Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ufak bi kaza geçirdim sizce suç bendemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    merhaba arkadaşlar herzamanki gibi akşam iş çıkışından sora atladım motorumla evime gidiyorum önümde bi tane ford transit büyük kapatmış önümü kopmle bende aramda 10 merte mesafede takip ediyorum hızım 30 civarı sakin bi şekilde gidiyoruz bir anda önüme yolumun üstüne telefonla konuşan ve hiç bana bakmadan caddenin ortasına transit geçtikten sora atlayan bi 35 yaşlarında bi kadınla karşılaştım kornaya bastım duymuyor dreksiyonu kırdım hala yürmüye devam beni hala farketmedi e sonuş kadına 20 hızlarında çarptım motorun sağ tarafını hemen durdum kadın düşmüş yere kocası ve kızı fırladı hemen sora kocası bana bağırmaya başladı ne yapıyorsun sen falan fistan dedim benim bi suçum yok hiç bana bakmadan caddenin ortasına atladı kulağında telefon ve hiç bi trafik kuralını çiğnemiyorum takip mesafem normal hızım normal ehliyetini ver dedi pardonda siz polismisiniz dedim evet dedi bende sizin kimliğni görmek istiyorum dedim falan sora ben bağırdım zaten hiç motosikletleri fark etmeyin onlarda bi araç bakın çarptı ve yere düşü hanfendi ya bi araba olsaydı bu dedim sora gititler ama ben eve gelene kadar beynimimn etini yedim
    sizce suç kimde..
    ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sen motorunun frenlerine lastiklerine kendi refleksine hızının normalliğine inanıyorsan vicdanen rahat olabilirsin

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    benim ençok karşılaştığım durum tam yolun ortasında beni görüyolar paniğe kapılıp bi ileri bi geri gidiyo insanlar 2 sefer başıma geldi nerdeyse durcak kadar yavaşladım yayanın sorumsuzluğu yüzünden hala çekilmiyor motor yanımdan geçer dye hesaplayıp yola atlıyorlar ama kimin hangi taraftan geçeceğini hesaplamıyolar.

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    yani kadın dönüp yolun öteki tarafına bakma zahmetinde bulunmuyor o benim canımı sıktı
    ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    Tabikide sen haklısın.Sanırım motor hafif birşey o kadına 1000 rr ile çarpmak lazım O zaman kendine gelir. Tövbe yarabbi yahu...

sanırım bir an için motosikletlerin yayalar ve otomobilliler tarafından şeffaf, saydam, görünmez birşey olduğunu unutmuş olmalısın, geçmiş olsun.

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    motosiklet kullandığın için suçlu sensin tabiki
    o kadını görmeliydin, neden daha önce göremedin onu düşün. muhtemelen yakın takip ediyordun önündeki aracı.. geçmiş olsun.

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Sonuna kadar haklisin motoru kale alsalardi.Benim esim aynisini yapsa esime kizarim.Bunlar herzamanki olaylar kafana takma birkac gune unutursun.
    O kadar kolay degil VATANI bolmek ve o kadar zor degil ugruna olmek.

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Benimde başıma bugün buna benzer bi olay geldi adam yolun tam ortasında telefonla konuşuyor yeşil ışık yandı ben uzaktan gördüm ışığı devam ediorum adam çekilmiyor korna çaldım bana baktı ama yavaştan karşıya geçiyor birazda artis tavırlar var adamda dedim bari şunu korkutayımda artık akıllansın millet bende inadına sürüdüm üzerine koşa koşa geçti tabi ki bunu yaparken çarpıçak kadar yaklaşmadım ama yüzüme bakıyor ve resmen görmezden geliyodu beni tutamadım kendimi.

Motosikleti
    125 zn
    Geçmiş olsun ciddi bir şey olmadığına sevindim.

Kadının eşi yanlış davranmış fakat koruma içgüdüsüyle hareket etmiş olabilir. Anlattığınız kadarıyla siz elbette haklısınız. Daha da dikkatli olmalıyız, sonuçta can yandıktan sonra haklı haksız ne fark eder

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    geçmiş olsun elinden geleni yapmıssan ve hızın da zaten düşük şükür daha kötü bi durum olusmamış
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Umarım motora bişey olmamıştır , herzaman azami dikkat etmek lazım , böyle umursamaz yayalara acımam da düşer motoruna veya kendine bir zarar verirsin yazık olur ...

Geçmiş olsun ...

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    benzeri olayı bugün aynen bende yaşadım, uzun bir korna çaldım duydu ve korkudan zıpladı çok güldürdü beni , elbette haklısın,

ancak galiba bizim bi donald duck amcamızın kitabı var ya (ondaydı galiba)

kaza yaparsan her şartta sen suçlusun, bence de böyle, kaza yaptıktan sonra haklı olmanın bizim için çok fazla bir anlamı olmuyor

sonuç olarak takma kafana halen yazı yazdığına göre gerisi hikaye keyfine bak

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    Kardeşlerim bu adı üstünde kaza yani istenerek olan bi durum değil bu yüzden bi suçlu aramaya gerek yok. Geçmiş olsun kardeşim aynısını ben de yaşamıştım ama çarpmamıştım son anda durabildim.

Arkadaş , öncelikle geçmiş olsun !.. Motorlar yolda görünmemektedir!..

Göründüğün veya algılandığın zaman; kesişme noktasına yaklaşılmış olunur!

Sen/ben/o/biz ve motorlar hayalet olarak yol alması nedeniyle !..

Görünür olmak için ; tek çözüm var!..

Farın devamlı açık olacak ve reflektörlü yelek giyeceksin !

Olay günü ve anını bu pencereden bakarak değerlendirirsen çıkış yolu

bulacağından eminim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

sende bi suc goremedım.kasaya guvenıp trafıgı umursamaz bı sekılde yola atlamış madem kaza olası bı durum.geçmiş olsun
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Abicim bence dürüst konuşmak gerekirse 30km hızla giderken takip mesafen 10 metre iken durabilirdin (takip mesafeni dahada fazlada tutabilirdin)

Kadını gördüğün anda elin sadece refleks olarak kornaya gitmeliydi ondan önce ilk işin moturu yavaşlatmak olmalıydı ki kaza anında herkes genelde ikisini aynı anda yapar o hızda iken iyi bir frenleme ile durman gerekirdi oysa sadece hızını 10km yavaşlatabilmişsin belkide dikkatin dağılmıştı aklında başka birşey vardı bilemiyorum, hiç olmadı kadına çarpmamak uğruna motoru kendinle beraber yatırabilirdin ama talihsiz bir kaza olmuş geçmiş olsun diyorum.

Bende kendimden bir örnek vermek istiyorum, acemi zamanlarımda(ki o zamandan bu zamana kendimi hala acemi sayarım!) o hızda iken önüme virajdan bisikletli bir çocuk çıktı hızım 30 bilemedin 40 çocuğu farketmemle kornaya basmam, frenlere asılmam ve birde kaçınma içgüdüsü olarak motoru sağa yatırmam bir oldu tabi o sıralar iyi bir frenleme ve bilinçli bir şekilde kaçınma bilmediğim için çocuğa çarpmadım iyi bir frenleme yapmıştım ama motorla beraber ben yere düştüm sinyal ve dikiz aynasının camları kırıldı.

Çok ani fren yapıp motoru aniden çevrince motor kızaklamıştı ve haliyle yan yattık bu arada önümdeki çocukta korkudan bisikletten düştü o an düşündüm ya bu kadar ani fren yapmasaydım? hız yavaş olabilir ama 160 kg ağırlıkta bir chopper'ın çocuğa o durumda çarpması bile çok tehlikeli olabilirdi ve hepsi 14-15 yaşlarında bir çocuğun hatasıydı.

Yerden direk kalkar ve bisiklete doğru ezbere giderken çok sinirliydim (neden olmayasın ki? çocuk hem bisikletle trafikte hem ters yönden hemde benzinliğin içinden ani viraj alarak önüme çıkmıştı ve düşmemi sağlamıştı) elimi kaldırdım tam vurucaktım ki "abi" diye inledi ve elimi boşa salladım bu korku ona yetti, motoru kaldırdım ve yola devam ettim.
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar herzamanki gibi akşam iş çıkışından sora atladım motorumla evime gidiyorum önümde bi tane ford transit büyük kapatmış önümü kopmle bende aramda 10 merte mesafede takip ediyorum hızım 30 civarı sakin bi şekilde gidiyoruz bir anda önüme yolumun üstüne telefonla konuşan ve hiç bana bakmadan caddenin ortasına transit geçtikten sora atlayan bi 35 yaşlarında bi kadınla karşılaştım kornaya bastım duymuyor dreksiyonu kırdım hala yürmüye devam beni hala farketmedi e sonuş kadına 20 hızlarında çarptım motorun sağ tarafını hemen durdum kadın düşmüş yere kocası ve kızı fırladı hemen sora kocası bana bağırmaya başladı ne yapıyorsun sen falan fistan dedim benim bi suçum yok hiç bana bakmadan caddenin ortasına atladı kulağında telefon ve hiç bi trafik kuralını çiğnemiyorum takip mesafem normal hızım normal ehliyetini ver dedi pardonda siz polismisiniz dedim evet dedi bende sizin kimliğni görmek istiyorum dedim falan sora ben bağırdım zaten hiç motosikletleri fark etmeyin onlarda bi araç bakın çarptı ve yere düşü hanfendi ya bi araba olsaydı bu dedim sora gititler ama ben eve gelene kadar beynimimn etini yedim
    sizce suç kimde..
    Olayı gördüm .Otomobilimle giderken önümde oldu.Fatih caddesinde Termal yönüne doğru seyrederken kadın etrafına bakmadan caddeye indi. 2 erkek 2 kadın 4 kişiydiler. Kırmızı scooter süratli olmadığı halde kadına çarptı.Kadını yerden kocası kaldırdı.Acil işim olduğu için ve kadında bir şey olmadığını gördükten sonra yola devam ettim. Sanırım sağına soluna bakmadan caddeye inen kadın suçluydu.Her iki tarafa da geçmiş olsun.

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    sanırım baktığın yere gidersin kuralı da işlemiş sende. gidonu kırıp kaçmak değilde kadına bakakalmışsın ve çarpmışsın..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Ben de dün saat 23.30 gibi Sidede bir yayayla burun buruna kaldım. Adam soluna bakmadan yola atladı, kornaya dokunmamla, yolun ortasında o sarhoş gibi bakan gözleri bende; 8000'lik xenonun ışığında tavşan gibi kalakaldı, hızım 70falandı. asıldım frenlere, adam her an bir tarafa kaçacak gibiydi o yüzden ilk hareketi ona bıraktım, saliseler içinde kendini geri atmasıyla ben de hızlı ama Rahat bir şekilde sol tafartan menevramı yapıp kurtuldum.
    (ilk hareketi ondan bekledim çünkü daha önce arabayla 1 tavşan, 1 tilki ezmiştim, benim sürdüğüm tarafa kaçtılar)
    112ciyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)