Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ufak bi kaza geçirdim sizce suç bendemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun...
    Ben de dün saat 23.30 gibi Sidede bir yayayla burun buruna kaldım. Adam soluna bakmadan yola atladı, kornaya dokunmamla, yolun ortasında o sarhoş gibi bakan gözleri bende; 8000'lik xenonun ışığında tavşan gibi kalakaldı, hızım 70falandı. asıldım frenlere, adam her an bir tarafa kaçacak gibiydi o yüzden ilk hareketi ona bıraktım, saliseler içinde kendini geri atmasıyla ben de hızlı ama Rahat bir şekilde sol tafartan menevramı yapıp kurtuldum.
    (ilk hareketi ondan bekledim çünkü daha önce arabayla 1 tavşan, 1 tilki ezmiştim, benim sürdüğüm tarafa kaçtılar)
    maşallah 125lik motorla side içinde 70 yapıyosanız, artık 600'lük alınca 50km hız limitini geçmeden gidersiniz kesin. bilinçli sürücü işte.

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen bu hırsla motosiklet kullanmaktan vazgeç senden geçtim sokakta gezen sebi sübyanın canına mal olacan ondan korkuyom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    anladığım kadarıyla kadın 8/8 suçlu,maalesef bu gibi durumları sıklıkla yaşıyoruz,özellikle kendini bi b.k sanıp prenses edalarıyla yolda yürüyen maalesef araç kullanan kadınlar çok fazla.ANCAKKKK...
    bir motorcu olarak 30 km/s civarı hızla giderken kornaya basıp gidon kırcak kadar zamanın olup da kadına nasıl çarptığını anlayamadım.Bence bu senin reflekslerinle alakalı bir durum,reflekslerini yanlış geliştirmişsin,ya da kadını görünce kilitlenmişsin,geçmiş olsun...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah 125lik motorla side içinde 70 yapıyosanız, artık 600'lük alınca 50km hız limitini geçmeden gidersiniz kesin. bilinçli sürücü işte.
    side içi değil arkadaşım, sideden çıkışta düz yolda...
    112ciyiz

side içi değil arkadaşım, sideden çıkışta düz yolda...
    side içinde transitle kaç yapıyorsunuz abi merakımdan soruyorum. top speed ne gördün

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    side içinde transitle kaç yapıyorsunuz abi merakımdan soruyorum. top speed ne gördün
    Hasta varken mi, yoksa vakaya giderken mi? hangisini söylyim
    112ciyiz

Hasta varken mi, yoksa vakaya giderken mi? hangisini söylyim
    hasta varken biraz daha yavaş oluyor sanırım. hastayı almaya giderken

ya da tv de kurtlar vadisi çıktığında kaç yaptınız var mı böyle şeyler

şaka diyorum yanlış anlamayın

hasta varken biraz daha yavaş oluyor sanırım. hastayı almaya giderken

ya da tv de kurtlar vadisi çıktığında kaç yaptınız var mı böyle şeyler

şaka diyorum yanlış anlamayın
    kurtlar vadisini sevmem zaten
    Avatardaki ambulans, eğitim aracı. Güvenli ambulans sürüş teknikleri eğitimi almıştık. aracın limitlerini öğrenmek açısından baya faydalıydı.
    yine hız konusunda cevap vereyim:
    2005 ford şehir dışında 150 yapıyor,
    2009 Crafter 160HP 166Km yi gördüm,
    Mercedes sprinter da 182 flan yapıyor
    112ciyiz

kurtlar vadisini sevmem zaten
    Avatardaki ambulans, eğitim aracı. Güvenli ambulans sürüş teknikleri eğitimi almıştık. aracın limitlerini öğrenmek açısından baya faydalıydı.
    yine hız konusunda cevap vereyim:
    2005 ford şehir dışında 150 yapıyor,
    2009 Crafter 160HP 166Km yi gördüm,
    Mercedes sprinter da 182 flan yapıyor
    ben de hiç sevmem vadiyi

hızlarda süper

bir keresinde tv de izlemiştim 2 ambulans dörtyol ağzında çarpışmış. çok az da olsa böyle ihtimaller oluyor.

ben de bir keresinde crafter la yarışmıştım. ışıklarda durunca baktım adamın plaka resmi plaka yerin dibine girdim

birinde de polisle kapışacaktım hatta baktım benle basıyor. sonra aklıma geldi bu adam beni yarış sonunda götürür

çok maharet isteyen meslek sizdeki de

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Yayaların Sorumsuzluğu Ama Şuda Var Yayaların Ehliyeti Yok Yani Bizim Daha Dikkatli Olmamız Gerekiyor...
    Önümde Büyük Bir Araç Varsa Ve Sağımı Solumu Önümdeki Aracın Önünü Rahatlıkla Göremiyorsam İlk Fırsatta O Araçtan Kurtulmaya Bakarım.
    Aralardan Geçerkende Trafikte Büyük Araçların Önünden Fırlayan İnsanlar Olduğu İçin Otobüs,Münübüs,Kamyon Gibi Araçların Yanından Geçerken Hızımı En Dibe İndirip Kontrollu Geçerim Ki Korktuğum Şey Onlarca Kez Başıma Geldi Ama Bir Defasında Bile Kaza İle Sonuçlanmadı... Birde Trafikte Otobüslerin Sağından Geçerken Korna Çalarak Dikkatli Geçerim Çünki Direksiyonda Hayvan Olabiliyor Durak Olmayan Yerde Kapıları Açıyorlar...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

ben de hiç sevmem vadiyi

hızlarda süper

bir keresinde tv de izlemiştim 2 ambulans dörtyol ağzında çarpışmış. çok az da olsa böyle ihtimaller oluyor.

ben de bir keresinde crafter la yarışmıştım. ışıklarda durunca baktım adamın plaka resmi plaka yerin dibine girdim

çok maharet isteyen meslek sizdeki de

İnanır mısın ambulansla yeşilde geçerken bile öyle dikkatli davranıyoruz ki, kendi canın, görev arkadaşın ve hastanın canı sana emanet... işin bir de hukuki boyutu var, soförün resmen hayatı kayıyor!..
    112ciyiz

İnanır mısın ambulansla yeşilde geçerken bile öyle dikkatli davranıyoruz ki, kendi canın, görev arkadaşın ve hastanın canı sana emanet... işin bir de hukuki boyutu var, soförün resmen hayatı kayıyor!..
    abi gerçekten zor trafikte bir hastayı götürebilmek. hem hızlı olmak lazım hem yavaş. ben beceremezdim bu mesleği

dostum bence hata yapmışsın .nedenine gelince.kazanla ilgili birşey demeyeceğişm fakat kazadan sonra
    1.Mutlaka hastaneye götürmeyi teklif edeceksin
    2 eğer kabul etmiyorsa senin teklifini kabul etmediğini yazan bir müsvette kağıt bile olsa imza attıracaksın. eğer şikayet durumu yoksa bunuda o kağıda yazıp imza attıracaksın.
    bunları neden mi yapacaksın?
    1.bi yakınımız birisine çarptı %100 yaya hatalıydı hastaneye götürmeyi teklif etti amca istememiş. aradan 2 gün geçtikten sonra amca rahmetli oluor.Tabi bu amcanın arkadaşı aileye gidip diyorki sizin babanıza bi motosikletli çarptı. bana anlatmıştı.diyor aile hemen polise falan mahkeme derken bizim akraba günlerce uğraştı ,karakolda kaldı zor kurtardı kendini.Bu başta saydıklarımıda polis ona söylemiş bir kağıda imza attırsaydın rahat ederdin diye. Benden tavsiye.

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı gördüm .Otomobilimle giderken önümde oldu.Fatih caddesinde Termal yönüne doğru seyrederken kadın etrafına bakmadan caddeye indi. 2 erkek 2 kadın 4 kişiydiler. Kırmızı scooter süratli olmadığı halde kadına çarptı.Kadını yerden kocası kaldırdı.Acil işim olduğu için ve kadında bir şey olmadığını gördükten sonra yola devam ettim. Sanırım sağına soluna bakmadan caddeye inen kadın suçluydu.Her iki tarafa da geçmiş olsun.
    yazarken tamda aklımdan geçmişti belki bi gören olmuştur formdan bence kesin olarak siz verdiniz cevabı kimin suşlu olup olmadığını siz daha iyi bilirsiniz çünkü gördünüz
    teşşekkür ederim..
    ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol !

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    geçmiş olsun torpağımmm
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Transit, kamyonet vb. araçlarla aranda 10 m.den daha fazla mesafe bırakmak gerekir. Hızın az dahi olsa.. Geçmiş olsun.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı chopper_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazarken tamda aklımdan geçmişti belki bi gören olmuştur formdan bence kesin olarak siz verdiniz cevabı kimin suşlu olup olmadığını siz daha iyi bilirsiniz çünkü gördünüz
    teşşekkür ederim..
    Aslında "suçluydu" derken biraz ağır oldu; "hatalıydı" desek daha yerinde olur.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun arkadaş,bir kaç gün kafana takılır unutursun.şöyle bir durum var trafikte önünde giden araç görüş mesafeni kapatıyorsa olacak kaza risklerini minumuma indirmek için aranızdaki sürüş mesafesini açmak ve ya güvenli başka şerite geçmek biz motosiklet sürücüleri için en güzeli olacaktır.ben şahsen öyle yapıyorum.bir'de yaya kaldırım üzerinde bile olsa yola yakın yürüyorsa her an yola atlayabilir düşüncesiyle çok dikkat ederim ne olur ne olmaz,bizim memlekette yayalar ve bizden büyük araçlar biz motosiklet sürücülerini hiç ama hiç taşıt yerine ve üzerindeki insanı adam yerine koymuyorlar
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş , öncelikle geçmiş olsun !.. Motorlar yolda görünmemektedir!..

Göründüğün veya algılandığın zaman; kesişme noktasına yaklaşılmış olunur!

Sen/ben/o/biz ve motorlar hayalet olarak yol alması nedeniyle !..

Görünür olmak için ; tek çözüm var!..

Farın devamlı açık olacak ve reflektörlü yelek giyeceksin !

Olay günü ve anını bu pencereden bakarak değerlendirirsen çıkış yolu

bulacağından eminim..
    Bence mesele insanların bakar kör olmasından kaynaklanmakta hoş, kadın hiç bakmamış ki görsün.
    benim aydınlatmalarım sürekli açık (230w) ama yinede benzer durumlarla karşılaşa biliyorum....
    Adam korna çalmış yinede dikkat çekememiş...gerisi boş.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)