Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Motorunuzu nereye koyuyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizim ev 4 katlı müstakil, en üst katta ben varım, 3. katta annem babam, 2. kat boş, 1. kat babamın home office ve aynı zamanda benim motosikletimin garajı, eve sokuyorum yani motoru, işte tek korkum deprem olursa göçük altında kalması.

edit: apartmanda yaşayanlar kıskansın diye detaylı yazdım, çatlayın patlayın emi, evde ister davul zurna çal ister çift kale maç yap
    caferacer01 ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim ev 4 katlı müstakil, en üst katta ben varım, 3. katta annem babam, 2. kat boş, 1. kat babamın home office ve aynı zamanda benim motosikletimin garajı, eve sokuyorum yani motoru, işte tek korkum deprem olursa göçük altında kalması.

edit: apartmanda yaşayanlar kıskansın diye detaylı yazdım, çatlayın patlayın emi, evde ister davul zurna çal ister çift kale maç yap
    Büyükçekmece deprem bölgesi bir de.
    fatih.met bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyükçekmece deprem bölgesi bir de.
    haydaaa adamın keyfini bozdun ya

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haydaaa adamın keyfini bozdun ya
    Yok yaa, bu zaten bilinen bir bilgi. Ben de Büyükçekmece'deyim. Burada herkes bilir.

Deprem bölgesi olduğu için de 99 depreminden sonra yapılan binalar gayet sağlam ve çok çok katlı değil, en fazla 3-4 kat var.

Haa bir de heyelan bölgesi, bazı yerler acayip kayıyor, sokaklarda yollar habire tamir edilse de yamuk yumuk oluyor bir süre sonra.
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yaa, bu zaten bilinen bir bilgi. Ben de Büyükçekmece'deyim. Burada herkes bilir.

Deprem bölgesi olduğu için de 99 depreminden sonra yapılan binalar gayet sağlam ve çok çok katlı değil, en fazla 3-4 kat var.

Haa bir de heyelan bölgesi, bazı yerler acayip kayıyor, sokaklarda yollar habire tamir edilse de yamuk yumuk oluyor bir süre sonra.
    99 depreminde Selimpaşa - Silivri arası yazlık bir bölgede arabasının tavanına balkon düşen arkadaşım var

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garajı var ama nasrettin hocanın türbesi gibi ��
    iman power upgrade ile motorun sorunsuz calısıri oraya koy :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Rüyamda manyağın biri bana arabayla çarpıp beni düşürüp motorumu çalıyordu. Akşamına bulunmuştu. Gece de bodruma koymuştum sabaha kadar başında beklemişim bu gün de çalmasın diye. Daha çoook aksiyonluydu ama ben yarısını unuttum. Elime geçen ilk parayla motora kalın bir zincir ve disk kilidi alacam. Rüyamın etkisi büyük.

Oturduğum yerde geniş bir kaldırım var ana yol üzerinde oturuyoruz. Araç trafiği olan bir yol ancak pek fazla yaya geçmiyor. Açıkcası geceleri tenha oluyor. Elektrik direğine arka tekerden kilitliyorum. Kilidim çok kaliteli bir kilit değil muhtemelen uğraşmak isteyen insan için bir kaç dakikalık iş allah korusun, allah göstermesin. Bunun içinde uzaktan kumandalı bir alarm sipariş verdim memnunum gayet. Sarsıntıya karşı duyarlı. En azından caydırıcı bir şey. Kötü hava koşulları içinde brandam var eski motosikletimden kalan. Allah korusun arkadaşlar dikkatli olun.

Bu arada aklımda bir kaç fikir daha var belki kafasına yatan arkadaşlar olur işlerine yarar.

- Gps alabilirsiniz motosikletinize. Akünüzden elektriği alıyor ve akünün üzerine çift taraflı bant ile sabitleyebilirsiniz. Genelde bunların uygulamaları oluyor akıllı telefona indirilen ordan anlık olarak aracınızın konumunu görebiliyorsunuz. Ben bunun yerine alarmı tercih etmiştim çünkü çalan kişi çaldıktan sonra kaza vs yapabilir motoru bırakıp kaçabilir. Ama alarm dokundukları anda caydırıcı diye düşündüm.

-Sahte güvenlik kameraları alabilirsiniz. Bazen alışveriş merkezlerine gelebiliyor. Dışardan bakıldığında bildiğin kamera yani ayırt etmek zor. Birde usulen kablo çekersiniz kameranın içinden herhangi bir yere buda gerçek görünmesini sağlar ve X kişiyi caydırabilir.

-Bazı çok kaliteli kalın zincirler var. Makasın bile kesemediği türden. Ancak canavarla kesilebiliyorlar x kişide bunu yapamayacağı için motosikletiniz güvende kalır.

Ek olarak disk kilidini pek önermiyorum çünkü onları ne hikmetse açıyorlar bir yolu yordamını bulup daha sonrasında üzülmenizi istemem arkadaşlar. İyi forumlar..[COLOR="Silver"]
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bahçeme koyuyorum disk kilitli duruyor öyle

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler