Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1 gecede 3 kez kaza atlatilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    acaba diyorum motorla giderken arkcıya bir kask birde bazuka mı versek? böyle yapana "haha korkuttum" diyen dikiz aynadan bi bakcak bişi yanrak geliyor...
    ustam millet manyak ve hergün 40 motosiklet sürücüsü hiç sucu olmadığı halde ya yaralanıyor ya da ölüyor. Ben birkeresinde ayrılmış yolda geri geri gelirken bir motorluya carpıpta sonra ne geziyorsunuz motorla otoyolda kardesim diyen manyak duymustum adamın makinede en az 600 lik racer. napsin evde mi sürsün manyak. sanki oyuncak motor.
    Millet nasıl olsa durur diye önüme atlıyor. en cok bayan söförlerden cekiom ne zaman sehir içi sacma bir kaza atlatsam sürücüsü bayan cıkıyıor tabi istisnalar da var bolca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım arkadaşım,yazıma biraz alınganlık göstermişsin
    Ancak motosiklet kullanırken hatayı kendimizde aramamız lazım.Neden böyle diyorum;haklı olarak ölmektense,kendimizi(dötümüzü )kollayarak yolculuk yapmak daha iyidir tahmin ediyorum.
    İnsanlar genelde motosikletle tek başına seyahat eder.Bir kaza anında haklıda olsan ölürsün ve şahidinde olmaz.Araç sürücüsü kırk tane yalan uydurarak ceza almaktan bile kurtulabilir.Zira trafik polisleri ve motosikletten anlamayanların gözünde hep motosikletçi suçludur.
    Yukarıda söylediklerim kulağının bir köşesinde kalsın ve uzun yıllar kazasız belasız motosiklet kullan.
    Bu arada yaşım 51 ve 33 senedir motosiklet kullanıyorum.
    Direk sen suçlusun dedin gibi algılayıp biraz alındım galiba. Aslında hayatta kalmam için biraz sert uyarmak istediniz sanırım.
    Resiminiz ve motor marka/modelinden tecrubeli oldugunuzu anladim. Görüşünüze saygı duyuyorum ve aklımda tutacağım.
    Teşekkürler.
    HONDA Hayat ONDA

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı wanda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikolog suna tanaltay derki KÜFÜR GÖNLÜN YELPAZASİDİR trafikte bu tip denyoları derinden bir kalaylamak, hatta hatim indirmek ruhu ferahlatır, hem araba hemde motor sürücüsü olarak, daha geniş tahlil ediyorum, çünki arabadayken şoförlerin motorlulara yaptıkları hareketlerle karşılaşmıyorum, buda şunu gösterirki genelde motor sürücülerine karşı bir umursamazlık var, birde yeni yetme sürücüler varki tamamen kıllık olsun diye yapıyorlar, onlar içinde yanımda silah taşısam azdır..

Arkadaşım çok geçmiş olsun,bundan kelli daha dikkatli ve yaşadıklarımızı tecrübe olarak koleksiyon yapıcaz

Küfür gönlün yelpazesidir lafına sonuna kadar katılıyorum...

Mesela bu arkadaşımızın başına gelen olayda,durup kavga veya tartışma yapılacak bir pozisyon olmadığı için,ki zaten kavga,tartışma yerine,

''Senin .......... ..,Senin ...... ..,mezardan,beşiğe kadar minimum 3dk. maksimum 5dk. düzledikten sonraaaa...'' Ohhhh beeee mazlumu getirin rahatlığına anca kavuşuyorum.

Böyle bir rahatlık,bir ferahlık,serin serin bir rüzgar anlatamam yaaa

Bazen bulunduğum yer müsaitse ve yakınımda akan su varsa ''abdest aldığım da oluyor'' en iyi ferahlığıda böyle hissettim (su,ateşi söndürür)
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun.

Allah esirgesin hepimizi.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Geçmiş olsun. Ben motorun sağ seritte gitmesine hiç katılmıyorum zaten, sürücüler sağ aynalarını kullanmıyor, hatta ikisinide kullanan pek yok ama, yinede dururken sağ, yolda devam ederken solda olmak bence, daha güvenli sürüş sağlar tabi sollamaya izin verilerek.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Bunlar iş ve ev arasında olduysa o gece iyiki sabaha kadar gezmemişsin bazen böyle denk geliyor en dalgın olduğun en tehlikeli araç kullandığında bile bu kadar iş gelmezken başına insanın en dikkatli olduğu vakit hep aksilikler onu buluyor.. verilmiş sadakan varmış hele o kamyon sahnesini gözümde canlandırdımda gerçekten salça olabilirmişin.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    geçmiş olsun arkadaşım, trafikde araba kullanan bilinçsiz adamlarla (şöför diyemiyorum onlara) uğraşmak zorunda kalıyoruz ve hepsi hayatımızla oyun oynuyorlar.. başıma gelen bu tip olayları anlatmaya kalksam 10 sayfa yazı çıkar burada fakat yapabileceğimiz en iyi şey dikkatimizi en üst seviyede tutmak..
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Geçmiş olsun.Allah hiçbirimize yaşatmasın böyle şeyleri.Allah hepsinin iki yakasını bir araya getirmesin o sürücü görünümlü katillerin.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    son cümlene ben de aminnn diyerek katılıyorum.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba diyorum motorla giderken arkcıya bir kask birde bazuka mı versek? böyle yapana "haha korkuttum" diyen dikiz aynadan bi bakcak bişi yanrak geliyor...
    ustam millet manyak ve hergün 40 motosiklet sürücüsü hiç sucu olmadığı halde ya yaralanıyor ya da ölüyor. Ben birkeresinde ayrılmış yolda geri geri gelirken bir motorluya carpıpta sonra ne geziyorsunuz motorla otoyolda kardesim diyen manyak duymustum adamın makinede en az 600 lik racer. napsin evde mi sürsün manyak. sanki oyuncak motor.
    Millet nasıl olsa durur diye önüme atlıyor. en cok bayan söförlerden cekiom ne zaman sehir içi sacma bir kaza atlatsam sürücüsü bayan cıkıyıor tabi istisnalar da var bolca

Bazuka olayı süpermiş Hatırlarmısınız eskiden kara şahin diye motorsiklet dizisi vardı (kara şimşeğin motorsiklet versiyonu). Onda böyle arkadan roketler falan atıyodu ;)

İşin şakası bir kenara, sanırım paranoya boyutunda defansif olmak gerekiyor.
    HONDA Hayat ONDA

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    geçmiş olsun abi sende 600 f var ya biz nabalım 150 cc bu olay başıma çok geliyor dün T kavşakta geçiş hakkı benim + benim motorda F1 kornası var adama korna çalıyorum çıkmasın diye adam sanki ben yokmuşum gibi çıkmaya devam etti sağa kaçtım yanyana çarpıştık olan onun arabasına oldu kapı göçtü ön çamurluğun üstü çizildi benim motorun grenajları zaten çizik dolu yeniliyemiyom birazcık daha çizildi banada bişey olmadı

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun abi sende 600 f var ya biz nabalım 150 cc bu olay başıma çok geliyor dün T kavşakta geçiş hakkı benim + benim motorda F1 kornası var adama korna çalıyorum çıkmasın diye adam sanki ben yokmuşum gibi çıkmaya devam etti sağa kaçtım yanyana çarpıştık olan onun arabasına oldu kapı göçtü ön çamurluğun üstü çizildi benim motorun grenajları zaten çizik dolu yeniliyemiyom birazcık daha çizildi banada bişey olmadı
    Saol kardeş sana da geçmiş olsun. Görünmez olduğumuzu düşünücez başka çare yok.
    HONDA Hayat ONDA

Motosikleti
    Cok Yakında
    Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım paranoya boyutunda defansif olmak gerekiyor.
    kesinlikle öyle
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    geçmiş olsun, malesef bu kırmızı ışıkta geçenlere ne kadar tedbir alsan zor,

bir aracı kendine siper etmen bile(kırmızıda geçen kamyon örneğin) çare olmayabiliyor,

ben kendimce ( artık ne kadar tedbirse) ya trafik konvoyunun en önünde ya da bekliyorum en arkasında olmaya çalışıyorum,

aynada bakıyorum azıcık bir şüpheli hareket var hemen sağa çekip önüme alıyorum, ama

hiçbiri yeterli değil gibi, en güzeli kimsenin olmadığı yollarda binmek bu araçlara ( artık

nasıl olacaksa ????????)

Motosikleti
    cbf150
    Arkadaşım şimdilik çok geçmiş olsun. İnş. başına başka birşey gelmez.
    Bu memlekette bırak motosiklet kullanmayı, trafiğe çıkmak bile dert.

Alıntı acemi2009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, malesef bu kırmızı ışıkta geçenlere ne kadar tedbir alsan zor,

bir aracı kendine siper etmen bile(kırmızıda geçen kamyon örneğin) çare olmayabiliyor,

ben kendimce ( artık ne kadar tedbirse) ya trafik konvoyunun en önünde ya da bekliyorum en arkasında olmaya çalışıyorum,

aynada bakıyorum azıcık bir şüpheli hareket var hemen sağa çekip önüme alıyorum, ama

hiçbiri yeterli değil gibi, en güzeli kimsenin olmadığı yollarda binmek bu araçlara ( artık

nasıl olacaksa ????????)
    Alacaksın bir cross motor, çıkacaksın dağa, taşa,.. Mis gibi hava. Yoluna çıksa çıksa hayvan çıkar, sen de 'hayvan' der geçersin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı Aragorn78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol kardeş sana da geçmiş olsun. Görünmez olduğumuzu düşünücez başka çare yok.
    sende sağol abi evet öyle ( İyi Bir Kalça Sahibi Olmanın, İyi Bir Kafa Sahibi Olmaktan Daha Fazla Prim Yaptığı Bir Ülkede Hiçbir Şey Daha İleriye Gitmez!..) adamlar bu sözü boşuna söylememiş abi

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kazaya sen kendin davetiye çıkartıyorsun.Kendi şeridinin neresinde gideceğini bilsen ve trafik ışıkılarında nerede emniyetli şekilde durulacağını bilsen bu olayların hiç biri başına gelmez.
    Başkalarının ne hata yaptığını değilde kendi hatalarımızı gözden geçirirsek kaza riskimiz çok daha azalır.
    Tek veya çok şeritli yollarda ilerlerken kendi şeridinin sol tarafında yani bir başka deyişle şeridindeki araçların sol teker izinde gidersen başına böyle sollanma hataları gelmez.
    Trafik ışıklarında yolun en sağında veya en solunda durmalıyız.Önümüzde araçlar varsa aralarına girip onları kalkan olarak kullanmalıyız.
    bana da ogutlenen buydu.belkı bıcogunuz kadar motor tecrubem yok fakat tecrubeye saygı duyarım ve ogutlere uyarım.yınede su var kı ozellıkle race kullanan arkadaslara bu tur hareketlerde cok sık bulunuyolar.hızlı ve yakın geçiyolar sıkıştırıyolar vs.
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)