Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun arabayı '' pert '' etmesi!..

Motovento
    REKLAM ALANI

Tegu, ne demek istediğimi anlayan anladı. Teşekkürlerimi de belirtmiştim ..

Senin de anladığını ummakla birlikte!. nedeni bilinmeyen bir şekilde yazılarıma

muhalefet ve sabote etme isteğini ; çocukçu ,mantıksız ve gereksiz

bulmaktayım. Olayların bu şekilde kişiselleştirilmesi taraftarı olmadığımı

ve zevk duymadığımı da sen ve senin gibi düşünenlerin bilmesinde yarar var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:28 ----------

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kafalar gordum uzerinde kask yoktu, ne kasklar gordum icinde kafa yoktu !
    sen git isa'ya nusa'ya kendini kutsat!. başka türlü iflah olman zor görünüyor.
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 zn
    Bu kadar gerginliğe agresifliğe gerek yok Şeyh Şamil, herkese bir cevap vermişsin ne gerek var.

Beni konuyu çarpıtmakla suçlamışsın ama başlık ve mesajlar "bakın bizleri görmezseniz arabanız pert olur" mesajını vermekte açık seçik. Hele ki verilen fotoğraftan kimin haklı kimin haksız kime ne olduğunu anlamak imkansız. Örnek ya da ibret olarak verdiğin fotoğrafta, alkollü bir motorcunun hatasız ve çocukları arkada oturan bir şoföre çarpmadığı ne malum?

Evet doğru tahmin yapmışsın, aktif motor kullanmadım; motorumu yeni satın aldım ruhsat işlemleri yapılıyor. Ama 8 yıldır aktif araba kullanıyorum istanbul trafiğinde. Çoğu şoförlerin motorculara saygısız davrandığı bir gerçek. Ama diğer bir gerçek de motorların fark edilmesinin zaten zor olduğu. Çok şükür yalnızca bir kaza yaşadım o da karşımdakinin tamamen suçlu olduğu yaralanmanın gerçekleşmediği bir kazaydı. Belki şanslıydım, ama bunun dışında hep temkinli ve sabırlı kullanmaya dikkat ettim. Her şeyden önce insan hayatına saygı gösterdim. Yaya olsun motorlu olsun, kimin hatalı olduğu önemli değil, eğer taraflardan biri kazayı engelleyebiliyorsa zaten elinden geleni yapmalı bunun için. Yoğun trafikte motorcular geçsin diye binbir tane manevra yapan benden başka tanıdığım kimse yok. Ama şunu da unutmayın ki çoğu zaman arabalar ne kadar trafik kurallarına uymuyorsa motorcular da bir o kadar uymuyor (uyanları tenzih ederim). Eğri oturup doğru konuşalım. Özellikle yoğun akıcı trafiklerde sinyal vermeden arabaların yanından vız vız dikkatsiz geçen kask takmayan kaç tane motorcu tanıdığımız var :(

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tegu, ne demek istediğimi anlayan anladı. Teşekkürlerimi de belirtmiştim ..

bulmaktayım. Olayların bu şekilde kişiselleştirilmesi taraftarı olmadığımı

ve zevk duymadığımı da sen ve senin gibi düşünenlerin bilmesinde yarar var.
    Sana karsi yazmadigim bir yazi icin bana muhalefet oldun, motora binmeden motorcu gibi gecinme ile sucladin.Simdi acik bir sekilde hakettigin cevabi verdigim icin ben mi muhalefet ve cocuk oluyorum ? Seyhim ya anlasilmasi zor bir insansin yada saat cok gec oldugu icin ben anlamakta zorlaniyorum.Herneyse yatsam iyi olacak.Diyecegin varsa yaz yarin uyaninca guzel sohbetimize kaldigimiz yerden devam ederiz.Sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

sen git isa'ya nusa'ya kendini kutsat!. başka türlü iflah olman zor görünüyor.
    Bak bak laflara bak ya Nusa degil bi kere Musa o
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar gerginliğe agresifliğe gerek yok Şeyh Şamil, herkese bir cevap vermişsin ne gerek var.

Beni konuyu çarpıtmakla suçlamışsın ama başlık ve mesajlar "bakın bizleri görmezseniz arabanız pert olur" mesajını vermekte açık seçik. Hele ki verilen fotoğraftan kimin haklı kimin haksız kime ne olduğunu anlamak imkansız. Örnek ya da ibret olarak verdiğin fotoğrafta, alkollü bir motorcunun hatasız ve çocukları arkada oturan bir şoföre çarpmadığı ne malum?

Evet doğru tahmin yapmışsın, aktif motor kullanmadım; motorumu yeni satın aldım ruhsat işlemleri yapılıyor. Ama 8 yıldır aktif araba kullanıyorum istanbul trafiğinde. Çoğu şoförlerin motorculara saygısız davrandığı bir gerçek. Ama diğer bir gerçek de motorların fark edilmesinin zaten zor olduğu. Çok şükür yalnızca bir kaza yaşadım o da karşımdakinin tamamen suçlu olduğu yaralanmanın gerçekleşmediği bir kazaydı. Belki şanslıydım, ama bunun dışında hep temkinli ve sabırlı kullanmaya dikkat ettim. Her şeyden önce insan hayatına saygı gösterdim. Yaya olsun motorlu olsun, kimin hatalı olduğu önemli değil, eğer taraflardan biri kazayı engelleyebiliyorsa zaten elinden geleni yapmalı bunun için. Yoğun trafikte motorcular geçsin diye binbir tane manevra yapan benden başka tanıdığım kimse yok. Ama şunu da unutmayın ki çoğu zaman arabalar ne kadar trafik kurallarına uymuyorsa motorcular da bir o kadar uymuyor (uyanları tenzih ederim). Eğri oturup doğru konuşalım. Özellikle yoğun akıcı trafiklerde sinyal vermeden arabaların yanından vız vız dikkatsiz geçen kask takmayan kaç tane motorcu tanıdığımız var :(

shoother, kardeş açıklamaların için teşekkür ederim. Şahsın adına
    yanlış düşündü isem kusura bakma!.
    Ben de hem motor hem de araç kullanıcısı olarak farklı 2 pencereden bakarak
    konuya dikkat çekmek ve sebep-sonuç ilişkisine değinmek istemiştim.

Kazsız keyifli sürüşler dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Motosikleti
    125 zn
    Teşekkür ederim, hepimize keyifli sürüşler

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Binde bir yandan oluşmuş bir kazayı göstererek motorlar üstün diyemezsiniz. Düz yolda giderken arkadan dokunduran olursa kimin üstün olduğu anlaşılır saygılar

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    Seni '' başkalarının avukatlığı '' ile suçlamadığım !.. gibi; o kişileri de motorcu
    olmamakla suçlamadım. Sadece gözlemimi ve değerlendirmemi belirttim.

Anlayana sivirisinek saz, anlamayana davul zurna az demişler !..

Araçların ,motorları görmesi ve değer vermesimi senin için 1.nci derecede önemlidir?
    Yoksa başkalarının motorcu olup olmadığımı !..
    Evet haklısın çünkü sen mükemmel anlatıyosun çok pardon gerçekten

Araçların motorları görmemesi cidden bir sorun ama o sorun böle anlatılmaz
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet haklısın çünkü sen mükemmel anlatıyosun çok pardon gerçekten

Araçların motorları görmemesi cidden bir sorun ama o sorun böle anlatılmaz

''ruckerpark'' şu güzel anlatımınla, mevcut sorunu birde

sen anlatsan!.. ve o engin bilginden faydalansak diyorum..

Tecrübeni bizlerle paylaş ve yazını yaz, sorunları anlat..

Haydi, bu konudaki bilgini bizden esirgeme !...

Açacağın yeni konu başlığı ve vereceğin bilgileri sabırla bekliyorum!..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sonuç : peugeot'lar çok dandik arabalar
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Normal 125 motorla böyle yapamayız ama o motor kimbilir kaç km hızla girdi o arabaya.
    HONDA

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    ungiue yapar arkdaşım bu konuda libyali kankim asırı derecede tecrübelidir çunku hundai H100 kapalı kasa aracın sürgü lü kapısını komple motorun ön tekeri ve kafasıyla içine kadar geçirdi artı cup motorla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:41 ----------

ve çarptıgı hatırladıgım kadarıyla 60 km di.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    arkadaşlar ben araç kullanırken motorculara kızıyordum fakat şimdi motorsikletede biniyorum bu seferde araç şöförlerine kızıyorum ...aslında olması gereken karşılıklı sevgi saygı ve nezakettir.. olması gereken bu...

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Trafikte çok saygılı tabiri caizse adam gibi araba kullananda var afedersiniz angut angut kullananda var ama geneli taksi söförü arkadaşlar oluyor bugün sadece 2 kere artık sezgilerimmi daha iyi oldu nedir tahmin ettiğim gibi önüme kırdılar yada aniden sağa çektiler yolumun üstüne.
    Arkadaşın anlatmak istediği hafife almayın hızlıda oluyor motosikletler sizin içinde birer tehlike eğer kazaya sebeb verisiseniz sanırım mesajı yanlış anlamadıysam.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi

Ben güzel anlatırm yada senden iyi anlatırım gibilerinden bir şey demedim.

Zaten forumumuzda bunlar defalarca konuşuldu edildi onlara bir bak örnek al Şeyh Kamil
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben güzel anlatırm yada senden iyi anlatırım gibilerinden bir şey demedim.

Zaten forumumuzda bunlar defalarca konuşuldu edildi onlara bir bak örnek al Şeyh Kamil
    Faydalı bilgiler verdin !.. Yolun açık olsun ruckerpart

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    http://

Her ne kadar 4 tekere binenler; motorlara karşı kendilerini emniyette hissetseler'de, motor otomobili pert edebilmektedir.

Motorları dikkate almayanlara ithaf olunur!.
    Edebilmektedir ama istatistikler göz önüne alınırsa bu verdiğin çok uc bir örnek...yanlış anlamada felsefe yurmurtlarken daha güçlü bir konu etrafında yapsan bu işi...trafikte saygı görmediğimiz malum...ama motosikletde arabayı biçer demek çok yüzeysel ve zayıf bir mesaj olur...

Halbuki bu mesaj yerine aynı bağlamda daha dişe dokunur bir konu açabilirdin...gogılda ilk defa gördüğü garip bir fotoyu delil sunarak konu başlığı açmaya yönelecek kadar heyecan 17-18-19 yaş grubundaki üyelere has bir özellik...yıldızın parlıyor hayranların artıyor benden söylemesi... biraz daha ağır takılabilirisn...konu açma bu kadar ayağa düşerse MT kaliteside düşer...

Ayrıca insanları kendi düşüncelerin ekseninde olmadıklarını antipatik bir şekilde yazmaları seni rahatsız edebilir...bu rahatsızlığı ukalalığa vurup çokbilmişlik taslayarak negatif bir enerji yaratmaya harcamanı önermem...biri feyk üyelik alır dümdüz gider bu hızın kesilir benden söylemesi...sanal ortamda coşkunun ve paylaşımım geldi aga ben napayım paradoksuna kapılanların sonu hep hüsran olmuştur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:27 ----------

Anlayana sivirisinek saz, anlamayana davul zurna az demişler !..
    !..

bulmaktayım. . başka türlü iflah olman zor görünüyor.
    shoother, kardeş açıklamaların için teşekkür ederim. Şahsın adına
    yanlış düşündü isem kusura bakma!.
    ..

Faydalı bilgiler verdin !.. Yolun açık olsun ruckerpart

Enteresan olan başka bir konu ise düşüncelerine ortak bulduğunda nezaket ve zerafet kralı olurken...seni eleştirenleri (kişisel veya konuya binaen) yermekte ince nüanslarla hakaret edip düşmanca tavırlar sergilemekten geri kalmıyorsun...bu benim umrumda olmamakla birlikte forum içersinde dikkatimi çektiği için yazıyorum...aynı ince hakaretleri banada sergiledin...bir gün karşılaştığımızda özrünü paşa paşa dileyeceksin zaten kuşkum yok... kişisel algılama ama bu sahte tavırlara ne gerek var...forum üyelerini senin gibi düşünenler ve diğerleri olmak üzere ikiye ayırma lütfen...forumu olduğu gibi kabul et...sana hakaret edilmiyor tavır yapılmıyor...sadece konuya senin bakış açınla yaklaşılmıyor veya ömemsenmiyor...sadece bu...bu konunun altyapısı yok veya yetersiz...aldığın fotoyu kıdemli üyeler 3-4 yıl önce gördü...yani sen forumda yokken konuşulan tartışılan şeyler bunlar...Amerikayı yeniden keşfeder gibisin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu arkadaş kendi açtığı bu başlık altında benimle birlikte 2 arkadaşı daha konuyu dağıtmak ve bizi motorcu olmamakla itham ettiğinde cevap vermeye gerek görmedim sevgili mete_han. İşin abuk tarafı, bu şekilde yazmakla konuyu asıl kendisi dağıttı.

Ancak şu an seninle burada sohbet babında söyleyebilirim ki, forumun "bilge adamı", "yüce öğreticisi" rolüne soyunan bir adam, konu açarken diğer "sıradan" üyelere göre 100 kere daha fazla düşünmelidir. Hele hele başkalarını motorcu olmamakla itham ettikten sonra, teknik bir konudan bahsemeden önce 1000 kere düşünmelidir.

Bu arkadaş birkaç saat önce yeni bir konu açtı ve Google'dan Rossi'nin kazasını arayarak ilk bulduğu linki yapıştırdı. O video o siteye 2 yıl önce yüklenmiş, bu bir.

İkincisi, o videodaki kaza ile ilgili olarak adamın neden kontra yapıp önündeki motorun yanından geçmediğini soruyor. Videoyu izleyen sıradan bir kullanıcı görecektir ki, bırak kontrayı, adamın "my god" diye bağırmaya bile zamanı olmamış.

Velhasıl, ne desen haklısın.

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş kendi açtığı bu başlık altında benimle birlikte 2 arkadaşı daha konuyu dağıtmak ve bizi motorcu olmamakla itham ettiğinde cevap vermeye gerek görmedim sevgili mete_han. İşin abuk tarafı, bu şekilde yazmakla konuyu asıl kendisi dağıttı.

Ancak şu an seninle burada sohbet babında söyleyebilirim ki, forumun "bilge adamı", "yüce öğreticisi" rolüne soyunan bir adam, konu açarken diğer "sıradan" üyelere göre 100 kere daha fazla düşünmelidir. Hele hele başkalarını motorcu olmamakla itham ettikten sonra, teknik bir konudan bahsemeden önce 1000 kere düşünmelidir.

Bu arkadaş birkaç saat önce yeni bir konu açtı ve Google'dan Rossi'nin kazasını arayarak ilk bulduğu linki yapıştırdı. O video o siteye 2 yıl önce yüklenmiş, bu bir.

İkincisi, o videodaki kaza ile ilgili olarak adamın neden kontra yapıp önündeki motorun yanından geçmediğini soruyor. Videoyu izleyen sıradan bir kullanıcı görecektir ki, bırak kontrayı, adamın "my god" diye bağırmaya bile zamanı olmamış.

Velhasıl, ne desen haklısın.

Koyduğu videoyla kazanında bir alakası yok onuda şimdi yöneticiye bildir butonuyla uyardım... Bu heves neden merak ediyorum...100.000 konu açsan bu konulara 1.000.000 cevap gelse ne olacak...Şeyh Şamil özünde iyi biri olmasına rağmen bu reyting virüsünü kapmış...artık iflah olmaz...bizim motorhocası var Eskişehirli al birini vur ötekine...

ben ukalalığı sevmiyorum...yahu herşeyi bilsende bunu kimseye çaktırmıcan mesele bu...herşeyi o bilirse bize bişey kalmaz öğrenecek... veya bildiğin şeyi doğru zamanda paylaşıcan...öyle kişiler var ki...yazdıklarını gogıldan buluyorum başka konularda...forumun amacı bilgi paylaşımı...ego paylaşımı değil...ve çoğu üyenin kendini farklı şekilde sunmalarını yaşlarına ve oturmamış kişiliklerine veriyorum..

saat 04:00 olmuş...iyi sabahlar dileyim size...bizim hoca başlar şimdi ezana...seside pek yanık...o okumadan uyku moduna geçeyim ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Şahsına bir ithamda bulunmuyorum, bunu genelde o yapıyor. Neyse gençlikten kaynaklanan toyluklar bunlar. Biz de zamanında kimbilir ne cahilikler yaptık kanımızın kaynadığı çağlarda, Şeyh Şamilin şimdiki dönemlerinde...
    İyi geceler

Motosikleti
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsına bir ithamda bulunmuyorum, bunu genelde o yapıyor. Neyse gençlikten kaynaklanan toyluklar bunlar. Biz de zamanında kimbilir ne cahilikler yaptık kanımızın kaynadığı çağlarda, Şeyh Şamilin şimdiki dönemlerinde...
    İyi geceler
    Önemli olan iyi günde uyarmak...yanlış yoldasın demek... bende senin gibi düşünüyorum...benim 2005 dönemlerim hep böyle deli danalar gibi konu açmakla geçti...elde var sıfır...aynı yoldan bizlerde geçtik dediğin gibi...popülarite kuru kuru karın doyurmuyor...derler ya biliyorsan konus ibret alsinlar bilmiyorsan sus adam sansinlar ...o hesap...doğru zamanda doğru yerde yazmak önemli olan... saat 04:10 offf ben 12 de kalkarım artık...İstanbul Pazartesi sabahı kaosunu yaşar yine... ben uyur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)