Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motordan Anlayanlar İçeri.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar Kanuni Seyhan 150c motor aldım 485 km oldu motora bazen bastım bazen yavas gittim Motor 105 i geçmiyor Yardım ederseniz Sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    o hız o motor için normal dir şimdi
    yapman gereken ilk servis bakımına gidip yagını değiştir bujisini değiştir ve hava ayarlarının yapılması gerek ondan sonra 110 km ye cıakcagını göreceksin..
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o hız o motor için normal dir şimdi
    yapman gereken ilk servis bakımına gidip yagını değiştir bujisini değiştir ve hava ayarlarının yapılması gerek ondan sonra 110 km ye cıakcagını göreceksin..
    Tamam 500e gelsin servise sokacam yinede sağol kardeş.

man4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f800 gs
    fazlasida zarar olur zaten

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunu zolama. Daha rodaji bile bitmeden senin boyke zorlaman motor acisndan saglikli degil. 125 lik makne 105 km/h yapmasi iyi bile. Sen ne bekliyordun? 200km/h mi yapacak?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tirun zormala. Daha ridaji bile bitmeden senin boyke zorlaman motor acisndan saglikli degil. 125 lik makne 105 km/h yapmasi iyi bile. Sen ne bekliyordun? 200km/h mi yapacak?
    125lik deil dostum 150c hem 200 gibi bi istegimde yok 140 ibresi var 120 demesi yeter bana !

Alıntı mrbactery adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125lik deil dostum 150c hem 200 gibi bi istegimde yok 140 ibresi var 120 demesi yeter bana !
    Pardon 25 cc az yazmisim.
    Sen ibrye bakma. 120 de hayatta duz yolda goremezsin. Yokus asagiya belki. Ki sende farketmisndir 100 km/h den sonra motor acayip titremeye baslar. Dengeni yitirip kaza yapmana sebep olabilir.
    Hiz istiyosan git bi tane gt250r al.

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon 25 cc az yazmisim.
    Sen ibrye bakma. 120 de hayatta duz yolda goremezsin. Yokus asagiya belki. Ki sende farketmisndir 100 km/h den sonra motor acayip titremeye baslar. Dengeni yitirip kaza yapmana sebep olabilir.
    Hiz istiyosan git bi tane gt250r al.
    Bizim Burda Var 1 tane Seyhan 150c adam 2 kişi 120 dior orjinal Motor açan açıo Motorunu usta :(

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    iki kişi 120 gidiyorlar ben benim motorla 3 kişi gidiyoruz 120 ile
    annem beni öldürecek

Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz neyin muhabbetini edioz sen neden bahsediyosun ya xD

Sen onlara bakma. Neden diyeceksin.
    Motorlarn ibrleri duzgun calismiyo. Sahsen ben hep deniyorum yollarda hiznizi gosteren gostergeler oluyor. Ben bakiyom motor 90 la gidiyo ama ordaki radar80-85 i gosteriyo. Yani genelde gostergeler biraz daha fazla gosteriyo ki tirsip daha yavas gideysin diye.
    Benim de bi arkadasim var onda da seyhan 150 var. Evet onun ki de normallerden hizli gidiyo ama en az 100 km de 4-4.5 lt yakiyo. Motorunuyla oynadilar. Bu kadar yakita 10km/h hiz icin deger mi?
    Bnce deymez.
    Motorun daha yeni. 105 yapmasi ck iyi bile. Ama rodaj zamaninda bu kadar zormala. Snra ileride problem yasata bilir. Duzgunce motoru ac sonra hizlanir zamanla.
    Ayrica 120 yapmasi dert degil durmasi daha dert.
    Zamanla benim dediklerime katilacan

Motosikleti
    ya gereksiz muhabbet ha motor daha kaç km de kullanıcın sordugu soruda yalnıs daha dur bakalım bak ilk bakıma gir 10 km daha artacaktır zaten daha fazlasınada gerek yok ibrelerinizede fazla güvenmeyın.cunku cogu 100 den sonra sapıtmaya baslıyo.

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    motor dünyasında biraz vakit geçirdikten sonra anlıyacaksın beni (çin malı)150 lik makinadan 120- 130 yapmasını bekleme.
    annem beni öldürecek

Yahu arkadaşlar bakımdan sonra motor hızı artsa her hafta bakıma sokarım....Tamirci zaten yalnızca yagını degişecek birkaç vida sıkacak frenleri ayarlıycak,belki sübop ayarı yapacak(gerek yok diyecek zaten sorsanda) tamirciden ne bekleyebilirsiniski. Uzay arçları makine mühendisi degil kendileri.Rodajı sorsan kendine fazla iş cıkarmayasın diye''basma fazla belki kitlersin''diyecektir.Çünki dagıtsa belki toplayamıyacak,toplayabilse yedek parça bulamıyacak felan filan.Hocam sen mantık kuralları içinde yolda henagi hızla gitmen gerekiyorsa git.Çok yacaş gitme her vites aralıgında mak güç ve tork devirlerinin altına inme(vuruntusuz kullan,devir saatin varmı bilmiyorum.)Gazı asla tam çevirme%75 ler son açacagın olsun.Bekle motor devir alsın,uygun devire gelince vites degiştir.son viteste seksenin altına inme.4 de 90 gör beşe öyle at.Böylece hararetsiz,vuruntusuz(aniduruş kalkış yapma)olarak rodajın bitmiş normal hızlarda kullanılası bir motora sahip olabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar bakımdan sonra motor hızı artsa her hafta bakıma sokarım....Tamirci zaten yalnızca yagını degişecek birkaç vida sıkacak frenleri ayarlıycak,belki sübop ayarı yapacak(gerek yok diyecek zaten sorsanda) tamirciden ne bekleyebilirsiniski. Uzay arçları makine mühendisi degil kendileri.Rodajı sorsan kendine fazla iş cıkarmayasın diye''basma fazla belki kitlersin''diyecektir.Çünki dagıtsa belki toplayamıyacak,toplayabilse yedek parça bulamıyacak felan filan.Hocam sen mantık kuralları içinde yolda henagi hızla gitmen gerekiyorsa git.Çok yacaş gitme her vites aralıgında mak güç ve tork devirlerinin altına inme(vuruntusuz kullan,devir saatin varmı bilmiyorum.)Gazı asla tam çevirme%75 ler son açacagın olsun.Bekle motor devir alsın,uygun devire gelince vites degiştir.son viteste seksenin altına inme.4 de 90 gör beşe öyle at.Böylece hararetsiz,vuruntusuz(aniduruş kalkış yapma)olarak rodajın bitmiş normal hızlarda kullanılası bir motora sahip olabilirsin.

ilk bakımdan bahsediyoruz uzay aracını yakıtından veya motorundan değil illkai artış olacaktır cunku motorda aşırı derecede bi rahatlama oluyo ve tek yag değil buji yag hava filtresi ve karburatör hava ayarı kesinlkle 5-10 km artacagıan inanıyorum şahsen bnm öle olmsutu.

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Rodajdaki motosikletin son hızının sorgulanması oldukça saçma değil mi?
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    benim motorum 650km de dha ilk bakımına girmedi biraz zorluyorum sonra soğumasına izin veriyorum böle böle açılacak motor yol müsayit oldugunda son hızlara çıkabilirsin ama uzun süre aynı hızda gitme benim motor için kontağı çalıştırıp kalkışa geçmeden biraz bekleyin diyo üretici ben beklemeden yürüyorum ilk başlarda salaklaşıyordu motor gitmiyordu şimdi ok gibi fırlıyor alıştırmak la alakalı bilgi edin genede kendi mantığını uygula sağır olmasın yeter hızı düşünme

çokda abartma zorlamayı çin motor dağılabilir

rodajı bitmemiştir bir süre sonra geçer 105'i.

zaferkarizma
    Alıntı:
    piranha dört Nickli Üyeden Alıntı

zaferkarizma;ilk bakımdan bahsediyoruz uzay aracını yakıtından veya motorundan değil illkai artış olacaktır cünku motorda aşırı derecede bi rahatlama oluyo ve tek yag değil buji yag hava filtresi ve karburatör hava ayarı kesinlkle 5-10 km artacagıan inanıyorum şahsen bnm öle olmsutu.
    Peki tamirci hızın artmasıiçin ne yapmış oluyor.Yağ zaten mevcut.Buji zaten daha yeni 30000 km kullanan var bujiyi.Hava filtresi de daha yeni en az 10000 km de performans düşüyor daha 1000 bile degil.Karburatör zaten ayarlı çıkıyor fabrikadan ki hava ayarı yapabilecegi tek ayar ve o da son sürati degil hızlanma süresini biraz etkiler ve rölantide etkili daha çok, gazı çeyrek açmadan devre dışı-etkisiz kalır.Peki senin ustan ne yaptı da senin hızın 5-10 km arttı ve motorun nasıl bu kadarrrr rahatlayabildi merak ettim zaferkarizma.Belki bilmedigimiz bişey vardır

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı northern adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kişi nere gidiyorsunuz yahu.annen seni öldürecek.
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)