Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni ruhsat çıkarmak ve boya işletmek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Arkadaşlar,abiler ve ablalar herkese merhaba

Uzun yol motor sezonumu 3 gün önce açmış bulunuyorum ve ilk etapta motorumla tek başıma 400 küsür km yol yaptım(molalarla birlikte 13 saat sürdü) ve bundan çok memnunum.

Haliyle motoru biraz kirlettik ve yıprattık(bi-iki kere artizlik yapayım derken yere düştüm )
    Motorun kirli ve çizilmiş haline baktığımda uzun süredir düşündüğüm renk değişimini motoruma artık yapmak istediğime karar verdim.

Benim sormak istediğim birkaç soru var

Ben noter satışını üstüme aldım fakat 30 gün içinde ruhsat çıkarmadım ceza yedik falan herneyse şimdi ben renk değişimi yapsam bunu ruhsata işlemek gerekiyor sanırım ve haliyle yeni ruhsat demek bu.

Bu şekilde hem adıma yeni ruhsat çıkartıp hemde renk değişimini ruhsata işletebilirmiyim?

Adıma ruhsat çıkarttığımda bu mal varlığım olarak gözükür mü yada noter satışı bunu mal varlığı olarak adıma çoktan işledi mi?

Bide aynı renge boyatsam işletmeye gerek kalmaz bu seferde ruhsatı adıma almasam ne gibi sorunlar olabilir?

Son olarak hukuki işlemlere para harcamayı, motora harcayacağım paraya tercih etmek istemediğimden, fiyat olarak ne tutar ?
    Sonsuza kadar yatabilen ölü değildir,
    Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı olsun motorun,kazasız sürüşler.nasıl olsa noter süresini geçirmişsin motorun rengini değiştirmen mümkün.ek-1 formu renk değişikliğini belirtirsen yeni ruhsatında motorun yeni rengi geçerli olur ama motoru muayeneye götürmen gerekiyor renk degiştiridğin için,aklımda öyle kalmış.biraz masraf edeceğin kesin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Saolun teşekkürler ama birşey kafama takıldı şimdi;
    Renk değişti diye muayeneye götürmek şartmıdır? bu ne saçma iştir anlamadım gitti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı abbath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saolun teşekkürler ama birşey kafama takıldı şimdi;
    Renk değişti diye muayeneye götürmek şartmıdır? bu ne saçma iştir anlamadım gitti.
    Renk değişikliğini yetkili birisinin onaylaması istenmesi bence gayet normal bir durum.

Motosikleti
    Presto Texas HS200
    Bana hala mantıksız geliyor siyaha boyatmak istiyorum ve motora bakıp "yok sen bunu siyaha boyatamazsın bunu rengi kırmızı olduğu için sakıncalı olabilir" mi diyecek anlam veremiyorum.

Arkadaşlar konu hakkında detaylı bilgisi olan kimse yok mu?
    Cevaplarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)