Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza sonrası sigorta işlemleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    arkadaşlar, motosikletimle kaza yaptım üzerimde full koruma vardı ve eziklerle şükür ucuz atlattım, kaza sonrası rapor düzenledik karşı taraf %100 kusurlu ve sigortasının experi gelip motoru gördü fakat kask'ı ödemiyor, bence ödemesi gerekiyor, kasksız motora binmek yasaksa ve cezası varsa bu aksesuardan çıkar.
    daha önce kaza yapan arkadaşlara sormak istiyorum sigortadan kask alan oldumu veya ne yapmak lazım konuyu bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    kaskın cok mu paahalıydı ? 100 tlyi fazla geçmiyorsa ugraşman gerekmez. ayriyetten sigortada aksesur geçiiyodur yada oan dair bi maddeleri yokturki ödemiyor.sonucta kask seni koruyor aracını deil !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    artık var
    kask seni koruyan bir parça ise aksesuardan çıkmazmı
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sigorta o kaskı ödemek zorunda. Eğer eksper kaskı yazmadıysa eksperle konuş ödenmezse itiraz edeceğini söyle. Eksper yazdı ama sigorta ödemiyorsa. Önce hasarı ödeyecek olan (karşı tarafın) sigortanın merkezini ara konuş. Eğer yine biz ödemeyiz derlerse eksperden kaskın da hasar gördüğüne dair bir belge ve sigortanın ödeyeceği rakama dair bile belge ile sigorta tahkim komisyonuna başvur. Büyük ihtimalle haklı bulunacaksındır.
    http://www.sigortatahkim.org

Motosikleti
    artık var
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta o kaskı ödemek zorunda. Eğer eksper kaskı yazmadıysa eksperle konuş ödenmezse itiraz edeceğini söyle. Eksper yazdı ama sigorta ödemiyorsa. Önce hasarı ödeyecek olan (karşı tarafın) sigortanın merkezini ara konuş. Eğer yine biz ödemeyiz derlerse eksperden kaskın da hasar gördüğüne dair bir belge ve sigortanın ödeyeceği rakama dair bile belge ile sigorta tahkim komisyonuna başvur. Büyük ihtimalle haklı bulunacaksındır.
    http://www.sigortatahkim.org
    cevap için teşekkürler,
    eksperi aradım şimdiye kadar hiç ödemediğini söyleyip kesip atıyor, sigorta merkezini aradım cevap bekliyorum

Motosikleti
    artık var
    kaza yapan bütün arkadaşların dikkatine!!!
    eğer kaza raporu düzenlediyseniz ve hasarı sigorta karşılıyorsa kaskınızın parasınıda almayı unutmayın,
    şahsen ben kaskımın parasını aldım arkadaşlar, öyle hemen kabul etmediler, ben biraz kararlı durunca ödemeyi yaptılar, eksperi her aradığımda kaskı vermediklerini söylediler, bende onlara niçin vermediklerini bana kanuni olarak izahat vermelerini söyleyip şu örnekleri verdim,
    1-kask olmazsa motosikletin muayenesinin yapılmadığını
    2-kask olmazsa sürücüye ceza kesildiğini
    hatırlatıp kaskın aksesuardan çıkıp motorun bir parçası olduğunu bıkmadan her seferinde anlattım, merkezlerini de arayıp usanmadan açıkladım olmaz dediklerinde bana kanuni olarak açıklamalarını istedim, motorun parça faturalarına yeni aldığım kaskın faturasınıda ekledim, sonuç ödediler

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    helal olsun sana hakkını arıcaksın.sigortacılar avukatlar vatandaşı kandırarak para kazanan insanlar onların mesleği bu(nasıl bir meslekse)benim bu adamlarla çok sorunlarım oldu nasıl çalıştıklarını biliyorum bunlarıda o yüzden yazdım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın cok mu paahalıydı ? 100 tlyi fazla geçmiyorsa ugraşman gerekmez. ayriyetten sigortada aksesur geçiiyodur yada oan dair bi maddeleri yokturki ödemiyor.sonucta kask seni koruyor aracını deil !
    arabada havayastıkları da bizi koruyor, arabayı değil. ama kaza sırasında açılan hava yastıkları sigorta tarafından paşa paşa ödeniyor...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bilmeden sallamak böyle bir şey herhalde, adam almış kask parasını işte yok aksesuarmış, aracı korumazmış pehhh...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)