Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

S&T Kanuni - Kanuni

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Arkadaşlar bu iki marka farklı mıdır?

http://www.kanuni.com.tr/ sitesindeki modeller ile

http://www.stkanuni.com.tr/ sitesindeki modeller farklı.

Nedir bu işin aslı? S&t kanuni kaliteliye benziyor gerçekten, kullananlar, bilenler varsa aydınlanmak istiyorum.

teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    st kanuni olan modeller eski hyosung'lar...

hyosung ismini türkiyede başka bir kuruluş tescil ettirdiği için kanuni firması bu şekilde çözüm üretmiş.motorlar %99 aynı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    st&kanuni adı altında satılan motorlar, koreli üretici hyosung'un modelleridir. Bildiğim kadarıyla, hyosung'un eski distribütörü "global motor" ile olan bir takım hukuki problemlerden dolayı bu motorları hyosung adı altında değil de, "st&kanuni" olarak satılıyor. Kalite bakımından kymco ayarında olduğu söylenebilir. İyidir yani
    abana1903 bunu beğendi.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    st&kanuni adı altında satılan motorlar, koreli üretici hyosung'un modelleridir. Bildiğim kadarıyla, hyosung'un eski distribütörü "global motor" ile olan bir takım hukuki problemlerden dolayı bu motorları hyosung adı altında değil de, "st&kanuni" olarak satılıyor. Kalite bakımından kymco ayarında olduğu söylenebilir. İyidir yani
    aynen
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hyo dan distribitörlüğü aldı kanuni. yani st ürünlerinin kalite açısından kanuniniyle alakası yok.
    Orgazma Dudak Büktürür

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Çok teşekkürler arkadaşlar...

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    türkiyede hyosung markasının distribütörü eskiden global motordu.daha sonradan hyosung şirketi global motorla anlaşamadı ve distribütörüğü kanuni aldı.türkiyede hyosung u pazarlamak için isim telif hakkı global motorda olduğu için kanunide stkanuni diy bi ad altında pazarlamaya başladı.

hatta ilk zamanlar insanlar kanuni hyosungu satın aldı zannetti ama aslı yok.motorlar bildiğimiz hyosung sadece telif hakkı yüzünden adı öyle

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo dan distribitörlüğü aldı kanuni. yani st ürünlerinin kalite açısından kanuniniyle alakası yok.
    hyodan distürübütörlüğü almadı kardeş kusura bakma distübütör kendi markasını yapıştıramaz hyosung olarak satmak zorunda olurdu distürübütörlüğünü alsaydı s&t kanuni markası hyosung marka motorun çinli çakmasını türkiyede piyasaya sokuyor o yüzden karıştırmayın
    inanmazsanız 2009 hyosung gt 650 ile 2009 s&t kanuni arasında ki farka bir bakın
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyodan distürübütörlüğü almadı kardeş kusura bakma distübütör kendi markasını yapıştıramaz hyosung olarak satmak zorunda olurdu distürübütörlüğünü alsaydı s&t kanuni markası hyosung marka motorun çinli çakmasını türkiyede piyasaya sokuyor o yüzden karıştırmayın
    inanmazsanız 2009 hyosung gt 650 ile 2009 s&t kanuni arasında ki farka bir bakın
    çok iddalı bi açıklama.daha önce duymamştım.ama globalin hyosung 1.kalite olarak getittini.kanunini ise daha ucuza maal ettini yani 2.kalite olarak yaptırdını duymuştum.
    bu konularda gerçekten sağlam kaynaktan bilgi almak lazm.
    bu durmda global motora iş düşüyo

benım bıldıgım s&t motors un hyosung dıe markası var global motor dıstrıbutor olunca hyosung u kendı adına tescıl ettırıyor.s&t durumu haber alınca dıstrıbutorlugu ıptal edıp kanunıyle anlasıyor.
    kanunıde bu ısmı kullanamadıgından s&t kanunı adıyla satıyor.
    yanı her ıkı motorda aynı fabrıkanın malı

ben hyosung motor almak istiyorum nasıl olacak şimdi ?_

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim sen 2009 hyosung gt 650 yi nerede gördun merak ettim.yurtdışında falanmı?1 ocak 2008 den itibaren TÜRKİYE'ye hyosung ithal edilmedi.senin 2009 zannettigin 2007 nin sonunda gelen modeldir.2009 trafige çıkışlı oldugu için ruhsatta 2009 yazıyor olabilir.kaldıki global motor hyosung ismini kendi adına tescil ettirdi.bu yüzden s&t motor TÜRKİYE' ye hyosung adı altında motor sokamadı.benim motoru 2008 agustos ayında aldım.hyosung yazan bütün aksam taşlanmıştı.far tasından sinyallere kadar s&t kanunilerin hepside enjeksiyonlu modellerdir.2009 hyosung ile 2009 s&t kanuni arasındaki farklar ise,enjeksiyon ve gösterge paneli bunun dışındada bir fark yok.öyle çakma çinlisi falan ilginç bir yaklaşım olmuş seninki.zaten bütün japonlar motorun yarısını çinde yaptırıyor,bunda kötü bişey yokki.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

Alıntı Mazlumdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hyosung motor almak istiyorum nasıl olacak şimdi ?_
    2 ci el bulursun.onlarda karbüratörlü modellerdir.
    abana1903 bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşim sen 2009 hyosung gt 650 yi nerede gördun merak ettim.yurtdışında falanmı?1 ocak 2008 den itibaren TÜRKİYE'ye hyosung ithal edilmedi.senin 2009 zannettigin 2007 nin sonunda gelen modeldir.2009 trafige çıkışlı oldugu için ruhsatta 2009 yazıyor olabilir.kaldıki global motor hyosung ismini kendi adına tescil ettirdi.bu yüzden s&t motor TÜRKİYE' ye hyosung adı altında motor sokamadı.benim motoru 2008 agustos ayında aldım.hyosung yazan bütün aksam taşlanmıştı.far tasından sinyallere kadar s&t kanunilerin hepside enjeksiyonlu modellerdir.2009 hyosung ile 2009 s&t kanuni arasındaki farklar ise,enjeksiyon ve gösterge paneli bunun dışındada bir fark yok.öyle çakma çinlisi falan ilginç bir yaklaşım olmuş seninki.zaten bütün japonlar motorun yarısını çinde yaptırıyor,bunda kötü bişey yokki.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

2 ci el bulursun.onlarda karbüratörlü modellerdir.
    sevgili kardeşim yorum yapmadan önce iyice bir araştır bak hyosung markasının 2008 modelleri türkiye içine hiç bir şekilde girmedi sadece bu sitede bile 2009 model hyosung videosu olarak en az 10 tane video var bir onlara bak
    türkiye içindeki firmaların hiç birisi hyosung firmasını bağlamaz ve kendi logolarını hyosung motosiklet üzerine basamazlar uluslararası anlaşma diye birşey var
    ha bu arada sadece türkiyedeki sitelerde gezme biraz ingilizcen yoksa google senin yerine çeviri yapar
    bak kerdeş bu eski model hyosung

bu da 2009 model comet

bu da sana kapak olsun
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yalnız bu eski model diye koyduğunuz fotoğraf 2006 yılının üretimi. 2007 ve 2008'de üretilenler de 2009 gibi. bu eski model dediğiniz motordaki beyaz jantlar ve beyaz şase sadece 2005 ve 2006da üretildi. ondan sonra gelen 2007,2008,2009 modeller hep siyah jant ve siyah şasedirler zaten... tüm bunlar türkiyede'de böyle dünyada da. yani siz bu mesajla, s&t firması dünyaya ayrı üretim yapıyor, türkiye'ye ayrı üretim yapıyor mu demek istiyorsunuz? yoksa s&t'nin motorları türkiye'de kanuni ya da global tarafından çakma olarak üretildi mi diyorsunuz? hangisini demek istiyorsanız her ikisi de yanlış zaten.

türkiye'ye gelen tüm s&t üretimi motorlar, ister hyosung markasıyla, isterse de s&t-kanuni markasıyla gelmiş olsun, ne olursa olsun tamamı direkt kore üretimidir.

aradaki tek fark, distribütörlüğü global'in yaptığı zaman hyosung markasıyla gelen motorlar, arkasından ana firma s&t ile global arasındaki anlaşmazlık üzerine el değiştirdi ve kanuniye geçti. ancak bu el değişiminden önce global'in türkiye'de hyosung ismini kendi adına tescil etmesinden dolayı, hyosung markasını türkiye'de başka bir firma kullanamayacağından, buna çözüm olarak aynı fabrikadan çıkan motorlardan birisi amerikaya giderken üzerine hyosung basıldı, türkiye'ye girerken de s&t-kanuni etiketi basıldı. haaaa, isim etiketlerinin değiştirilmesi, parçalar üzerindeki hyosung isminin silinmesi, koredeki fabrikada mı yapıldı, yoksa türkiye sınırları içine girince mi yapıldı dersen onu bilmem ama motorlar aynı motorlar.

aradaki, karbüratör, enjeksiyon, gösterge paneli farkları ise zaman içinde üreticinin yapmış olduğu geliştirmelerden ibaret. türkiye'deki isim değişikliğiyle alakalı değil. yani o s&t kanuni adıyla piyasaya çıkan 2009 model enjeksiyonlu ve göstergeleri makyajlanmış motorlar, s&t-kanuni değil de eskisi gibi global tarafında hyosung ismiyle de geliyor olsa aynı değişiklikler yapılmış motorlar olacaktı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)