Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kazalardan ders mi Çıkarmalıyız? Yoksa...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [BArkadaşlar ben de Windy'mi ilk aldığım zamanlar küçük bir kaza geçirdim. Küçük diyorum, korumalarım olmasaydı büyük bir kaza olabilirdi ve bu siteye hiç gir-e-memiş birisi olurdum.
    Halen gözümün önünden film gibi geçen olayı onlatmak istiyorum;
    Manavgat'tayım, akşam saat 20:00 gibi Isparta'dan, hastaneden aradılar, Çalıştığım ilçede(Keçiborlu) salgın varmış. "Herkez bura, Emin Acele Gel!..
    Görev beklemez, 15 dk sonra Evden eşyalarımı alıp, yemek bile yemeden yola düştüm. Serik'de depoyu fulledim, gelelim olay mahalline, Aksu'da Isparta yoluna sapmak üzereyim, kavşağa yaklaşırken önümdeki otobüsü solladım, hızımı düşürmeye başladım,90, 80... 4. vitese düştüm, tam bağlantı yolunda, yatırdım motoru 70 le falan dönüyorum, dönüşümü tamamlamadan, dik bir açıyla ana yola bağlanan bağlantı yolu bitti ve yolun sol bariyerini karşımda buldum, saliseler içinde dönebildiğim kadar döndüm ama, Motor koruma demirini bariyere sürttüm. O anda motor sola yattı. kendimi sırtüstü yerde buldum. Bu arada düşerken farkettiğim, ortamı aydınlatan farlar aklıma geldi ve kendimi bariyerin diğer tarafına attım. Geçen otobüs ve otomobilden sonra yolda yatan motorumu kaldırdım, parkları yakıp, sol tarafa çizginin dışına koydum. Bariyere oturdum ve depodan boşalan benzin kokusu eşliğinde 2-3 dakika "ben ne yaptım" gibilerinden kaza şokunu yaşadım... Motoru çalıştırdım, 100m. ilerde polislerin durduğu aydınlık alana gittim, yola devam etmeliydim, hasar tespiti yaptım, Ön tarafta hiçbirşey yoktu, gidon-tekerlek düz duruyorlardı, sadece sol sinyalim kırılmıştı, kendime baktım, Prosev montumun omzu sökülmüş, dizlerimde hafif bir sızı var, belli sıyrık olduğu. Birden kask aklıma geldi, "kask(Nolan N103) olmasadı yüzüm nasıl olacaktı" diye kaskıma baktım, ön tarafında birkaç çizik var, çok derin değil ama o darbeyi KASKSIZ alsaydım, yüzümün halini düşünemiyorum, Neyse... "İyi ki kazayı orda yapmışım" diyerek yola koyuldum, kazanın ve yağan yağmurun etkisiyle yavaş yavaş 70-80 gittim. Sabah ilk işim, daha mesaiye başlamadan servise gitmek oldu, motorumu kimsenin öyle görmesini istemiyordum. Motoruma daha binmeden taktırdığım koruma demirinin önemini orda anladım, hem motoru hem de dizlerimi korumuştu. Yoksa o bariyere ya bacağım çarpacaktı, ya da koruma demirinin olmadığından, bariyerden korkup motoru sağ bacağıma yatıracaktım. Artık servisin de soylediği gibi depo, göstergeler, ayna, ön far... hasar da büyük olacaktı.
    Sonuca gelelim, sıkıcı olmasın...
    Bu olay beni motordan soğutmadı. Daha dikkatli olmam gerektiği konusunda bir uyarı olarak aldım.
    İlk işim Prosev in kışlık pantolonunu almak oldu, sonra www.motosiklet.net e girip, viraj nasıl alınır, beklenmeyen birşey olduğunda ne yapılır, Bariyere değil, virajın içine bak! vs... bunları öğrendim.
    Artık kasksız, hatta montsuz markete girmiyorum...
    [IMG][/IMG]

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cdcleaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250/Yamaha Tenere XT660Z
    Gelmiş geçmiş olsun. İlk önce Motorsiklet camiasında bir aforizma var. " Motorsikletle dümeden motorcu olunmaz" derler. Demekki ders almak için topluluk muhakkak düşmek gerektiğini söylüyorsada uzun yıllardır, düşmeden başarıyla motorsiklet kullanan arkadaşlarımız var. Her neyse ben 22 sene önce simson motorla düştüm. Arkamda yeğenim vardı. Günümüzdeki gibi koruma aparatları kask v.s. yaygın değil ve hiç bir korumam yoktu . Normal 60 km hızla sürüş yaparken her zaman geçtiğim yola girdim yeni dökülmüş mıcırı gördüğümde her şey çok geçti. Motorsikleti kayarak yattı sol tarafım zımparalandı yeğenim de yaralandı . Uzun yıllar sıkıntısını yaşadım . 20 sene motorsiklete binmedim.Rüzgarın çağrısına şimdilik scooterler cevap verdim. Aklımızdan çıkarmıyalım söz boşuna söylenmemiş " Kaza geliyorum demez. " Dikkatli ve kazasız günler dilerim.
    Adalet iki tarafı keskin kılıçtır. Eğer dokunmasını bilmezsen her iki tarafıda keser.

20 sene sonra da olsa dönmene sevindim. motorsuz bir hayat düşünemiyorum
    112ciyiz

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    İşin aslı aşırı kendine güveni farketmek ve olumsuz ihtimallerin farkına varmak. Kazadan öncesi sana anlatılanlar sadece havada sinek vızıltısı iken kazadan sonra söylenmeden hayal etmeye çalışıyorsun. Çünkü canının yanacağını canının yanmışlığından biliyorsun.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

Böbürlenip ,içinizden şu motor da amma gidiyor be ,yolların efendisi benim gibi dediğiniz an hapı yutmaya az kaldı demektir.

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böbürlenip ,içinizden şu motor da amma gidiyor be ,yolların efendisi benim gibi dediğiniz an hapı yutmaya az kaldı demektir.
    haklısın
    112ciyiz

Kill_zone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle tekrar geçmiş olsun diyorum ve sizi tebrik ediyorum o yağmurlu havada motoru kaldırıp tekrar yola koyulmanız açısından üstelik bir kaza atlattıktan sonra!! buradan hem motor korumalarının hemde kendi korumalarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk..Göreviniz gerçekten kutsal yardıma yetişmek için kendiniz yardıma muhtaçtınız o an düştüğünüzde aslında!..Allah yardımcınız olsun..herkese tekrar kazasız belasız cezasız sürüşler arkadaşlar
    Tekerimiz iki ama gözümüzü dört açalım

Alıntı Kill_zone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle tekrar geçmiş olsun diyorum ve sizi tebrik ediyorum o yağmurlu havada motoru kaldırıp tekrar yola koyulmanız açısından üstelik bir kaza atlattıktan sonra!! buradan hem motor korumalarının hemde kendi korumalarımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk..Göreviniz gerçekten kutsal yardıma yetişmek için kendiniz yardıma muhtaçtınız o an düştüğünüzde aslında!..Allah yardımcınız olsun..herkese tekrar kazasız belasız cezasız sürüşler arkadaşlar
    birde kaza yaptığımı da kimseye çaktırmıyorum ha dizlerdeki sıyrıklarla çalışmak o kadar zordu ki Ama montun faydasını gördüm gerçekten, sonraki günlerde omzum öyle bir ağrıdı korumalar olmadan o darbeyi alsaydım kesin birkaç kırığım oludu diye düşünüyorum.
    112ciyiz

Motosikleti
    Dream Rider
    Geçmiş olsun dostum. Kendine uygun bir de pantolon edinirsen ileride bu tarz bir kaza da dizlerin de hasar görmeyecektir. Tekerin düz bassın

Alıntı Lancelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum. Kendine uygun bir de pantolon edinirsen ileride bu tarz bir kaza da dizlerin de hasar görmeyecektir. Tekerin düz bassın
    teşekkür ederim Arkadaşım. İlk işim aynı model pantolon sipariş etmek oldu. Hatta birkaç kez uzun yolda, yağmurda kullandım, su ve rüzgardan tam koruma sağlıyor
    112ciyiz

kendi açtığım konuyu hortlatayım dedim yeni arkadaşlar da okusun. Bu arada kazayı çok güzel anlatmışım
    112ciyiz

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ben bütün kaza haberlerini okuyorum yada haberlerde izliyorum.İnsanların yaşadağı kazalardan ders çıkarmaya çalışıyorum.Şu ana kadar Allaha şükür kaza yapmadım ama yapmıyacağım anlamına gelmiyor o yüzden mümkün olduğunca olabilecekleri öğrenmek istiyorum.

[QUOTE=Acil112;2377634]kendi açtığım konuyu hortlatayım dedim yeni arkadaşlar da okusun. Bu arada kazayı çok güzel anlatmışım

evet guzel anlatmıssın .motorsikletle hıc kaza yapmadım cunku hıc motorsikletım olmadı ama arbayla ınanılmaz kazalar atlatım aılece atlatıık sonucları agır oldu bıızm ıcın.ama allah korumus

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    şu anda sol elimle yazabiliyorum sağ el ve dizim sarılı yarın pansumana gidicem dün sabahkinden fazla canım yanmaz umarım tam takım şart....

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [BArkadaşlar ben de Windy'mi ilk aldığım zamanlar küçük bir kaza geçirdim. Küçük diyorum, korumalarım olmasaydı büyük bir kaza olabilirdi ve bu siteye hiç gir-e-memiş birisi olurdum.
    Manavgat'tayım, akşam saat 20:00 gibi Isparta'dan, hastaneden aradılar, Çalıştığım ilçede(Keçiborlu) salgın varmış. "Herkez bura, Emin Acele Gel!..
    Görev beklemez, 15 dk sonra Evden eşyalarımı alıp, yemek bile yemeden yola düştüm. Serik'de depoyu fulledim, gelelim olay mahalline, Aksu'da Isparta yoluna sapmak üzereyim, kavşağa yaklaşırken önümdeki otobüsü solladım, hızımı düşürmeye başladım,90, 80... 4. vitese düştüm, tam bağlantı yolunda, yatırdım motoru 70 le falan dönüyorum, dönüşümü tamamlamadan, dik bir açıyla ana yola bağlanan bağlantı yolu bitti ve yolun sol bariyerini karşımda buldum, saliseler içinde dönebildiğim kadar döndüm ama, Motor koruma demirini bariyere sürttüm. O anda motor sola yattı. kendimi sırtüstü yerde buldum. Bu arada düşerken farkettiğim, ortamı aydınlatan farlar aklıma geldi ve kendimi bariyerin diğer tarafına attım. Geçen otobüs ve otomobilden sonra yolda yatan motorumu kaldırdım, parkları yakıp, sol tarafa çizginin dışına koydum. Bariyere oturdum ve depodan boşalan benzin kokusu eşliğinde 2-3 dakika "ben ne yaptım" gibilerinden kaza şokunu yaşadım... Motoru çalıştırdım, 100m. ilerde polislerin durduğu aydınlık alana gittim, yola devam etmeliydim, hasar tespiti yaptım, Ön tarafta hiçbirşey yoktu, gidon-tekerlek düz duruyorlardı, sadece sol sinyalim kırılmıştı, kendime baktım, Prosev montumun omzu sökülmüş, dizlerimde hafif bir sızı var, belli sıyrık olduğu. Birden kask aklıma geldi, "kask(Nolan N103) olmasadı yüzüm nasıl olacaktı" diye kaskıma baktım, ön tarafında birkaç çizik var, çok derin değil ama o darbeyi KASKSIZ alsaydım, yüzümün halini düşünemiyorum, Neyse... "İyi ki kazayı orda yapmışım" diyerek yola koyuldum, kazanın ve yağan yağmurun etkisiyle yavaş yavaş 70-80 gittim. Sabah ilk işim, daha mesaiye başlamadan servise gitmek oldu, motorumu kimsenin öyle görmesini istemiyordum. Motoruma daha binmeden taktırdığım koruma demirinin önemini orda anladım, hem motoru hem de dizlerimi korumuştu. Yoksa o bariyere ya bacağım çarpacaktı, ya da koruma demirinin olmadığından, bariyerden korkup motoru sağ bacağıma yatıracaktım. Artık servisin de soylediği gibi depo, göstergeler, ayna, ön far... hasar da büyük olacaktı.
    Bu olay beni motordan soğutmadı. Daha dikkatli olmam gerektiği konusunda bir uyarı olarak aldım.
    İlk işim Prosev in kışlık pantolonunu almak oldu, sonra www.motosiklet.net e girip, viraj nasıl alınır, beklenmeyen birşey olduğunda ne yapılır, Bariyere değil, virajın içine bak! vs... bunları öğrendim.
    [IMG][/IMG]

büyük geçmiş olsun kazalar genelde acemilikde olmuyor oluyorsada nadirdir ne zaman ben öğrendim dediğimiz anda kazalar başlıyor temkinli kullanmıyoruz sanırım
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    [IMG][/IMG]

Arkadaşım çok geçmiş olsun.bu kazadan ders çıkarmak gerek ve dikkatli olmak. Allah Korusun Daha kötüsüde olabilrdi.
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

teşekkür ederim üzerinden 1yıl geçti, bu yıl şubat ayında da korumalı pantolon dahil full giyinmeme ve çok yavaş olmama rağmen bir keçi yüzünden bacağımı kırdım...
    112ciyiz

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    teşekkür ederim üzerinden 1yıl geçti, bu yıl şubat ayında da korumalı pantolon dahil full giyinmeme ve çok yavaş olmama rağmen bir keçi yüzünden bacağımı kırdım...
    olsun abi düzeldin ya ayağında Allahtan kalıcı bir hasar yok en azından ona şükredelim benimde kazamı anlatmıştım koruma mont kask olmasa düşünmek istemiyorum
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    geçirdigin kazayı okudum arkadasım allah korumuş allah başa vermesın..bu arada meslek taşımsın..acil tıp teknisyeniyim ..kazaları kazazedeleri çok görüyorum motor kazası olsun araba kazası olsun güvenlik önlemlerini almalıyız ve dikkaTLİ OLMALIYIZ..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Motosiklet sürmek başka birşeye benzemiyor. Eğitim almak gerekli ancak trafik kursları kanunda belirtilenin aksine bunu sağlamıyorlar. Honda BMW gibi firmaların eğitim olanakları var ancak bunlardan yararlanmak için de mutlaka İstanbul da olmak gerekiyor. Geriye kalan ise kitaplardan veya internetten öğrenmek oluyor. Ben kendi adıma kontra tekniğini youtube videolarından ve motosiklet dergilerinde anlatılanlardan öğrendim. Yıllardır sürüyo olmama rağmen dönüşlerde büyük zorluk yaşıyordum. Kontra tekniğini videolardan ve dergiden okuyup uygulamaya başlayınca sıkıntım sona erdi. İki tekerin üzerinde gidiyorsa biraz daha çapa gösterip bu işin inceliklerini öğrenmeye çalışmalıyız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)