Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Uzun yol için Racer motor alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı mustanoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de cross yapmak için race arıyom

ha bi de ağaç kesme motoruna takmak için scooter motoru mu gider yoksa enduro mu

Beni benden aldı bu yorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ya en iyisi copper adamlar sırf yol için yapmışlar ilerde param olurs abir tane alacam

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Hem bir cruiser kadar rahat hem de istediğinde SS kadar hızlı mı gidebilmek istiyorsun?

===> Hyosung GV650
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Benim hiç racerim olmadı ancak oturdum bir racer motora otürüs pozisyonu ile biraz belini ağırıtır onuun içinde bellik takarsın ok. ama hızlandıkca ayrodinami (aerodynamic yapı) gereği eğilmen ve kafanı yukarı kaldırman gerekiyor bu pozisyonda felaket boyun ağrısı yapıyor (en azından bende) Ama param olsa gider honda VFR1200 alır 3 lü cantalarını da takar itina ile gezerim. tam benim aradığım motor hem sport görünüm hem turing. (gold winge de hastayım ama konu dısı)

[IMG]http://image.motorcyclistonline.com/f/19362594+w750+st0/122_0906_02_z+2010
    _honda_VFR1200+.jpg[/IMG]

ya benim chopperim var uzun yolda mahvoluyorum nasıl chopper gezi motorları anlamadım ki mondial 250 mct kullanıyorum belim ağrıyor sırtım ağrıyor kollarım yoruluyor + titre tirre g-tum basim ağrıyor ekstra yediğim rüzgar da yanıma kar kalıyor

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    bence de racer la uzun yol yapılır siteden bi arkadaşımış 250r hyo la yaptı uzun yol istanbul samsun istanbul yolun bi kısmıda dönüşte yağmur altındaydı uzun yol yapmamak için nazik olman lazım çekceğin sıkıntıları öyle görmezden gelirsin yoksa ne yol biter ne motor zevkin kalır yol boyunca isyan edersin

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hiç racerim olmadı ancak oturdum bir racer motora otürüs pozisyonu ile biraz belini ağırıtır onuun içinde bellik takarsın ok. ama hızlandıkca ayrodinami (aerodynamic yapı) gereği eğilmen ve kafanı yukarı kaldırman gerekiyor bu pozisyonda felaket boyun ağrısı yapıyor (en azından bende) Ama param olsa gider honda VFR1200 alır 3 lü cantalarını da takar itina ile gezerim. tam benim aradığım motor hem sport görünüm hem turing. (gold winge de hastayım ama konu dısı)

[IMG]http://image.motorcyclistonline.com/f/19362594+w750+st0/122_0906_02_z+2010
    _honda_VFR1200+.jpg[/IMG]

ya benim chopperim var uzun yolda mahvoluyorum nasıl chopper gezi motorları anlamadım ki mondial 250 mct kullanıyorum belim ağrıyor sırtım ağrıyor kollarım yoruluyor + titre tirre g-tum basim ağrıyor ekstra yediğim rüzgar da yanıma kar kalıyor
    Alet çok güzelmiş...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır...............
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayır alınmaz.

Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    eğer RACİNG alacaksan UZUN YOL DİYE Bİ SKINTIN KALMAZ ZATEN
    (bi bakmışın yol bitmiş )
    >>> Gençliğine Güvenip erken Derken ; Belki Elveda Bile diyemezsin GİDERKEN...!!!

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600f olabilir..
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yolda ss motora yakın bişey düşünüyosan, vfr 800-1200 veya hayabusa ya da zzr1400 tarzında ki motorlar daha ideal.

Honda vfr1200 benimde hoşuma gitti ama tabi şimdi almıcam 3-4 sene sonraya düşünüyom.

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f olabilir..
    600 f olabilr kesinlikle bir çok bildiğim ustalarım 600 f ile kendini geliştirmişler 900f de var diye biliorum daha güclü olsun dersen

Motosikleti
    Regal Raptor
    Alıntı Omicron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım önce şu soruları kendine sor.

1- daha önce hiç motor tecrüben oldu mu?
    2- hangi hacimli motoru kaç km mesafede sürdün?
    3- bu sürüşler genellikle şehir içi mi şehirler arası mı oldu?
    4- motor tipleri hakkında bilgiye sahip misin yoksa sadece sesi güzel diye mi yarış motoru düşünüyorsun?
    5- bu yarış motorunu alıp sadece uzun yolda mı kullanacaksın yoksa şehir içinde de belli süreler/km'ler harcayacak mısın?
    6- bu motor için bütçen nedir?
    7- motor harici gerekli güvenlik ekipmanların varmıdır yoksa onları da motorla birlikte mi alacaksın?
    8- motor için benzin, bakım, ilk masraflar dahil çıkabilecek ekstra masraflar için belirli bir bütçe belirledin mi?

bu ve benzeri sorular daha da çoğaltılabilir ve hatta bu gibi sorular sitemizde yeterince yer buldu ve cevaplandı. biraz inceleme fırsatınız olursa püf noktaları, sürüş teknikleri, faydalı bilgiler gibi bölümleri tekrar değerlendirmenizi öneririm. bu bölümlerde yeterince açıklama mevcut.
    saygılar.
    Omicron'un yazdıklarına aynen katılıyorum..
    ASALET;boyda değil, soydadır! İNCELİK;belde degil, dildedir! DOĞRULUK;sözde değil,özdedir! GÜZELLİK;yüzde değil, YÜREKTEDİR!!

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sen sesine sarkıyorsan al bir fazer 600 al sana race sesi.

http://www.youtube.com/watch?v=5mUrF...eature=related
    HONDA

scuba_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xjr1300
    olabilir tabi ki tercih meselesi bu... ben de 2007 yamaha R6 var VAN-ANKARA arası 1400 km yaptım çok sorun olmuyor ama sırtında en ufağında dahi olsa kesinlikle sırt çantası gibi birşiey olmasın.en az 3 takım kıyafet olsun yolda adamın ne ile karsılasacağı belli olmuyo.bir de makinan race diye sürekli 200 civarı gideceğini düşünüyorsan yanılırsın.200 civarı gitmek istiyorsan motorun üzerine yatman gerekir bu da uzun yolda seni en fazla yoran hareket olur daha ziyede dik pozisyonda sürebileceğin en yüksek sürati tercih edersin o da 150 en fazla...

Motosikleti
    APRİLİA RS 125 ..
    Alıntı scuba_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir tabi ki tercih meselesi bu... ben de 2007 yamaha R6 var VAN-ANKARA arası 1400 km yaptım çok sorun olmuyor ama sırtında en ufağında dahi olsa kesinlikle sırt çantası gibi birşiey olmasın.en az 3 takım kıyafet olsun yolda adamın ne ile karsılasacağı belli olmuyo.bir de makinan race diye sürekli 200 civarı gideceğini düşünüyorsan yanılırsın.200 civarı gitmek istiyorsan motorun üzerine yatman gerekir bu da uzun yolda seni en fazla yoran hareket olur daha ziyede dik pozisyonda sürebileceğin en yüksek sürati tercih edersin o da 150 en fazla...
    aksine bende sırt çantasıyla rahat ediyorum ağır olmadığı sürece icinee bi kaç bişey koy gazla

bende bu konuyu çok merak ediyorum race tip motorlari seviyorum ama uzun yolda yapmazsak olmaz atiyorum bi honda 600f yada RR uzun yola çikarmı çikmaz mı ?

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    RR ile F arasında çok bir fark yok açıkcası, ancak uzun yolda kendini belli edecek kadar bir farkda yok denilemez tabiki, ancak spor touring mi yoksa supersport ile mi yol yapayım dersen en touring motoru seçmeni tavsiye ederim mümkünse CB600F bile daha rahat yolculuk yapmana yarayacaktır. ama güç ve tork da olsun dersen z750s tercih etmen en güzeli, hem güçlü hem hızlı. ama RR motor sana 1 saat yol yaptırır ve ardından yorgunluklar ve gevşemeler başlar, bu da motor üzerinde dikkat eksikliği ve kazaya sebebiyettir. ama ben çok seviyorum ve hiç kasmadan süpersport ile uzun yol yaparım dersen ozaman bir suzuki gsxr almanı tavsiye ederim
    let it be

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)