Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cup Motorsiklet Önemli !!!!!!(Yağ ile ilgili)!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba XY-100e
    Forumda geçmiş konuları araştırdım fakat istediğim bilgiye ulaşamadım.

CUP motorsikletten anlayan arkadaşlara bir sorum olacak?

Cup motoruma şimdiye kadar 5 çeşit yağ denedim en son MOTUL 10w-40w 5200 yağ aldım onu koydum yaklaşık 3-4 aydır o yağla idare ediyorum ama yağı koyduğumdan beri motorun sesi değişti , rahatsız edici ses gelmeye başladı ve yağını değiştiricem.Gidip bilinçsizce 20-30 lira verip kaliteli yağ aldığımı sanmak istemiyorum. Emin olmak istiyorum.

Sorum CUP motorsiklet için yaz mevsimin en kaliteli yağ hangisi ve Sentetik yağmı yoksa madeni yağ mı motorsiklet için iyi? LÜTFEN BİLGİNİZİ paylaşın. Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba XY-100e
    ya şuan baktım 45 kişi konuya bakmış ama 1 tane cevap yazan yok. :(

yagdan dolayı ses gelecegını sanmıyorum
    ben 10-40 sentetık veya yarı sentetık kullanırım
    yılda 1 degıstırırım
    15000 km fılan yapar
    ole 1000 de 1 efılanda ınanmıyorum.
    ama dostum motor sana mesaj gonderıyo bence bozulcam dıe

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    castrol-elf-shel dısında yağ almayın kardeşim acayip acayip marka kullanıyorsunuz
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    yag olarak yazın castrol 10-50 kulalnmanı tavsıye ederım benımde vardı cub

ses konusu yagdan olmaz cıt cıt dıye gelıyorsa tahmınımen ole subap ayarı yapılması lazım kolay gelsın...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    castrol power 1 racing 4t 15-40 kullan derim
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol-elf-shel dısında yağ almayın kardeşim acayip acayip marka kullanıyorsunuz
    Acayip mi

Google MOTUL diye yaz bakalım ne çıkıcak,saydığım markaların hiç biride MOTUL gibi sadece motosiklet için yağ üretmiyorlar...

MOTUL sadece motosiklet üzerine yağ üretiyor ve dakar yarışlarında kullanılan ve ençok tercih edilen yağdır...
    ogzcngdk bunu beğendi.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Tek bir yağ öneriyorum

Honda innova da en iyi performansı bu yağ verdi bana

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    dostum hiç bişi arştırmana sormana gerek yok gidip hemen castrol 15w40 yag alıyorsun hemen eline 17 anahtar alıp tıpayı sokuyorsun yagı güzelce boşaltıyosun bir kaç defada kontagı açmadan ayak marşına basıyosun akaln yagıda sızdırıyosun ardına tıpatı sıkıyosun üstten tapayı açıp yagı koyuyosun motoru çalıştırıyosun 3-4 dk gaz vermeden ısınmasını beklıyosun bir iki aragaz cekip vitese atıp yola cıkıyosun bi yagı sııtıp geliyosun sonra roistop etmeden rolantide çalıştırıyosun sesinhi bi dinliyosun hoşuna gitmediyse hava ayarı yapıyosun ilk rolantiyi biraz acıyosun ardına hava ayarı vidasını tamamen sıkıyosun motor istop edecek sonra calıstırmadan vidayı 2 tur sola ceviriyosun sonra mtooru çalıştırıyosun rolantini tadına göre ayarlıyosun sonra basıp gidiyosun dostum okey?

15w50 almatın cup motorlara kalın gelmektedir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç defada kontagı açmadan ayak marşına basıyosun akaln yagıda sızdırıyosun ardına tıpatı sıkıyosun.

Bu yöntemle motorda 200 gram yağ eksik çıkar normalde motorların yağları 1,200 litredir ayak marşına yağ pompasındaki 200 gr yağda çıkacak 1 litre yağla çalışacak motor.Yanlışmıyım ?
    HONDA

Motosikleti
    dostum motorlara ilk sıfır oldugunda 1 litre yag konur (cup) lara ve ardına ytag değişimlerinde 800 gr konur fakat bir kaç yöntemle yagı tamamen boşaltırsa hem yagın ziyan olmamıs olur (yani 1 litre koyacaksın 800 gr deil ) anladınmı?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Cupları bilmiyorum ama bizimkiler 1200 sanırsam.
    HONDA

Motosikleti
    dostum bizimkilerde tam 1 litredir 100 gr mı parça lara gide debriyaj grup dişlileri subap gb 900 gramıda kartelde aynı yagla birlikte çalışmaktadır cup larda ise 800 gramın 100 gr parçalara 700 gr mıda aynı bu yagla birlikte çalışmaktadır.

Motosikleti
    Kuba XY-100e
    Arkadaşlar teşekkür ederim herkesin ortak fikri motordaki sesin yağdan kaynaklanmamasıdır. verdiğiniz yağ markalarını da değerlendirecem. Motordan gelen sesde şöyle söyliyim motor sanki yırtılcak gibi oluyor. normalde sesi gür ve tok çıkıodu anlatabildim mi? VE cub motorun yağını kaç km 1 değiştirewyim??? Yağ olarakda kaçlık yağ kullanayım (10-40)(15-40) vs.... bu da önemli sanırım

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo

Tabloya göre Türkiye şartlarına en uygun yağ 10w40 dır. +50 ve -20 dereceye dayanır

Cublar malesef yarı otomatik olduğundan yağı çok yıpranıyor her 1000 km de bir yağın değiştirilmesinde fayda var.

Motosikleti
    Kuba XY-100e
    bende zaten 1000 km bi değiştiriyorum. yağa gelince castrol veya mobil kullanıcam bundan sonra araştırdım genelde herkes bunları kullanıyor. şimdi gelelim şu ses konusuna motora en son 9 ay önce subab ayarı yapıldı o yırtılcak gibi sesin gelmesinin nedeni subab ayarı mı? önceden motorumun sesi daha tok ve gür çıkıodu. Ve son 2 aydır motorum erken vites istio. Örn: önceden 25 km dayayınca 2 vitesi isterdi şimdi 20 ye gelmeden vitesi istiyor.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ben castrol 15-40 power1 bir önceki olarak kullandım ve çok memnundum özellikle vites geçişleri sessiz ve çok kolaydı,enson değişimde castrol bulamadım 15-50 shell yarı sentetik koyduk onda bazen vitesler taktuk yapiyor değişirken,shell için hoşlandığımı söyleyemem
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    4t araclarda bulundugunuz bolgeye ve mevsim normallerine en uygun olan yagi secmek mantikli....
    Bulundugunuz bolgenin Denizli oldugunu dusunursek yaz ve kis maximum ve minimum sicaklik degisimlerini dusunup o sekilde yag satin aliniz....
    YAgida satin alirken tam sentetik size uygun degil cunku spor kullanim icindir....
    Yari sentetik uygun olacaktir....
    Saygilar....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Bende cubuma yağ alcam ama 10-40 mı 15-40 mı karar veremedim castrol alcam...

Motoru aldığımdan bu yana (0 almıştım) 10-40 castrol scooter kullanıyorum.Yarı sentetik yağ.Kışın çok sert havalarda binmedim,yağmurdada binmedim.İlkbaharda çıkardım.Şu anda 1650 km oldu.Ve hiç bir zararı olmadı.Ses te gayet güzel.Rodaj bittikten sonra sıkıştırdım biraz.120 civarına çıkıyor.Ama anlık.Zaten titreşim çok rahatsız edici.Castrol derim.Fiyat olarak ta 17 liraya alıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler