Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz hiç tek kollu motorcu gördünüz mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lancelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dream Rider
    Ben bugün dehşet içinde kalarak gördüm. İzmir de evime doğru arabayla kırmızı ışıklarda durmuş iken, önümden geçen motorcuda bir gariplik sezinledim. Biraz daha dikkatli baktığımda ise bu arkadaşımızın sol kolunun dirsek hizasından olmadığını fark ettim. Kendime gelmem 2-3 dakika sürmüştür sanırım.

Anlamadığım bir sürü nokta içinde büyükçe bir enduro (büyük ihtimal F800) kullanan bu arkadaşımızın vitesleri nasıl değiştirdiği.

Ancak ne olursa olsun kimseyi bu kadar büyük bir tehlikeye atmaya hakkı olmadığını da buradan söylemek istiyorum. Kendi canını düşünmüyor onu anladık. Ya diğerleri ? Tamam Motosiklet bir tutku, hastalık. Ama bu yaptığı trafik teröristliğinden başka bir şey değil. Plakasını alabilse idim, kardeşimiz olduğunu dinlemeden bildirecektim 155 e.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben beyinsizinide gördüm, bişe olmaz bundan
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Keşke bildirme imkanın olsaydı.

Yaklaşık 6 sene önce aracımla giderken lüks bir otomobil beni sıyırırcasına önüme geçti ve bir müddet yalpaladıktan sonra toparlayarak yoluna devam etti. Birkaç km sonra ben bunu sollarken sağ kolunun alçıda olduğunu farkettim. Tek eliyle kulandığı direksiyonu bırakıyor, o sol eliyle güçlükle vitese uzanarak arabasını kullanıyordu.

Plakasını almak için tekrar beni sollamasını sağladım ve 154'ü arayarak durumu anlatım. Telefonu açan görevli gerçekten ilgilendi ve güzergahımı öğrendi. Olay o kadar hızlı gerçekleşti ki bir kaç km sonraki ilk göbekte adamı durdurdular. Uygulanan işlemi artık bilmiyorum, gereken neyse yapmışlardır.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    cok dikkatli baktınızmı belki protez falan vardır ya ? yada vites geçişleri için özel bi sistem yaptırmışta olabilir
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Vites Cup Modellerindeki Gibi Triptonik Olabilir...
    İnsanın İçinde Motor Sevdası Varsa Engel Tanımaz...
    Ben Bu Durumu Anlamak İçin Trafikte 5 Km Tek Elle Motor Kullandım Ve Zor Bişey Olmadığını Anladım.... (Başlığı Ve Şahsı Görmedim Bir Anlık Düşünce Sonucu Yaptım "Bir Elim Sakat Olsa Nasıl Sürebilirim" Dedim)
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OOOOOOO aga bu laf çok ağırmış yavv

"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ..
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyin bedava...

http://video.mynet.com/teknisyenarif...Bedava/530319/

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Ben gördüm. Bir marketin içinde kaskla dolaşan bir adam dikkatimi çekti. Kaskını neden çıkarmıyor diye düşünürken sol kolundan engelli olduğunu farkettim. Gidonu asla kullanamayacak kadar. İç burkulmasıyla beraber kızgınlık. Hala da tam oarak karar veremedim. Önemli olanı ise tehlikeli olması.
    Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........

Motosikleti
    Dream Rider
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gördüm. Bir marketin içinde kaskla dolaşan bir adam dikkatimi çekti. Kaskını neden çıkarmıyor diye düşünürken sol kolundan engelli olduğunu farkettim. Gidonu asla kullanamayacak kadar. İç burkulmasıyla beraber kızgınlık. Hala da tam oarak karar veremedim. Önemli olanı ise tehlikeli olması.
    Belki aynı sürücüyü görmüş olabiliriz. Benim gördüğüm süre maksimum 20 sn idi. Ama protez olmadığından eminim. Motorun otomatik olmadığından da emin gibiyim. Enduro olduğunu düşüyorum. Ha bilmediğim otomatik bir enduro varsa o ayrı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    ugrastınız seye bak bende kaza gecırsem ve aynı konumda olsam bende bıner hevesımı alırdım ama 3 tekerlı ama 2 tekerlı bunlarla ugrasıcana hatta bunlarla deyıl bunla ugrasıcana ıcıp ıcıp trafıge cıkan motosıkletlı arkadaslarla ugras sen ben her gun en az 10tane goruyorum ya sen o arkadas bedenen ozurlu bunuda unutma o benım gordugum ozurlulerı yaz buraya saygılar

Motosikleti
    Dream Rider
    Alıntı snrsimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ugrastınız seye bak bende kaza gecırsem ve aynı konumda olsam bende bıner hevesımı alırdım ama 3 tekerlı ama 2 tekerlı bunlarla ugrasıcana hatta bunlarla deyıl bunla ugrasıcana ıcıp ıcıp trafıge cıkan motosıkletlı arkadaslarla ugras sen ben her gun en az 10tane goruyorum ya sen o arkadas bedenen ozurlu bunuda unutma o benım gordugum ozurlulerı yaz buraya saygılar
    Onlarla da uğraşmadığımı nereden biliyorsun ? Görüp onları da bildirmiyorsan gerekli mercilere , en az onlar kadar sen de suçlusun. Trafik kanuna göre bu arkadaşlarımız en fazla engelli plakası ve gerekli techizat ile otomobil kullanabilir. Bu halde motosiklet kullanmak cinayete teşebbüsle yargılanır yurt dışında haberin var mı senin ? İlla hevesini alacaksa gelsin artçım olsun ben gezdiririm bu arkadaşlarımızı, ama kimsenin canına kast etmeye hakları yok engelliler diye.

Bir de düzgün yazsak da yazdıklarımız okunabilse ne güzel olur değil mi ?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Norton Usta vardı eskilerden, tek bacakla kullanırdı rahmetli.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Arkadaşın terbiyesi bir hayli bozuk fakat ben kimseyi böyle bir durumda polise bildirmezdim,sonuçta o insan hayata bir kere geliyor koluda,bacağıda sakat olsa binme hakkı var,bende olsam bende binerdim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    taraf olmak istemem ama kurallar ne derse desin tek kolumla veya engelimle diğer şoförlerden 100.000 kez daha dikkatli bir şekilde motosiklet kullanmaya veya arac sürmeye çalışırıdm...ama muhtemelen bir skutır seçerdim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    yaptığınız şeye bakın tek kolla hiç motosiklet kullanılırmı scooter bile olsa olmaz devamlı ön veya arka frenimi sıkacaksın kaskı bile yardımsız giyemezsin bende karşıyım meraklıysa trafiğe kapalı alanda kullanır kimsenin hayatını tehlikeye atmaz
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    Dream Rider
    Arkadaşlar yapmayın allah aşkına. Engelli insanları asla küçümsemiyorum. Hayatımın 28 senesini beraber geçirdiğim sevgili dedem ömrünün uzun bir bölümünü görme engelli olarak geçirdi. Ancak; bu şekilde herhangi bir aracı kullanmak kendi canınızla birlikte diğer insanların canını da riske atmaktır. Bu nasıl bir hak! olabilir. Tamam dediğim gibi motor bir sevdadır, bir virüstür asla atılmaz ama hiç kimsenin bu kadar bencil olmaya da hakkı yok diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Kırmızı bir kaskı vardı. Sanırsamda kendisini babam çok iyi tanıyor. Çok iyi bir insandır fakat olay farklı. Sürüş dinamiği açısından baktığımızda bazen bizim iki kolumuza rağmen kavramamızın yetersiz olduğu durumlar var. Özel parçalar ile kişiselleştirme (Modifiye) ya da bir atv sizce daha doğru olmaz mı? Nerede gördüğümü hatırlamıyorum ama çöp toplayan bir amca vardı. Bir atv kullanıyordu ve kişiselleştirilmişti. Gidon salınımı gibi olumsuz bir anda gidonun elinden çıkması hem kendisi hemde diğer insanlar için tehlikeli olmaz mı? Medeni esaretine şapka çıkarırım ama bilinci için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Ben engelli kelimesini bile sevmem. Farklı olanlar demeyi tercih ediyorum. başka şekilde düşünürsek 70 yaşındaki bir dedemizin ss kullanmasını aklınızdan geçirin. O efora sahip midir acaba?
    Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........

Motosikleti
    Mondial 125 Uag
    İnsanın İçinde Motor Sevdası Varsa Engel Tanımaz...
    Ama tabikide yaptığı trafik canavarlığından başka birşey değil...
    Trafikteki Motosikletlileri, bir cisim değil bir insan olarak düşünün.!!

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sağ da hem fren hem debriyaj kolu ile arkadaşım bir süre CBR 900 kullanmıştı.

zor ikna ettikde bıraktırdık...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    zamanlamayı iyi yaparsan debriyaja gerek kalmadanda vites deegiştirebilirsin
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)