun parasıyla 3 kuruş edecek hakkımızı ödemezken, kendi jaguarını değiştiriyor, karısına çocuklarına, damadına lüks arabalar alıyor.

şimdi ben bu adamı eninde sonunda bir yerde kıstıracağım, malını haczedeceğim, siz de bu mal satışa çıktığında "ağlayanın malı" deyip almayacaksınız. her alım yapmadığınızda, o malın değeri düşecek, ben yine alacağımın çoğunu alamayacağım. bu adamın malı da "ağlayanın malı" olacak öyle mi? benim 5 yılan fazladır mağdur olduğum yetmiyor gibi, siz de "ağlayanın malı" mantığıyla yaklaşıp bana bir haksızlık da siz yapacaksınız.

buyrun karar sizin...

aya cok guzel bi noktaya deyiniyorsun fakat bunu malı alacak kişi nerden bilebilir nerden aklına gelebilir istisnalar kaideyi bozmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)